مهاجرت سرمایه گذاری در سوئیس

سرمایه گذاری در سوئیس

مراحل سرمایه گذاری در سوئیس
سرمایه گذاری در سوئیس
میانگین امتیاز 5 تعداد 11

اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در سوئیس همواره یکی از راه های مهاجرت پر هزینه به کشور سوئیس می باشد که مورد توجه سرمایه گذاران خارجی قرار گرفته است. کشور سوئیس متشکل از 26 کانتون است. شهر برن محل واقع شدن مقامات فدرال کشور سوئیس است. قرارگیری سازمان های تجارت جهانی یکی از مزیت های کشور سوئیس است، به عنوان مثال دومین دفتر بزرگ سازمان ملل متحد در سوئیس واقع شده است.

اقتصاد پیشرفته از وجه تمایز سوئیس با دیگر کشورهای اروپایی در باب سرمایه گذاری محسوب می شود. صنعت بانکداری و گردشگری و شاخص نوآوری جهانی در سال 2017 در سوئیس از رتبه اول برخوردار می باشد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از موسسات معتبر حقوقی در باب طرق مهاجرت و اخذ اقامت و تابعیت می باشد.

روند سرمایه گذاری در سوئیس

روند سرمایه گذاری در هر کشوری از پر ریسک ترین و پرهزینه ترین روش های مهاجرتی می باشد، حتی سرمایه گذاری در کانادا نیز از این قانون مستثنی نمی باشد. مهاجرت از طریق سرمایه گذاری از جمله روندهای مهاجرتی سخت می باشد که توصیه وکلا و کارشناسان مهاجرت در ابتدای امر بررسی شرایط مهاجرت از طریق تحصیل و کار می باشد.

کشور سوئیس در جهت گیری سیاسی دولت کشورهای دیگر اعلام بی طرفی کرده است. همین دلیل باعث شده که سوئیس امن ترین کشور دنیا محسوب شود. در واقع کشور سوییس مقررات سختی برای خارجیانی که قصد سرمایه گذاری در این کشور را دارند وضع کرده است هر چند هنوز هم ورود به این کشور از طریق خود اشتغالی و یا از طریق ایجاد یک تجارت جدید در این کشور امکان پذیر می باشد.

چگونگی آغاز تجارت در سوئیس

پیش از این که اقدام به ایجاد تجارت تازه ای در کشور سوئیس نمایید چند نکته وجود دارد که می بایست مورد توجه قرار گیرد، اولین نکته تاییده از دولت سوئیس می باشد که مبنی بر این است که طرح تجاری یا Business plan فرد امکان سودآوری زیادی داشته باشد. آگاهی کامل از ساختار قانونی کشور سوئیس دومین نکته می باشد که مطابق قانون سوئیس متقاضیان می بایست یا از اقامت سوئیس برخوردار باشند با دارای شریک حقوقی از کشور سوئیس باشند.

شروع تجارت در سوئیس

قبل از شروع سرمایه گذاری در سوئیس باید تحقیق نمائید که آیا شهروندان سوئیس به کالا و خدمات که متقاضیان سرمایه گذاری ارائه می دهند، نیاز یا علاقه ای دارند یا خیر، شناسایی رقبا در باب نام هایی که تا به حال برای شرکت های پیشین به ثبت رسیده است نیز در مرحله بعدی قرار دارد که به این منظور است که مبادا نام انتخابی شرکت با موارد قبلی تطابقی داشته باشد.

مهاجرت و راه های اخذ اقامت سوئیس  متعدد می باشد، امادر نظر داشتن میزان هزینه زندگی در سوئیس یکی از پارامترهای حائز اهمیت محسوب می شود. سوئیس از جمله کشورهای گران اروپایی است که از هزینه های زندگی بالایی برخودار است. متقاضیانی که قصد مهاجرت به سوئیس را دارند میبایست سالانه به میزان 15 هزار فرانک، هزینه زندگی در نظر بگیرند.

ساختار تجارتی در سوئیس

متقاضیانی که تمایل به سرمایه گذاری در سوئیس و ثبت شرکت در سوئیس را دارند می بایست از میان انواع شرکت های ذیل و با بررسی شرایط هر مورد توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از روند کامل و نوع تجارت آگاهی کامل یابند. انواع شرکت های موجود در سوئیس عبارتند از:

  • شرکت یک نفره
  • شرکت تضامنی
  • شرکت محدود
  • شرکت سهامی مشترک
  • شرکت با مسئولیت محدود

شرکت یک نفره

این نوع شرکت پس از شرکت سهامی مشترک٬ معروف ترین و معمول ترین نوع شرکت می باشد و مناسب افراد متخصصی است که برای خودشان و به صورت انفرادی کار می کنند. در صورتی که قصد ثبت چنین شرکتی را دارید می بایست از پیش در خصوص اخذ اقامت سوئیس اقدام نماید. این نوع ثبت شرکت مناسب دانشجویان بین المللی در خصوص اخذ اقامت پس از تحصیل در سوئیس می باشد. در این نوع شرکت فروش سالیانه شما می بایست از ۱۰۰ هزار کرون بیشتر باشد.

سرمایه گذاری در سوئیس

شرکت تضامنی

شراکت افراد در امور تجارتی امری است که در سرتاسر دنیا اتفاق می افتد. شرکت مشترک عادی همانند شرکتی است که در بالا معرفی شد با این تفاوت که بیش از یک نفر درگیر آن هستند و در ایجاد و اداره آن دخالت دارند. در این نوع شرکت همه شرکا می بایست اقامت سوئیس را داشته باشند و نام تمامی شرکا میبایست در نام تجاری شرکت آورده شده باشد. تمامی شرکا در این نوع شرکت ها مسئولیت نامحدود دارند. لازم به ذکر است این قبیل شرکت ها شخصیت حقوقی ندارند.

شرکت محدود

شرکای عادی در این نوع شرکت مسئولیتشان نامحدود است، هر چند بعضی از شرکا که قید شده مسئولیت محدود دارند می توانند سقف مسئولیت خود را در اساسنامه شرکت قید نمایند.

شرکت سهامی مشترک

این نوع شرکت پر طرفدارترین نوع شرکت در میان تجار برای ایجاد یک تجارت جدید می باشد. در این حالت٬ خود شرکت یک شخصیت حقوقی مجزا از اعضای شرکت به حساب می آید. میزان مسئولیت هر فرد در این نوع شرکت بستگی به دارایی های شرکت دارد و کمترین میزانی که سهام داران می بایست در ایجاد این نوع شرکت درگیر کنند میزان ۱۰۰ هزار کرون می باشد که از این میزان٬ مبلغ ۵۰ هزار کرون باید به طور کامل در همان ابتدای امر پرداخت شود.

ثبت این نوع شرکت معمولا بین دو تا چهار هفته زمان می برد. پس از طی این فرآیند شخصیت حقوقی شرکت به رسمیت شناخته می شود.

شرکت با مسئولیت محدود

این نوع شرکت نیز شخصیت حقوقی مستقل از اعضای خود دارد و میزان سرمایه آن می بایست مبلغ ۲۰ هزار کرون سوئیس باشد که از این میزان٬ مبلغ ۱۰ هزار کرون باید از پیش پرداخت گردد. از میان شرکا، حداقل یک نفر که مدیریت را به عهده دارد می بایست اقامت سوئیس را داشته باشد و به لحاظ قانونی این مجوز را دارد به نیابت از سایر اعضا٬ اسناد شرکت و… را امضا نماید.

در مقاله ای که مطالعه فرمودید به توضیحاتی در خصوص سرمایه گذاری در سوئیس پرداخته شد و امید است مطالعه آن برای شما عزیزان مفید بوده باشد. متقاضیانی که تمایل به مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری دارند می بایست با در نظر گرفتن شرایط سرمایه گذاری در سوئیس و سایر طرق مهاجرت به سوئیس توسط موسسات حقوقی معتبر نظیر موسسه سفیران سروش سعادت نسبت به این موضوع اقدام نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + یازده =