ویزای سرمایه گذاری و ثبت شرکت

سرمایه گذاری در قبرس

سرمایه گذاری در قبرس

سرمایه گذاری در قبرس 2024 یکی از راه های کسب اقامت این کشور است که از سوی خانواده ها و صاحبان مشاغل مورد استقبال قرار میگیرد. هنگامی که خانواده ای تصمیم به مهاجرت به طور دسته جمعی می گیرند، از آن جا که هر کدام از افراد خانواده سن، تحصیلات و شرایط متفاوت خاص خود را دارند، بنابراین تقریبا ممکن نیست که بتوانند همگی با هم و در کنار همدیگر اقدام به مهاجرت نمایند.

 • میزان سرمایه گذاری در قبرس چقدر است؟
 • شرایط سمایه گذاری در قبرس چیست؟
 • نظام مالیاتی قبرس به چه نحوی است؟
 • درآمد و هزینه زندگی در قبرس به چه صورت است؟
 • بهترین زمینه های سرمایه گذاری در قبرس به چه نحوی است؟

سرمایه گذاری روشی است که ما در مقاله سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به توضیح آن پرداخته ایم و اینکه سرمایه گذاری محدودیت های مهاجرت دسته جمعی را ندارد و سرپرست خانواده می تواند از این طریق، امکان مهاجرت دسته جمعی خانواده را فراهم آورد، ضمن آن که با اندوختن سرمایه خانواده در یک بستر مطمئن و پر سود، آینده خانواده را نیز تامین نماید.

معرفی کشور قبرس

کشور قبرس Cyprus، جزیره ای کوچک در غرب مدیترانه و در جنوب کشور ترکیه می باشد. هم اکنون این کشور به 2 بخش یونانی نشین در جنوب و ترک نشین در شمال تقسیم شده است. در واقع، کشور قبرس همان قسمت جنوبی است که توسط سازمان ملل به رسمیت شناخته شده است و پایتخت آن نیکوزیا یا همان لفکوشیا است. قسمت شمالی این جزیره، تحت حاکمیت دولت ترکیه می باشد و قوانین آن کشور در این بخش جاری است. با وجود این مسئله ولی قبرس، بر اساس گزارش های جهانی، یکی از امن ترین نقاط دنیا می باشد. مجموع آب و هوای مطبوع و مناظر زیبا در کنار امنیت بالا، این کشور را به یکی از مقاصد پر طرفدار توریستی تبدیل کرده است.


این جزیره یک میلیون نفری، سالانه شاهد 4 میلیون گردشگر خارجی می باشد. قابلیت های مناسبی مانند همین بخش گردشگری، باعث جلب توجه سرمایه داران و جذب سرمایه آنان و سرمایه گذاری در قبرس شده است. دولت نیز با اتخاذ سیاست های سازنده، زمینه را بیش از پیش برای این امور فراهم آورده است. بخش های دیگری نیز مانند بازرگانی، مالی، دریایی و حمل ونقل وجود دارند که دولت قبرس با در نظر گرفتن تسهیلات و امکاناتی، سرمایه داران را تشویق به سرمایه گذاری در این بخش ها نموده است. این کشور هم اکنون عضو اتحادیه اروپا و معاهده منطقه ای شنگن می باشد و این خود به تنهایی امتیاز ویژه ای را به شهروندان و افراد مقیم در آن بخشیده است.

برنامه سرمایه گذار قبرس (CIP) چیست؟

به گزارش cypruscitizenship.eu شاید برنامه سرمایه گذار قبرس (CIP) را بتوان در نوع خود یکی از جذاب ترین برنامه های مهاجرتی در اروپا برای کسب شهروندی اروپا دانست. طبق این برنامه سرمایه گذاری، متقاضیان می توانند فقط با حداقل سرمایه گذاری به میزان EUR  2000000 (یورو) و در عرض 180 روز کاری تابعیت قبرسی خود را اخذ نموده و رسما بتوانند از حقوق شهروندی اتحادیه اروپا (EU) بهره مند شوند اما از امتیازات خاص این برنامه مهاجرتی قبرس عبارتند از:

 • مسافرت آزادانه به 173 کشور جهان شامل انگلستان و کل ناحیه شنگن
 • مهاجرت آسان به انگلستان و درخواست تابعیت انگلیسی
 • زندگی، کار یا تحصیل در 28 عضو اتحادیه اروپا

به خاطر همین مزایا و امتیازات فراوان تابعیت قبرسی است که متقاضیان اشتیاق زیادی برای سرمایه گذاری در قبرس دارند. به طوری که تا سال 2019 تعداد درخواست های مورد تایید از طریق برنامه CIP قبرس به حدود 700 درخواست تاییدی افزایش یافته است. همان طوری که نمودار ما نیز نشان می دهد، تقاضا برای برنامه CIP قبرس هر سال در حال افزایش است:

تعداد درخواست های تایید شده تابعیت قبرس از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری برای ثبت شرکت در قبرس

کارآفرینان و سرمایه گذاران بین المللی که به دنبال ثبت شرکت در قبرس هستند می توانند شانس خودشان را برای اخذ ویزای استارت آپ قبرس Cyprus Startup Visa امتحان کنند. برنامه ای که به کارآفرینان با استعداد خارجی چه به صورت انفرادی و چه در قالب یک تیم استارت آپی به منظور تاسیس/ راه اندازی/ توسعه یک شرکت استارت آپ با پتانسیل رشد بالا اجازه ورود، اقامت و کار در کشور قبرس را می دهد.

همان طوری که در مطالب فوق نیز بیان شد، ثبت شرکت و راه اندازی یک بیزینس موفق در قبرس گزینه ارزان، آسان و راحتی بمنظور اخذ اقامت این کشور اروپایی محسوب می شود. چرا که همانگونه که در نمودار تحلیلی زیر هم ملاحظه می شود، حداقل سرمایه لازم برای استارت برنامه ثبت شرکت قبرس در حدود €50000 (یورو) می باشد. این درحالی است که حداقل سرمایه مورد نیاز برای خرید ملک در قبرس عددی در حدود €300000 (یورو) است:

مقایسه حداقل سرمایه لازم برای اخذ اقامت قبرس (یورو)

مدارک لازم جهت ورود سرمایه و افتتاح کمپانی در قبرس

فردی که قصد سرمایه گذاری و ثبت شرکت در قبرس را دارد، بایستی واجد شرایط باشد. در این راستا مدارکی مورد نیاز است که به شرح ذیل بوده و توسط فرد سرمایه گذار یا متقاضی ارائه می گردد:

 • تکمیل و ارائه فرم های مربوطه برای ثبت شرکت
 • انتخاب و مشخص نمودن نام شرکت ثبتی
 • کپی رنگی پاسپورت معتبر (حداقل 3 سال اعتبار)
 • تاییدیه و گواهی عدم سابقه کیفری و سوء پیشینه به صورت ترجمه شده و ممهور به مهر سفارت قبرس
 • ارائه آخرین مدرک تحصیلی به صورت ترجمه شده
 • ارائه طرح توجیهی اقتصادی یا بیزینس پلان شرکت که از سوی اداره بازرگانی مورد تایید باشد.
 • ارائه کلیه مدارک شناسایی و هویتی فرد سرمایه گذار و همراهان

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای استارت آپ قبرس

منتها نباید فراموش کرد که با راه اندازی استارت آپ شما به مجوز اقامت 1 ساله و موقت قبرس دست می یابید. در حالی که با پروژه خرید ملک در همین کشور می توانید به اقامت دائمی یا PR قبرس دست یابید. با این توضیح اکنون به شرایط و الزامات اخذ ویزای استارت آپ قبرس می پردازیم.

فلذا مدارک لازم برای درخواست این ویزای قبرس نیز از این قرار است:

 • مدرک زبان انگلیسی
 • مدرک دانشگاهی
 • رزومه CV
 • پاسپورت ملی
 • صورت حساب بانکی نشانگر فاندی در حدود EUR 50000 (یورو)
 • رسید پرداخت هزینه های مربوطه

شرایط سرمایه گذاری در قبرس 2024

امنیت بالای سرمایه گذاری در این کشور از جمله دلایل مهم در خصوص انتخاب این کشور نیز می باشد. دسترسی کامل به بازارهای اروپایی و بهره مندی بیش از 40 توافق تجاری اتحادیه اروپا، عضوی از منطقه اروپا از سال 2008 میلادی، موقعیت ژئو استراتژیک، نزدیکی و دسترسی آسان به بازارهای عمده از سایر دلایل این روزه اشخاص در همین باب نیز محسوب می گردد. در حال حاضر، دولت قبرس برای سرمایه گذارانی که قصد ورود به بازار املاک قبرس را دارند، برنامه های اقامت و تابعیت قبرس را با این شرایط ارائه می کند:

برنامه های اقامت و تابعیت قبرس

سرمایه داران و صاحبان مشاغل نیز زمانی که تصمیم به مهاجرت می گیرند، طبیعتا سرمایه خود یا کسب و کار مولد خود را نیز به همراه می برند و این روش مهاجرت، طریقی است که نظر آن ها تامین می کند. قبرس یکی از کشورهایی است که توانسته جایگاهی در این امر برای خود دست و پا کند و با ایجاد جذابیت هایی در امر سرمایه گذاری، توجهات بسیاری را به خود جلب نماید. امروز سرمایه گذاری در قبرس مخصوصا در بخش املاک این کشور طرفداران خود را دارد.

معمولا نیز رنج قیمت املاک (کف و سقف قیمتی) در قبرس 2024 نیز از این قرار است:

 رنج قیمت املاک در قبرس

نظام مالیاتی جذاب و شفاف قبرس

نظام مالیاتی جذاب و شفاف این کشور باعث دوچندانی جذابیت برای سرمایه گذاری در این کشور برای اشخاص متقاضی نیز شده است. از جلمه نکاتی که در باب نظام مالیاتی این کشور می بایست مدنظر قرار داد، عبارتست از: یکی از کمترین نرخ های مالیات در اتحادیه اروپا 12.5%، یک شبکه جذاب از معاهدات دو جانبه مالیاتی که بیش از 60 کشور را پوشش می دهد. دسترسی به تمامی دستورالعمل های مالیاتی اتحادیه اروپا، معافیت سود سهام در شرایط عادی، معافیت مالیاتی اصل سرمایه، عدم مالیات استهلاک درباره سود خالص و پرداخت بهره و پرداخت حق امتیاز، سود از تجارت اوراق بهادار مالیات معاف هستند، کسر مالیات ذاتی برای سرمایه گذاری سهام به شرکت های قبرس نیز امکان پذیر است.

سود و زیان ارز خارجی خنثی مالیاتی است. نظام مالیات شخصی جذاب برای متخصصان بین المللی و افراد غیر محروم، عدم مالیات بر ارث یا موفقیت، عدم مالیات بر دارایی های غیر منقول، رژیم مالکیت معنوی رقابتی، مقررات سفارشی برای سرمایه گذاری صندوق صنایع، مالیات رقابتی مبتنی بر وزن برای شرکت های کشتیرانی و آن هایی که مجوز بازرگانی اتحادیه اروپایی را دارند. کسر مالیات برای سرمایه گذاری در راه اندازی و غیره.

هزینه پایین کسب و کار در کشور قبرس

هزینه های کمتر کار برای استعدادهای فنی و حرفه ای نسبت به سایر کشورها و قرار داشتن در میان کمترین نرخ اجاره دفتر در اروپا و خدمات پشتیبانی بحرانی بسیار مقرون به صرفه از سایر دلایل اشخاص در باب سرمایه گذاری در این کشو است. خدمات حمایتی بیزینس که طیف گسترده ای از خدمات شروع و اجرای کسب و کار را نیز آسان می کند، درحال خاضر بیش از 700 شرکت ثبت شده حسابداری شامل شرکت های بزرگ بین المللی و بیش از 2700 وکیل ثبت شده و 160 شرکت حقوقی و طیف وسیعی از دفاتر خدماتی و فضاهای همکاری، دسترسی بالا به تعداد فضای مدرن و راحتی فضای اداری در تمام شهرها نیز دارند.

ساختار سرمایه گذاری در قبرس

رشد تولید ناخالص ملی، یکی از سریع ترین نرخ رشدها در اتحادیه اروپا، ارتقاء مداوم توسط آژانس های رتبه بندی اعتباری، پیش بینی های کلان اقتصادی مثبت از جمله ساختارهای سیستم سرمایه گذاری در این کشور نیز می باشد. نظام حقوقی نزدیک به سیستم انگلستان و سرمایه گذاری در کانادا که غالبا به روز شده با نیازهای متغیر سرمایه گذاران و محافظت قوی برای سرمایه گذاری و مالکیت معنوی است از سایر دلایل طرق سرمایه گذاری در این کشور محسوب می گردد.

شاخص امیت سرمایه گذاری در کشورهای مختلف جهان

در حال حاضر جوان ترین جمعیت و نیروی کار در اروپا که بیش از نیمی از آن نیروی کار دارای تحصیلات عالی هستند در این کشور مشغول هستند. در کشور قبرس کسب و کار به انگلیسی است و حدود 75% این کشور به انگلیسی صحبت می کنند، نظام آموزشی پر شور خصوصی با برنامه های انگلیسی، دسترسی بدون ویزا به اروپا از دلایل عمده اخذ اقامت از این کشور محسوب می گردد.

ساختار سرمایه گذاری در قبرس

انواع سرمایه گذاری و ثبت شرکت در قبرس

به طور کلی سرمایه گذاری و ثبت شرکت در قبرس به صورت 2 نوع شرکت می باشد:

 • شرکت تجاری (Trading company): شرکت های تجاری عموما برای کسب درآمد در زمینه های خرید و فروش، واردات و صادرات فعالیت های تجاری انجام می دهند. هیچ گونه محدودیتی برای بیان و ارائه بیزینس پلان یا طرح توجیهی تجاری و اقتصادی برای این گونه شرکت ها وجود نخواهد داشت.
 • شرکت خدماتی (Service company): این گونه شرکت ها در زمینه های خدماتی به کسب و کار پرداخته و درآمدزایی می کنند.

پس از این که کلیه مراحل سرمایه گذاری و ثبت شرکت در قبرس انجام گرفت، فرد متقاضی این اجازه را خواهد داشت که در راستای افتتاح حساب بانکی در این کشور اقدام نماید. میزان مبلغی که می بایست به عنوان سپرده در حساب بانکی وی وجود داشته باشد، 170000€ یا 65000€ (یورو) می باشد. نامه تاییدیه پرداخت مبلغ مذکور به بانک مورد نظر بایستی به اداره مهاجرت قبرس تسلیم گردد. فرد متقاضی زمانی اجازه برداشت این مبالغ از حساب بانکی خود را دارد که امور مربوط به مهاجرت به قبرس و اخذ اقامت این کشور به طور کامل انجام گیرد.

بررسی شاخص های کیفیت زندگی در قبرس

شاخص های کیفیت زندگی در این کشور را می توان به شرح زیر دانست:

شاخص کیفیت زندگیمقیاس کمیمقیاس کیفی
قدرت خرید51.69ضعیف
شرایط امنیت امنیت68.92خوب
وضعیت بهداشت54.66متوسط
کیفیت آب و هوا93.34خیلی بالا
هزینه زندگی61.81کم
نسبت هزینه ملک به درآمد6.75کم
وضعیت ترافیک23.32خیلی کم
آلودگی هوا55.06متوسط
شاخص کل146.82بالا

مزایای سرمایه گذاری در قبرس

برخی از مهم ترین امتیازهای سرمایه گذاری در این کشور عبارتند از:

سیستم بانکداری کارآمد: قبرس دارای سیستم بانکی بسیار سازمان یافته است که به طور مداوم به نیازهای مختلف افراد و همچنین شرکت ها رسیدگی می کند. همچنین، مجموعه بزرگی از متخصصان حرفه ای و بسیار ماهر و تحصیل کرده در سیستم های بانکداری وجود دارند که به زبان های ترکی، روسی و انگلیسی به ارائه خدمات می پردازند.

توسعه زیرساختی: قبرس از زمینه های فعالیتی کلیدی چون مخابرات، کشتیرانی و حمل و نقل حمایت می کند. قبرس دارای 2 فرودگاه بین المللی و همچنین 2 بندر عمیق دریایی است.

ارتباط با اروپا: از سال 2004 ، قبرس با عضویت در اتحادیه اروپا توانست ارتباط خود را با قاره اروپا حفط کند. قبرس به دلیل داشتن کال های فیبر نوری ماهواره ای و زیر دریایی، مرکز مخابراتی در اروپا محسوب می شود و در نتیجه این کشور دارای اینترنت پرسرعت برقی است.

موقعیت جغرافیایی: موقعیت این کشور یکی از مهمترین نقاط فروش در هنگام جذب سرمایه گذاری خارجی است. قبرس بین آفریقا، اروپا و آسیا واقع شده و به عنوان یک نقطه مبادله هر 3 قاره عمل کند. قبرس یک مرکز فعال در زمینه تسهیل حمل و نقل کالا در داخل و خارج از اروپا است.

تابعیت از کشور قبرس: معمولا تابعیت و اخذ شهروندی 6 تا 8 سال طول می کشد اما این امکان فراهم است که در عرض 3 تا 4 ماه درخواست شهروندی دهید.

کیفیت زندگی: کشور قبرس زندگی سالم در محیطی تمیز و سالم با استانداردهای بالا ارائه می دهد. مردمان در کشور قبرس خونگرم و مهمان نواز هستند.

قانون مداری: قبرس دارای چارچوب حقوقی و نظارتی جامع، مدرن و آینده نگر براساس قوانین انگلستان است. چارچوب قانونی این کشور به طور گسترده ای به عنوان یک سیستم مناسب و مؤثر برای کسب و کار شناخته شده است که امکان اعمال بیزینس را فراهم می کند.

زمینه های سرمایه گذاری در قبرس

جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی در قلب استراتژی توسعه قبرس است، زیرا این امر یک عامل اصلی رشد اقتصادی است. قبرس سبد متنوع و سودمندی را برای سرمایه گذاران خارجی ارائه می دهد که این امکان را به سرمایه گذاران می دهد، تا از این کشور به عنوان پایگاهی برای انجام فعالیت های تجاری خود در سراسر جهان بهره ببرند.

اصلی ترین بخش های سرمایه گذاری در قبرس که سود 10% و در حال رشد می باشند، عبارتند از:

 • انرژی
 • املاک
 • آموزش
 • فیلمبرداری
 • کشتی رانی
 • صنایع دریایی
 • گردشگری و پذیرایی
 • نوآوری و استارت آپ ها
 • صندوق های سرمایه گذاری

بر اساس برنامه ها و هزینه های سرمایه گذاری قبرس و هزینه زندگی در قبرس، یک شهروند غیر قبرسی، که با معیارهای اقتصادی برنامه موافق است، می تواند برای مهاجرت به قبرس و کسب تابعیت قبرس درخواست کند. متقاضی باید در طول 3 سال قبل از تاریخ درخواست، سرمایه گذاری لازم را انجام داده و سرمایه گذاری های ذکر شده را برای مدت حداقل 3 سال از زمان تصدیق پذیری حفظ کند. در مواردی که پس از بازرسی دوره ای مشخص شده است که معیار، اصطلاح یا شرایط برنامه نقض شده است، ممکن است طبق قانونی اعطا شود. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با ارائه خدمات تخصصی مشاوره در مورد قوانین تخصصی مهاجرت به کشورهای مختلف، شما را تا رسیدن به اهدافتان همراهی می کند.

سوالات تخصصی در خصوص سرمایه گذاری در مالتا

مالتا کشوری جذاب برای سرمایه گذاری خارجی است و طبیعی است که در این خصوص سوالاتی در ذهن متقاضیان پیش آید که مهم ترین آن ها به شرح زیر هستند.

 • ایمن ترین راه سرمایه گذاری در مالتا چیست؟ بدون تردید خرید ملک در مالتا ایمن ترین روش سرمایه گذاری است.
 • آیا خرید ملک در مالتا منجر به اخذ پاسپورت می شود؟ خرید ملکی به ارزش 2 میلیون یورو در مالتا منجر به اخذ پاسپورت این کشور می شود.
 • چگونه می توان از طریق خرید ملک در مالتا اقامت گرفت؟ خرید ملک به ارزش 300000€ (یورو) در مالتا منجر به اخذ اقامت می شود.
 • آیا با سرمایه گذاری در مالتا می توان در کشور دیگری زندگی کرد؟ با توجه به دریافت اقامت مالتا، فرد می تواند در کشورهای حوزه شنگن زندگی کند.
 • حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت در قبرس چقدر است؟ در حدود EUR 50000 (یورو) می باشد.
 • مدت اعتبار ویزای استارت آپ قبرس چقدر است؟ این ویزای قبرس نهایتا تا 12 ماه اعتبار داشته ولی در صورتی که کارآفرین خارجی بتواند شرایط اولیه را تامین بکند امکان تمدید چند باره آن هم وجود دارد.
 • هزینه درخواست ویزای استارت- آپ قبرس چقدری است؟ هزینه درخواست رسیدگی به این ویزای قبرس تقریبا در حدود EUR 170 (یورو) می باشد.
5/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *