ویزای سرمایه گذاری و ثبت شرکت

سرمایه گذاری در قطر

سرمایه گذاری در قطر

با توجه به شرایط بسیار مناسب سرمایه گذاری در قطر افراد زیادی از سایر نقاط جهان برای سرمایه گذاری به این کشور مهاجرت می­ نمایند. پروسه سرمایه گذاری در کشور قطر خود دارای مراحلی است که نیاز به دانش و تجربه کافی در این زمینه را می­طلبد، پیشنهاد ما به تمامی عزیزانی که قصد سرمایه گذاری در قطر را دارند اینست که قبل از هر گونه تصمیم گیری با کارشناسان مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشاوره نمایند.

قطر از جمله کشورهای ثروتمند در جهان محسوب می­شود که افراد زیادی جهت انجام کار مهاجرت به قطر را انتخاب نموده اند و می­توان گفت تقریباً 60% از جمعیت این کشور را مهاجرین تشکیل می­دهد که هر کدام با اهداف متفاوتی به این کشور سفر نموده اند. ناگفته نماند این کشور از جمله کشورهایی می­باشد که بیشترین میزان جذب سرمایه گذاران خارجی را در خود دارد. همانطور که بیان نمودیم بیشترین جمعیت قطر را مهاجرین تشکیل داده است. اما دولت قطر برخلاف سایر کشورها به افرادی که جهت انجام کار و یا سرمایه گذاری به این کشور مهاجرت نموده اند اقامت قطر و یا پاسپورت قطر را اعطا نمی­ نماید.

 • برای سرمایه گذاری در قطر به چه بودجه ای نیاز خواهند داشت؟
 • شرایط ورود پول به بانک های قطرچیست؟
 • آیا سرمایه گذاری در این کشور منجر به اخذ اقامت دائم می شود؟
 • آیا می توان به همراه خانواده به قطر مهاجرت کرد؟
 • شرایط اخذ اقامت سرمایه گذاری در قطر چیست؟
 • آیا با ویزای توریستی قطر می توان شرایط سرمایه گذاری رو مهیا کرد؟

استانداردهای سرمایه گذاری در قطر

اولین گزینه ای که افراد برای سرمایه گذاری در دیگر کشورها به آن توجه می­ نمایند، امنیت کشور و قوانین مربوط به سرمایه گذاری در کشور مورد نظر می­ باشد. قوانین سرمایه گذاری در کشورها برای سرمایه گذران خارجی باید بگونه ای باشد تا به آسانی قابل تغییر نباشد و از ثبات اقتصادی برخوردار باشد. از دیگر عواملی که سرمایه گذاران قبل از سرمایه گذاری در دیگر کشورها در مورد آن تحقیق می ­نمایند، امکانات و تسهیلاتی است که دولت مورد نظر برای سرمایه گذاران خارجی در نظر می­ گیرد. شرایط ویزای کار قطر را در لینک فوق بخوانید.


همچنین سوددهی سرمایه گذاری در دیگر کشورها از جمله عوامل بسیار مهم بشمار می ­رود. قطر Qatar از جمله کشورهایی است که سرمایه گذاران می­توانند به سودهای بالایی دست یابند، همچنین طبق آمار بدست آمده امنیت سرمایه گذاری در کشور قطر مناسب بوده و نرخ امنیت سرمایه گذاری در این کشور عدد 3 گزارش گردیده است. شاخص امنیت سرمایه گذاری در کشورها عددی بین 1 تا 7 است که عدد یک نشان دهنده بالاترین امنیت و عدد 7 پایین ترین امنیت را نشان می­ دهد. برنامه سرمایه گذاری قطر (ویزای طلایی) این امکان را به سرمایه گذاران خارجی می دهد تا هم به اقامت موقت و هم اقامت دائمی این کشور برسند. در باب بهترین کشور برای سرمایه گذاری ایرانیان لینک فوق را بخوانید.

شرایط و مدارک لازم برای سرمایه گذاری در قطر

شرایط و مدارک لازم برای سرمایه گذاری در قطر

همان طوری که در تصویر اینفوگرافیک فوق نیز ملاحظه شد، سرمایه گذاری در قطر 2024 از طریق خرید ملک در قطر میسر است و حداقل سرمایه لازم برای اینکار در حدود USD 200000 (دلار) می باشد. منتها سرمایه گذاران برای اخذ ویزای سرمایه گذاری قطر یا ویزای طلایی قطر بایستی:

 • اولا سن اشان حداقل 21 سال باشد.
 • دوما پاسپورت معتبری داشته باشند.
 • سوما هیچ گونه سوء سابقه ای نداشته باشند.
 • چهارما سالم باشند.
 • پنجما سرمایه لازم را داشته باشند.

بر این اساس آنها برای شروع پروسه اخذ ویزای طلایی قطر 2024 بایستی مدارک زیر را تهیه کنند:

 • کپی پاسپورت
 • صورتحساب بانکی
 • گواهی عدم سوء سابقه
 • گواهی سلامت پزشکی
 • مدرک تمکن مالی کافی
 • رسید پرداخت هزینه های مربوطه

در همین زمینه شرایط سرمایه گذاری و هزینه های مربوطه برای اخذ ویزای طلایی قطر از قرار زیر می باشد:

شرایط سرمایه گذاری برای اخذ ویزای طلایی قطر

فاکتورهای سرمایه گذاری در کشور قطر در 2024

سرمایه گذاران خارجی در 2024 برای سرمایه گذاری در کشور قطر چند فاکتور را مد نظر می­ گیرند که ما در این بخش به تشریح هر کدام از اینها خواهیم پرداخت:

 • بستر حرفه ای و بازدهی در قبال سرمایه: تمامی سرمایه گذاران در ابتدا به زیرساخت های سرمایه گذاری در کشور مورد نظر خود را بررسی می­ نمایند که آیا این زیر ساخت ها به صورت اصولی و بنیادی پایه گذاری شده اند یا خیر.
 • گزینه دوم که مورد ارزیابی تمامی سرمایه گذاران قرار می­ گیرد بازدهی در قبال سرمایه آنان است. بدین معنا که با توجه به میزان ریسکی که سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری متحمل می­ شوند آیا به سود قابل توجه و مورد انتظار خود دست خواهند یافت یا خیر.
 • سادگی پروسه سرمایه گذاری و شفافیت بازار: سرمایه گذاران برای اینکه بتوانند در کشوری سرمایه گذاری نمایند می­ باید مراحلی سپری نمایند و میزان سختگیر بودن دولت در مقابل سرمایه گذاران خارجی را در نظر می­ گیرند. ناگفته نماند قوانین سرمایه گذاری در این کشور کمی پیچیده و دشوار می­باشد.
 • در کشورهای غیر دموکراتیک تنها عده ای از افراد خاص می ­توانند به تمامی اطلاعات بازار دسترسی داشته باشند. کشور قطر نیز از جمله این کشورهاست که بصورت پادشاهی اداره میگردد. شفافیت های مالی در بازارهای قطر بسیار کمرنگ است و این از جمله موارد نگران کننده برای سرمایه گذاری در این کشور محسوب می­ گردد.

فاکتورهای سرمایه گذاری در کشور قطر

اجازه انتقال سرمایه در کشور قطر

بسیاری از سرمایه گذاران پس از انجام فعالیت های تجاری خود ممکن است خواهان انتقال سرمایه و سودی که از فعالیت های تجاری خود در کشور مربوطه بدست آورده اند می­ باشند. برخی از کشورها در برخی از شرایط اقتصادی، سیاسی و اجتماعی این اجازه را به سرمایه گذاران خارجی نمی­ دهد. که این موضوع نیز از جمله مسائلی است که می­ باید قبل از انتقال سرمایه در کشورها به آن توجه نمود.

علاوه بر تمامی موارد فوق از دیگر فاکتورهای انتقال سرمایه در کشور قطر عبارتند از میزان تولید ناخالص داخلی، مالیات، تورم و میزان ریسک سرمایه گذاری در این کشور. میزان تولید ناخالص داخلی در قطر بالاترین نرخ تولید را به خود اختصاص داده است. همچنین میزان اخذ مالیات از سرمایه گذاران خارجی در قطر صفر بوده است. البته در سالهای اخیر این دولت از برخی از کشورها مالیات های 10% اخذ نموده است که این میزان مالیات در مقایسه با دیگر کشورها بسیار ناچیز است.

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در قطر

روش های مختلفی برای انتقال سرمایه در کشور قطر وجود دارد. سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در قطر بگونه ای است که اجازه مالکیت شرکت ها به سرمایه گذاران خارجی بصورت 100% امکان پذیر نیست و آنها می­ توانند تنها در 49% از سهام شرکت ها سهم بگیرند. 51% باقیمانده می­ باید توسط سرمایه گذاران محلی و بومی کشور قطر به اشتراک گذاشته شود. سرمایه گذاران خارجی در کشور قطر نمی ­توانند اقامت دائم این کشور را اخذ نمایند. از جمله مهمترین مزایای سرمایه گذاری در قطر موارد زیر هستند:

 • سرمایه گذاران خارجی هیچگونه مالیاتی پرداخت نمی ­نمایند.
 • سرمایه گذاران تنها مالیات 5% را برای انجام فعالیت های صادراتی و وارداتی پرداخت می ­نمایند.
 • دولت قطر سود و سرمایه­ سرمایه گذاران خارجی را بر می­ گرداند.
 • استخدام نیروی کار ارزان

مزایا و معایب ویزای سرمایه گذاری قطر

از مزایای دریافت ویزای قطر می توان به این نکته اشاره کرد که یک محیط کاری پر ارزش را ارائه می دهد و بالاترین سود و حقوق را دارد. کارشناسان پیش بینی می کنند که قطر در آینده با بالاترین حقوق در کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس، با بیش از 200 میلیارد دلار سرمایه گذاری در زیرساخت در سال های آینده، مواجه خواهد بود. علاوه بر این، بیشتر کارکنان از مالیات های پایین استفاده می کنند.

اما در خصوص معایب زندگی در قطر میتوان به این نکته ها اشاره کرد اولا این کشور بسیار کوچک که از هموار ترین کشورهای جهان می باشد محیط و آب و هوای مناسبی ندارد. تصور کنید کشور کوچک و بیابانی قطر که تمام پوشش آن از خاک بوده و هیچ جنگلی ندارد در مقایسه با کشورهای اروپایی با آب و هوای بسیار مساعد جنگل ها و مناظر شگفت انگیز، فرهنگ بسیار مساعد و آموزش و پرورش سطح بالا برای تربیت فرزندان همه و همه با کشور قطر قابل مقایسه نخواهد بود.

طریق خرید ملک و مستغلات در قطر

سرمایه گذاران خارجی با خرید ملک و مستغلت نیز می­ توانند به سرمایه گذاری در این کشور بپردازند. البته این سرمایه گذاران نمی توانند بتنهایی تمامی مالکیت ملک را بنام خود بزنند و می­ باید نیمی از سند ملک را به نام شریک قطری خود در این کشور به ثبت برسانند. البته در سال های اخیر دولت قطر مناطقی را در این کشور اعلام نموده است که امکان اخذ مالکیت بصورت 100% به سرمایه گذاران خارجی واگذار می­ گردد.

ناگفته نماند سرمایه گذاران با هر میزان سرمایه ای نمی­ توانند از طریق خرید اوراق قرضه در قطر اقامت و تابعیت این کشور را اخذ نمایند. علاقمندانی که قصد سرمایه گذاری در قطر را دارند در صورتی که با سوالاتی در خصوص مهاجرت به قطر روبرو می­ شوند می­ توانند با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نموده و پاسخ سوالاتشان را از این مجموعه جویا شوند.

منبع: hukoomi.gov.qa

بررسی پرسش هایی درباره سرمایه گذاری در قطر

برخی از مهم ترین پرسش هایی که در این رابطه مطرح می شوند عبارتند از:

 • آیا از طریق سرمایه گذاری در این کشور، می توان به پاسپورت دسترسی پیدا کرد؟ خیر! قطر پاسپورت خود را در اختیار شهروندان خارجی قرار نمی دهد.
 • آیا قطر مقصد مناسبی برای سرمایه گذاری است؟ بله می توان در اقتصاد پویای این کشور، سرمایه گذاری مطمئنی را در اختیار داشت.
 • مزیت سرمایه گذاری در قطر چیست؟ امکان دریافت اقامت در این کشور وجود دارد.
4.7/5 - (7 امتیاز)

8 دیدگاه برای “سرمایه گذاری در قطر

 1. محمدSS گفت:

  من شغلم کارمند بانک ه ایا راهی هست بعد بارنشستگیم حدود( 4سال دیگه )برم اونجا کار پیدا کنم یا اصولا برای این شغل شما چه کشوریی را پیشنهاد میدین

  1. داوری گفت:

   سلام
   برای کار در قطر نیاز به دعوتنامه کاری و کفیل خواهید داشت.

 2. حسین گفت:

  بازم سلام وخسته نباشیدمن هدفم درامدزایی هست استارتاپ من کمک زیادی به بخش پزشکی میکنه بادرمان که بایددرسواحل خلیج فارس اجرابشه وکمک زیادی به جذب توریست میکنه درمرحله اولیه نیاز به همکاری بایک اسپانسر قطری دارم که اصلا دسترسی ندارم اگرمیشه تواین زمینه راهنمایی کنید. تشکرفراوان

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   باید در سایت های قطری سرچ کنید و پروژه تون رو پرزنت کنید
   کار ما در زمینه مهاجرته دوست عزیز نه جذب سرمایه گذار
   راهش تنها موردیه که عرض کردم خدمتتون

 3. حسین گفت:

  سلام خسته نباشيد من يك فعاليت نوپادارم که توکشورمون هیچ اهمیتی بهش نمیدن همه جارفتم ولی حاضربه تامین بودجه نیستن دوسدارم توقطراجرابشه لطفا راهنمایی بفرمایید

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   برای کار در قطر نیاز به دعوتنامه کاری و کفیل خواهید داشت.

 4. سمیرا گفت:

  سلام. چطور میشه توی قطر یه کسب و کار خلاقانه مثل بستنی فروشی یا فلافل باز کرد؟ با چه بودحه و چه مدارکی؟ ممنون از سایت و موسسه شما

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما در ابتدا باید یک سفر توریستی به قطر داشته و با شرکت های تجاری بین المللی مذارکره نمایید تا ببینید ایده ای که دارید آیا شبیهش در قطر هست یا خیر سپس با ارائه طرح تجاری و هزینه هایی که خدمتتون اعلام میکنند این کار را انجام بدین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *