مهاجرت سرمایه گذاری در لوکزامبورگ

سرمایه گذاری در لوکزامبورگ

سرمایه گذاری در لوکزامبورگ

به دلیل شرایط مناسب اقتصادی و اجتماعی و نیز محیط تجارت محور لوکزامبورگ، سرمایه گذاری در لوکزامبورگ روشی راحت برای مهاجرت می باشد. درباره اهمیت سرمایه گذاری در لوکزامبورگ همین بس که اگر چه لوکزامبورگ کشوری کوچک در اروپاست اما همین کشور کوچک، دومین کشور ثروتمند جهان از نظر تولید ناخالص داخلی (GDP) به شمار می رود.

 •  مهم ترین دلایل سرمایه گذاری در لوکزامبورگ چیست؟
 • حداقل سرمایه ای که برای اخذ اقامت در این کشور مورد نیاز است چه مقدار است؟
 • چگونه می توان پول خود را به کشور لوکزامبورگ منتقل کرد؟
 • شرایط بازار کار در لوکزامبورگ چگونه است؟
 • شرایط اجرای برنامه های استارت آپ در لوکزامبورگ چیست؟

ما در این مقاله، دلایل، شرایط و گزینه های مختلف سرمایه گذاری در لوکزامبورگ مخصوصا با قوانین سال 2021 را بررسی کرده و به معرفی ویزای اقامت سرمایه گذار در لوکزامبورگ می پردازیم. به منظور مهاجرت به لوکزامبورگ راه های مختلفی وجود دارد، که یکی از این روش ها سرمایه گذاری در لوکزامبورگ می باشد. با کارشناسان و وکلای با تجربه و حرفه ای ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید تا شما را در این زمینه به صورت جامعی راهنمایی کنند.

دلایل سرمایه گذاری در لوکزامبورگ در 2021

متقاضیان در سال 2021 برای سرمایه گذاری در لوکزامبورگ مواردی را در نظر می گیرند که در جدول زیر به آن می پردازیم:

آیتم شرح
لوکزامبورگ دروازه ای به اروپا لوکزامبورگ در قلب اروپا جای گرفته است، در بازاری با بیش از 500 میلیون مشتری که جریان آزاد کالاها، خدمات و افراد را میسر می سازد. از طریق زیرساخت های ارتباطی پیشرفته، دسترسیتان به دیگر کشورها از دفتر مرکزی شرکتتان در لوکزامبورگ آسان خواهد شد.
لوکزامبورگ محیط طرفدار تجارت اقتصاد لوکزامبورگ دارای مزیت قوانین تجارت محور، چارچوب مالی و نظارتی می باشد که با تغییر اقتصادی، درجه بالایی از انطباق پذیری را دارد و یک محیط مالی قابل پیش بینی است که مخصوصا مطلوب سرمایه گذاری است.
ثبات سیاسی و اجتماعی فوق العاده از مزایای اصلی و دلیل عمده علاقه فراوان سرمایه گذاران خارجی به اقتصاد لوکزامبورگ، ثبات قابل پیش بینی بازار لوکزامبورگ می باشد.
بازار کار جذاب لوکزامبورگ با داشتن ثبات اجتماعی، سیاست دستمزدی بهینه و محیط کاری استعدادپرور بازار کار جذابی برای نیروهای کار خارجی با مهارت بالا به حساب می آید.
مشوق های سرمایه گذاری و تحقیق و توسعه استفاده از وام های دولتی، دسترسی به مزیت نیروی کار تخصص بالا و نیز نرخ مالیاتی پایین از آن جمله می باشد.

یکی دیگر از دلایل سرمایه گذاری در این کشور اقتصاد باثبات و نرخ پایین تورم در این کشور است که نمودار ذیل آن را به خوبی نشان می دهد:

نرخ پایین تورم در لوکزامبورگ

بررسی محیط سرمایه گذاری در لوکزامبورگ

لوکزامبورگ محیط تجاری مطلوبی برای سرمایه گذاران عرضه می کند. علی رغم وجود عدم اطمینان در رابطه با اقتصاد جهانی، لوکزامبورگ همچنان به عنوان سرمایه گذار اتحادیه اروپایی پیشگام در کشورهای خارج از اتحادیه اروپایی شناخته می شود. تقریبا سه چهارم سرمایه گذاری مستقیم خارجی (FDI) دریافتی توسط لوکزامبورگ حاصل از کشورهای عضو اتحادیه اروپایی می باشد. از نظر توزیع، بخش عمده ای از سرمایه گذاری خارجی به سمت بخش های بانکداری و بیمه هدایت شده است.

لوکزامبورگ در سال 2016، در سرمایه گذاری مستقیم خارجی با 45 بیلیون دلار سرمایه، رکورد زد. بر طبق نظر گروه اقتصاد جهانی (WEF) در سال 2017، کشور لوکزامبورگ از نظر شاخص رقابت پذیری جهانی رتبه 20 ام جهانی را کسب کرد. به طور معمول بخش های زیر برای سرمایه گذاری در لوکزامبورگ مورد توجه متقاضیان قرار می گیرد:

 • بخش انرژی های پاک و تجدید پذیر
 • بخش مسکن و ملک لوکزامبورگ
 • بخش خدمات

اقدامات لوکزامبورگ برای جذب FDI

دولت لوکزامبورگ به منظور جذاب سازی کشور برای FDI، دست به اقداماتی زد که عبارت بودند از:

 • ارائه امتیازات مالی مثل کسرهای مالیاتی
 • راه اندازی و توسعه فاندهای بین مرزی (UCITS)
 • واگذاری پروژه های ساخت و ساز و تجهیز
 • تمرکز بر روی صنایع ابتکاری کلیدی همانند ICT، تکنولوژی های حوزه سلامتی مثل بیوتکنولوژی، تکنولوژی های انرژی پاک، تکنولوژی های خدمات مالی و غیره
 • تصویب لایحه اصلاح مالیاتی در سال 2016 برای هماهنگ سازی استانداردهای مالی هم در داخل اتحادیه اروپایی و هم در سطح بین المللی

بررسی محیط سرمایه گذاری در لوکزامبورگ

روادید اقامتی لوکزامبورگ برای سرمایه گذاران

شهروندان کشورهای ثالث که خواهان مهاجرت به لوکزامبورگ برای مدت بیش از 3 ماه جهت سرمایه گذاری در این کشور هستند، می بایستی از یک شیوه در قالب 2 مرحله متوالی استفاده نمایند:

 1. در مرحله 1 قبل از ورود به لوکزامبورگ درخواست اقامت موقتی را به اداره مهاجرت وزارت خارجه و امور اروپایی تحویل دهید. پاسپورت معتبری به همراه داشته باشید. برای اشخاصی که ورودشان مشروط به اخذ ویزا است، درخواست ویزای نوع D (اقامت طولانی) پس از در اختیار داشتن ویزای اقامت موقتی امکان پذیر است.
 2. در مرحله 2 پس از ورود به لوکزامبورگ اظهار ورود در عرض نهایتا 3 روز پس از ورود، انجام معاینه پزشکی و تحویل درخواست روادید اقامتی برای سرمایه گذاران ضروری می باشد.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به لوکزامبورگ

مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت بلند مدت لوکزامبورگ از روش سرمایه گذاری متعددند که برخی از آن ها عبارتند از:

 • کپی تایید شده از صفحات با محتوای پاسپورت معتبرتان
 • 2 قطعه عکس رنگی جدید با پس زمینه سفید ویژه پاسپورت
 • کپی از روادید اقامت موقتی (ویزای نوع C)
 • کپی از اظهار نامه ورود به لوکزامبورگ صادره توسط اداره شهرداری
 • کپی از منزل مناسب (اجاره نامه، ملک و غیره)

سرمایه گذاری در لوکزامبورگ به دلیل وضعیت مطلوب مالی و اقتصادی حاکم بر این کشور از جمله بهترین فرصت ها برای تجار و بازرگانان ایرانی جهت اخذ روادید اقامت این کشور است. اعتبار روادید اقامت “سرمایه گذار” 3 ساله بوده و با احراز صلاحیت متقاضی قابل تمدید می شود. شما به عنوان سرمایه گذار و تاجر ایرانی علاقه مند می توانید با اخذ مشاوره های تخصصی و دقیق از مشاورین و کارشناسان زبده و با سابقه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پروسه اخذ اقامتتان را تسریع نمایید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *