مهاجرت سرمایه گذاری در مونته نگرو

سرمایه گذاری در مونته نگرو

سرمایه گذاری در مونته نگرو

یکی از راه های مهم برای مهاجرت به اتحادیه اروپا، سرمایه گذاری در مونته نگرو است که می تواند در کوتاه مدت به اقامت دائم منجر شود. باید به این نکته اشاره کرد که تنها برخی از کشورهای جهان این امکان را به شهروندان خارجی می دهند که با ورود سرمایه خود به خاک آن کشور، اقامت دریافت کنند و مونته نگرو یکی از همین کشورها است. فرایند مهاجرت به مونته نگرو از این طریق دشوار نیست و افراد زیادی می توانند این کشور را به عنوان مقصد سرمایه گذاری خود انتخاب کنند. باید به این نکته اشاره کرد که راه های مختلفی برای سرمایه گذاری در این کشور وجود دارد و باید پیش از هرگونه اقدام تمامی این مراحل را بازشناسی کرد.

سرمایه گذاری در بسیاری از کشورهای جهان منجر به امتیازات زیادی می شود و به همین دلیل می توان از متقاضیان سرمایه گذاری در خارج از کشور خواست تا اطلاعات تکمیلی در این رابطه را به دست آورده و در نتیجه بتوانند بالاترین امتیازهای ممکن را دریافت کنند. فرایند سرمایه گذاری در مونته نگرو نیز می تواند برای بسیاری از افراد جذابیت هایی به همراه داشته باشد و به همین دلیل است که مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این گفتار به بررسی این موضوع خواهند پرداخت.

 • شرایط سرمایه گذاری در مونته نگرو چیست؟
 • حداقل مبلغ مورد نیاز برای سرمایه گذاری در مونته نگرو چقدر است؟
 • آیا می توان از طریق سرمایه گذاری در این کشور اقامت دریافت کرد؟
 • مهم ترین مزیت سرمایه گذاری در مونته نگرو چیست؟
 • راه های سرمایه گذاری در مونته نگرو چیست؟

شناخت محیط تجاری مونته نگرو

از زمان استقلال مونته نگرو در سال 2006، این کشور از نظر اقتصادی پیشرفت های بسیار زیادی داشته است  و به همین دلیل است که امروزه این کشور به عنوان یکی از کشورهای امن و البته دارای فرصت پیشرفت اقتصادی شناخته می شود. مونته نگرو می تواند فرصت های اقتصادی بسیار زیادی را ایجاد می کند که برخی از مهم ترین آن ها عبارتند از:

 • ثبات سیاسی
 • پیوستگی با اتحادیه اروپا
 • قوانین مالیاتی مناسب شامل 9% بر درآمد یا سود
 • مسیرهای ساده شروع استارت آپ
 • رژیم لیبرال در تجارات خارجی
 • رفتار مناسب دولت با سرمایه گذاران خارجی
 • زیرساخت های پیشرفته نظام سرمایه گذاری
 • عدم محدودیت های سرمایه گذاری

بهترین صنایع برای سرمایه گذاری در مونته نگرو

این کشور محدودیتی برای سرمایه گذاران خارجی در نظر نگرفته است و این مسئله می تواند آزادی عمل بسیار زیادی را به افراد بدهد تا بتوانند در زمینه مورد نظر خود سرمایه گذاری کنند. برخی از این زمینه ها در صنعت درآمدزایی مونته نگرو جایگاه ویژه ای ندارند اما می توانند در آینده شرایط مناسب مالی را به وجود آورند. مهم ترین صنایعی که می توان به سرمایه گذاری در آن ها پرداخت عبارتند از:

بهترین صنایع مونته نگرو برای سرمایه گذاری

بخش انرژی یکی از مهم ترین حوزه های پیشرفت استراتژیک است که مونته نگرو در این زمینه ظرفیت های استفاده نشده بسیار زیادی دارد. اهداف توسعه استراتژیک بخش انرژی در استراتژی های توسعه ملی انرژی مونته نگرو تا سال 2025 تعریف شده است که می توان با استفاده از نیروگاه های آبی و حرارتی و همچنین انرژی های تجدیدپذیر در این زمینه فعالیت داشت. موقعیت جغرافیایی مناسبی که مونته نگرو دارد، استفاده از انرژی خورشیدی نیز امکان پذیر است.
بدون سرمایه گذاری، استارت آپ فنلاند رو تجربه کن

صنعت گردشگری پویاترین توسعه را در مونته نگرو به ثبت رسانده است و به طور مستقیم یا غیر مستقیم بر صنایع غذایی، حمل و نقل، مخابرات، تجارت و بسیاری زمینه های دیگر تاثیرگذار بوده است. مونته نگرو با رشد سالیانه در حدود 11.8% بالاترین نرخ رشد در این زمینه را داشته است که توانسته بر تولید ناخالص داخلی به ثبت برسانند.

آنچه قبل از سرمایه گذاری در مونته نگرو باید دانست

مزیت های بسیاری در سرمایه گذاری در این کشور وجود دارد که یکی از مهم ترین آن ها، نرخ مالیات پایین است و از همین رو است که افراد زیادی می توانند این کشور را به عنوان مقصد نهایی خود انتخاب کنند. مونته نگرو کشوری امن برای سرمایه گذاری است و آزادی اقتصادی و ثبات پولی بالا در این کشور وجود دارد.

شرکت های خارجی می توانند مالک 100% سهام یک شرکت باشند و از سود آن بهره های کافی را در دست داشته باشند. در مونته نگرو سهولت ایجاد کسب و کار نیز در شرایط بسیار مناسبی قرار دارد و در بین 190 کشور جهان، رتبه 50 را به خود اختصاص داده است. این کشور زیرساخت های بسیار مناسبی دارد و به همین دلیل می توان گفت که کسب و کارهای تازه در این کشور می تواند بدون نیاز به ایجاد زیرساخت های لازم، فعالیت خود را آغاز کنند.

آنچه قبل از سرمایه گذاری در مونته نگرو باید دانست

دلایل سرمایه گذاری در مونته نگرو

دلایل بسیار زیادی برای سرمایه گذاری در این کشور وجود دارد و افراد زیادی می توانند با استفاده از این برتری ها، تصمیم بگیریند که آیا مهاجرت به مونته نگرو می تواند برای آن ها موثر باشد یا خیر. برخی از مهم ترین ویژگی ها و دلایلی که می توانند منجر به اهمیت دادن به مهاجرت به مونته نگرو برای سرمایه گذاری عبارتند از:

 • نرخ مالیات در حدود 9%
 • عضویت کشور مونته نگرو در ناتو و اتحادیه اروپا
 • استفاده از واحد پولی یورو
 • امکان سرمایه گذاری در بخش مسکن و دریافت اقامت با خرید ملک
 • صنعت پیشرو در بخش توریسم
 • ارتباطات دریایی و هوایی مناسب با کشورهای خارجی
 • شرایط آب و هوایی بسیار مناسب

مونته نگرو را می توان به عنوان یکی از تازه استقلال یافته ترین کشورهای جهان دانست که در جامعه جهانی توانسته جایگاه مناسبی برای خود پیدا کرده و در بخشی از اتحادیه های بزرگ کشورهای جهان عضویت پیدا کرده است. در حال حاضر می توان گفت که سرمایه گذاری در مونته نگرو یکی از راه های مهم برای مهاجرت به مونته نگرو است و افراد زیادی می توانند از این طریق خود را به این کشور برسانند. در صورتی که به دنبال بهترین مسیرهای مهاجرتی به خارج از کشور هستید، حتما با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید تا در این زمینه اطلاعات کافی را در اختیار شما قرار دهند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *