ویزای سرمایه گذاری و ثبت شرکت

سرمایه گذاری در گرنادا

سرمایه گذاری در گرنادا

سرمایه گذاری در گرنادا نه تنها یکی از بهترین روش های مهاجرت به این کشور می باشد، بلکه روشی مستقیم و سریعتر برای دریافت پاسپورت گرنادا نیز محسوب می شود. گرنادا که به دلیل ادویه ‌های بی ‌شمار محلی که به ‌عنوان جزیره ادویه شناخته می‌شود، یکی از زیباترین آب‌ نماها را در سراسر کارائیب ارائه می ‌کند. مناظر عالی تنها یکی از دلایل بسیاری برای بازدید از سه جزیره اصلی زیبا است. غواصی، قایقرانی، رستوران های عالی، سواحل افسانه ای و تقویم جشن های فراموش نشدنی موقعیت گرنادا را به عنوان مقصد ترجیحی بسیاری از سرمایه گذاران با ارزش خالص تقویت کرده است. افرادی که به دنبال سرمایه‌گذاری هستند که انعطاف‌ پذیری، سفر و فرصت ‌های رشد و موارد دیگر را فراهم کند، سرمایه گذاری در گرنادا می تواند یکی از بهترین گزینه ها برای آنها باشد.

برای افرادی که سرمایه ای برای سرمایه گذاری دارند، سرمایه گذاری در گرنادا راهی برای استحکام بخشیدن به آینده برای آنها و خانواده آنها است. امروزه، بیش از هر زمان دیگری، سرمایه‌گذاران باهوش به دنبال گسترش سبد سرمایه‌گذاری خود فراتر از کلاس ‌های سرمایه‌گذاری معمول هستند و یک گزینه وجود دارد که شامل تمامی گزینه ها می شود و آن هم شهروندی دوم گرنادا می باشد. برای افرادی که می خواهند فرصت‌ های اقتصادی شخصی بهتری داشته باشند و دنبال سرعت بالا این روند هستند، دومین برنامه شهروندی گرنادا یک انتخاب عالی است. برنامه شهروندی گرنادا خود را به عنوان یک جاذبه بزرگ برای سرمایه گذاران ثروتمند تثبیت کرده است و به عنوان وسیله ای برای رشد اقتصادی در جزیره کارائیب راه اندازی شده است. در ادامه این نوشتار متخصصان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به طور کامل شرایط سرمایه گذاری در گرنادا را مورد بررسی قرار خواهند داد.

شرایط سرمایه گذاری در گرنادا

سرمایه گذاری در گرنادا گزینه ای بی نظیر برای دریافت شهروندی و پاسپورت این کشور است. برنامه شهروندی گرنادا از طریق سرمایه گذاری در گرنادا در سال 2013 بر اساس مقررات قانون شهروندی گرنادا از طریق سرمایه گذاری راه اندازی شد و این طرح گرنادا به سرمایه گذاران واجد شرایط و اعضای خانواده آنها اجازه می دهد تا برای شهروندی درخواست دهند و از سفر بدون ویزا بهره مند شوند. در سال های اخیر گردشگری به بخش پیشرو برای سرمایه گذاری مستقیم خارجی در گرنادا تبدیل شده است. یکی دیگر از بخش های خدماتی که در حال افزایش است، صنعت مالی فراساحلی است که همراه با عملکرد قوی در ساخت و ساز و تولید، به رشد تولید ملی نیز کمک کرده است. به عنوان بخشی از استراتژی خود برای جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی، دولت گرنادیا با تعدادی از مشاغل منتخب مرتبط با گردشگری، کشاورزی و تولید همکاری نزدیک دارد.
شرایط دریافت پاسپورت گرنادا

از طریق اجرای این برنامه، دولت همچنین امیدوار است فرصت های سرمایه گذاری ایجاد کند که باعث ایجاد اشتغال پایدار شود.

در نمودار زیر به امتیاز سرمایه گذاری در گرنادا در بخش های مختلف اشاره شده است:

امتیاز سرمایه گذاری در گرنادا در بخش های مختلف

برای واجد شرایط بودن برای شهروندی، متقاضیان باید یکی از گزینه های سرمایه گذاری زیر را علاوه بر معیارهای زیر انجام دهند:

  • شخصیت برجسته داشته باشند.
  • عدم سوء پیشینه کیفری
  • سلامتی عالی داشته باشند.
  • ارزش خالص شخصی بالایی داشته باشند.

در جدول زیر به اطلاعات کلی گرنادا اشاره شده است:

موارداطلاعات
محلکارائیب، جزیره ای بین دریای کارائیب و اقیانوس اطلس شمالی، شمال ترینیداد و توباگو
پایتختسنت جورجس
منطقه زمانیUTC -04:00
مساحت344 کیلومتر مربع
زبانانگلیسی (رسمی)، فرانسوی patois
نوع دولتدموکراسی پارلمانی (پارلمان) و قلمرو مشترک المنافع
واحد پولدلار کارائیب شرقی (XCD)، وابسته به USD

گزینه های سرمایه گذاری در گرنادا

به طور کلی، دو گزینه اصلی برای سرمایه گذاری در گرنادا وجود دارد:

  • سرمایه گذاری در املاک و مستغلات
  • سرمایه گذاری در صندوق تحول ملی گرنادا

با تغییر اقتصاد این کشور از کشاورزی غالب به بخش خدمات، یکی از مناسب ترین گزینه ها برای اتباع خارجی، سرمایه گذاری در یک پروژه املاک و مستغلات از پیش تایید شده است. متقاضیان باید حداقل 350000$ (دلار) سرمایه گذاری کنند که باید حداقل به مدت 4 سال حفظ شود. حداقل مبلغ شامل متقاضی اصلی، همسر متقاضی اصلی و دو نفر واجد شرایط می باشد. 25000$ (دلار) اضافی برای هر یک از اعضای خانواده مورد نیاز است. متقاضیان باید توجه داشته باشند که در صورتی که درخواست شامل والدین واجد شرایطی باشد که سن آنها از 55 سال تجاوز نمی ‌کند، مبلغ 50000$ (دلار) برای کمک هزینه پس از تأیید لازم است. در مواردی که درخواست شامل یک خواهر یا برادر واجد شرایط باشد، مبلغ 75000$ (دلار) اضافی برای مشارکت پس از تأیید لازم است.

گزینه های سرمایه گذاری در گرنادا

سرمایه گذاری در صندوق تحول ملی گرنادا

علاوه بر سرماهی گذاری در املاک و مستغلات گرنادا، دومین گزینه برای سرمایه گذاری در این کشور، سرمایه گذاری در صندوق تحول ملی گرنادا می باشد. متقاضیان و سرمایه گذاران خارجی می توانند حداقل 150000$ (دلار) به صندوق تحول ملی گرنادا کمک کنند و حداقل مبلغ فقط متقاضی اصلی را پوشش می دهد. در این نوع سرمایه گذاری، برای یک خانواده حداکثر 4 نفره، مبلغ 200000$ (دلار) تعیین شده است و برای هر وابستگی اضافی 25000$ (دلار) کمک مالی اضافی لازم است. شایان ذکر است که در صورتی که درخواست شامل والدین واجد شرایطی باشد که سن آنها از 55 سال تجاوز نمی‌ کند، مبلغ 50000 دلار آمریکا برای کمک هزینه پس از تأیید لازم است. در این نوع سرمایه گذاری نیز در مواردی که درخواست شامل یک خواهر یا برادر واجد شرایط باشد، مبلغ 75000$ (دلار) اضافی برای مشارکت پس از تأیید لازم است.

شایان ذکر است که وضعیت اقامت دائم با فرآیند سرمایه گذاری به طور کامل از شهروندی حذف شده است. در نتیجه، دولت صدور کارت و گواهی روابط عمومی را متوقف کرده است. پس از پرداخت هزینه های پردازش و بررسی دقیق، سرمایه گذاری در 2 مرحله مختلف انجام می شود. پس از ارسال درخواست شهروندی باید سپرده اولیه واریز شود و پس از تایید، مانده آن پرداخت شود. سپس گذرنامه ها پس از مدت کوتاهی صادر می شوند. هموطنان محترمی که مایل به سرمایه گذاری در گرنادا هستند و یا قصد دارند اقدام به دریافت پاسپورت بهترین کشورهای دنیا کنند، میتوانند با تماس با متخصصان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، اطلاعات کامل در این زمینه بدست آورند و انجام امور حقوقی و مهاجرتی خود را به کارشناسان ما بسپارند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *