مهاجرت سرمایه گذاری در سوئیس

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در سوئیس

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در سوئیس

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در سوئیس از جمله فرصت های اخذ اقامت و تابعیت برای مهاجران علاقه مند به ورود به کشور سوئیس محسوب می گردد. روند سرمایه گذاری و ثبت شرکت در این کشور دارای قوانین مختص به خود می باشد. به طور کلی می توان گفت که دارندگان ویزای سرمایه گذاری، زندگی راحت تری در کشورهای اروپایی خواهند داشت.

 • بهترین مسیر سرمایه گذاری در سوئیس چیست؟
 • حداقل سرمایه مورد نیاز برای مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری چیست؟
 • آیا با سرمایه گذاری در سوئیس می توان اقامت این کشور را به دست آورد؟
 • سرمایه گذاری در سوئیس چه امتیازاتی به همراه دارد؟

کشور سوئیس از جمله کشورهای محبوب اروپایی برای سرمایه گذاری است. بی طرفی سیاسی سوئیس از شهرت و حفاظت ارزشمندی برخوردار است. اقتصاد قوی حاکم بر سوئیس و بدهی مالی کم، نرخ بیکاری پائین و تورم پائین توانسته سوئیس را به گزینه ای نسبتا امن برای سرمایه گذاران خارجی تبدیل کند. در ادامه توضیحات بیشتری را در رابطه با سرمایه گذاری و ثبت شرکت در سوئیس که حاصل تحقیقات و تجربیات مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت است ارائه خواهیم کرد.

وضعیت اقتصادی سوئیس در 2021

آنچه که در سرمایه گذاری و ثبت شرکت در سوئیس از اهمیت ویژه ای برخوردار است، وضعیت اقتصادی این کشور است. واحد پول کشور سوئیس فرانک است که ارزشی در حدود 0.89% نسبت به ارزش یورو دارد. میانگین درآمد ماهیانه در کشور سوئیس بنابر نقل سایت numbeo در سال 2021 در حدود 6250$ (دلار آمریکا) است که بالاترین سطح درآمد در اروپا پس از پرداخت مالیات است.

کشور سوئیس به دلیل شرایط خاص سیاسی خود محل رفت و آمد شخصیت های برتر جهانی است. افراد سرشمار زیادی سالانه از این کشور ملاقات می کنند و همچنین شرکت ها و بنگاه های بزرگ اقتصادی به دلیل امنیت بالای سرمایه گذاری، شعبه های خود را در این کشور افتتاح می کنند. کشور سوئیس از نظر اقتصادی، دوازدهمین کشور امن جهان برای سرمایه گذاری شناخته شده است.

یکی از بهترین راه هایی که شهروندان کشورهای سوم به کمک آن می توانند اجازه اقامت در سوئیس را بدست آورند از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت در سوئیس بوجود می آید. در مقاله راه های اخذ اقامت سوئیس به زبان ساده و به طور کامل این موضوع را تشریح کرده ایم. کشور سوئیس این امکان را برای شهروندان کلیه کشورها و نمایندگان کلیه شرکت ها ایجاد کرده است که در این کشور سرمایه گذاری کنند. تنها شرکت ها و افرادی که در لیست تحریم های جهانی قرار دارند، اجازه ثبت شرکت در کشور سوئیس را نخواهند داشت. از طرف دیگر، شرکت های تولید کننده مواد مخدر نیز قادر به فعالیت در کشور سوئیس نخواهند بود.

راه های سرمایه گذاری و ثبت شرکت در سوئیس

کشور سوئیس نیز مانند سایر کشورهای اروپایی، روش های مختلفی را برای سرمایه گذاری شهروندان سایر کشورها در نظر گرفته است. هر یک از راه های سرمایه گذاری در کشور سوئیس دارای شرایطی مربوط به خود است که در این فرصت اندک قادر به تشریح آن نخواهیم بود. در این بخش به صورت مختصر، راه های سرمایه گذاری در کشور سوئیس را معرفی خواهیم کرد:

 • سرمایه گذاری در بانک
 • سرمایه گذاری در بورس
 • سرمایه گذاری در بازار طلا
 • سرمایه گذاری در ثبت شرکت
 • سرمایه گذاری در بازار مسکن
 • سرمایه گذاری مستقیم در املاک
 • سرمایه گذاری از طریق اوراق قرضه
 • سرمایه گذاری در صندوق های مالی و اعتباری

هر کدام از این طرق به نحوی منجر به مهاجرت به سوئیس و اخذ اقامت سوئیس می گردد. راه کم هزینه تر جهت مهاجرت به سوئیس، تحصیل در سوئیس خواهد بود. ضمنا توصیه می کنیم مقاله مهاجرت به سوئیس را نیز مطالعه نمایید تا اطلاعات کاملی را در خصوص مهاجرت به این کشور بدست آورید.

مزایای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در سوئیس

نکته دیگری که در هنگام سرمایه گذاری و ثبت شرکت در سوئیس باید مورد توجه قرار گیرد، مزایای سرمایه گذاری در این کشور است. برخی از مزایای اصلی سرمایه گذاری در سوئیس عبارتند از: قرارگیری در قلب قاره اروپا، نبود مالیات بر سود سرمایه، تورم ناچیز در کشور سوئیس، پایین بودن نرخ مالیات در کشور سوئیس، استفاده از سیستم های بانکداری قدرتمند، زیرساخت های بسیار قدرتمند کشور سوئیس، استفاده از یکی از بهترین سیستم های آموزشی در جهان، امکان سرمایه گذاری در کشوری با ثبات اقتصادی و سیاسی، استفاده از یکی از بهترین نظام های درمانی و بهداشتی در جهان و دسترسی به فرانک بعنوان یکی از قدرتمندترین واحدهای پولی جهان.

مزایای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در سوئیس

شرط ثبت شرکت در کشور سوئیس در 2021

در سال 2021 متقاضیان ثبت شرکت قانونی در سوئیس باید با ارائه مدارک مورد نیاز دولتی، نسبت به این نوع طرق اقدام داشته باشند. پس از سپری شدن روند مدارک افراد می بایست در خصوص امور اداری اقدام داشته باشند. در ابتدا یک نام مناسب، مرتبط با فعالیت شرکت انتخاب می شود که اشخاص باید در نظر داشته باشند که نام شرکت تکراری نباشد.

مقایسه ثبت شرکت در سوئیس و اتریش

ثبت شرکت در کشور سوئیس برخلاف بسیاری از کشورهای جهان هزینه های بسیار سنگین تری را دربرخواهد داشت. برای مثال مالکان یک شرکت مشارکتی برای ثبت شرکت در کشور سوئیس باید حداقل CHF3000 تا CHF5000 (فرانک سوئیس) هزینه کنند. این هزینه ها در برخی از کشورهای اروپایی در حدود 150€ (یورو) خواهد بود.

در مرحله بعدی اشخاص سهام دار و مدیران اصلی شرکت می بایست به نهادهای مرتبط معرفی شوند. امکان سپری کردن این مرحله به صورت آنلاین وجود دارد. ناگفته نماند که اشخاص باید پس از اتمام مرحله به صورت حضوری برای ثبت امضاء اقدام داشته باشند. ثبت نام شرکت در اداره مالیات کشور از مراحل بعدی روند ثبت شرکت در سوئیس می باشد. میزان سود سالانه کشور سوئیس به مقدار بیش از CHF100000 (فرانک سوئیس) است و مالیات بر ارزش افزوده درآمد باید پرداخت گردد.

این در حالی است که امکان ثبت شرکت با مسئولیت محدود یا همان GmbH که مخفف عبارت آلمانی Gesellschaft mit beschränkter Haftung است، در کشور اتریش با سرمایه خیلی کم تر وجود دارد. در واقع برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اتریش سرمایه مورد نظر تنها حدود 32000€ (یورو) سرمایه اولیه لازم است. البته افراد با توجه به این که بعد از ثبت شرکت باید هزینه های متعددی مثل بیمه، مالیات، اجاره شرکت محل استقرار و غیره را باید پرداخت نمایند، معمولا حتی از روش ثبت شرکت در اتریش نیز به عنوان روشی پرهزینه یاد می کنند. اما در مقایسه کشورهای اروپایی، ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اتریش بسیار کم هزینه تر از سوئیس می باشد.

سرمایه اولیه شرکت در کشور سوئیس

برای ثبت شرکت های کوچک مقیاس در کشور سوئیس، متقاضیان باید حداقل به میزان CHF100000 (فرانک سوئیس) سرمایه داشته باشند. نیمی از این سرمایه باید در روز نخست و در هنگام انجام مراحل قانونی ثبت شرکت در حساب رسمی شرکت واریز شده باشد. نیمه دوم آن نیز باید توسط سهامداران در طول مدت یک سال به حساب شرکت واریز شود. نوع فعالیت اقتصادی شرکت شما نقش بسزایی در نحوه واریز سرمایه اولیه خواهد داشت.

کشور سوئیس بعنون یکی از کشورهای پیشرو در جهان، بی شک یکی از بهترین مقاصد مهاجرتی در جهان است، شما قادر خواهید بود با سرمایه گذاری در این کشور، اقامت موقت سوئیس را بدست آورید. اقامت موقت در کشور سوئیس در حقیقت به معنای امکان ادامه تحصیل در سوئیس، در یکی از بهترین نظام های آموزشی جهان و همچنین زندگی در یکی از برترین کشورهای جهان خواهد بود. سرمایه گذاری و ثبت شرکت در سوئیس را می توان بعنوان یکی از ایمن ترین و سودآورترین راه های سرمایه گذاری در قاره اروپا نام گذاری کرد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با توجه به تجربه های موفق در اخذ ویزای سرمایه گذاری آماده همیاری شما در مسیر مهاجرت به کشور سوئیس می باشد.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *