مهاجرت سرمایه گذاری در قبرس

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در قبرس

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در قبرس

بازرگانان ایرانی یا سایر کشورها این امکان را دارند که از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت در قبرس به آسانی به مبادله ارز و حواله وجوه بپزدازند. همینطور این افراد می توانند از حساب بانکی خود در خارج از کشور استفاده نمایند. این مزایاها باعث گردیده هر ساله شمار زیادی از بازرگانان و سرمایه گذاران به این کشور مهاجرت کنند. اما این امر دارای شرایط و ضوابطی است که در این مقاله به آن پرداخته شده است. بنابراین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پیشنهاد می نماید مقاله ذیل را مطالعه بفرمایید تا با قوانین حاکم بر قبرس در زمینه سرمایه گذاری آشنا شوید.

 • بهترین روش های سرمایه گذاری در قبرس چیست؟
 • چه راه هایی برای ثبت شرکت در قبرس وجود دارد؟
 • مزایای ثبت شرکت و سرمایه گذاری در این کشور چیست؟
 • ریسک های ورود سرمایه به کشور قبرس چیست؟
 • شرایط بازار کار کشور قبرس چگونه است؟

تابعیت از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت در قبرس

اکثریت افراد بر این باور هستند که سرمایه گذاری و ثبت شرکت در این کشور منجر به اخذ اقامت دائم و تابعیت این کشور می گردد. اما لازم است بدانید این تصور کاملا اشتباه بوده و دریافت تابعیت قبرس از طریق ثبت شرکت به تنهایی امکان پذیر نخواهد بود. بلکه بایستی فرد به مدت 10 سال در این کشور زندگی کرده و مرتکب جرایم مالی نگردد. همچنین در مدت مذکور می بایست کلیه مالیات های مربوطه را پرداخت نماید. در این صورت پس از گذشت 10 سال اقامت دائم قبرس به او تعلق می گیرد.

انواع سرمایه گذاری و ثبت شرکت در قبرس

به طور کلی سرمایه گذاری و ثبت شرکت در قبرس به صورت 2 نوع شرکت می باشد:

 • شرکت تجاری (Trading company): شرکت های تجاری عموما برای کسب درآمد در زمینه های خرید و فروش، واردات و صادرات فعالیت های تجاری انجام می دهند. هیچ گونه محدودیتی برای بیان و ارائه بیزینس پلان یا طرح توجیهی تجاری و اقتصادی برای این گونه شرکت ها وجود نخواهد داشت.
 • شرکت خدماتی (Service company): این گونه شرکت ها در زمینه های خدماتی به کسب و کار پرداخته و درآمدزایی می کنند.

پس از این که کلیه مراحل سرمایه گذاری و ثبت شرکت در قبرس انجام گرفت، فرد متقاضی این اجازه را خواهد داشت که در راستای افتتاح حساب بانکی در این کشور اقدام نماید. میزان مبلغی که می بایست به عنوان سپرده در حساب بانکی وی وجود داشته باشد، 170000€ یا 65000€ (یورو) می باشد. نامه تاییدیه پرداخت مبلغ مذکور به بانک مورد نظر بایستی به اداره مهاجرت قبرس تسلیم گردد. فرد متقاضی زمانی اجازه برداشت این مبالغ از حساب بانکی خود را دارد که امور مربوط به مهاجرت به قبرس و اخذ اقامت این کشور به طور کامل انجام گیرد.

انواع سرمایه گذاری و ثبت شرکت در قبرس

ارکان شرکت در سرمایه گذاری و ثبت شرکت در قبرس

برای سرمایه گذاری و ثبت نمودن شرکت در این کشور بایستی تعداد 4 مقام، عضویت در هیات مدیره شرکت را داشته باشند: رئیس هیات مدیره، مدیرعامل، منشی و بازرس. کلیه وظایف مربوط به هر یک از مدیران و کارمندان شرکت بایستی در اساسنامه شرکت قید گردد. برای مثال منشی شرکت وظایفی مانند دریافت مکاتبات و اسناد قانونی شرکت و انتقال به مدیران شرکت را بر عهده دارد.

زبان کسب و کار و تجارت در قبرس به زبان انگلیسی می باشد. اما باید به این نکته توجه داشته باشید که اکثریت کارفرمایان این کشور نیاز به دانش یونانی نیز دارند. کشور قبرس در زمینه های شغلی مهندسی برق، فناوری اطلاعات و مخابرات و امور مالی با کمبود رو به رو است. از این رو، افرادی که مدارک تحصیلی رشته های فوق الذکر را دارند به آسانی می توانند به کار بپردازند. بزرگ ترین صنعت در تولید ناخالص داخلی کشور قبرس، صنعت توریسم و گردشگری است. فرصت ها و موقعیت های شغلی برای کارگران بین المللی در این صنعت بسیار فراوان است.

مدارک لازم جهت ورود سرمایه و افتتاح کمپانی در قبرس

فردی که قصد سرمایه گذاری و ثبت شرکت در قبرس را دارد، بایستی واجد شرایط باشد. در این راستا مدارکی مورد نیاز است که به شرح ذیل بوده و توسط فرد سرمایه گذار یا متقاضی ارائه می گردد:

 • تکمیل و ارائه فرم های مربوطه برای ثبت شرکت
 • انتخاب و مشخص نمودن نام شرکت ثبتی
 • کپی رنگی پاسپورت معتبر (حداقل 3 سال اعتبار)
 • تاییدیه و گواهی عدم سابقه کیفری و سوء پیشینه به صورت ترجمه شده و ممهور به مهر سفارت قبرس
 • ارائه آخرین مدرک تحصیلی به صورت ترجمه شده
 • ارائه طرح توجیهی اقتصادی یا بیزینس پلان شرکت که از سوی اداره بازرگانی مورد تایید باشد.
 • ارائه کلیه مدارک شناسایی و هویتی فرد سرمایه گذار و همراهان

فردی که نسبت به سرمایه گذاری و ثبت شرکت در قبرس اقدام می نماید، مجاز به همراه بردن خانواده خود شامل همسر و فرزندان کمتر از 18 سال خواهد بود. بنابراین همراهان وی می توانند اقامت قبرس را داشته باشند. فرزندان نیز مجاز به تحصیل رایگان در این کشور هستند.

انجام امور پردازش و ثبت شرکت در قبرس تقریبا بین 2 الی 5 روز به طول می انجامد. مدت 2 الی 3 روز از زمان مذکور اختصاص به تکمیل فرم های مربوطه و ارسال رزومه دارد. لازم به ذکر است فعالیت های شغلی در کشور قبرس باید در زمینه های تجاری و غیر تجاری بوده و حساب بانکی سرمایه گذار جهت جلوگیری از پولشویی و ارتکاب جرم بررسی و نظارت گردد. اکنون با کسب اطلاعات بیشتر درخصوص سرمایه گذاری و ثبت شرکت در قبرس بهتر قادر خواهید بود تصمیم نهایی خود را برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در قبرس بگیرید. برای این منظور می توانید از مشاوره های تخصصی کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهره بگیرید.

5/5 - (7 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.