مهاجرت سرمایه گذاری در کرواسی

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کرواسی

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کرواسی

یکی از راه‌ های آسان و سریع جهت مهاجرت به کشور کرواسی، سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کرواسی با اطلاع از شرایط و قوانین این کشور می باشد. کرواسی دارای اقتصاد رو به رشد و دارای پروژه های عظیم در زمینه ساخت و ساز ساختمان و حمل و نقل و انرژی می‌ باشد. این کشور با پیشرفت چشمگیر در زمینه تکنولوژی به یکی از گزینه‌های مناسب برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت تبدیل شده است.

برای افرادی که به صورت قانونی به کرواسی مهاجرت می کنند امکان تحصیل رایگان فرزندان آن ها وجود دارد یک مزیت بزرگ است. برای افرادی که ویزای کرواسی را دریافت می کنند امکان تردد و مسافرت راحت بین تمام کشورهای اروپایی وجود دارد. این مقاله توسط وکلای مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با هدف راهنمایی علاقه مندان مهاجرت کاری و سرمایه گذاری در کرواسی نگارش شده است.

 • آیا کرواسی کشور مناسبی برای سرمایه گذاری شهروندان خارجی است؟
 • آیا می توان به عنوان یک شهروند خارجی در کرواسی اقدام به ثبت شرکت کرد؟
 • هزینه ایجاد شرکت در کرواسی چقدر است؟
 • آیا افتتاح شرکت در کشور کرواسی می تواند منجر به اخذ اقامت در این کشور شود؟
 • مهم ترین مزایای ثبت شرکت در کرواسی چیست؟

شرایط و ضوابط سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کرواسی

راه‌ های مهاجرت به کشور کرواسی بسیار است از میان آن‌ ها می‌ توان به تحصیل، اشتغال، رابطه خانوادگی یا سرمایه گذاری و کسب و کار در کرواسی اشاره کرد. در تمام این راه‌ ها امکان دریافت اقامت و تابعیت کرواسی وجود دارد اما ساده‌ ترین و آسان‌ ترین راه سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کرواسی می‌ باشد. برای ثبت شرکت در کرواسی باید مدارک زیر را همراه داشته باشید و شرایط لازم را برای سرمایه گذاری داشته باشید:

 • ابتدا باید اسم شرکت را غیر تکراری انتخاب کنید.
 • دفتری در کرواسی اجاره کنید که آدرس آن را به عنوان آدرس شرکت ارائه کنید.
 • یک حساب بانکی در کرواسی باز کنید به نام شخصی که بعداً به نام تجاری تغییر کند.
 • برای انجام امور امضای وکالت نامه یا اخذ وکیل به کشور کرواسی سفر کنید.
 • برای سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در کرواسی باید حداقل 3 نفر از اتباع کرواسی استخدام کنید.
 • حداقل مبلغ سرمایه گذاری در حساب شرکت باید 13500€ (یورو) باشد.

لازم به ذکر است شرکتی که در کرواسی ثبت می‌کنید باید حتماً فعال باشد و علاوه بر کارمندان دارای یک هیئت مدیره با اعضای مشخص معرفی شده باشد. انجام امور سرمایه گذاری و ثبت شرکت از آغاز تا انجام 7 روز تا 15 روز کاری به طول می‌ انجامد و زمان لازم برای اخذ جواز کار 30 روز خواهد بود. لازم به ذکر است مدت زمان لازم برای اخذ اقامت این کشور از طریق سرمایه گذاری نیز حداکثر 3 ماه برآورد می‌ شود.

شرایط و ضوابط سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کرواسی

شرایط ویزای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کرواسی

مجوزهای اقامت موقت برای سرمایه‌ گذاران در کشور کرواسی به صورت یک ساله صادر می‌ شود اما تجدید پذیر است و افراد می توانند بعد از 5 سال اقامت دائم دریافت کنند. باید 51% سهام شرکت توسط مدارک معتبر اثبات مالکیت برای متقاضی شود و یا نشان دهد که فعالیت مهم و نقش کلیدی در شرکت انجام می‌ دهد. جمهوری کرواسی تمایل دارد بیشتر سرمایه گذاری‌ ها در بخش استراتژیک برای تنظیم پروژه‌ های ساخت و ساز و تامین انرژی و حمل و نقل صورت پذیرد.

اخذ موافقت نامه‌ های بین المللی برای کسب حمایت جمهوری کرواسی و حمایت بین المللی برای پروژه‌ های سرمایه گذاری در این کشور لازم است. دریافت ویزای سرمایه گذاری کشور کرواسی مستلزم بعضی شرایط مورد نیاز از جمله موارد زیر می‌ باشد:

 • سن شخص سرمایه گذار باید بالاتر از 18 سال باشد.
 • شخصیت و حسن نیت فرد باید ثابت شود.
 • پشتیبانی مالی مناسب باید اثبات شود.
 • بیمه درمانی کافی و مناسب باید داشته باشید.

با اخذ ویزای کرواسی که عضو اتحادیه اروپا و پیمان شنگن است می توانید به کشورهای اتحادیه اروپا آزادانه سفر کنید و در آن ها به کار و تحصیل بپردازید. افرادی که ویزای اقامت از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت را دریافت می‌ کنند می توانند همراه خود همسر و فرزندان نابالغ خود را به کرواسی بیاورند.

بررسی اقتصاد کرواسی جهت سرمایه گذاری و ثبت شرکت

واحد پول کشور کرواسی “کونا” است که یک “کونا” معادل 5.5 دلار آمریکا می‌ باشد. اقتصاد کرواسی به دلیل وجود بندرگاه‌ های کوچک و بزرگ در ساحل دریای آدریاتیک رونق خوبی دارد و صنعت گردشگری در این کشور درآمد زیادی برای آن دارد. کرواسی بعد از بلغارستان و رومانی در واقع سومین کشور فقیر اتحادیه اروپا محسوب می ‌شود که نرخ بیکاری در آن هر چند در سال‌ های گذشته کاهش یافته است اما هنوز بسیار بالا می‌ باشد.

از سال 2000 میلادی تا سپتامبر 2011 در کشور کرواسی 1100 کیلومتر بزرگراه ساخته شد و باعث شد زیرساخت حمل و نقل ایمنی و شبکه بزرگراه‌ ها در این کشور کیفیت بسیار بالایی داشته باشد. شبکه راه‌ آهن در کرواسی برای خطوط آهن 2722 کیلومتر و 984 کیلومتر برای راه‌ آهن الکتریکی می‌ باشد که شرایط مناسبی برای این کشور نسبتاً کوچک است. این مقاله توسط وکلای مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نگارش شده است و برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اقامت کرواسی از طریق تحصیل می توانید با همکاران ما تماس بگیرید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

73  +    =  77