مهاجرت سرمایه گذاری در انگلستان

سرمایه گذاری 1 میلیون پوندی در انگلستان

سرمایه گذاری 1 میلیون پوندی در انگلستان

همانطور که می­دانید انگلستان کشوری است که از شرایط اقتصادی بسیار مناسبی برخوردار است. سرمایه گذاران زیادی این کشور را برای سرمایه گذاری انتخاب می ­کنند و سرمایه گذاری 1 میلیون پوندی در انگلستان یکی از روش های سرمایه گذاری است که افراد می­ توانند به واسطه اقامت دائم این کشور را اخذ نمایند. البته در سال 2023 حداقل سرمایه به منظور اخذ ویزای Tier 1 مبلغ 2000000£ (پوند) می باشد. در این مقاله موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اطلاعات بیشتری در این خصوص ارائه نموده اند.

  • چگونه می توان در کشور انگلستان سرمایه گذاری کرد؟
  • شرایط ورود پول به انگلستان چگونه است؟
  • در چه صنایعی می توان بهترین سرمایه گذاری را در انگلستان داشت؟
  • شرایط بازار کار در انگلستان چگونه است؟
  • آیا می توان با سرمایه گذاری در انگلستان اقامت این کشور را نیز به دست آورد؟

روش های سرمایه گذاری در انگلستان در 2023

همانطور که بیان نمودیم سرمایه گذاری در انگلستان روش های مختلفی دارد. در سال 2023 روش 2000000£ (پوند) پیش روی مهاجران قرار دارد اما قبلا حداقل سرمایه مورد نیاز پایین تر بود. روش های قدیم عبارتند از:

  • Entrepreneure یا سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی در انگلستان
  • Investor یا سرمایه گذاری 1 ملیون پوندی در انگلستان
  • سرمایه گذاری در انگلستان از طریق Post – Study work می ­باشد

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی در انگلستان

همانطور که میدانید صدور ویزای سرمایه گذاری انگلستان براساس امتیازدهی است و سرمایه گذاران برای اخذ ویزای سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی می­ بایست حداقل 95 امتیاز را کسب نمایند. در صورتی که فرد دارای سرمایه ای معادل 200000£ (پوند) در حساب بانکی خود چه در خارج و یا یکی از بانک های این کشور باشد می­تواند براحتی 75 امتیاز را بدست آورد. برای اثبات موضوع فوق سرمایه گذار باید مدارکی را ارائه نماید تا دولت انگلستان بپذیرد. سرمایه گذار می­ تواند با سرمایه همسر خود نیز برای این نوع سرمایه گذاری در انگلستان اقدام نماید.

یکی دیگر از شاخص های اخذ امتیاز ویزای سرمایه گذاری انگلستان مهارت داشتن به زبان انگلیسی است. سرمایه گذارانی که از مهارت زبان انگلیسی برخوردارند و یا دارای مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره 4 باشند 10 امتیاز دیگر نیز به امتیازاتش افزوده می­ گردد. 10 امتیاز دیگر از طریق تمکن مالی سرمایه گذار برای ادامه زندگی در انگلستان است. فرد با ارائه مدارکی که نشان دهنده توانایی مالی وی برای هزینه های زندگی در انگلستان است می ­تواند این امتیاز را کسب بنماید.

فرد با کسب 95 امتیاز موفق به اخذ این ویزا گردیده و می­تواند توسط این ویزا که دارای 3 الی 4 ماه اعتبار است به انگلستان سفر نماید. در صورتی که فرد با ایجاد کارآفرینی در این کشور موجب ایجاد اشتغال برای حداقل دو نفر در انگلستان شود این ویزا به مدت دو سال دیگر تمدید خواهد شد. در نهایت سرمایه گذار پس از 5 سال موفق به اخذ اقامت دائم انگلستان می ­گردد.

Investor یا سرمایه گذاری 1 ملیون پوندی در انگلستان

Investor یا سرمایه گذاری 1 ملیون پوندی در انگلستان

سرمایه گذاران خارجی برای سرمایه گذاری 1000000£ (پوند) در انگلستان باید ابتدا نسبت به اخذ ویزای این نوع سرمایه گذاری اقدام نمایند. اخذ ویزای سرمایه گذاری 1 میلیون پوندی انگلستان نیاز به کسب 75 امتیاز دارد که سرمایه گذاران 30 امتیاز آن را از طریق میزان سرمایه اولیه خود که 1000000£ (پوند) می­باشد می­توانند کسب نمایند. البته ناگفته نماند هم اکنون در سال 2023 دولت انگلستان این سرمایه را به 2000000£ (پوند) افزایش داده است. در صورتیکه سرمایه گذار بتواند قبل از اتمام زمان اخذ ویزای خود به سرمایه گذاری در کشور انگلستان بپردازد 15 امتیاز دیگر را نیز کسب می کند.

مزایای ورود سرمایه 1000000 پوندی در انگلستان

از مهمترین مزایای سرمایه گذاری 1 ملیون پوندی در انگلستان که همان طور که ذکر شد مبلغ آن در سال 2023 افزایش پیدا کرده، عبارتند از:

  • سرمایه گذار نیاز به سرمایه ای جداگانه برای تأمین هزینه های زندگی خود و اعضای خانواده خود در انگلستان ندارد.
  • سرمایه گذار می­ تواند به همراه همسر و فرزندان کمتر از 18 سال خود به انگلستان مهاجرت نماید.

اعتبار این ویزا نیز درابتدا به مدت 3 الی 4 ماه است. در صورتیکه سرمایه گذار پس از این مدت میزان سرمایه اولیه ثابت باقی مانده باشد، دولت انگلستان به مدت 2 سال دیگر اقامت وی را تمدید می ­نماید. ناگفته نماند افراد برای سرمایه گذاری از این طریق می ­بایست دارای یک طرح اقتصادی سودمند در کشور انگلستان باشد.

سرمایه گذاری در انگلستان از طریق Post – Study work

این ویزا نوعی دیگر از ویزای سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی در انگلستان است که سرمایه گذار برای اخذ ویزای این نوع سرمایه گذاری باید همانند ویزای کارآفرینی در انگلستان 95 امتیاز کسب نماید. این نوع سرمایه گذاری به سرمایه گذاری 50 هزار پوندی در انگلستان معروف است. این ویزا برای افرادی که تحصیلات خود را در انگلستان به اتمام رسانیده اند بسیار مناسب می ­باشد.

افرادی که از مهارت زبان انگلیسی و مدرک زبان آیلتس برخوردار هستند به راحتی 10 امتیاز دیگر را کسب می ­نماید. برای 10 امتیاز دیگر سرمایه گذار باید از تمکن مالی لازم برای زندگی در انگلستان برخوردار باشد. البته با توجه به پرهزینه بودن روش سرمایه گذاری، اخذ اقامت با کار بعد از تحصیل در انگلستان طرفداران بیشتری دارد. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت راهنما و پاسخگوی تمامی سوالات متقاضیان در خصوص روش های قانونی مهاجرت از جمله سرمایه گذاری 1 میلیون پوندی در انگلستان که البته امروزه 2000000£ (پوند) شده است، می باشند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *