مهاجرت به کشور آمریکا

سهمیه ایران در لاتاری آمریکا

سهمیه ایران در لاتاری آمریکا

مطابق اعلام اداره مهاجرت آمریکا (USCIS)، سهمیه ایران در لاتاری آمریکا مانند سایر کشورها حدود 7% است اما درصد شانس برد ایرانیان در لاتاریهای گذشته بین 0.61% تا 0.90% متغیر بوده است. در واقع تحلیل آماری برندگان ادوار گذشته لاتاری مبین این واقعیت مهم است که از بین 55000 برنده لاتاری گرین کارت حدود 4000 تا 5000 نفر آن ایرانی می باشد. بنابراین هموطنان نبایستی شانس خود در برنده شدن لاتاری امسال را دستکم بگیرند.

در واقع باید لاتاری گرین کارت را بهترین فرصت جهت مهاجرت به آمریکا دانست چرا که اخذ ویزای اقامت آمریکا از طرق دیگر برای ایرانیان بسیار سخت و پیچیده است. اما پیش از اقدام به ثبت نام بایستی ابتداء با مهلت ثبت نام، زمان اعلان برندگان و نیز اقدامات پس از برنده شدن در لاتاری آشنا شد. لاتاری امسال نیز از اواسط مهر یا اوایل اکتبر شروع شده و متقاضیانبا داشتن حداقل مدرک تحصیلی، عکس و پاسپورت ملی میتوانند در این بخت آزمایی بزرگ شرکت کنند.

آشنایی با کشورهای مجاز جهت ثبت نام لاتاری گرین کارت

قبل از هر چیزی بهتر استت ابتداء با خود برنامه لاتاری آشنا شوید. برنامه لاتاری روشی از روش های اخذ اقامت آمریکاست که به دلیل آسانی شرایط و سهولت روند شرکت در آن و نیز مکانیزم اجرایش روش بسیار محبوبی برای مهاجرت به آمریکاست. در واقع لاتاری آمریکا برای دریافت گرین کارت یک نوع قرعه کشی سالانه است و شانس در آن حرف اول و آخر را می زند. در همین قرعه کشی سالانه بیش از 10 میلیون نفر از سراسر جهان ثبت نام می کنند که از بین آنها فقط حدود 55000 نفر برنده اعلام شده و صلاحیت کسب گرین کارت را پیدا می کنند. این برنامه امسال نیز برگزار شده و از همین الان بایستی با جدول زمانی آن به صورت زیر آشنا شوید:

جدول زمانی ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا

اما شاید این سوال برای شما نیز مطرح شود که آیا ایران نیز در زمره کشورهای مجاز برای شرکت در برنامه لاتاری امسال قرار دارد؟ در پاسخ باید گفت که بله ایران نیز جزء کشورهای مجاز است. به واقع کلیه کشورهای دنیا به جزء اتباع کشورهای کانادا، بنگلادش، کره جنوبی، فیلیپین، هند، مکزیک، برزیل، السالوادور، چین، هائیتی، کلمبیا، جمهوی دومینیکا، هوندوراس، جامائیکا، نیجریه، پاکستان، ویتنام، ونزوئلا و بریتانیا به جز ایرلند شمالی مجاز به شرکت در لاتاری DV-2023 هستند.

سهمیه ایران در لاتاری آمریکا چقدر است

شرایط ایرانیان برای شرکت در لاتاری 2023

اصولا لاتاری گرین کارت توسط دست اندرکاران آن با هدف دست یابی به گوناگونی نژادی در زمینه مهاجرت به آمریکا بصورت سالانه برگزار می شود. بنابراین ایرانیان نیز جزء اتباع کشورهای مجاز برای ثبت نام در این برنامه در نظر گرفته می شوند. اما شرکت ایرانیان در لاتاری منوط به احراز صلاحیت آنهاست. احراز صلاحیت برای شرکت در لاتاری آمریکا خیلی ساده است. طبق قانون، تنها کسانی حق ثبت نام در این برنامه مهاجرتی را دارند که :

 • اولا حداقل مدرک دیپلم داشته باشند.
 • دوما پاسپورت ملی معتبری در اختیار داشته باشند.
 • سوما عکس جدید و منطبق با استاندارد اعلامی داشته باشند.

در این صورت هموطنان مجاز خواهندشد تا با مراجعه به سایت لاتاری به نشانی dvprogram.state.gov ثبت نام خودشان را شروع کنند. پس از ثبت نام نیز بایستی تا 5 می سال 2022 منتظر اعلام نتایج خود باشند و نهایتا پس از اعلام نتایج و در صورت برنده شدن بایستی خودشان را برای انجام مصاحبه لاتاری در سفارت آمریکا مهیا کنند. فقط نکته مهمی که نبایستی از آن غافل شد این است که پروسه مورد نظر از زمان ثبت نام تا اخذ گرین کارت پروسه دو ساله است و داشتن تمکن مالی کافی پس از برنده شدن موضوعی کلیدی است! پس کل پروسه شرکت ایرانیان در لاتاری 2023 از این قرار است:

کل پروسه شرکت ایرانیان در لاتاری

سهمیه ایران در لاتاری آمریکا چقدر است؟

لاتاری آمریکا برنامه ای بسیار پر طرفدار و جذابی است که سالانه فقط بین 10 تا 15 میلیون نفر ثبت نام کننده دارد و اداره مهاجرت آمریکا با توجه به قانون مهاجرت و تابعیت 1990 ملزم به انتخاب رندومی فقط 55000 برنده از بین این شرکت کنندگان است. بر اساس اعلام اداره مهاجرت آمریکا سهمیه تمامی کشورها از جمله سهمیه ایران در لاتاری آمریکا حدود 7% در نظر گرفته می شود. اگر خوب به آمارهای لاتاری سال های قبلی هم نگاهی بیندازیم متوجه می شویم که سهمیه برندگان ایران در لاتاری ایالات متحده همواره بین 4000 تا 5000 برنده متغیر است. همان طوری که در نمودار زیر هم مشاهده می شود، سهمیه ایران در لاتاری آمریکا 2021 در حدود 5739 برنده بوده که این رقم یک رکوردی محسوب شده و بالاتر از سال های گذشته نیز می باشد:

تعداد برندگان ایرانی لاتاری گرین کارت آمریکا

اما موضوع دیگر درباره شانس برنده شدن در لاتاری گرین کارت می باشد که طبق یک بررسی آماری این رقم ممکن است بین 1:25 تا 1:75 متغیر باشد و در این رابطه نیز کشور یا منطقه محل تولد متقاضیان بسیار تاثیرگذار است.

سهمیه ایران در ادوار گذشته لاتاری آمریکا

همواره یکی از سوالات پر تکرار متقاضیان شرکت در لاتاری اطلاع از سهمیه ایران در لاتاری آمریکا و نیز چگونگی افزایش شانس برنده شدن می باشد. همان طوری که می دانید لاتاری یک نوع برنامه قرعه کشی سالیانه برای اعطای گرین کارت به متقاضیان مهاجرت به آمریکا است و از این طریق نیز سالانه 55000 گرین کارت توسط اداره مهاجرت آمریکا (USCIS) به برندگان اختصاص داده می شود. همان طوری که در تصویر زیر هم مشاهده میشود سهمیه ایران در لاتاری آمریکا DV-Lottery 2021 بیش از 5000 برنده بوده و این رقم یک خبر خوبی برای متقاضیان لاتاری 2023 آمریکاست:

سهمیه ایران در لاتاری آمریکا

یکی از بهترین شیوه های ممکن جهت اخذ اقامت آمریکا مخصوصا برای هموطنان ایرانی، لاتاری آمریکاست که امسال نیز همانند سال های قبلی در حال اجراست. پس شما از هم اکنون تا 9 نوامبر (18 آبان) فرصت خواهید داشت تا در این برنامه ثبت نام کنید. شما عزیزان برای اطلاع از جزییات ثبت نام و آشنایی با شرایط تکمیل فرم Form I-551 و نحوه صحیح تهیه عکس مخصوص لاتاری می توانید با ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

2 دیدگاه برای “سهمیه ایران در لاتاری آمریکا

 1. مهدی پیرهادی گفت:

  نتیجه لاتاری برای من چیه

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شما باید تشریف ببرید توی سایت لاتاری و اونجا مشخصات خودتون رو وارد کنید اگر برنده شدید می تونید اقدام کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.