شرایط اسپانیا

سوپرمارکت های حلال در اسپانیا

سوپرمارکت های حلال در اسپانیا

اسپانیا دروازه ورود اسلام به اروپا از طرف قاره اروپا بوده است و آثار مذهبی بسیار زیادی از جمله مسجد الحمرا در کشور اسپانیا نشان گر حضور امپراطوری اسلامی در این کشور بوده است. سوپرمارکت های حلال در اسپانیا به وفور دیده می شوند و علت اصلی آن است که جمعیت بسیار زیادی از مسلمانان در این کشور زندگی می کنند و به نوعی می توان گفت که مسلمانان بزرگ ترین جامعه دینی بعد از مسیحیان در این کشور هستند.

هزینه های کم زندگی و تحصیل در این کشور سبب شد تا موج مهاجرت مسلمانان به اروپا در قرن 20، اسپانیا را نیز در بر بگیرد و امروزه این کشور میزبان مسلمانان بسیار زیادی است. جامعه مسلمانان اسپانیا هماهنگی بسیار زیادی دارند و مراسمات مذهبی نیز در این کشور برگزار می شوند و بدیهی است که سوپرمارکت های حلال زیادی نیز در این کشور وجود داشته باشد. مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، این نوشتار را به منظور راهنمایی علاقمندان به مهاجرت به این کشور که دغدغه تامین غذای حلال را دارند تهیه کرده اند.

  • آیا دسترسی به سوپرمارکت های حلال در اسپانیا میسر است؟
  • آیا شروع کسب و کار فروشگاه های حلال در اسپانیا می تواند سودآور باشد؟
  • شرایط زندگی مسلمانان در کشور اسپانیا چگونه است؟

جمعیت مسلمان اسپانیا و نیاز آنان به سوپرمارکت های حلال

همانطور که پیش تر نیز اشاره شدف موج به راه افتاد در آغاز قرن 20 میلادی و مهاجرت مسلمانان به اروپا، جمعیت اسپانیا به صورت ناگهانی افزایش پیدا کرد به صورتی که امروزه دین اسلام دومین دین رایج در اسپانیا پس از مسیحیت است. یک تحقیق صورت گرفته در اسپانیا نشان می دهد که دست کم 2.1 میلیون نفر مسلمان در اسپانیا زندگی می کند و این تقریبا معادل 5% از جمعیت این کشور است.

درصد قابل توجهی از مسلمانان مهاجری که در کشور اسپانیا زندگی می کنند از کشور مراکش پا به این سرزمین گذاشته اند و این اتفاقی است که در فرانسه نیز رخ داده است. در حدود 880000 مسلمان با ملیت اسپانیایی در این کشور زندگی می کنند و سایر افراد مهاجرانی هستند که در طول سال های اخیر به این کشور مهاجرت کرده اند.

نمودار زیر توزیع جمعیتی اسپانیا بر حسب باورهای دینی را نشان می دهد.

توزیع جمعیتی اسپانیا بر حسب باورهای دینی

شرایط اقتصادی ایجاد سوپرمارکت های حلال در اسپانیا

ممکن است شما نیز تصمیم داشته باشید که تجارت خود را در کشور اسپانیا داشته باشید و از این طریق بتوانید هزینه های زندگی خود را تامین کنید. اگر فردی تمایل داشته باشد تا یک سوپرمارکت حلال در اسپانیا ایجاد کند و سرمایه کافی برای انجام این کار را داشته باشد، قطعا مورد حمایت دولت نیز قرار خواهد گرفت. متاسفانه اسپانیا دومین کشور ضعیف اتحادیه اروپا از نظر اقتصادی است و هر طرحی که بتواند در این کشور باعث ایجاد اشتغال و همچنین ورود و گردش پول بیشتر شود، مورد حمایت آن ها قرار خواهد گرفت.

با توجه به این که بیش از 2 میلیون نفر مسلمان در این کشور زندگی می کنند، تردیدی وجود نخواهد داشت که ایجاد یک سوپرمارکت حلال در اسپانیا مقدمه ای است برای جذب مخاطب بیشتر و به دست آوردن سود. البته علاقمندان به این شغل باید در نظر داشته باشند که در حال حاضر نیز سوپرمارکت های حلال زیادی در کشور اسپانیا فعال هستند و به همین دلیل است که فرد باید بتواند خود را آماده یک رقابت جذاب کند چراکه نام سوپرمارکت حلال برای شهروندان اسپانیایی کاملا آشنا است و تنها در صورتی به آن تمایل نشان می دهند که خدمات بهتری دریافت کنند.

شرایط اقتصادی ایجاد سوپرمارکت های حلال در اسپانیا

قیمت محصولات در سوپرمارکت های حلال در اسپانیا

هزینه زندگی در کشور اسپانیا بسیار مقرون به صرفه است به طوری که اگر مادرید و بارسلون را از این کشور حذف کنید، هزینه های زندگی در این کشور شبیه به هزینه های زندگی در کشورهای شرقی اروپا خواهد بود و این یک نکته مثبت برای زندگی در این کشور است. در جدول زیر می توانید هزینه خرید برخی از اقلام حلال در اسپانیا را مشاهده نمایید.

نوع کالاقیمت به یورو
یک لیتر شیر0.79€
یک کیلوگرم پنیر محلی9.56€
فیله مرغ (یک کیلوگرم)6€
گوشت گوساله (یک کیلوگرم)10.48€
نوشیدنی حلال1.75€
یک وعده غذا در رستوران11€

در حال حاضر یکی از بهترین روش های مهاجرت به کشور اسپانیا برای ایرانیان، اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی این کشور است. شما نیز در صورت تمایل به مهاجرت به اسپانیا یا سایر کشورهای پیشرفته جهان، می توانید با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید تا ایشان مسیر سخت مهاجرت را برای شما هموار سازند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *