شرایط لیختن اشتاین

سوپرمارکت های حلال در لیختن اشتاین

سوپرمارکت های حلال در لیختن اشتاین

تعداد سوپرمارکت های حلال در لیختن اشتاین انگشت شمارند اما با توجه به وسعت کم سرزمینی، می توان این امر را کاملا طبیعی دانست. در مرز شرقی و غربی این کشور در کشورهای اتریش و سوئیس، فروشگاه های بسیار زیادی وجود دارد و با توجه به اینکه عبور از مرزهای لیختن اشتاین محدودیتی برای شهروندان این کشور ندارد، می توان دسترسی به این فروشگاه ها را بسیار ساده در نظر گرفت. لیختن اشتاین یکی از کشورهایی است که نام آن در عرصه مهاجرت کمتر شنیده می شود اما مسلمانان زیادی در این کشور وجود دارد.

رشد جمعیت مسلمانان در این کشور به نسبت جمعیت سایر ادیان مثبت بوده است و این مسئله ای است که می تواند در آینده نیز تاثیر بسیار زیادی در شرایط فرهنگی این کشور داشته باشد. در حال حاضر 38000 نفر در کشور لیختن اشتاین زندگی می کنند و کوچکترین تغییری که در جمعیت این کشور ایجاد شود، بدیهی است که تحولات عظیمی در درصدها ایجاد می شود. به دلیل اهمیت دسترسی مسلمانان به محصولات حلال در کشورهای غیراسلامی، مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بر آن شده اند تا در رابطه با توزیع جمعیت مسلمانان و فروشگاه های حلال در این کشور توضیحاتی را ارائه کنند.

شرایط اقتصادی ایجاد سوپرمارکت حلال در لیختن اشتاین

مسلمانان لیختن اشتاین و نیاز آنان به سوپرمارکت های حلال

همانطور که پیشتر نیز اشاره کردیم، 38378 نفر در کشور لیختن اشتاین زندگی می کنند و این جمعیتی است که بعضا در یک شهر کوچک دیده می شوند. به زبان ساده تر در رابطه با جغرافیای این کشور می توان گفت که لیختن اشتاین یک شهر کوچک در میان سوئیس و اتریش است. در سال های اخیر جمعیت مسلمانان در این کشور روند رو به رشدی را داشته است به طوری که طبق سرشماری های انجام شده در سال 1990 تنها 2% از جمعیت این کشور را مسلمانان تشکیل می دادند اما امروزه این فراوانی به نزدیک 7% رسیده است.

وجود چنین جمعیتی دسترسی به یک فروشگاه محصولات حلال را الزامی کرده است و به همین دلیل نیز چنین فروشگاه هایی را می توان در کشور لیختن اشتاین یافت که البته تعداد آن ها از تعداد انگشتان یک دست نیز کمتر است. البته به نوعی می توان گفت که وجود همین تعداد محدود از سوپرمارکت های حلال در لیختن اشتاین برای تامین نیازهای شهروندان مسلمان در این کشور کافی است. در نمودار زیر توزیع جمعیت لیختن اشتاین بر اساس باورهای دینی به تصویر کشیده شده است.

توزیع جمعیت لیختن اشتاین بر اساس اعتقادات مذهبی

شرایط اقتصادی ایجاد سوپرمارکت حلال در لیختن اشتاین

یکی از موضوعاتی که می توان در رابطه با سوپرمارکت های حلال در لیختن اشتاین به آن توجه داشت، ایجاد یک سوپرمارکت جدید در این کشور است. در کشور لیختن اشتاین تنها 2 فروشگاه توزیع محصولات حلال وجود دارد که برای تامین نیازهای مسلمانان این کشور کاملا کافی است. البته در مرزهای شرقی و غربی این کشور نیز فروشگاه های توزیع محصولات حلال بسیار زیادی وجود دارد و شهروندان لیختن اشتاین می توانند نیازهای خود را از این طریق برطرف سازند.

توزیع سوپرمارکت های حلال در لیختن اشتاین

در صورتی که فردی قصد سرمایه گذاری در کشور لیختن اشتاین را داشته باشد، می تواند با یک ایده جذاب یک سوپرمارکت محصولات حلال را در این کشور افتتاح کند و برگ برنده خود برای رسیدن به سود بیشتر را در دست بگیرد.

قیمت محصولات حلال در لیختن اشتاین

لیختن اشتاین یکی از کشورهای حوزه شنگن است که هنوز عضو اتحادیه یورو نشده است و از واحد پولی فرانک سوئیس استفاده می کند. هزینه های زندگی در لیختن اشتاین نیز مانند سوئیس بالاتر از میانگین هزینه های زندگی در قاره اروپا است. در جدول زیر هزینه خرید برخی از کالاهای اساسی که مسلمانان به آن ها نیاز خواهند داشت ارائه شده است.

نوع کالاقیمت به فرانک سوئیس
یک لیتر شیر1.71Fr
یک کیلوگرم پنیر محلی15.3Fr
فیله مرغ (یک کیلوگرم)10.26Fr
گوشت گوساله (یک کیلوگرم)23Fr
نوشیدنی حلال3.4Fr
یک وعده غذا در رستوران25Fr

ورود به کشور لیختن اشتاین کار چندان ساده ای نیست و طرح های مهاجرتی بسیار کمی در این کشور وجود دارد در نتیجه باید در نظر داشت که برای رسیدن به این کشور باید شرایط بسیار ویژه مهاجرتی را فراهم کرد. شما نیز در صورتی که قصد مهاجرت به برترین کشورهای جهان را دارید، با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *