مهاجرت به کشور آمریکا

شانس قبولی در لاتاری آمریکا

شانس قبولی در لاتاری آمریکا

واقعیت این است که شانس قبولی در لاتاری آمریکا صرفا از طریق تکمیل دقیق فرم درخواست ثبت نام و دقت در تهیه عکس استاندارد بالا می رود. پس نباید با چند بار ثبت نام و یا واردسازی اطلاعات نادرست وقت خود را تلف کرد. جالب است بدانید که درخواست حدود 40% از متقاضیان در همان اول کار اصلا قبل از اعلام نتایج توسط مسئولان برگزاری گرین کارت رد می شود. اما چرا؟ دلیل این امر به خاطر یک اشتباه ساده مثلا ارسال عکس با فرمت غیر استاندارد و یا حتی یک تایپ غلط می باشد.

به هر حال طبق برآوردهای آماری موجود، در شرایط کنونی شانس برنده شدن در لاتاری آمریکا منطقه به منطقه یا بهتر بگوییم کشور به کشور متفاوت بوده و از 1:25 تا 1:75 متفاوت است. به هر حال طبق قوانین فعلی، هر فرد تنها یکبار حق ثبت نام در لاتاری را دارد و هر کسی که برای چند بار در لاتاری ثبت نام کند نه تنها شانس قبولی اش در لاتاری افزایش نمی یابد بلکه از قرعه کشی کنار گذاشته می شود. پس چگونه می توان شانس قبولی خود را افزایش داد؟ کارشناسان مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در مقاله حاضر شما را با روش های افزایش شانس قبولی دربرنامه لاتاری 2023 آمریکا آشنا می کنند پس تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید.

ارزیابی شانس قبولی در لاتاری آمریکا

شرایط دقیق و کامل شرکت در لاتاری 2023 آمریکا

طبق قوانین آمریکا، متقاضیان اخذ اقامت این کشور از طریق چندین روش می توانند به اخذ گرین کارت ایالات متحده امیدوار باشند. از جمله این روش ها می توان به ازدواج با شهروند آمریکایی، کار در یک شرکت آمریکایی، الحاق به اعضای خانواده، پناهندگی سیاسی در آمریکا و نیز برنده شدن در برنامه لاتاری آمریکا اشاره نمود. هر کدامیک از این روش های مهاجرتی نیز مزایا و معایب و سختی ها و آسانی های خاص خودشان را دارند. اما از بین آنها شیوه لاتاری گرین کارت یک شیوه بسیار آسان و فوق العاده راحت و حتی کم هزینه می باشد. از این گذشته در برنامه لاتاری DV-Lottery 2023 شما:

  • نیازی به داشتن تخصص کاری ویژه ندارید!
  • نیازی به پرداخت هزینه جهت ثبت نام ندارید!
  • نیازی به داشتن مدرک زبان خارجه هم ندارید!

مضاف بر اینکه در قالب برنامه لاتاری گرین کارت شانس همه افراد یکسان است مثلا شانس قبولی در لاتاری آمریکا برای یک دیپلم و یک دکترا برابر است. فلذا از جمله شرایط مهم شرکت در این برنامه مهاجرت به آمریکا این است که اولا سن متقاضی/ متقاضیان بالای 18 سال باشد. دوما متقاضی پاسپورت معتبر و عکس ویژه لاتاری را به همراه داشته باشد. و سوما فرد متقاضی حداقل یکی از مدارک زیر را داشته باشد:

حداقل مدارک برای شرکت در لاتاری

شانس قبولی در لاتاری آمریکا چقدر است؟

برنامه لاتاری گرین کارت آمریکا تقریبا از سال 1995 همه ساله توسط دولت آمریکا و از طریق اداره مهاجرت این کشور برگزار می شود.این برنامه با ثبت نام میلیون ها نفر از سراسر جهان شروع و با انجام قرعه کشی و تعیین حدود 55000 برنده لاتاری به اتمام می رسد. نکته مهم درباره آن هم اینکه برنامه لاتاری آمریکا شرایط و شانس برابری برای تمامی متقاضیان اخذ گرین کارت فراهم می کند. حالا فرقی نمی کند متقاضی یک فرد دیپلم باشد و یا اینکه مدرک دکترا داشته باشد. باید بدانید که طبق مقررات لاتاری هر فرد فقط امکان یکبار ثبت نام در لاتاری گرین کارت آمریکا را دارد. پس ثبت نام مجدد تاثیری در افزایش شانس قبولی در لاتاری آمریکا ندارد!

اولین گام در شانس قبولی در لاتاری آمریکا

جالب است بدانید که درخواست حدود 40% از متقاضیان در همان اول کار قبل از اعلام نتایج توسط مسئولان برگزاری گرین کارت رد می شود. اما علت آن چیست؟ دلیل این امر به خاطر یک اشتباه ساده مثلا ارسال عکس با فرمت غیر استاندارد و یا حتی یک تایپ غلط می باشد. همان طوری که در نمودار زیر هم مشاهده می شود، فقط 60% از متقاضیان ثبت نامی توسط اداره مهاجرت آمریکا (USCIS) قبول شده و به مرحله قرعه کشی وارد می شوند:

درصدهای رد و قبول ثبت نامی های لاتاری

روش های افزایش شانس قبولی در لاتاری آمریکا

حالا به این سوال مهم و کلیدی می رسیم که چگونه می توان شانس قبولی در لاتاری آمریکا را افزایش داد؟ همان طوری که بارها نیز گفته شده همه ساله ظرفیت اعطای گرین کارت حدود 55000 نفر بوده و طبق آمار موجود سهم هموطنان ایرانی از سال 2013 تا 2022 بین 4500 تا 5000 نفر می باشد. ایرانیان برای افزایش شانس قبولی در لاتاری آمریکا می توانند از مزیت ثبت نام خانوادگی استفاده کنند. در این صورت متاهلین می توانند شانس خود را دو برابر کرده و فرزندان زیر 21 سال آنها نیز با ثبت نام خود شانس خود را تا سه برابر افزایش دهند. همان طوری که در نمودار زیر هم مشاهده می شود، گروه اول متقاضیان را دو شانسه ها و گروه دوم متقاضیان را سه شانسه ها می گویند:

روش های افزایش شانس قبولی در لاتاری آمریکا

پس بدین ترتیب، زوجین هر یک با ثبت نام خود در لاتاری می توانند شانس قبولی در لاتاری آمریکا دوبل کنند. از طرف دیگر فرزند یا فرزندان (زیر 21 سال) آنها نیز می توانند با ثبت نام خود شانس قبولی خود را سه برابر کنند. غیر از این دو روش فعلا روش قانونی و مجاز دیگری برای ارتقاء شانس برنده شدن در برنامه لاتاری گرین کارت 2023 وجود ندارد. هموطنان محترم جهت اطلاع دقیق از خدمات استثنائی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت برای متقاضیان ثبت نام در لاتاری 2023 آمریکا می توانند با این موسسه در ارتباط باشند.

4/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.