مهاجرت

شرایط اجاره مسکن در اسپانیا

شرایط اجاره مسکن در اسپانیا

شرایط اجاره مسکن در اسپانیا برای مهاجرانی که قصد مهاجرت و اقامت در این کشور زیبا و مهاجر پذیر را دارند مهم و ضروری تلقی می شود. پیشنهاد می شود متقاضیان پیش از مهاجرت و انجام اقدامات لازم جهت اجاره مسکن دریابند که اجاره ملک در کدام منطقه این کشور گرانتر و در کدام منطقه ارزان تر است. به خصوص افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به کشور اسپانیا را دارند باید برای صرفه جویی در هزینه های زندگی دانشجویی در منطقه ای اقامت داشته باشند که اجاره کمتری برای مسکن پرداخت کنند. پیشنهاد ما به متقاضیانی که قصد مهاجرت به کشور اسپانیا را دارند این است که مقاله تنظیمی از سوی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت که موسسه ای معتبر در عرصه مهاجرت است مطالعه کنند تا اطلاعاتی در رابطه با شرایط اجاره مسکن در اسپانیا کسب کنند.

 • چه کسانی شرایط مهاجرت به کشور اسپانیا را ندارند؟
 • محدودیت مهاجرت به اسپانیا برای شهروندان خارجی چیست؟
 • چه کسانی نمی توانند در اسپانیا ملک اجاره کنند؟
 • فرایند اجاره ملک در کشور اسپانیا چگونه است؟
 • دانشجویان برای اجاره ملک در این کشور چه محدودیت هایی دارند؟

یافتن ملک و شرایط اجاره مسکن در اسپانیا 2024

همانند سایر کشورها در دنیا متداول ترین روش برای یافتن خانه یا آپارتمان در کشور اسپانیا برای اجاره خانه مراجعه به دفتر املاک است. اگر در کشور اسپانیا حضور دارید می توانید به صورت حضوری به این دفاتر مراجعه کنید و در صورتی که خارج از این کشور هستید می توانید از طریق وب سایت های معتبر مکالمات لازم را انجام دهید و به جست و جو ملکی باشید که با بودجه و شرایط شما سازگار باشد. علاوه بر این متقاضیان می توانند از طریق آگهی های محلی به دنبال خانه مورد نظر خود در مناطق مختلف این کشور باشند. پورتال های املاک ممکن است به زبان های دیگری به جزء زبان اسپانیایی نیز در دسترس باشند، در آگهی های منتشر شده معمولا متراژ خانه و اجاره ماهانه خانه ذکر می شود همچنین مشخص می شود که خانه به صورت مبله است یا خیر.

تمامی وسایل موجود در آپارتمان های مبله دارای گواهی بهره وری انرژی هستند، معمولا خانه های جدید دارای درجه بندی انرژی بسیار خوبی هستند اما باید دقت داشته باشید که برای اقامت در این خانه ها باید کرایه بیشتری پرداخت کنید. زمانی که خانه مورد نظر خود را در کشور اسپانیا پیدا می کنید و اقدامات لازم را در جهت اجاره خانه انجام می دهید از شما خواسته می شود تا مدارکی مثل: شماره شناسایی مالیات (در صورتی که مشغول به کار هستید)، شواهد اشتغال یا توانایی پرداخت اجاره ماهانه، گذرنامه و مدارک شناسایی و مشخص بودن منابع مالی شخصی ارائه کنید. دقت داشته باشید که بسیاری از صاحبان ملک در این کشور به مستاجران اعتماد نداشته و ممکن است از شما مدارک بیشتری دریافت کنند تا مشخص شود توانایی پرداخت کرایه خانه را دارید.

شرایط هزینه ای اجاره مسکن در کشور اسپانیا

کرایه خانه در شهرها و مناطق مختلف کشور اسپانیا متفاوت است، همانند سایر کشورها برای اجاره خانه در شهرهای بزرگ اسپانیا باید مبلغ بیشتری پرداخت کنید. پس از اجاره آپارتمان مستاجر موظف است کرایه 1 ماه را به صورت کامل پرداخت کند اگر توانایی پرداخت اجاره را در زمان قرار داد ندارید کارفرمای شما می تواند گواهی ضمانت اجاره را به صاحب ملک ارائه کند همچنین شما می توانید ضمانت بانک را به صاحب ملک ارائه کنید اما دقت داشته باشید که مبلغ دریافت شده را باید به بانک برگردانید. برای بررسی اجاره ماهانه مسکن در این کشور می توان گفت کرایه خانه در شهرهای بارسلونا، مادرید، بیلبائو، پامپلونا، سن سباستین، کادیس، ماربیا و ساراگوسا گرانتر از سایر شهرهای اسپانیا است.

در جدول زیر سعی داریم به اجاره آپارتمان های کشور اسپانیا مطابق numbeo اشاره کنیم:

نوع ملکاجاره ماهانه به واحد یورو
آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهرEUR937
آپارتمان 1 خوابه در حومه شهرEUR698
آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهرEUR1510
آپارتمان 3 خوابه در حومه شهرEUR1051
آپارتمان 85 متری مبله در مرکز شهرEUR1299
آپارتمان 85 متری مبله در خارج از مرکز شهرEUR816
آپارتمان 45 متری مبله در مرکز شهرEUR767
آپارتمان 45 متری مبله در خارج از مرکز شهرEUR548

شرایط هزینه ای اجاره مسکن در کشور اسپانیا

شرایط اجاره مسکن دانشجویی در اسپانیا

معمولا دانشگاه های اسپانیا برای دانشجویان بین المللی حاضر در آنها خوابگاه دانشجویی یا به زبان اسپانیولی Colegios Mayores و یا آپارتمان دانشجویی تهیه می کنند.که هزینه اجاره این نوع مساکن نیز بسته به محل و امکاناتش متفاوت است. اما اگر دانشجویان به هر دلیلی نتوانستند در اسپانیا خوابگاه رزرو کنند می توانند برای یافتن مسکن اجاره ای مناسب از وب سایت های مختلف مثل سایت های زیر بهره گیرند:

 • Housinganywhere
 • com
 • com

منبع: expatica

بالاخره هزینه انواع مسکن دانشجویی در کشور اسپانیا نیز بدین شرح است:

 • خوابگاه های دانشجویی: 360EUR الی EUR650 (یورو) در ماه
 • هوم ایستی: در حدود EUR600 (یورو) در ماه
 • اجاره آپارتمان مشترک یا خصوصی: از EUR300 (یورو) برای اجاره یک اتاق تا حدود EUR1300 (یورو) برای اجاره یک آپارتمان

شرایط اجاره مسکن در شهرهای اسپانیا به چه صورتی است؟

همان طوری که قبلا هم گفته شد، اجاره مسکن (آپارتمان) در اسپانیا بسته به نوع آپارتمان، امکانات و موقعیتش در شهر از حداقل EUR698 (یورو) تا حداکثر EUR1510 (یورو) متغیر است. منتها این نرخ در سطح ملی بوده و در شهرهای مختلف اسپانیا کاملا متغیر است. برای اینکه با گرانترین و ارزانترین شهر اسپانیا جهت اجاره مسکن در سال 2024 آشنا شوید، بهتر است شاخص اجاره Rent Index را در شهرهای مختلف کشور اسپانیا مرور کنیم. بر همین اساس، گرانترین شهر اسپانیا 2024 برای اجاره مسکن شهر مادرید Madrid و ارزانترین شهر نیز ویگو Vigo می باشد:

شرایط اجاره مسکن در شهرهای اسپانیا به چه صورتی است؟

شرایط و مدارک لازم برای اجاره مسکن در اسپانیا

به محض یافتن مسکن مورد نظر در کشور اسپانیا، شخص بایستی برای تنظیم قرارداد اجاره به دفتر املاک در منطقه مربوطه مراجعه کند. هنگام مراجعه برای عقد قرارداد نیز داشتن یکسری مدارک به شرح زیر الزامی است:

 • فیش حقوقی یا صورتحساب بانکی برای اثبات توانایی پرداخت اجاره خانه
 • شماره شناسه مالیاتی TIN
 • پاسپورت یا ID کارت
 • مراجع یا رفرنس های شخصی

نکاتی در رابطه با شرایط اجاره مسکن در اسپانیا

در قسمت قبل به قوانین خرید ملک در کشور اسپانیا اشاره شد حال اگر قصد دارید پس از خرید آپارتمان یا خانه، ملک خود را اجاره دهید باید به برخی نکات دقت داشته باشید که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

 • تحقیقات در سطوح مختلف: برای کسب اطلاعات دقیق از بازار اجاره مسکن و کسب اطلاعات دقیق در رابطه با اجاره ها به طور منظم از طریق منابع معتبر تحقیقات لازم را انجام دهید. دقت داشته باشید که اجاره ها سالانه تغییر می کند که این موضوع می تواند بر سود سالانه شما تاثیر مستقیمی داشته باشد
 • تحقیق در رابطه با قیمت املاک: هزینه خرید ملک در مراکز شهر و شهرهای بزرگ گران تر از سایر نقاط است اما به همان صورت اجاره املاک در این مناطق نیز بالا است. پیشنهاد می شود ملکی را خریداری کنید که ارزش خوبی دارد و در آینده مستاجران مطلوب تری خواهید داشت.
 • اخذ مشاوره از متخصصین این حوزه: از متخصصین حوزه املاک و مستغلات در رابطه با خرید ملک مشورت بگیرید، اگر قصد دارید وام مسکن دریافت کنید مطمئن شوید بهترین گزینه را با توجه به شرایط و اهداف مالی خود انتخاب کرده اید.
 • انتخاب مستاجران حقیقی: صاحبان ملک باید پی ببرند که مستاجر قصد اجاره ملک به صورت کوتاه مدت را دارد یا بلند مدت. دقت داشته باشید که باید گزینه های مناسبی را برای تبلیغات انتخاب کنید.

بهترین روش برای جستجوی مسکن اجاره ای در اسپانیا چیست؟

با وجود اینکه برای اجاره خانه در کشور اسپانیا شیوه های مختلفی وجود دارد ولی بهترین روش ممکن استفاده از وب سایت ها و پورتال های اجاره خانه می باشد. در همین زمینه gogoespana تعداد 9 تا از وب سایت های برتر برای یافتن مسکن اجاره ای یا مسکن فروشی در اسپانیا را به شرح زیر لیست کرده است:

امیدواریم با مطالعه این مقاله پاسخ سوالات خود را در رابطه با شرایط اجاره مسکن در اسپانیا کسب کرده باشید. هموطنان عزیز می توانند برای آشنایی با شرایط اجاره ملک و آپارتمان در کشورهای مختلف در دنیا با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *