مهاجرت به کشور لیختن اشتاین

شرایط اجاره مسکن در لیختن اشتاین

شرایط اجاره مسکن در لیختن اشتاین

لیختن اشتاین سومین سرزمین کوچک اروپا می باشد و به علت استانداردهای بالای زندگی در این کشور و شرایط ایده آل رفاه مهاجرین، اخذ اطلاعات درباره شرایط اجاره مسکن در لیختن اشتاین به یکی از موضوعات محبوب بین علاقه مندان سفر به کشورهای مرفه اروپایی بدل شده است. علی رغم اینکه هزینه های زندگی در کشور لیختن اشتاین بالا بوده و بسیاری از افراد لیختن اشتاین را در بین 5 کشور پرهزینه اروپایی جهت اقامت می دانند، نرخ بیکاری بسیار پایین 1 درصدی در این کشور و شرایط مطلوب تحصیل در دانشگاه های معتبر آن، همه ساله توجه اشخاص را از اقصی نقاط جهان به خود جلب می نماید؛ اگرچه متوسط هزینه های جاری در لیختن اشتاین در اندازه کشورهایی چون سوئیس بالا می باشد، میانگین حقوق کارکنان این کشور نیز به همان نسبت بالا است.

توزیع نژادی در لیختن اشتاین

با مقدمه عنوان شده کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت قصد دارند در ادامه شما را با شرایط اجاره مسکن در این کشور جذاب و کوچک آشنا گردانند.

  • شرایط اجاره ملک در این کشور چیست؟
  • محدودیت های اجاره خانه در این کشور چقدر است؟
  • آیا می توان در لیختن اشتاین به عنوان دانشجو ملک اجاره کرد؟
  • هزینه اجاره ملک در این کشور چقدر است؟
  • فرایند مهاجرت به لیختن اشتاین از خرید ملک ممکن می شود؟

درباره شرایط اجاره مسکن در لیختن اشتاین

لیختن اشتاین نیز همچون سایر سرزمین های اروپایی دارای قوانین و ضوابط مشخصی در زمینه اجاره و خرید ملک بوده و افراد با واقف بودن بر شرایط حقوقی اجاره ملک در این کشور، قادر خواهند بود بهترین تصمیم را اتخاذ نمایند. در سال 2000 میلادی پادشاهی لیختن اشتاین با معین کردن قیمت های پایه املاک، چارچوب کلی برای آن متصور شد. هزینه اجاره مسکن با یک خواب در این سال 790₣ (فرانک سوئیس) بوده و افراد برای اجاره ملک دارای سه خواب در شهرهای اصلی مجاب به پرداخت 1430₣ (فرانک سوئیس) می گشتند. همچنین هزینه اجاره ملکی دارای 4 اتاق خواب نیز 1680₣ (فرانک سوئیس) برآورد شده بود؛ در دو دهه اخیر با در نظر گرفتن نرخ تورم و رشد قیمت ها، این مبالغ با رشد 70 درصدی مواجه گشتند.

قیمت ملک در لیختن اشتاین هر ساله با افزایش 4 درصدی روبرو بوده و علی رغم رونق اقتصادی این کشور در زمینه های گوناگون، سرمایه گذاران بین المللی معدودی در لیختن اشتاین اقدام به تزریق بودجه خود به بازار املاک این کشور می نمایند. از دیگر دلایل ساکن بودن بازار املاک در این کشور می توان به فقدان قانونی مبنی بر اعطای تابعیت به افراد با اجاره و خرید ملک و سکونت در کشور لیختن اشتاین اشاره کرد. از گران ترین شهرهای لیختن اشتاین جهت اجاره مسکن می توان به فادوتس، بالزرس و شان اشاره کرد.

پیرامون چگونگی یافتن مسکن در لیختن اشتاین

واحد پول لیختن اشتاین فرانک سوئیس بوده و معاملات ملکی با یورو نیز انجام می شود. علی رغم اینکه پرجمعیت ترین شهر لیختن اشتاین Schaan می باشد و اکثر تفریحات طبیعی و موزه ها در این شهر واقع شده اند، شهر فادوتس (Vaduz) عنوان پایتخت سیاسی و اجتماعی این کشور را یدک می کشد. در سال 2022 جمعیت لیختن اشتاین از مرز 38 هزار نفر تجاوز کرده و می توان اظهار داشت که اغلب مهاجرین حاضر در این کشور از سرزمین های اتریش و آلمان می باشند. از سال 1989 تاکنون با رونق فعالیت های اقتصادی این کشور و استقلال کامل آن، لیختن اشتاین موفق شده است درآمد بسیاری از طریق صادرات انواع ماشین آلات و ابزار ساختمانی کسب نماید.

امنیت حاکم بر شهرهای لیختن اشتاین و پایین بودن نرخ جرم و جنایت در شهرهای بزرگ این کشور، از دلایل عمده ترغیب افراد به اجاره مسکن در مناطق اصلی این سرزمین اروپایی می باشد؛ همچنین وام های بانکی ارائه شده به فعالین حوزه مسکن با سود 3% از سوی بانک ها و موسسات دولتی لیختن اشتاین، جهت تسهیل فعالیت افراد صورت می پذیرد.؛ شایان ذکر است که اغلب این وام ها به افراد متقاضی خرید ملک در این کشور اختصاص می یابند. متقاضیان اجاره مسکن در پایتخت لیختن اشتاین و سایر شهرهای این کشور می توانند با جستجو در سایت های موسسات معتبر و مراجعه به دفاتر مشاور املاک موجود در سطح شهر، به اخذ اطلاعات در این زمینه بپردازند. همچنین آگهی های درج شده در مجلات منبع خوبی برای آگاهی از شرایط انواع ملک است. در ادامه به ذکر نام تعدادی از موسسات معتبر جهت اجاره مسکن می پردازیم:

  • Airbnb
  • Long term lettings
  • Sublet
  • Engelvoelkers

هزینه و شرایط اجاره مسکن در لیختن اشتاین

هزینه و شرایط اجاره مسکن در لیختن اشتاین

علی رغم اینکه اغلب هزینه های جاری در لیختن اشتاین چون خوراک، پوشاک و حمل و نقل با هزینه های کشور سوئیس در شرایط مشابه برابری می کند، اجاره مسکن در لیختن اشتاین با پرداخت مبالغ کمتری در مقایسه با کشورهای همسایه امکانپذیر می باشد. هزینه اجاره ملکی با یک خواب در شهر شان 1473₣ (فرانک سوئیس) می باشد. این درحالی است که افراد برای اجاره مسکن با وضعیت مشابه اما در حومه شهرهای لیختن اشتاین، قادر به پرداخت هزینه کمتری معادل 1134₣ (فرانک) هستند.

اجاره ملکی دارای سه خواب در مرکز شهرهای اصلی لیختن اشتاین 2533₣ (فرانک سوئیس) هزینه در پی داشته و در طرف مقابل آن اجاره همین ملک در خارج از شهر است که با 1940₣ (فرانک) امکانپذیر می باشد. شایان ذکر است که متقاضیان اخذ اقامت دائم لیختن اشتاین می توانند با تمدید مهلت اجاره خود حداقل تا 3 سال و سکونت 3 الی 5 ساله در این کشور، به این خواسته خود جامه عمل بپوشانند. در سوئیس هزینه های اجاره مسکن حدودا 15% بالاتر بوده و برای مثال افراد جهت اجاره مسکن با سه خواب در مرکز شهر می بایست ماهانه 2820₣ (فرانک) پرداخت نمایند.

مقایسه هزینه اجاره ملک در لیختن اشتاین و سوئیس

شرایط خرید مسکن در لیختن اشتاین

اگرچه افراد با خرید ملک در لیختن اشتاین موفق به اخذ تابعیت این کشور نخواهند شد، همچنان اشخاصی که از وضعیت مالی مطلوبی برخوردار هستند، این روش را یکی از شیوه های سرمایه گذاری در این کشور می دانند. همچون اجاره ملک، خرید مسکن نیز در مقایسه با همسایگانی چون اتریش و سوئیس با مبالغ پایین تری امکانپذیر است. قیمت هر متر مربع ملک در مرکز شهرهای لیختن اشتاین 4600₣ (فرانک سوئیس) برآورد شده است و این درحالی است که هزینه خرید هر متر مربع مسکن در سوئیس 11200₣ (فرانک) می باشد. در پایان امیدواریم مطالب ارائه شده توجه شما عزیزان را جلب کرده باشد؛ درصورتیکه هنوز تعدادی از سوالات شما بدون پاسخ مانده است، می توانید با همکاران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نمایید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5  +  1  =