مهاجرت به کشور صربستان

شرایط اخذ اقامت صربستان

قوانین و شرایط اخذ اقامت صربستان

از شرایط اخذ اقامت صربستان می­توان به دو صورت اقامت موقت و اقامت دائم اشاره کرد که در این مقاله به اطلاعاتی در این خصوص می پردازیم. متقاضیان دارای اقامت موقت در این کشور، در صورتی که فرزند متولد شده یک فرد خارجی باشند که دارای تابعیت صربی باشند و یا اقامت دائم کشور صربستان را داشته باشند، قادر خواهند بود اقامت دائم را اخذ نمایند. بر طبق قوانین کشور صربستان، افراد می­توانند شرایط اخذ اقامت این کشور را جست و جو نمایند و با ارائه اسناد و مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت این کشور اقدام نمایند. وکلا و مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده مشاوره و راهنمایی در ارتباط با اسناد مورد نیاز و قوانین اقامت در کشور صربستان به متقاضیان می­باشند.

قوانین و شرایط اخذ اقامت صربستان

دریافت مجوز اقامت و شرایط زندگی در این کشور، یکی از حقوق اصلی و مهم متقاضیان بین المللی در این کشور می ­باشد. در صورتی که برنامه اقامت و مهاجرت برای بیشتر از 90 روز در این کشور باشد، متقاضی خارجی می­بایست برای اقامت موقت درخواست ویزا و روادید نماید و در صورت اعطای مجوز اقامت به دلایل متعدد برای بیش از 90 روز الی یک سال، افراد می­بایست یک سند سفر معتبر و مدراک زیر را ارائه نمایند: گواهی تمکن مالی، ارائه بیمه بهداشت معتبر، هدف اقامت موقت، اقامت تا 90 روز، اقامت موقت، اقامت دائم

ویزای کشور صربستان

در مقاله شرایط اخذ اقامت صربستان، اکنون به بررسی اخذ ویزای کشور صربستان می­پردازیم، در قیاس با اخذ اقامت موقت یا دائمی، متقاضیان می­توانند تا 90 روز با ویزای کشور صربستان یا بدون آن مهاجرت نمایند و در غیر این صورت با قانون یا قرارداد بین المللی مورد موافقت قرار نخواهد گرفت. جهت این نوع اقامت، موافقت خاصی از مقامات دارای صلاحیت واجب نمی­ باشد و در این صورت، اقامت در اداره پلیس محلی در طول مدت 24 ساعت بعد از ورود، مجاز می­ باشد.

گزارش محل اقامت موظف است به طور کاملا حضوری در اداره پلیس محلی، توسط مسئول امور خارجه و همچنین به صورت آنلاین صورت گیرد، همین مراحل را می­ بایست در زمان تغییر نشانی محل اقامت در این کشور انجام داد. اشخاص قانونی و متقاضیانی که ارائه خدمات حرفه ­ای جهت اقامت در خارج از کشور صربستان را دارند، می­ بایست گزارش اقامت و کار در این کشور را ارائه نمایند و این موضوع باید در طول مدت 24 ساعت پس از ورود صورت گیرد.

اقامت موقت کشور صربستان

متقاضیانی که اقامت موقت را به دلایل مختلف اخذ کرده ­اند، می­ بایست مطابق با درخواست مجوز در کشور صربستان اقامت نمایند، تصویب اقامت موقت در گذرنامه مشخص می­ شود. متقاضیان خارجی می­توانند درخواست اقامت موقت طولانی تر را نمایند و می­بایست این درخواست را بیش از 30 روز قبل از اتمام مجوز اقامت موقت اعلام نمایند، اقامت موقت پس از تاریخ انقضا، به پایان می­رسد و متقاضی می­ بایست از کشور صربستان خارج شود. دلایل اهداف قانونی اقامت ممکن است به شرح زیر باشد:

کار، اشتغال و یا انجام کسب و کار و سایر فعالیت­ های تخصصی. رفتن به مدرسه، تحصیل، کار علمی، تحقیق، کارآموزی، مشارکت در برنامه­های بورس بین المللی، پیوستن به خانواده که در صربستان مستقر هستند و غیره. دیگر دلایل موجه بر طبق قانون و معاهدات بین المللی. در مقاله شرایط اخذ اقامت صربستان، به شرایط اخذ اقامت دائم و موقت پرداخته خواهد شد اما برای آگاهی از اطلاعات تکمیلی در این رابطه می ­توانید با موسسه ما ارتباط برقرار نمایید.

شرایط اخذ اقامت صربستان

اقامت دائم در کشور صربستان

اقامت دائم کشور صربستان ممکن است از سوی یکی از مقامات مربوطه به فرد متقاضی اعطا گردد، افراد می­ بایست برای دریافت اقامت دائم واجد شرایط زیر باشند:

  • متقاضیان بین المللی برای مدت بیشتر از 5 سال در این کشور اقامت داشته باشند
  • تا تاریخ تحویل درخواست برای اقامت دائم، با داشتن مجوز اقامت موقت در آن 5 سال
  • حداقل برای 3 سال با یک تبعه صربستانی یا شخص خارجی دارای اقامت دائم ازدواج کرده باشند
  • شخص نابالغی که اقامت موقت را دارا می­ باشد و پدر یا مادر وی تبعه کشور صربستان باشد
  • اشخاص خارجی که ریشه صربستانی داشته باشند
  • اشخاصی که دارای اقامت موقت می­ باشند اما در صورتی که علایق دولت جمهوری صربستان یا به دلیل شرایط انسانی بیان نمایند که این اشخاص می­ بایست اقامت دائم اخذ نمایند، به این اشخاص اقامت دائم اعطا می­ گردد

مزایای موجود در شرایط اخذ اقامت صربستان

کشور صربستان این امکان را به سرمایه گذاران می­دهند که علاوه بر همسر، برای فرزندان و والدین وابسته خود نیز تابعیت این کشور را اخذ نمایند، دیگر مزایای اخذ اقامت کشور صربستان به شرح زیر می­ باشد:

سفر بدون ویزا به بیش از 130 کشور دنیا نظیر کشورهای عضو شنگن و اتحادیه اروپا. سیاست­های مالیاتی انعطاف پذیر و غیر محدود کننده. فرصت­ های سرمایه گذاری در املاک و مستغلات و درآمد قابل توجه. این کشور از کارآفرینان، مدیران تجاری بسیار استقبال می­ نماید. سریعترین و ارزانترین طرح­ ها در سطح بالایی دارا می باشد. این کشور کاندید رسمی عضویت در شهروندی کشورهای اتحادیه اروپا و عضو سازمان ملل متحد و WTC می­ باشد. صربستان ممکن است در طول مدت 24 ماه به عضویت اتحادیه اروپا تبدیل شود.

سبک زندگی بسیار زیبای اروپایی با کمترین هزینه. ایده آل برای ایجاد یک کسب و کار و تجارت جدید. در سال­ های اخیر سرمایه گذاری­ های قابل توجهی در اسکله معروف بلگراد از سوی مقامات ابوظبی صورت گرفته است. پشتیبانی دولت صربستان از فعالیت­های سرمایه گذاری. سرمایه گذاری در منطقه خاورمیانه با رشد چشمگیری مواجه شده است. تفریحات شبانه این کشور معمولاً رتبه نخست را در سرتاسر دنیا را کسب می­نماید.

راه­ های موجود در شرایط اخذ اقامت صربستان

در انتهای مقاله شرایط اخذ اقامت صربستان، به بررسی راه­های اخذ اقامت کشور صربستان می­پردازیم که به روش­های مختلف امکان پذیر می­باشد، طرق اخذ اقامت عبارتند از: اقامت صربستان از طریق کار، ویزای تحصیلی صربستان، اقامت صربستان از طریق خرید ملک، اقامت صربستان از طریق سرمایه گذاری، اقامت صربستان از طریق تحصیل

برای اقامت از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک، متقاضی سرمایه گذار می­بایست در بخش املاک و تجارت اقدام به سرمایه گذاری نماید. یکی از موارد خاص برای متقاضیانی می­باشد که به طور مداوم و به مدت 5 سال در جمهوری صربستان اقامت داشته اند، دانشجویان جهت اقامت موقت در این کشور نیاز به اخذ مجوز اقامت دارند و اگر مدت زمان تحصیل این افراد پنج سال یا بیشتر به طول انجامد، قادر خواهند بود درخواست اقامت دائم را جهت بررسی به ثبت برسانند. اگر متقاضیان خواستار آگاهی از شرایط اخذ اقامت صربستان می­ باشند وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت که از معتبرترین موسسه مهاجرت کشور است، می­ توانند شما را در این امر یاری دهند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *