مهاجرت به کشور گرجستان

شرایط اخذ اقامت گرجستان

شرایط اخذ اقامت گرجستان

در سال 2022 شرایط اخذ اقامت گرجستان دشوار نیست ولی در قیاس با کشورهای اروپایی مثل آلمان، اخذ اقامت یا تابعیت گرجستان ارزش چندانی ندارد. گرجستان کشوری کوچک (با مساحت 69700 کیلومتر مربع و جمعیت 4 میلیون نفری) واقع در منطقه قفقاز می باشد. گرجستان با 4 کشور روسیه در شمال و ترکیه، ارمنستان و آذربایجان در جنوب مرز مشترک دارد.

این کشور در غرب با دریای سیاه خط ساحلی دارد. پایتخت گرجستان، بزرگترین شهر این کشور یعنی تفلیس می باشد. تفلیس که بطور تحت الفظی به “مکان گرم” ترجمه می شود دارای 1.1 میلیون نفر جمعیت است. در این مقاله موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت راجع به شرایط اخذ اقامت گرجستان در سال 2022 توضیحاتی ارائه داده اند.

  • شرایط زندگی در گرجستان چیست؟
  • آیا کیفیت زندگی در گرجستان مناسب است؟
  • چگونه می توان به اقامت گرجستان دست پیدا کرد؟
  • ساده ترین مسیر مهاجرت به گرجستان چیست؟

روادید و شرایط اخذ اقامت گرجستان

روادید اقامت یا Residence permit به شهروندان خارجی حق ورود به گرجستان یا عبور از خاک گرجستان را در طول مدت اعتبار روادید اقامتی اعطاء می کند. از امتیازات روادید اقامتی گرجستان در سال 2022 این است که این روادید به دارنده آن اجازه دعوت شهروند خارجی دیگر به گرجستان را می دهد. برای اخذ روادید اقامت، شهروند خارجی بایستی شخصا یا از طریق نماینده قانونی در هر اداره قلمرویی سازمان توسعه خدمات عمومی درخواست اقامت کند و یا به صورت آنلاین از وب سایت سازمان مذکور اقدام به درخواست کند. درخواست و مدارک مورد نیاز که به ادارات ذیربط تحویل داده می شود بایستی به زبان گرجستانی باشد. با این حال به درخواست های تکمیل شده به زبان انگلیسی و روسی نیز رسیدگی می شود.

شرایط اخذ اقامت گرجستان در 2022

به منطور اخذ اقامت کاری گرجستان فرد باید از کارفرمایی در این کشور پیشنهاد کاری داشته باشد. سطح درآمد در گرجستان در سال جاری طی نموداری که در ادامه ترسیم شده است نشان داده می شود:

سطح درآمد در گرجستان در سال جاری

روادید اقامت تحصیلی گرجستان برای اشخاصی صادر می شود که به منظور تحصیل در موسسات آموزشی معتبر به گرجستان مسافرت می کنند. همچنین روادید اقامت جهت تجدید دیدار خانواده برای اعضای خانواده یک شهروند خارجی دارای روادید اقامتی و یا شخصی که دارای وضعیت بدون تابعیت است، صادر می شود. اعضای خانواده شامل همسر، فرزند و یکی از والدین، همچنین مشمول اخذ این نوع اقامت می باشند. به علاوه روادید اقامت شخص بدون تابعیت برای اشخاصی صادر می شود که وضعیت شخص بدون تابعیت در گرجستان برایشان ثابت شده است.

شرایط اخذ اقامت دائم گرجستان

روادید اقامت دائمی گرجستان برای همسر، والدین، کودک شهروند گرجستانی صادر می شود که دارای روادید اقامت موقتی گرجستان می باشد و در طی 5 تا 6 سال گذشته مقیم گرجستان بوده است. در سال 2022 اگر شخص به خاطر اهداف تحصیلی یا درمان پزشکی یا برای کار در هیئت دیپلماتیک و یا کار در نمایندگی شرکت وقت گذرانده باشد، این دوره زمانی را نمی توان به عنوان دوره 5 تا 6 ساله پیش درخواست محسوب کرد.

شرایط اخذ اقامت دائم گرجستان

نکات کلیدی پیرامون اقامت گرجستان

شرایط اخذ اقامت در گرجستان جهت انجام فعالیت قانونی و زندگی در این کشور به صورت اقامت موقتی یا دائمی و با انواع مختلف اقامت کار، اقامت تحصیلی، اقامت ویژه، اقامت کوتاه مدت، روادید اقامت اتباع بدون تابعیت، برنامه اقامت سرمایه گذار و غیره برای متقاضیان خارجی صادر می شود. اخذ انواع روادید اقامتی و ویزا در تخصص کارشناسان با تجربه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت است. پس پیشنهاد می شود قبل از اقدام جهت اقامت گرجستان با موسسه مزبور مشاوره نمایید و شرایط اقامتی کشورهای مختلف از جمله گرجستان، ترکیه، مجارستان، لهستان، آلمان، نروژ، کانادا، اتریش، فرانسه و غیره را جویا شوید.

5/5 - (5 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *