ویزای کاری قطر

شرایط اخذ ویزای کار در قطر

شرایط اخذ ویزای کار در کشور قطر

قطر از جمله کشورهای ثروتمند در جهان است و شرایط اخذ ویزای کار در قطر بگونه ای است که اتباع خارجی باید یک دعوتنامه کاری از سوی کارفرما در قطر دریافت نمایند. از جمله مواردی که باعث شده است تا اخذ ویزای کاری قطر به محبوب ترین ویزاهای این کشور تبدیل گردد، پرداخت حقوق و دستمزدهای بالا به کارکنان و همچنین اخذ مالیات بسیار پایین از سوی دولت قطر می­ باشد.

ناگفته نماند نرخ بیکاری در کشور قطر بسیار پایین است بطوری که 0.10% تخمین زده شده است. کارشناسان و مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اطلاعات مفیدی را در زمینه شرایط اخذ ویزای کار در قطر در اختیار تمامی دوستان قرار می­ دهند. مردم کشور قطر از امکانات بسیار مناسب و استانداردهای بالای زندگی برخوردار می ­باشد. مردم این کشور در تمامی جنبه های کاری خود از اصول اسلام پیروی می ­نمایند. در گذشته و قبل از کشف منابع نفت و گاز در کشور قطر مردم این کشور به تجارت مروارید و ماهیگیری مشغول بودند. اما پس از کشف منابع و ذخایر نفتی در این کشور فرصت های شغلی بسیاری برای شهروندان این کشور بوجود آمد. بیشترین درآمد این کشور نیز هم اکنون بر پایه صادرات منابع نفتی به دیگر کشورها می­ باشد.

شرایط عمومی کار در قطر

شهروندان خارجی که علاقمند به انجام کار در قطر هستند قبل از ورود به این کشور باید شغل و کار مورد نظر خود را در این کشور مشخص نموده باشند. بدین منظور فرد باید ابتدا دعوتنامه کاری برای اخذ ویزای کاری قطر از سوی کارفرمایی در قطر اخذ نماید. با توجه به شرایط مناسب انجام کار در کشور قطر از جمله بالا بودن حقوق و دستمزد در این کشور و پرداخت مالیات های بسیار پایین به دولت قطر باعث شده است که شهروندان بسیاری از سایر کشورها از جمله کشورهای غربی به این کشور مهاجرت نمایند.

میزان ساعات کاری در کشور قطر بین 40 تا 48 ساعت می­ باشد. البته تعداد ساعات کاری با توجه به شرایط کاری در شرکت ها ممکن است متغیر باشد و افراد اجازه اضافه کاری در این کشور را خواهند داشت. زنان نیز در کشور قطر در مشاغل مختلف حضور فعالی دارند. اتباع خارجی برای اینکه بتوانند شغل مورد نظر خود را در این کشور بیابند می­ توانند رزومه های کاری و تحصیلی خود را برای شرکت هایی که با شغل آنان در ارتباط است ارسال نمایند و در صورت تأیید رزومه وی از سوی کارفرما آنها می ­توانند قرارداد کاری منعقد نمایند.

چگونگی و شرایط اخذ ویزای کار در قطر

شهروندان خارجی تنها با اخذ ویزای کاری و مجوز کار قطر می­ توانند به انجام کار در این کشور بپردازند. افرادی که موفق به دریافت دعوتنامه کاری از کارفرمایان در قطر شده اند بایستی برای اخذ ویزای کار قطر اقدام نمایند. دیگر مراحل اداری برای مجوز کار توسط کارفرمای مربوطه در قطر انجام می­ گیرد. همانطور که بیان نمودیم درخواست برای ویزای کار قطر متقاضیان زیادی دارد. اما بدلیل روابط بسیار مناسبی که میان دولت های ایران و قطر وجود دارد، این دولت برای شهروندان ایرانی ویزای تجاری 6 ماهه ای را صادر می ­نمایند. البته ناگفته نماند این ویزا در ابتدا دارای 1 ماه اعتبار است و افراد پس از ورود به خاک قطر در صورت تمایل می­ توانند تا 5 ماه دیگر آن را تمدید نمایند.

مدارک و شرایط اخذ ویزای کار در قطر

از جمله شرایط اخذ ویزای کار در قطر ارائه مدارک زیر برای دریافت ویزای کار این کشور می­ باشد:

  • ارائه پاسپورتی معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار
  • ارائه دعوتنامه ای از سوی کارفرمای قطری
  • ارائه برگه رزو هتل در قطر
  • ارائه بلیط رفت و برگشت به قطر
  • برخورداری حساب بانکی با حداقل 5000 ریال موجودی

شرایط اخذ ویزای کار در قطر

اخذ مجوز کار کشور قطر

افرادی که علاقمند به انجام کار در قطر هستند برای ویزای کار قطر بایستی مجوز کار قطر را نیز دریافت نمایند. البته اخذ مجوز کار قطر توسط کارفرمای مربوطه در قطر انجام می­ گیرد. بدین منظور پس از عقد قراردادکاری میان کارمند و کارفرما، کارفرمای مربوطه تا زمان ورود فرد مورد نظر به خاک قطر برای وی مجوز انجام کار در قطر را با مراجعه به وزارت کار قطر اخذ می­ نماید.

سرمایه گذاری در قطر

با توجه به شرایط بسیار مناسب اقتصادی در کشور قطر سرمایه گذاران زیادی از کشورهای مختلف جهت سرمایه گذاری و ثبت شرکت به قطر مهاجرت م ی­نمایند. ثبت شرکت در قطر انواع مختلفی دارد و ثبت شرکت با مسئولیت محدود از گزینه های بسیار مناسبی برای سرمایه گذاری در این کشور می­باشد. افراد به روش های مختلفی می­ توانند به ثبت شرکت در قطر بپردازند که ما در ادامه به برخی از این روش ها اشاره خواهیم نمود. علاقمندان به سرمایه گذاری در قطر می ­توانند قبل از تصمیم گیری در این زمینه با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشاوره نمایند.

ثبت شرکت های مشارکتی ساده: این شرکت ها با همکاری دو یا چند نفر انجام می­گیرد که مسئولیت شرکا در تأسیس این شرکت ها بصورت محدود نمی­ باشد و سهامداران این نوع شرکت ها می­توانند نام تجاری شرکتشان را براساس نام خودشان انتخاب نمایند.

شرکت با سرمایه گذاری مشترک: این نوع شرکت ها با همکاری دو یا چند نفر برای پیشبرد پروژه های شرکت تأسیس می­ گردد. این نوع شرکت ها با سرمایه گذاری مشترک افراد بوجود می­ آید. از دیگر روش های ثبت شرکت در قطر می توان به شرکت های سهامی عمومی، شرکت های همکاری مشترک، شرکت های LLC و شرکت های تضامنی اشاره نمود.

هزینه های زندگی در قطر

اگر چه میزان حقوق و دستمزد کارکنان در کشور قطر بالا است، اما هزینه های زندگی در این کشور گران است. در این کشور بدلیل وجود منابع نفتی تنها قیمت بنزین ارزان است و تقریباً 90% محصولات غذایی از دیگر کشورها به قطر وارد می­ شوند و افراد برای نیازهای روزمره خود هزینه های بالایی را باید پرداخت نمایند. در سال های اخیر با توجه به افزایش هزینه های اجاره مسکن و افزایش قیمت سوخت های داخلی و انرژی باعث افزایش نرخ تورم در این کشور شده است.

افرادی که قصد مهاجرت به قطر را دارند با سوالات بسیاری در زمینه شرایط اخذ ویزای کار در قطر روبرو می­ شوند. لازم به ذکر است کلیه مطالب ذکر شده در این مقاله صرفا جهت اطلاع شما عزیزان نگارش شده است و این موسسه تنها در مسیر اخذ ویزا می تواند شما را یاری نماید و هیچ گونه خدماتی در خصوص کاریابی ندارد. کارشناسان و مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مفتخر به پاسخگویی به تمامی سوالات عزیزان در زمینه شرایط اخذ ویزای کار در قطر می­باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *