مهاجرت به کشور امارات

شرایط اقامت و زندگی در امارات

شرایط اقامت و زندگی در امارات

یکی از موضوعات چالش برانگیز و حیاتی برای متقاضیان مهاجرت به کشور امارات، معمولا اطلاع از شرایط اقامت و زندگی در امارات می باشد. مهاجرت به امارات با هر هدفی که باشد، در وهله اول نیازمند اخذ ویزای اقامت این کشور می باشد. اما در این بین اطلاع کامل از نحوه و شرایط اخذ ویزای اقامت دوبی برای مهاجران به امارات ضروری است. با اینکه کارفرما به عنوان اسپانسر جهت اخذ اقامت امارات برای فرد عمل می کند، متقاضی هم می تواند با اخذ اقامت امارات به عنوان اسپانسری برای به همراه آوردن همسر، فرزندان و سایر وابستگان اقدام نماید. این از عمده ترین مزایای ویزای اقامت امارات می باشد. در این مقاله موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در خصوص شرایط اقامت و زندگی در امارات توضیحاتی ارائه داده اند.

  • بهترین مسیر برای دریافت اقامت کشور امارات چیست؟
  • آیا خرید ملک در امارات منجر به اخذ اقامت این کشور می شود؟
  • آیا می توان در امارات اقامت دائم دریافت کرد؟
  • شرایط دریافت اقامت کشور امارات از طریق کار چیست؟

جذابیت های اقامت در امارات در 2021

امارات مقصد بسیار معروف برای مهاجرانی است که بدنبال تاسیس یک شرکت یا سرمایه گذاری در شرکتی هستند. امارات مکان ایده آلی برای کارآفرینان و افراد خویش-کارفرما جهت اخذ اقامت می باشد، تا به طور استراتژیکی در تقاطع تجارت جهانی- امارات- با اقتصاد قوی قرار گیرند. امارات همچنین به دلیل نرخ پایین رشد جمعیتی، از افراد خارجی جویای کار و سرمایه گذاری در این کشور استقبال می کند و امتیازات و مشوق های ویژه ای همانند در اختیار گذاشتن بهترین سیستم مراقبت بهداشتی و سیستم های آموزشی برای این گروه از مهاجرین درنظر می گیرد. در این میان، در سال 2021 دوبی بهشت سرمایه گذاری و مرکز مالی اصلی برای تجارت جهانی محسوب می شود که برای اخذ اقامت در این شهر رقابت سختی در جریان است.

اقامت از طریق کار در امارات

یکی از متداولترین راه های اخذ اقامت امارات، اقامت از طریق کار در امارات است. در حقیقت، ویزای کار زمانی اخذ می شود که شرکتی به فردی پیشنهاد کاری بدهد و برای وی ویزای کار و اقامت امارات را تهیه نماید. وقتی که او ویزای امارات از نوع “کار” را دریافت می کند، همچنین می تواند همین کار را درمورد وابستگانتان، همسر و فرزندانتان انجام دهد. هزینه های چنین روادیدی قانونا برعهده کارفرمای وی می باشد.

شرایط اقامت و زندگی در امارات از طریق خرید ملک

شرایط اقامت و زندگی در امارات از طریق خرید ملک

این نوع ویزای اقامت مختص افرادی است که گزینه اخذ وضعیت اقامت امارات را از طریق خرید ملک دارند، اما برای اخذ این نوع ویزا تامین شرایط زیر لازم است. اول از همه، برای اینکه فردی صلاحیت اخذ ویزای اقامت از طریق خرید ملک را داشته باشد، ارزش ملک باید حداقل یک میلیون درهم باشد. همچنین ملک معین باید از نوع مسکونی و آماده برای زندگی باشد، اما در مورد رهن، حداقل 50% رهن بایستی که تحت پوشش قرار گیرد. فقط درصورت تامین شرایط فوق و نیز تهیه مدارک لازم همانند پاسپورت معتبر، کارت شناسایی، وضعیت تمکن مالی و غیره به وی ما ویزای اقامت اعطا می شود.

اما به خاطر بسپارید که در صورت فروش ملک، وضعیت اقامتتان از شما سلب خواهد شد. بنابرین، وضعیت اقامتی به وضعیت ملک بنام آن فرد بستگی دارد. هزینه کل دریافت این ویزا 11000$ (دلار آمریکا) می باشد و معمولا فرآیند رسیدگی به درخواست ویزای اقامت از طریق خرید ملک یک ماه طول می کشد. در این نوع ویزا نیز شما به اسپانسر حقیقی یا حقوقی در امارات نیازمندید تا ویزای اقامتتان را از امارات دریافت نمایید. شما همچنین می توانید به عنوان اسپانسر خانواده خود عمل کرده و آنها را به همراه خود به امارات بیاورید.

شرایط اقامت و زندگی در امارات از طریق ثبت شرکت

گزینه دیگر برای اخذ ویزای اقامت امارات از طریق ثبت شرکت می باشد. در حقیقت، چنین گزینه ای یکی از رایج ترین و متداول ترین گزینه های مورد استفاده توسط سرمایه گذاران می باشد. این نوع اخذ اقامت به شما کنترل کامل بر وضعیت اقامتی را می دهد، و ویزا در وضعیت “سرمایه گذار” صادر می شود که مزایای دیگر خاصی دارد: اخذ سریع تا حداکثر یک ماه ویزای اقامت، ساده ترین و راحت ترین روش اخذ اقامت، نیازی به خرید ملک نیست. زمانی که ویزا صادر شد نهایتا 60 روز مهلت دارید تا به امارات مهاجرت کرده و فرآیند اخذ ویزا را نهایی کنید. هزینه های کل ویزای اقامت امارات از طریق ثبت شرکت در حدود 12000$ (دلار آمریکا) می باشد.

به عنوان دانشجوی خارجی تمام وقت در دانشگاه های امارات می توانید با پذیرش تحصیلی در این کشور و اخذ ویزای تحصیلی، ویزای اقامت خود را از امارات اخذ نمایید. مدت اعتبار این نوع اقامت نسبت به بقیه اقامت ها کمتر است و در حدود یک سال است. اما از مزایای آن می توان به اسپانسری خانواده و یا تمدید مکرر آن اشاره کرد. هزینه های زندگی 2 نفره در امارات و عمان در نمودار ذیل مقایسه شده است:

هزینه های زندگی 2 نفره در امارات و عمان

بررسی شرایط اقامت و زندگی در امارات

همانطوریکه در مطالب فوق نیز بیان شد، شما برای مهاجرت به امارات و نیز جهت اخذ اقامت امارات نیازمند اسپانسر و پاسپورت معتبر می باشید و اینها جزو شرایط اصلی اخذ ویزای اقامت امارات محسوب می شوند. از مزایای اخذ اقامت امارات، امکان اسپانسری شما برای به همراه آوردن اعضای خانواده می باشد. شرکت های متعددی هستند که اسپانسری همسر و خانواده متقاضیان را می پذیرند. اگر قصد مهاجرت را دارید و مایل به اطلاع از شرایط اسپانسری و روشهای متعدد اخذ ویزای اقامتی می باشید، توصیه می شود که از مشاوره های تلفنی یا حضوری موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهره بگیرید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2  +  2  =