مهاجرت تحصیلی اتریش

شرایط بورسیه تحصیلی اتریش

شرایط بورس تحصیلی اتریش

شرایط بورسیه تحصیلی اتریش از مواردی است که بسیاری از دانشجویان اتریش و خصوصا بین المللی در آن کشور در پی آگاهی از آن هستند. اصولا دریافت بورسیه تحصیلی، فرصت ارزنده ای است که دانشجو را قادر می سازد تا با فراع بال از دغدغه تامین مخارج و هزینه های تحصیل و زندگی خود، بتواند تمام وقت خود و نیز حداکثر توان و تمرکز خود را بر روی درس ها گذاشته و بهترین نتیجه رابه دست آورد. برخی از دانشجویان نیز اصولا توانایی تامین هزینه ها را به هیچ نحو و مقداری ندارند و دریافت این بورسیه اساسا امکان تحصیل در مقاطع عالی را برای آن ها فراهم می کند. این افراد، با داشتن رزومه علمی درخشان و فابل توجه، می توانند صلاحیت و شایستگی خود را اثبات نموده و واجد دریافت بورسیه تحصیلی گردند.

ممکن است این سوال برای شما پیش آید که مگر تحصیل دانشگاهی در اتریش رایگان نیست؛ پس چرا باید به دنبال دریافت بورسیه تحصیلی بود؟ پاسخ این است که اولا فقط دانشگاه های دولتی رایگان هستند. ثانیا دانشگاه های دولتی نیز در واقع رایگان نیستند بلکه هزینه آن ها بسیار اندک است. ثالثا تمام هزینه های تحصیل، مربوط به دانشگاه نیست و باید هزینه های جانبی تحصیل را نیز در نظر گرفت؛ و نهایتا اینکه افزون بر هزینه های تحصیل، هزینه های مربوط به دوران زندگی در طول تحصیل نیز وجود دارد. کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، شرایط بورسیه تحصیلی اتریش و نیز راهکارهای دریافت بورسیه تحصیلی در سلیر کشورها را به شما نشان می دهند.

ویژگی های نظام تحصیلی اتریش

نظام آموزش دولتی اتریش به طور معمول رایگان است و این، اصلی ترین شاخصه آن می باشد. البته این نظام آموزش همچنین از نظر کیفی در سطح بالایی قرار دارد. در اینجا به چند مورد از ویژگی های این نظام آموزشی اشاره می‌کنیم:

 • گرفتن پذیرش دانشگاه‌ های اتریش بدون هیچگونه محدودیت سنی
 • گرفتن ویزای تحصیلی اتریش بدون محدودیت سنی
 • گرفتن ویزای همراه
 • تحصیل کردن به طور کاملا رایگان در دانشگاه‌های اتریش حتی در دانشگاه‌هایی مانند وین
 • با اقامت تحصیلی در اتریش، امکان استفاده از امکانات محدوده‌ی شنگن و اتحادیه‌ی اروپا نیز شدنی است.
 • بدون نیاز به ارائه دادن مدرک زبان انگلیسی IELTS و زبان آلمانی B1 و یا B2 امکان پذیرش تحصیلی در اتریش هست.
 • دریافت کارت اقامت موقت اتریش پس از پایان تحصیلات با کارت قرمز-سفید-قرمز
 • تحصیل رایگان از کارشناسی ارشد به دکترا به طور قطعی
 • در رشته‌های محیط زیست و مدیریت تحصیل رایگان به زبان انگلیسی نیز امکان‌پذیر است.
 • امکان دریافت بورسیه برای تامین هزینه های تحصیل و زندگی وجود دارد.

قوانین و شرایط بورسیه تحصیلی اتریش

در حالت کلی باید بدانید برای گرفتن بورسیه تحصیلی اتریش باید نمرات عالی و معدلی بالایی داشته باشید. از دیگر ملزومات، داشتن آثار پژوهشی و تحقیقاتی مانند نوشتن مقاله یا مقاله‌هایی در سطح بین‌المللی است. همین‌طور باید طرح ابتدایی پروپزال یا نوشتن یک motivation letter را نیز ارائه داد. شرکت در مسابقات علمی و احیانا کسب مقام و جوایز از آن ها نیز نقش بسزایی خواهد داشت. به هر مقدار که رزومه متقاضی، درخشان و پربارتر باشد، شانس او نیز در دریافت بورسیه تحصیلی بیشتر خواهد بود. و هر چه رزومه تحصیلی او ضعیف تر و خالی از موارد فوق باشد، به همان مقدار نیز شانس وی کمتر خواهد بود.

از آنجا که شمار متقاضیان تحصیل در دانشگاه های اتریش بالاست و به همان میزان، شمار متقاضیان دریافت بورسیه تحصیلی آن نیز بالاست، بنابراین در صورتی که رزومه حقیقتا خوبی ندارید، روی دریافت بورسیه تحصیلی اتریش حساب نکنید. در واقع هر کسی با توجه به پرونده‌اش می‌تواند شانسش را برای گرفتن بورسیه امتحان کند. افزون بر این شروط کلی، ممکن است هر یک از مراجع اعطا کننده بورسیه، شرایط خاص خود را نیز داشته باشد.

انواع بورس های تحصیلی اتریش

در کشور اتریش، بورس های متعددی وجود دارد که از سوی مراجع مختلف اعطا می گردد. این بورس ها را می توان در قالب سه دسته کلی تقسیم بندی کرد:

 •  بورسیه‌ ای که توسط تعداد زیادی از موسسه‌ ها ارائه می‌شود.
 •  بورسیه‌ ای که مختص دانش‌آموختگان، دانشجویان دکترا، دانشجویان کارشناسی ارشد می‌ باشد.
 •  بورسیه‌‌ های تحصیلی نهادی که به وسیله‌ی موسسات آموزش عالی ارائه می‌شوند.

شرایط بورسیه تحصیلی اتریش

بورسیه تحصیلی بنیاد اتریش

بورس بنیاد در سال 2005 میلادی از طریق مجلس اتریش تصویب شد. متقاضیان واجد شرایط بورسیه قادرند با دریافت این بورس کمک هزینه تحصیلی اخذ کنند. این بورسیه ویژه کسانی است که قادر به پرداخت هزینه‌ های زندگی نیستند. در واقع مخصوص کسانی است که بی‌ بضاعت هستند یا از طرف دولت مورد ظلم و ستم واقع شده‌ اند.  این بورسیه از بودجه صندوق کشور اتریش به متقاضیان شرایط بورسیه تحصیلی و توسط هیئت مدیره سازمان پرداخت می‌شود.

بورسیه تحصیلی فولبرایت اتریش

این بورسیه مخصوص کسانی است که در اتریش در مقطع کارشناسی ارشد مشغول تحصیل هستند. با دریافت این بورسیه حدود 2 سال زندگی و تحصیل این افراد تأمین می‌شود. متقاضیان این بورسیه باید مدرک لیسانس خود را از دانشگاهی با اعتبار دریافت کرده باشند. شرط دیگر این‌ که مدرکشان را در زمان تعیین شده دریافت نمایند. دریافت این بورسیه برای همه‌ی رشته‌ها ممکن است یعنی هر کسی با هر رشته‌ای قادر است از این بورسیه استفاده کند.

نکاتی در مورد شرایط بورسیه تحصیلی اتریش

امروزه این کمک هزینه بیشتر به رشته‌هایی همچون فیزیک، میکروبیولوژی، ریاضی، اکولوژی، کامپیوتر، سلولی مولکولی و … تعلق می‌گیرد. و نیز امکان گرفتن آن بیشتر برای دانشجویان مقطع دکترا می‌باشد. بنابراین دانشجویان دکترا در رشته های مذکور، راحت‌ تر از باقی دانشجویان موفق به اخذ کمک هزینه تحصیلی در اتریش  می‌شوند. بورسیه یا کمک هزینه تحصیلی حدود 220 الی 450 € می‌باشد. این باعث می‌شود دانشجویان راحت‌تر هزینه‌های خود را تامین نمایند. گرفتن بورس تحصیلی اتریش مطمئناً روشی منطقی و مناسبی برای تامین هزینه ها است. صد البته که مشخص است برای گرفتن این بورس باید شرایط بورسیه تحصیلی اتریش فراهم آید. در مورد تحصیل در اتریش و اقامت تحصیلی در اتریش، می توانید سایر مقالات ما را مطالعه فرمایید. همچنین مسائلی دیگری مانند مهاجرت تحصیلی به اتریش و  هزینه زندگی در اتریش نیز حائز اهمیت است.

بورسیه تحصیلی در اتریش از مهم‌ ترین و با ارزش‌ترین موارد بورس و همچنین تحصیل در اتریش است. با تحصیل در اتریش و گرفتن بورسیه تحصیلی می‌توان مسیر مهاجرت به اتریش را طی نمود. اگرچه که راه‌های قانونی دیگری نیز در مورد مهاجرت به اتریش وجود دارد. شما می‌توانید با کسب اطلاعات کامل و صحیح بهترین راه را برای مهاجرت خود و خانوادتان طی نمایید. در هر زمان می‌توانید برای کسب اطلاعات کامل تر با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + 6 =