مهاجرت تحصیلی آلمان

شرایط تحصیل رایگان داروسازی در آلمان

شرایط تحصیل رایگان داروسازی در آلمان

آلمان امکان تحصیل رایگان را برای مهاجران فراهم نموده، درنتیجه آگاهی از شرایط تحصیل رایگان داروسازی در آلمان در سال 2022 طرفداران زیادی دارد. آلمان یک کشور فوق العاده صنعتی و پیشرفته می باشد که آمار بیکاری آن در سال 2022 زیر 5% است. این بدان معناست که دانشجویان پس از فارغ التحصیلی به راحتی شغل مناسبی پیدا می کنند و اقامت خود را تمدید می نمایند.

 • مزایای تحصیل داروسازی در آلمان چیست؟
 • دانشگاه های آلمان برای تحصیل داروسازی کدامند؟
 • مدارک مورد نیاز برای برای اخذ پذیرش و ویزای آلمان چیست؟
 • دوره های معادل سازی رشته داروسازی در آلمان در سال 2022 به چه صورت است؟
 • دانشگاه های معروف داروسازی در آلمان کدامند؟

تحصیل در رشته های شاخصی همچون داروسازی همواره مورد توجه بسیاری از متقاضیان می باشد. در این مقاله به بررسی مزایای تحصیل رایگان داروسازی، مدارک لازم و شرایط تحصیل رایگان داروسازی در آلمان و غیره از سوی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پرداخته می شود.

مزایای تحصیل رایگان داروسازی در آلمان

از جمله مزایای تحصیل در رشته داروسازی در این کشور:

 1. آزمایشگاه های حرفه ای
 2. برخورداری از حمایت جهت اقامت در خارج از کشور
 3. مشهور بودن تحقیقات و آمادگی برای ورود به بازار کار می باشد.

البته باید خاطر نشان شود که با تحصیل نمی توان اقامت و تابعیت این کشور را اخذ نمود. شرایط اخذ اقامت و تابعیت از طریق تحصیل به این صورت می باشد که دانشجویان پس از فارغ التحصیلی مجوز اقامت آلمان به مدت 6 ماه را دارا می باشند. این 6 ماه به منظور کاریابی در آلمان در نظر گرفته شده است.

ضمن اینکه دانشجویان امکان کار حین تحصیل در آلمان را دارا می باشند. از این رو می توانند با اشتغال به کارهای مرتبط با رشته سابقه کاری کسب نمایند. در صورت یافتن کار در آلمان این افراد قادر به تعویض ویزای تحصیلی آلمان به کاری آلمان می باشند. این افراد با اشتغال به کار در آغاز، اقامت موقت و پس از 3-5 سال قادر به اخذ اقامت دائم آلمان می باشند.

اینفوگرافیک شرایط تحصیل رایگان داروسازی در آلمان

بررسی شرایط تحصیل رایگان داروسازی در آلمان

در رشته داروسازی مدرک پیش دانشگاهی اهمیت زیادی دارد. تحصیل رشته داروسازی در دانشگاه های رایگان آلمان به صورت فراگیری علوم پایه به مدت 6 سال می باشد. این علوم شامل موارد زیر می باشد:

 • زیست شناسی
 • شیمی
 • فیزیک

همچنین فراگیری این علوم به صورت تئوری می باشد. فراگیری علوم تخصصی به مدت 2 سال می باشد. فراگیری این علوم به صورت عملی و خارج از محیط دانشگاه می باشد. این دروس عموما در مراکز درمانی آموخته می شوند. متقاضیان تحصیل رایگان داروسازی در آلمان پس از گذراندن دو مرحله فوق باید در آزمون پایانی شرکت نمایند. متقاضیان با قبولی در این آزمون ها قادر به اخذ مدرک کارشناسی ارشد پیوسته در این رشته می باشند. در آلمان مدت تحصیل در رشته داروسازی 6 سال می باشد. متقاضیان جهت تحصیل در مقطع دکترا در رشته داروسازی باید از یک استاد راهنما تاییدیه اخذ نمایند. این تاییدیه بابت موضوع انتخابی دانشجو می باشد.

شرایط اخذ پذیرش تحصیل رایگان داروسازی در آلمان

نحوه ثبت نام رشته های پزشکی مانند داروسازی در کشور آلمان در دانشگاه های مختلف و موسسات مختلف متفاوت است و افراد باید در دروسی مانند شیمی، فیزیک، زیست شناسی و ریاضایت نمرات و هوش خوبی داشته باشند و قبولی در این رشته ها رقابتی است و افراد برای ورود به رشته داروسازی باید یک دوره یک ساله معروف به پیش پزشکی را پشت شر بگذارند و پس از موفقیت در آزمون ورودی وارد دانشگاه شوند.

دانشجویانی قصد تحصیل داروسازی در آلمان دارند و از کشورهای اتحادیه اروپا نیستند در ابتدا باید مدارک آن ها مورد ارزیابی قرار گیرد سپس در صورت نیاز مدارک آن ها معادل سازی شود. مرجعی به نام Studientkolleg در آلمان می باشد که مخصوص دانشجویان بین المللی برای ارزش یابی و معادل سازی مدارک به صورت ارائه 4 ترم است، که این دوره شامل موارد ذیل است:

نوع دوره  دروس قابل ارائه
T-course  فیزیک، ریاضی، کامپیوتر، شیمی، زبان آلمانی
M-course  فیزیک، ریاضی، شیمی، زیست شناسی و زبان آلمانی
W-course  ریاضی و دروس علوم انسانی شامل تجارت، اقتصاد، جامعه شناسی و زبان آلمانی
G-course آمار، تاریخ و دروس علوم انسانی شامل جامعه شناسی، ادبیات آلمانی و زبان آلمانی

مدارک مورد نیاز تحصیل رایگان داروسازی در آلمان

به طور قطع نسبت به تأثیر نحوه ارائه مدارک جهت اخذ پذیرش و تحصیل رایگان داروسازی در آلمان آگاهی وجود دارد. به صورت کلی این مدارک شامل موارد زیر می باشد:

 • ارائه ترجمه و اصل مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی و ریز نمرات
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • ارائه انگیزه نامه (حداکثر دو صفحه)
 • مدرک زبان آلمانی در سطح B2

از جمله دانشگاه هایی که می توان برای رشته داروسازی مراجعه نمائید شامل دانشگاه تیو برانشویگ، دانشگاه ماربورگ، گریفزوالد، دانشگاه فرایبورگ، دانشگاه وورتسبورگ و دانشگاه Freie برلین می باشد.

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان

از آن جایی که نظام تحصیلی آلمان رایگان است، تحصیل در این کشور در سرتاسر دنیا طرفداران زیادی دارد. از همین رو سفارت آلمان کمی سختگیری می کند و مدارک متعددی از دانشجو تقاضا می نماید که مهم ترین آن ها عبارتند از:

مدارک توضیحات
نامه پذیرش دانشگاه دانشگاه یا کالج پس از ثبت نام قطعی ایمیلی برای فرد می فرستند.
کپی برابر اصل پاسپورت پاسپورت باید حداقل یک سال اعتبار داشته باشد.
گواهی تمکن مالی نامه بانک که نشان دهنده حسابی به میزان 6000€ (یورو) است.
گواهی عدم سوء پیشینه کیفری ترجمه رسمی آن باید تقدیم شود.
رزرو هتل، خوابگاه یا اجاره منزل مدرکی که نشان دهد فرد در آلمان محلی برای اقامت تهیه کرده است.

بهترین دانشگاه ها برای تحصیل داروسازی در آلمان

داروسازی در سال 2022 جزو مشاغل مورد نیاز آلمان می باشد. به همین دلیل فارغ التحصیلان این رشته اگر به زبان آلمانی مسلط باشند برای یافتن شغل حین یا پس از تحصیل مشکلی نخواهند داشت. با این حال بهتر است دانشجویان غیر آلمانی برای بهتر کردن موقعیت شغلی خود تلاش کنند از دانشگاهی پذیرش بگیرند که رنکینگ خوبی دارد. بهترین دانشگاه های آلمان برای تحصیل در رشته داروسازی در سال تحصیلی 2023-2022 عبارت هستند از:

بهترین دانشگاه های آلمان برای تحصیل داروسازی رنکینگ ملی در سال 2022
Ludwig-Maximilians-University (LMU) Munich 1
University of Heidelberg 2
Charité – Universitätsmedizin Berlin 3
University of Tübingen 4
Humboldt University Berlin 5
University of Freiburg 6
University of Bonn 7
University of Göttingen 8
University of Hamburg 9
University of Mannheim 10

دانشگاه تیو برانشوایگ و ماربورگ در آلمان

تحصیل در رشته های مختلف از سال 1835 میلادی در این دانشگاه مطرح گردید. در این دانشگاه بیش از 600 دانشجو به تحصیل می پردازند. داروسازی در این دانشگاه فراتر از مباحث علمی می باشد. دامنه مباحثی که در این دانشگاه آموزش داده می شود شامل شناخت داروها، موارد بایواکتیو، آنالیز نمودن مواد شیمیایی، فرمول سازی داروها و تاثیر داروها بر انسان می باشد. با تحصیل داروسازی در این دانشگاه بینش متفاوتی در زمینه های گوناگون تحقیقات به دست می آید. این بینش متفاوت در بیرون از موسسات داروسازی و با عنوان توسعه داروها و مولکول های بایو اکتیو می باشد.

از تحقیقات اصلی می توان به موارد ساخت داروهای معقول، داروشناسی مولکولی، داروهای مرتبط با بیماری های قلبی، توسعه داروهای مختلف از طریق سیستم ارسال و توسعه فناوری زیست شناسی از طریق کاشت گیاهان اشاره نمود. دانشگاه ماربورگ آلمان از قدیمی ترین دانشگاه های جهان به حساب می‌ آید که از سال 1927 میلادی به عنوان دانشکده مسیحیان فعالیت خود را آغاز نمود. در این دانشگاه بالای 25000 دانشجو به تحصیل می پردازند. سهم دانشجویان بین المللی در این تعداد دانشجو 12% می باشد.

دانشگاه گریفزوالد در آلمان

تاسیس رشته داروسازی در این دانشگاه در سال 1435 میلادی اتفاق افتاده است. این دانشگاه به قدمت تاریخی خود افتخار می نماید. هم اکنون تقریباً 12000 دانشجو در این دانشگاه تحصیل می نمایند. در این دانشگاه مرکز تحقیقاتی در زمینه های علوم حیاتی، فیزیک و علوم زمین شناسی، روابط فرهنگی در بالتیک و منطقه شمال اروپا، حقوق و اقتصاد اختصاص یافته است. کلیه دانشجویان با هدف همکاری، انجام تحقیق و تدریس قادر به شرکت در این دانشگاه می باشند.

شرایط تحصیل رایگان داروسازی در دانشگاه فرایبورگ آلمان

تحصیل داروسازی در دانشگاه فرایبورگ که از برترین دانشگاه ها است موقعیت تحصیلی خوبی محسوب می گردد. در این دانشگاه گرایشات تحقیق شامل روابط مولکولی، شناخت بالقوه داروهای جدید، آشنایی با عکس العمل های مختلف دارویی، تاثیرات دارو درمانی، تجزیه و تحلیل و شرح دارویی، کار کردن در آزمایشگاه ها، ارزیابی داده ها در سطح گسترده، تولید اطلاعات، سنجش متدها و ارزیابی فرآیند سیستم زیست شناسی می باشد

دانشگاه وورتسبورگ آلمان

یکی از زمینه های موفقیت آمیز در این دانشگاه در زمینه آموزش و علوم حیاتی می باشد. این دانشگاه به لحاظ محیط آموزشی از برترین دانشگاه های دولتی آلمان محسوب می گردد. افرادی که در دانشگاه های علوم حیاتی آموزش دیده اند در بخش های زیست شناسی، شیمی، داروسازی، فیزیک و فلسفه باید دانش کافی داشته باشند. برای دانشجویان داروسازی در این دانشگاه محیط آموزشی ویژه ای در نظر گرفته شده است.

شرایط تحصیل رایگان داروسازی در دانشگاه فرایبورگ آلمان

شرایط دانشگاه Freie برلین

یکی دیگر از موسسات آموزشی داروسازی در آلمان دانشگاه برلین می باشد. در شهر برلین تنها دانشگاهی است که اصول داروسازی در آن پیاده می شود همین دانشگاه می باشد که مباحث تحقیقاتی و تدریس گرایش های زیست شناسی، داروسازی، شیمی، داروسازی بالینی، داروشناسی و فناوری دارویی به طور عملی در آن انجام می گیرد. علاوه بر موارد مذکور در این دانشگاه بخش های تجزیه و تحلیل مواد طبیعی، روش های آزمایش دارویی، نوآوری دارویی و سیستم های ارسال دارویی ارائه می گردد.

آینده شغلی داروسازان در آلمان در سال 2022

افراد به عنوان داروساز در سال 2022 در ساخت، تولید یا بازاریابی داروهای نوآورانه، محصولات و مراقبت های بهداشتی میتوانند در یکی از شرکت های داروسازی در کشور آلمان به کار برسند.

پردرآمد ترین فرصت های شغلی داروسازان در آلمان عبارت اند از:

 • ثبت داروی جدید و نوآورانه
 • تولید دارو
 • کنترل کیفیت دارو
 • فروش و بازاریابی
 • مشاوره کسب و کار در زمینه دارو
 • فرمول سازی

موسسات معتبر کاریابی داروسازی در آلمان

از مهم ترین این موسسات عبارت اند از:

 • European Sales Manager
 • Plant & Supply Chain Director
 • CMC Regulatory Biotech
 • Regulatory Affairs Biologika
 • Projekt Ingenieur – Pharma
 • (Global Head of Clinical Development (CMO
 • Regulatory Affairs Biopharma
 • European Sales Manager – Biosafety Testing/ GLP/GMP
 • Senior Legal Counsel – Growing Pharma
 • Head of Operational Excellence – Pharma

برای متقاضیان امکان تحصیل رایگان در آلمان در دانشگاه های دولتی فراهم می باشد. امکان تحصیل در دانشگاه های خصوصی در صورت عدم موفقیت در تحصیل رایگان آلمان وجود دارد. برای کمک هزینه تحصیلی در این دانشگاه ها نیز دانشجویان ممتاز قادر به اخذ بورسیه تحصیلی آلمان می باشند. متقاضیان تحصیل رایگان داروسازی در آلمان در سال 2022 می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرند.

سوالات متداول درباب شرایط تحصیل رایگان داروسازی در آلمان

برای تحصیل رایگان داروسازی در آلمان 2022 باید موارد زیر را در نظر گرفت:

 • مزایای تحصیل رایگان داروسازی در آلمان چیست؟ آزمایشگاه های حرفه ای، شهرت تحقیقات و آمادگی برای ورود به بازار کار، حمایت های تحصیلی
 • شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل در آلمان چگونه است؟ دانشجویان پس از فارغ التحصیلی مجوز اقامت در آلمان به مدت 6 ماه را دارا می باشند که به منظور کاریابی در آلمان در نظر گرفته شده است.
 • آیا برای دانشجویان امکان کار حین تحصیل وجود دارد؟ ضمن اینکه دانشجویان امکان کار حین تحصیل در آلمان را دارند، بلکه می توانند با اشتغال به کارهای مرتبط با رشته خود، سابقه کاری کسب نمایند. در صورت یافتن کار در آلمان این افراد قادر به تعویض ویزای تحصیلی آلمان به کاری می باشند. این افراد با اشتغال به کار در آغاز، می توانند اقامت موقت و پس از 3 تا 5 سال اقامت دائم آلمان را کسب نمایند.
 • تحصیل داروسازی در آلمان چگونه است؟ فراگیری علوم تخصصی به مدت 2 سال می باشد که به صورت عملی و خارج از محیط دانشگاه می باشد. متقاضیان تحصیل رایگان داروسازی در آلمان پس از گذراندن دو مرحله فوق باید در آزمون پایانی شرکت نمایند که با قبولی در این آزمون ها قادر به اخذ مدرک کارشناسی ارشد پیوسته در این رشته می باشند.
 • مدت زمان تحصیل داروسازی در آلمان چگونه است؟ مدت تحصیل در رشته داروسازی 6 سال می باشد. متقاضیان جهت تحصیل در مقطع دکترا در رشته داروسازی باید از یک استاد راهنما تاییدیه اخذ نمایند.
5/5 - (1 امتیاز)

24 دیدگاه برای “شرایط تحصیل رایگان داروسازی در آلمان

 1. امیر گفت:

  سلام.خسته نباشید من سال اخر دبیرستان هستم…اگر دانشگاه های سراسری ایران قبول بشم می تونم تو دانشگاه های المان به صورت رایگان تحصیل کرد
  و هزینه های زندگی رو با کار در طول تحصیل پرداخت کنم

  1. داوری گفت:

   سلام
   برای تحصیل در المان بایستی مدرک زبان آلمانی و قبولی در دانشگاه های سراسری ایران رو داشته باشید

 2. عسل گفت:

  سلام فرایند معادلسازی مدرک داروسازی به چه صورت هست؟ برای تخصص داروسازی نیاز به مدرک زبان آلمانی هست؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   فرآیند معادلسازی اون اگر بخوام براتون بنویسم 3 صفحه A4 میشه به همین خاطر پیشنهاد میکنم برای اطلاعات بیشتر با شماره 02191003232 تماس بگیرید اما قطعا به زبان آلمانی و مدرکش نیازه

 3. امیر گفت:

  سلام خسته نباشید بعد داز فراِند معدلسازی آیا تحصیل در مقطع تخصص داروسازی هم رایگانه؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   بله این امکان وجود داره

 4. سارا گفت:

  سلام خسته نباشید
  من مدرک دکترای داروسازی از ایران دارم 25 سالمه مدرک زبان b2 هم دارم میگیرم میخواستم بدونم با این شرایط میتونم تو مقطع تخصص در آلمان تحصیل کنم؟

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   ابتدا باید مدارکتون رو معادلسازی کنید تا بتونید در آلمان ادامه تحصیل بدید

 5. R_la گفت:

  سلام دارو سازی در المان 5ساله یا 6سال؟ بعضی ها میگن 5سال بعضی ها هم میگن 6 سال چند ساله دقیق؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   داروسازی در آلمان 5 ساله است که اگر در دوره های یکساله mcourse شرکت کنید 6 سال میشه

 6. مینا گفت:

  سلام ببخشید اگر کسی کارشناسی پرستاری دانشگاه سراسری داشته باشه با ۲۵سال سن و مدرک زبان المانی b2 یاc1میتونه تحصیل رایگان داروسازی المان رو بدست بیاره با معدل کل سه سال دبیرستان ۱۵ و میتونه حین تحصیل هم کار کنه در رشته پرستاری هم تحصیل کنه؟ یعنی اول ویزای کار بگیره و بعد مثلا ۶ماه یا یک سال ویزای تحصیلی …اگر معدلم کم باشه میتونم دیپلم کشور المان رو بگیرم ک جبران بشه؟

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   شرایط سنیتون برای اقدام یه کم دیره و ریسک داره متاسفانه
   بهتر اینه که برای ارشد پرستاری اقدام کنید

 7. آرمین گفت:

  با سلام
  من دکترای داروسازی در ایران را دارم آیا امکان اخذ ویزا برای ادامه تحصیل و فوق تخصص در آلمان در این رشته وجود دادرد؟

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   بله این امکان وجود داره
   برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 8. حکیم گفت:

  سلام
  من دارویی درست کردم که با استفاده از این دارو توانستم چند بیماری که کرونا داشته اند رو درمان کنم الان میخوام این دارو رو به ثبت برسونم باید الان چکار کنم.

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   باید به سازمان ثبت اختراعات و مالکیت معنوی مراجعه کنید

 9. نیلو گفت:

  سلام و خسته نباشید میشه از لیسانس پرستاری واسه پزشکی یا دندونپزشکی اقدام کرد یا داشتن این لیسانس تاثیری ندارد؟؟ ممنون

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   برای اکثر کشورها بایستی از ابتدا و طبق چارت دانشگاه های اون کشور پزشکی رو بخونید

 10. Leyla shiri گفت:

  سلام وقتتون بخیر ببخشید میخوام بدونم واسه پذیرش دانشگاه دارو سازی در المان باید چه کار کنیم و اینکه زبان المانی هم مدرک b1 رو دارم و 18سالمه و معدل دیپلمم18هست میتونم برای دانشگاه رایگان اقدام کنم؟و اینکه شرایطش چجوریه؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما لطفا این مقاله را مطالعه بفرمایید https://emigrationplus.com/تحصیل-داروسازی-در-آلمان/

 11. فرحناز گفت:

  سلام من 29 سالم و رشته تحصیلی ام کارشناسی بهداشت حرفه ای ار دانشگاه علوم پزشکی اصفهان است و شش سال سابقه کار دارم ایا می توانم در خواست برای تحصیل رشته داروسازی در آلمان و اتریش بدهم ؟ آیا محدودیت سنی دارد؟ فردی که 30 سال سن داشته باشه می تواند درخواست بدهد ؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما برای معادل سازی مدرکتون میخواید اقدام کنید ؟

 12. عباس فرهمندی گفت:

  سلام من عباس فرهمندی46 سال دارم.متاهل و دارای دو فرزند هستم. رشته تحصیلی مهندسی کنترل و ابزار دقیق هستم. فوق دیپلم من برق هست. حدودا 20 سال سابقه کار در سمت سرپرست فنی را در شرکتهای معتبر داشتم. مدارک فنی حرفه ای من.(تعمیرات دستگاههای سرد کننده-فن ورز فشار قوی و ضعیف-تعمیرکار پنیوماتیک. تعمییرات دستگاههای تزریق و صنعتی-PLCدرجه 1 و 2 -نقشه کشی و طراحی دستگاه. لوح های پژوهشگر و مخترع و کارآفرینی-شرکت در استارت آپ کشوری و برنده برترین ایده در استان البرز.دوره های پنیوماتیک. دوره های سرپرستی-دوره های ایزو در شرکتTQT ,و تعمیرات مکانیک) را دارم.بنظر شما کدام کشور هست که ما در آن مشغول بکار شویم.سپاسگذارم از مدیریت محترم و دست اندرکاران این مجموعه.

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما اگر هدفتون مهاجرت کم هزینه است برای ویزای کار آلمان اتریش استرالیا کانادا نیوزلند اقدام کنید و یا اینکه پروسه های تحصیلی مانند سوئد و نروژ هلند اقدام نمایید که حتی در صورت تاهل دارای ویزای همراه نیز هست برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.