مهاجرت به سوئیس

شرایط زندگی در سوئیس

بررسی شرایط زندگی در کشور سوئیس

یکی از کشورهای توسعه یافته در جهان سوئیس می باشد و متقاضیان مهاجرت به این کشور سوالات بسیاری در خصوص شرایط زندگی در سوئیس دارا می باشند. موسسه مهاجرتی سفیران سروش سعادت در این مقاله سعی دارد اطلاعاتی در باب شرایط زندگی در سوئیس به نگارش در آورد. پس اگر قصد مهاجرت به این کشور را دارید و اطلاعاتی در رابطه با شرایط زندگی در سوئیس ندارید تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

اطلاعات عمومی در رابطه با کشور سوئیس

کشور سوئیس با نام رسمی کنفدراسیون سوئیس کشوری می باشد که در اروپای غربی واقع شده است. این کشور با مساحت 41285 کیلومتر مربع، از شمال با کشور آلمان، از جنوب با کشور ایتالیا، از شرق با کشور اتریش و لیختن شتاین و از غرب با کشور فرانسه دارای مرز های مشترک می باشد. شهر برن به عنوان شهر مهم و قطب اقتصادی کشور سوئیس به عنوان پایتخت این کشور شناخته می شود. کشور سوئیس یکی از کشور های ثروتمند در جهان می باشد، در آمد سرانه این کشور 8000 $ برای هر یک نفر می باشد. این کشور مقر تعداد زیادی از سازمان های بین المللی مثل سازمان تجارت جهانی و صلیب سرخ می باشد.

بیش از 7500 هزار نفر در این کشور زندگی می کنند. مردم این کشور به زبان های رومانش، فرانسوی، ایتالیایی و آلمانی با یکدیگر به مکالمه می پردازند و این چهار زبان به عنوان زبان رسمی این کشور می باشد. واحد پول رایج در کشور سوئیس فرانک می باشد. این کشور به عنوان یکی از قطب های اختراعات محسوب می شود. در این کشور اختراعاتی مثل سلفون، چاقو، چسب، چای سفید و سیاه، شکلات خوراکی از جنس طلا، شیر شکلات و …. ثبت شده است. این کشور در معرفی سورتمه سواری، سورتمه، لژ سواری پیشگام بوده است و به عنوان ورزشی رقابتی در سطح جهان در نظر گرفته شده است.

آب و هوا در کشور سوئیس

آب و هوای سرد، زمستان هایی با بارش برف بسیار، درجه حرارت پایین و انجماد آب و هوای کشور سوئیس را توصیف می کند. بسیاری از منطقه های در نظر گرفته شده برای اسکی در این کشور پوشیده از برف های مصنوعی می باشد. در فصل تابستان دمای هوا در این کشور به 30 تا 35 درجه سانتی گراد می رسد. رشته کوه های آلپ در این کشور واقع شده اند و مانعی برای آب و هوا می باشند زیرا در شمال این کشور آب و هوا بسیار سرد می باشد. در جنوب این کشور به دلیل وجود باد های اقیانوس اطلس آب و هوا متعدل تر می باشد و باد های مدیترانه نیز بر آب و هوای این بخش اثر دارد.

ویژگی های کشور سوئیس

بر اساس بررسی ها و ارائه گزارشات جهانی کشور سوئیس یکی از محل های بسیار مناسب برای تولد فرزند، زندگی و شاد بودن می باشد. در سال 2015 این کشور به عنوان شاد ترین کشور در دنیا شناخته شد. در سال 2016 شهر زوریخ بعد از شهر وین به عنوان دومین شهر از نظر کیفیت زندگی شناخته شد. این کشور از نظر جرم و جنایت دارای پایین ترین نرخ در دنیا می باشد. از نظر اعطاء بیشترین میزان دستمزد و حقوق کشور سوئیس جایگاه سوم را به خود اختصاص داده است. متوسط در آمد کارگران در سال مبلغ 57082 $ می باشد. طبق بررسی ها نرخ بیکاری در سوئیس 1.7% می باشد. در این کشور بیشترین میزان حقوق به معلم ها ارائه می شود. معلمان در سال بیشترین میزان حقوق و دستمزد را دریافت می کنند، میزان حقوق این قشر سالانه 68000 $ می باشد.

شرایط زندگی در سوئیس

هزینه ها و شرایط زندگی در سوئیس

هزینه های زندگی در این کشور بالا می باشد، ولی شرایط زندگی در سوئیس در سطح بالایی قرار دارد. به صورتی که افراد بعد از مهاجرت به این کشور سعی می کنند اقامت سوئیس را کسب کنند. برای بررسی هزینه های مسکن در این کشور می توان گفت که اجاره ماهانه یک سوئیت یک نفره حدودا 750 CHF می باشد.

جهت اجاره آپارتمان یک خوابه در این کشور متقاضیان باید ماهانه 1300 CHF بپردازند. توجه داشته باشید که هزینه های مسکن با توجه به نوع مسکن و منطقه متفاوت می باشد. برای پرداخت قبوض متقاضیان باید ماهانه مبلغ 100 CHF در نظر بگیرند. متقاضیانی که برای تحصیل وارد این کشور می شوند برای خوراک خود باید مبلغ 200 CHF را در ماه در نظر بگیرند. یکی دیگر از مخارجی که دانشجویان باید به آن توجه داشته باشند، هزینه های حق بیمه می باشد که باید به صورت ماهانه پرداخت شود. دانشجویان باید هر ماهه 80 CHF بپردازد و برای هر همراهی که دارد باید مبلغی بین 230 تا 300 CHF پرداخت نماید.

سایر هزینه ها در کشور سوئیس

یکی از هزینه هایی که افراد برای زندگی در این کشور باید از آن مطلع باشند هزینه های حمل و نقل در این کشور می باشد. در مرکز شهر ایستگاه های مترو، اتوبوس و تاکسی وجود دارد. برای تردد این وسایل ساعت های مشخصی در نظر گرفته شده است. هزینه بلیط مترو در این کشور 20 CHF می باشد. برای استفاده از تاکسی باید مبلغ 6.70 CHF بپردازید و جهت استفاده از تاکسی برای 1 کیلومتر باید مبلغ 3.80 CHF پرداخت شود.

مهاجرت به کشور سوئیس

متقاضیانی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند می توانند از روش های مختلفی با توجه به شرایط خود اقدامات لازم را انجام دهند. متقاضیان می توانند از طریق تحصیل در دانشگاه های این کشور، از طریق کار در شرکت ها و موسسات، از طریق ازدواج با فردی که تابعیت کشور سوئیس، از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت به این کشور مهاجرت کنند.

متقاضیان بعد از مهاجرت به این کشور بعد از گذشت مدت معین و با رعایت قوانین در نظر گرفته شده می توانند اقامت این کشور و سپس تابعیت سوئیس را دریافت کنند. جهت اخذ اقامت این کشور باید شرایطی را رعایت کرده و مدارکی را اراده نمایید. به دلیل شرایط مناسب کشور سوئیس افراد زیادی برای مهاجرت این کشور را انتخاب می کنند. همان طور که مطالعه کردید اطلاعاتی در رابطه با شرایط زندگی در سوئیس در اختیار شما عزیزان قرار داده شد. برای کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می شود مقاله هزینه تحصیل و زندگی در سوئیس را که توسط کارشناسان موسسه سفیران سروش سعادت نوشته شده است مطالعه نمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − یک =