مهاجرت به کشور سوئیس

شرایط زندگی در سوئیس

شرایط زندگی در سوئیس

یکی از کشورهای توسعه یافته در جهان سوئیس می باشد و متقاضیان مهاجرت به این کشور سوالات بسیاری در خصوص شرایط زندگی در سوئیس دارا می باشند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله سعی دارد اطلاعاتی در باب شرایط زندگی در سوئیس به نگارش در آورد. پس اگر قصد مهاجرت به این کشور را دارید و اطلاعاتی در رابطه با شرایط زندگی در سوئیس ندارید تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

  • شرایط زندگی دانشجویی در سوئیس چگونه است؟
  • آیا می توان به عنوان شهروند خارجی در این کشور زندگی کرد؟
  • هزینه های زندگی در کشور سوئیس چگونه است؟
  • شرایط آب و هوایی سوئیس چگونه است؟

اطلاعات عمومی در رابطه با کشور سوئیس

کشور سوئیس با نام رسمی کنفدراسیون سوئیس کشوری می باشد که در اروپای غربی واقع شده است. این کشور با مساحت 41285 کیلومتر مربع، از شمال با کشور آلمان، از جنوب با کشور ایتالیا، از شرق با کشور اتریش و لیختن شتاین و از غرب با کشور فرانسه دارای مرزهای مشترک می باشد. شهر برن به عنوان شهر مهم و قطب اقتصادی کشور سوئیس به عنوان پایتخت این کشور شناخته می شود. کشور سوئیس یکی از کشورهای ثروتمند در جهان می باشد، درآمد سرانه این کشور 8000$ (دلار آمریکا) برای هر یک نفر می باشد. این کشور مقر تعداد زیادی از سازمان های بین المللی مثل سازمان تجارت جهانی و صلیب سرخ می باشد.

بیش از 7500000 نفر در این کشور زندگی می کنند. مردم این کشور به زبان های رومانش، فرانسوی، ایتالیایی و آلمانی با یکدیگر به مکالمه می پردازند و این 4 زبان به عنوان زبان رسمی این کشور می باشد. واحد پول رایج در کشور سوئیس فرانک می باشد. این کشور به عنوان یکی از قطب های اختراعات محسوب می شود. در این کشور اختراعاتی مثل سلفون، چاقو، چسب، چای سفید و سیاه، شکلات خوراکی از جنس طلا، شیر شکلات و غیره ثبت شده است. این کشور در معرفی سورتمه سواری، سورتمه، لژ سواری پیشگام بوده است و به عنوان ورزشی رقابتی در سطح جهان در نظر گرفته شده است.

آب و هوا در کشور سوئیس

آب و هوای سرد، زمستان هایی با بارش برف بسیار، درجه حرارت پایین و انجماد آب و هوای کشور سوئیس را توصیف می کند. بسیاری از منطقه های در نظر گرفته شده برای اسکی در این کشور پوشیده از برف های مصنوعی می باشد. در فصل تابستان دمای هوا در این کشور به 30 تا 35 درجه سانتی گراد می رسد. رشته کوه های آلپ در این کشور واقع شده اند و مانعی برای آب و هوا می باشند زیرا در شمال این کشور آب و هوا بسیار سرد می باشد. در جنوب این کشور به دلیل وجود بادهای اقیانوس اطلس آب و هوا متعدل تر می باشد و بادهای مدیترانه نیز بر آب و هوای این بخش اثر دارد.

این کشور علیرغم آب و هوای بسیار سردی که دارد کشوری فوق العاده جذاب و دلپذیر برای تحصیل و زندگی است. همواره افراد بسیار زیادی در طول هر سال برای مهاجرت به این کشور اقدام می کنند. زیرا از لحاظ ثبات سیاسی و اقتصادی جزو کشورهای درجه 1 دنیا محسوب میشود.

ویژگی های کشور سوئیس در سال 2022

بر اساس بررسی ها و ارائه گزارشات جهانی کشور سوئیس در سال 2022 یکی از محل های بسیار مناسب برای تولد فرزند، زندگی و شاد بودن می باشد. در سال 2015 این کشور به عنوان شاد ترین کشور در دنیا شناخته شد. در سال جاری شهر زوریخ بعد از شهر وین به عنوان دومین شهر از نظر کیفیت زندگی شناخته شد. این کشور از نظر جرم و جنایت دارای پایین ترین نرخ در دنیا می باشد.

شرایط زندگی در سوئیس و چگونگی وضعیت اشتغال

شرایط زندگی در سوئیس و چگونگی وضعیت اشتغال

از نظر اعطاء بیشترین میزان دستمزد و حقوق، کشور سوئیس در سال 2022 جایگاه اول را به خود اختصاص داده است. در کشور سوئیس پردرآمدترین افراد جراحان قلب و عروق، متخصصین مغز و اعصاب و قضات هستند. البته این که گفته می شود شرایط زندگی و کار معلمین در سوئیس خیلی خوب است به این دلیل می باشد که در این کشور معلم ها در مقایسه با معلمین در سایر کشورهای دنیا، بالاترین میزان درآمد را دارند. معلمان در سال بیشترین میزان حقوق و دستمزد را دریافت می کنند، میزان حقوق این قشر سالانه 68000$ (دلار آمریکا) می باشد. در جدول ذیل سطح درآمد تمامی اقشار جامعه سوئیس بررسی می شود:

سطح درآمد سالانه در سوئیس (فرانک سوئیس)توضیحات
CHF31300کم ترین میزان درآمد سالانه در سوئیس
CHF124000میانگین درآمد سالانه در سوئیس
CHF553000بالاترین میزان درآمد سالانه در سوئیس

هزینه ها و شرایط زندگی در سوئیس

هزینه های زندگی در این کشور بالا می باشد، ولی شرایط زندگی در سوئیس در سطح بالایی قرار دارد. به صورتی که افراد بعد از مهاجرت به این کشور سعی می کنند اقامت سوئیس را کسب کنند. برای بررسی هزینه های مسکن در این کشور می توان گفت که اجاره ماهانه یک سوئیت 1 نفره حدودا 1200€ (یورو) می باشد.

جهت اجاره آپارتمان 1 خوابه در این کشور متقاضیان باید ماهانه 1300€ (یورو) بپردازند. توجه داشته باشید که هزینه های مسکن با توجه به نوع مسکن و منطقه متفاوت می باشد. برای پرداخت قبوض متقاضیان باید ماهانه مبلغ 200€ (یورو) در نظر بگیرند. متقاضیانی که برای تحصیل وارد این کشور می شوند برای خوراک خود باید مبلغ 450€ (یورو) را در ماه در نظر بگیرند. یکی دیگر از مخارجی که دانشجویان باید به آن توجه داشته باشند، هزینه های حق بیمه می باشد که باید به صورت ماهانه پرداخت شود. دانشجویان باید هر ماهه 50€ (یورو) بپردازد و برای هر همراهی که دارد باید مبلغی حدود 300€ (یورو) پرداخت نماید.

سایر هزینه ها در کشور سوئیس

یکی از هزینه هایی که افراد برای زندگی در این کشور باید از آن مطلع باشند هزینه های حمل و نقل در این کشور می باشد. در مرکز شهر ایستگاه های مترو، اتوبوس و تاکسی وجود دارد. برای تردد این وسایل ساعت های مشخصی در نظر گرفته شده است. هزینه بلیط مترو در این کشور ماهانه حدودا 75€ (یورو) می باشد. برای استفاده از تاکسی باید مبلغ 4€ (یورو) بپردازید و جهت استفاده از تاکسی برای 1 کیلومتر باید مبلغ 3€ (یورو) پرداخت شود.

مهاجرت به کشور سوئیس

متقاضیانی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند می توانند از روش های مختلفی با توجه به شرایط خود اقدامات لازم را انجام دهند. متقاضیان می توانند از طریق تحصیل در دانشگاه های این کشور، از طریق کار در شرکت ها و موسسات، از طریق ازدواج با فردی که تابعیت کشور سوئیس، از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت به این کشور مهاجرت کنند.

متقاضیان بعد از مهاجرت به این کشور بعد از گذشت مدت معین و با رعایت قوانین در نظر گرفته شده می توانند اقامت این کشور و سپس تابعیت سوئیس را دریافت کنند. در نمودار ذیل این مسئله نشان داده شده است:

تعداد سالهای اقامت قانونی در سوئیس جهت اخذ تابعیت

جهت اخذ اقامت این کشور باید شرایطی را رعایت کرده و مدارکی را اراده نمایید. به دلیل شرایط مناسب کشور سوئیس افراد زیادی برای مهاجرت این کشور را انتخاب می کنند. همان طور که مطالعه کردید اطلاعاتی در رابطه با شرایط زندگی در سوئیس در اختیار شما عزیزان قرار داده شد. برای کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می شود مقاله هزینه تحصیل و زندگی در سوئیس را که توسط کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نوشته شده است مطالعه نمایید.

3.5/5 - (6 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *