مهاجرت تحصیلی ایتالیا

شرایط سنی تحصیل در ایتالیا

شرایط سنی تحصیل در ایتالیا

شرایط سنی تحصیل در ایتالیا یکی از مهم ترین مواردی می باشد که مهاجرانی که قصد دارند با ویزای تحصیلی به ایتالیا مهاجرت کنند باید آن را در نظر داشته باشند. مطلع بودن از شرایط سنی تحصیل در ایتالیا به متقاضیان کمک می کند تا آمادگی بیشتری برای ورود به مدارس، موسسه ها و دانشگاه های معتبر این کشور داشته باشند. تحصیل در کشور ایتالیا شرایط بسیار مناسبی برای تمامی متقاضیان از نقاط مختلف جهان دارد و هر ساله مهاجران زیادی با کسب ویزای تحصیلی کشور ایتالیا جهت تحصیل در دانشگاه ها و مدارس معتبر به این کشور مهاجرت می کنند. شرایط سنی تحصیل در ایتالیا موضوع اصلی این نوشتار می باشد و متخصصان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تا انتهای این نوشتار شما عزیزان را به صورت کامل از شرایط سنی تحصیل در ایتالیا آگاه خواهند ساخت.

شرایط تحصیل در کشور ایتالیا

کشور ایتالیا یکی از کشورهای اروپایی است و دانشگاه های معتبر زیادی در این کشور تاسیس شده اند. در کشور ایتالیا تحصیل در دوره ها و مقاطع تحصیلی مختلف شرایط و قوانین خاصی دارد و تمامی دانشجویان و دانش آموزانی که به فکر ورود به مراکز تحصیلی کشور ایتالیا هستند حتما باید از شرایط سنی تحصیل در ایتالیا آگاهی کامل کسب کنند. اولین دانشگاه جهان که دانشگاه بولونیا می باشد در کشور ایتالیا در شهر بولونیا واقع شده است و بیش از نه قرن قدمت دارد. علاوه بر این دانشگاه، دانشگاه های قدیمی زیادی در ایتالیا وجود دارند که از زمان تاسیس تا کنون فعال می باشند. از بهترین دانشگاه های ایتالیا می توان به دانشگاه های بولونیا، دانشگاه پلی تکنیک میلان، دانشگاه میلان و دانشگاه ساپینزای رم اشاره کرد.

تحصیل در دوره های ابتدایی در ایتالیا برای تمامی دانش آموزان الزامی می باشد. شایان به ذکر است که تحصیلات قبل از دانشگاه در این کشور کاملا رایگان می باشد و تمامی افراد از جمله مهاجران، شهروندان اروپایی و یا شهروندان کشور ایتالیا باید حتما در دوره های تحصیلی قبل از دانشگاه شرکت کنند. سپری کردن دوره های تحصیلی پایه در مدارس کشور ایتالیا موجب می شود تا متقاضیان از سطح تحصیلی و علمی جهت ورود به معتبر ترین دانشگاه های دنیا برخوردار باشند. به طور کلی، سیستم آموزشی کشور ایتالیا قابل مقایسه با پیشرفته ترین کشورهای دنیا می باشد و افرادی که برای تحصیل به این کشور مهاجرت می کنند می توانند از دوره های تحصیلی با کیفیت بهره مند شوند.

دوره های تحصیل در کشور ایتالیا

دوره های تحصیلی در کشرو ایتالیا به چند بخش اصلی تقسیم می شوند:

  • دوره تحصیلی ابتدایی
  • دوره تحصیلی متوسطه (دبیرستان)
  • دوره تحصیلات عالی (دانشگاه)

در این بخش قصد داریم تا شما عزیزان را از شرایط سنی تحصیل در ایتالیا و همچنین دوره های تحصیلی مختلف در این کشور به صورت کامل آگاه سازیم.

دوره تحصیلی ابتدایی در کشور ایتالیا

همانطور که گفته شد، تحصیل در دوره ابتدایی در کشور ایتالیا الزامی می باشد و تمامی افراد پنج تا یازده ساله می بایست در این دوره تحصیلی شرکت کنند. تحصیل در دوره ابتدایی در مدرسه های کشور ایتالیا شش سال به طول می انجامد و دانش آموزان می توانند تا 11 سالگی این دوره تحصیلی را به پایان برسانند و وارد دوره های تحصیلی بعدی شوند.

کارشناسان و متخصصان ما با افتخار آماده مطلع سازی و یاری هموطنان عزیز و گرامی در زمینه های مختلف مهاجرتی و حقوقی می باشند. از این رو، شما عزیزان اگر به فکر تحصیل در بهترین دانشگاه های اروپا هستید و یا قصد مهاجرت کاری، مهاجرت تحصیلی، مهاجرت جهت سرمایه گذاری و یا مهاجرت جهت ازدواج به کشورهای پیشرفته خارجی را دارید، می توانید با همکاران ما در تماس باشید.

شرایط سنی تحصیل در دوره متوسطه ایتالیا

شرایط سنی تحصیل در دوره متوسطه ایتالیا

تحصیل در دوره تحصیلی متوسطه و یا دوره تحصیلی دبیرستان در مدرسه های کشور ایتالیا به دو بخش تقسیم می شود. در بخش اول، متقاضیان و دانش آموزان می بایست از یازده الی پانزده سالگی در دوره متوسطه اول مشغول به تحصیل شوند و پس از تحصیل دوره متوسطه اول، مشغول به تحصیل در دوره متوسطه تکمیلی که برای دانش آموزان پانزده الی هجده ساله می باشد شوند. تحصیل در دوره تحصیلی متوسطه و یا دوره تحصیلی دبیرستان در مدرسه های کشور ایتالیا همانند تحصیل در دوره ابتدایی در کشور ایتالیا الزامی می باشد و دانش آموزان باید برای ورود به دانشگاه های معتبر و شرکت در برنامه های تحصیلی با کیفیت نمرات بالایی در این دوره کسب کنند. مدرک تحصیلی کسب شده در این دوره دیپلم و پیش دانشگاهی می باشد که ارائه آن ها جهت تحصیل در دانشگاه های کشور ایتالیا الزامی می باشد.

جهت مطلع شدن از شرایط مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل می توانید به مقاله مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل مراجعه کنید. با این وجود باید به این نکته اشاره داشت که در حال حاضر امکان ورود به مدارس کشور ایتالیا برای شهروندان ایرانی وجود ندارد و مقطع کارشناسی اولین جایگاه ورود به کشور ایتالیا از طریق تحصیل است.

تحصیل در دانشگاه های کشور ایتالیا

تحصیل در دانشگاه های کشور ایتالیا آخرین سطح تحصیل در این کشور می باشد. متقاضیان برای ورود به دانشگاه های کشور ایتالیا می بایست شرایط زیر را دارا باشند:

  • داشتن مدرک زبان ایتالیایی و یا مدرک زبان انگلیسی معتبر
  • داشتن پاسپورت معتبر
  • داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی معتبر
  • رسیدن به سن 18 سالگی
  • ارائه مدارک پزشکی
  • ارائه توصیه نامه، انگیزه نامه و بیانیه شخصی
  • داشتن دانش و علم کافی جهت شرکت در برنامه های تحصیلی دانشگاهی

تحصیل در دانشگاه های کشور ایتالیا در سه دوره اصلی امکان پذیر می باشد. جهت تحصیل در دانشگاه های کشور ایتالیا متقاضیان می توانند از کمک هزینه ها و بورسیه های تحصیلی نیز بهره مند شوند. برنامه های تحصیلی در دانشگاه های کشور ایتالیا شامل آموزش های عملی، آموزش های تئوری، آموزشی های آزمایشگاهی، پروژه های تحقیقاتی و پروژه های پژوهشی، سمینارها و سخنرانی ها می شود. هزینه های تحصیل در برخی از دانشگاه های کشور ایتالیا به صورت زیر می باشد:

دانشگاه هزینه تحصیل سالانه
دانشگاه سن آنا $4000
دانشگاه بلونیا $2100
دانشگاه پلی تکنیک میلان $3300
دانشگاه ترنتو $6000
دانشگاه ونیز $2100-$6500
دانشگاه پادوا $4000
دانشگاه تورینو $2800

ایرانیان عزیز برای مطلع شدن از شرایط ورود به دانشگاه های خارجی و تحصیل در پیشرفته ترین دانشگاه های جهان می توانید با هماهنگی های قبلی در جلسات مشاوره با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت شرکت کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *