مهاجرت به کشور اسکاتلند

شرایط مهاجرت به اسکاتلند

conditions-for-immigration-to-scotland

بدون شک آگاهی از شرایط مهاجرت به اسکاتلند و آن هم در سال 2019 از موضوعاتی است که هر مهاجری برای برنامه ریزی مهاجرتی باید مدنظر قرار دهد. اسکاتلند به دلیل فرصت های تحصیلی و کاری مناسبی که دارد، در کانون توجه مهاجران ایرانی و خارجی قرار دارد. بر اساس هدف و شرایط مهاجرتی تان، انواع مهاجرت به اسکاتلند وجود دارد. ما در این مقاله شما را با کلیات قوانین مهاجرت به اسکاتلند، انواع مهاجرت به اسکاتلند، شرایط و مدارک لازم و غیره آشنا می کنیم. شما برای اولین بار در این مقاله با سیستم PBS  اسکاتلند آشنا می شوید. جهت دسترسی به اطلاعات بیشتر درباره قوانین مهاجرتی، لطفا با کارشناسان ارشد موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

سیستم مهاجرتی اسکاتلند 

مهاجرت به اسکاتلند در حال حاضر مطابق با سیستم امتیازی بریتانیا اداره و مدیریت می شود. این بدان معناست که دسته های ویزای یکسان، قوانین و مقررات مهاجرتی مشابهی در کل بریتانیا وجود دارد که برای هم اسکاتلند و هم انگلستان کاربرد دارد. این سیستم از 18 سپتامبر سال 2014 اصلاح و در کل قلمروی بریتانیا به مرحله اجرا درآمده است.

سیستم امتیازی (PBS) مهاجرت 

در واقع شاخص صدور روادید مهاجرت به اسکاتلند ، استفاده از سیستم ارزیابی امتیازی می باشد. در راستای مهاجرت به اسکاتلند، وظیفه اصلی سیستم ارزیابی امتیازی تعیین صلاحیت متقاضیان مهاجرت به اسکاتلند از طریق امتیاز دهی است.

هدف از کاربرد سیستم مذکور در کل قلمروی انگلستان عبارت است از ؛

 • یکسان سازی شاخص مجوزهای مهاجرتی در کل انگلستان.
 • محدودسازی مهاجرت ها یا به تعبیری تخصصی کردن مهاجرت هاست.

با به کار گیری این سیستم و مطابق قوانین مهاجرتی نسبت به صدور روادید ها در انگلستان و بتبع اسکاتلند مبادرت می گردد.

شماره نام آزمون شاخص سنجش و ارزیابی نمره قبولی
1 دانش زبان شما بایست که دانش زبانی خودتان را محک کنید. 10
2 بودجه های اقامت لازم است که شما بودجه های اقامت آتی تان را در اختبار داشته باشید. 10
3 مهارت فنی و حرفه ای یا آکادمیکی GCE سطحA یا معادل 5
کارشناسی یا کارشناسی ارشد 10
دکترا (PhD) 15
4 گواهی کفالت اگر چنانچه شما گواهی کفالت داشته باشید و شغل تان در فهرست شغلی دارای کمبود باشد، صلاحیت مهاجرتی دارید. 50
5 درآمدهای آینده شما UK £20,000 تا £23,999 10
UK £24,000 تا £27,999 15
UK £28,000 تا £31,999 20
UK £32,000 + 25

مهاجرت به اسکاتلند

قوانین در خصوص اینکه چه کسانی از کشورهای خارجی جهت زندگی و کار بایست به اسکاتلند (UK)  مهاجرت کنند، خیلی پیچیده است. ما در این مقاله تلاش می کنیم تا با تکیه بر قوانین به روز، درباره شرایط مهاجرت به اسکاتلند و انواع آن به تفضیل شرح دهیم.

توضیح می دهیم که برای انواع مهاجرت شما به اسکاتلند، کدام نوع ویزاها و روادیدها برای شما لازم است. مشخصا پروسه مهاجرت به اسکاتلند با تعیین نوع هدف تان از مهاجرت آغاز می شود و با تامین شرایط و نیازمندی ها و اخذ ویزا و سفر به اسکاتلند به اتمام می رسد. وکلای مجرب و زبده موسسه بین المللی سفیران سروش سعادت، قادرند با مشاوره های رایگان و تخصص خود راهنمای خوبی برایتان باشند.

وضعیت مهاجرت

در حقیقت، وضعیت مهاجرت یا Immigration status اشاره ای است بر اینکه آیا فرد مهاجر دارای مهاجرت قانونی است یا خیر. بعلاوه، وضعیت مهاجرت به لحاظ حقوقی اشاره ای بر اقامت موقت یا دایمی فرد مهاجر نیز می کند. ما با دو نوع وضعیت مهاجرت در اسکاتلند و کل انگلستان روبه رو هستیم. وضعیت مهاجرت قانونی که ما در بخش های زیر شرح می دهیم. وضعیت مهاجرت غیرقانونی شامل پناهندگی یا مهاجرت قاچاقی که ناقض قوانین مهاجرتی بوده و ابدا توصیه نمی شود.

انواع مهاجرت به اسکاتلند

شما با توجه به اهداف زیر دست به مهاجرت به اسکاتلند می زنید

 • برای کار و انجام بیزینس در اسکاتلند.
 • برای مطالعه.
 • برای اقامت کوتاه و گردشگری در اسکاتلند.
 • برای پیوستن به اعضای خانواده که قبلا در انگلستان بوده اند.
 • به عنوان پناهنده یا کسی که نیازمند محافظت بشردوستانه است.
 • به عنوان یک شخص بدون تابعیت.

بر اساس این اهداف مهاجرتی، مهاجرت شما تعریف شده و ویزای مورد نیاز برایتان صادر می شود.

مهاجرت تحصیلی به اسکاتلند

افرادی که مایل به تحصیل در اسکاتلند هستند، از این نوع مهاجرت استفاده می کنند. قانونا، برای انجام مهاجرت تحصیلی به اسکاتلند، شما لازم است که ویزای تحصیلی اسکاتلند را اخذ کنید. ویزای تحصیلی اسکاتلند(جنرال) Tier 4  از نوع کوتاه- مدت برای دوره های تحصیلی، مقاطع دانشگاهی و دانشگاههای مستقل است. مراحل اخذ ویزای Tier 4 آن است که ابتدا شما گواهی پذیرش دانشگاهی تان را اخذ کرده سپس، ویزای دانشجویی Tier 4 تان را از طریق کنسولگری های محلی درخواست کنید.

مهاجرت کاری به اسکاتلند

افرادی که مایل به مهاجرت کاری و انجام بیزینس در اسکاتلند هستند، لازم است که ابتدا، شرایط و نیازمندی های مهارتی و زبانی اسکاتلند را تامین کنند. سپس در ادامه، این افراد لازم است که ویزای کار اسکاتلند(جنرال)  Tier 2، یعنی سند کلیدی مهاجرت به اسکاتلند، را اخذ کنند. اخذ ویزای Tier 2 از طریق کفالت یک کارفرمای اسکاتلندی امکانپذیر می باشد.

مهاجرت توریستی به اسکاتلند

این نوع مهاجرت از نوع مهاجرت کوتاه مدت محسوب می شود. به ندرت مقامات مسئول بریتانیا ویزای توریستی بیش از 6 ماه را صادر می کنند. با ویزای توریستی شما حق کار و دریافت دستمزد در اسکاتلند را ندارید.

conditions-for-immigration-scotland

مهاجرت برای دیدار خانواده

برای این نوع مهاجرت، ویزای خانواده صادر می شود. این نوع ویزا مخصوص اشخاصی است که یکی یا چند تن از اعضا خانواده شان برای مقاصد کاری یا تحصیلی در اسکاتلند حضور دارند. اقامت مشخص شده برای این نوع ویزا بلند مدت و حق اقامت بیش از 6 ماه را شامل می شود.

انواع مهاجرت برای دیدار خانواده عبارتند از :

 • ویزای همسر .
 • ویزای والدین.
 • ویزای کودک.

مهاجرت به اسکاتلند به عنوان پناهنده

مهاجرت از نوع پناهندگی به اسکاتلند و کل انگلستان با محدودیت شدید قانونی مواجه است. هیچ گونه تضمینی برای موفقیت پناهندگی و تامین حفاظت خودکار وجود ندارد. کارشناسان و وکلای موسسه بین المللی سفیران سروش سعادت نیز این روش مهاجرتی را تایید نمی کنند. مهاجرت به اسکاتلند امری آسان نمی باشد.

مهاجرت به اسکاتلند تابع شرایط و ویژگی های قانونی سیستم مهاجرت این کشور است. شما برای مهاجرت به اسکاتلند بایست که از مراحل مختلفی عبور کنید تا حایز صلاحیت اقامت اسکاتلند گردید. یکی از این مراحل، پذیرش در سیستم PBS است.

شاخص ارزیابی مهاجرت به اسکاتلند و صدور روادید مهاجرتی به متقاضیان، سیستم PBS یا سیستم امیتازدهی می باشد. شما برای گذر از این سیستم غربالگری مهاجرتی، بایستی مجهز به مهارتهای کاری و زبانی باشید. پس از عبور از این مرحله است که شما می توانید ویزای مهاجرتی خود را اخذ کنید. در هر مرحله از مهاجرتتان، وکلای مهاجرتی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با پیشنهاد مشاوره های دقیق، مهاجرت موفق تان را تضمین می کنند.

Related Posts

39 دیدگاه برای “شرایط مهاجرت به اسکاتلند

 1. Mr. Dom گفت:

  سلام من و همسر کارشناس فوریت های پزشکی و مامایی هستیم شرایط مهاجرت رو میخواستم بدونم ممنون

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما راه های مهاجرت مختلف هستند مانند ویزای تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری ویزای ازدواج نامزدی و تولد فرزند بسته به شرایطتتون باید اقدام بشه بلطفا با شماره هایم موسسه تماس حاصل فرمایید.

 2. علی گفت:

  سلام من کارشناسی ارشد مهندسی برق قدرت هستم و حدود شش سال سابقه کاری در رشته خودم در شرکت نفت دارم آیا امکان مهاجرت کاری به اسکاتلند رو دارم؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما اگر که کارفرما دارید از اسکاتلند بله میتونید اقدام کنید اگر که نه به دلیل اینکه رشته شما جز ۵ رشته برتر کشور آلمان هست ه راحتی میتونید ویزای جستجوی کار آلمان را بگیرید برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید

 3. Jalal گفت:

  با سلام. من یک جوان 24 هستم با مدرک لیسانس مترجمی زبان انگلیسی. در دوران لیسانس بواسطه کوشش در امر تحقیق و ترجمه-همکاری در دو مقاله کنفرانسی(به زبان انگلیسی و فارسی)، همکاری در مقاله پذیرفته شده ISC ترکیه- و همکاری در ترجمه یک کتاب آموزشی، بعنوان محقق برتر دانشگاه انتخاب شدم. هم اکنون هم شروع به یک استارت آپ در حوزه تولید محتوای آموزشی کرده ام، علی ایحال، مایل به مهاجرت هستم. سرمایه بسیار کمی دارم، اما بدنبال فرصتی هستم تا در محیطی آرام تر شکوفا شوم.خسته ام از محیط و اجتماعی که در آن حضور دارم. لطفا راهنمایی بفرمایید…

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما میتونید از راه های تحصیلی کاری و سرمایه گذاری اقدام کنید برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید

 4. شهرام گفت:

  سلام ۲۷ ساله هستم کارشناسی مهندسی نفت دارم شرایط ایران رو که میدونید پارتی نباشه مردی . سابقه کار ندارم . عمر و زندگیم سوخت ی راهی بگذارید جلو پام هرجا که بشه میرم

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما با شماره های موسسه تماس بگیرید

 5. ایوب علی حسنی گفت:

  سلام من افغانی ام می خوام از ایران با روش قانونی پناهنده کشور دیگه شم شما چه توصیه می کنید؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما موسسه ما اصلا پناهندگی را به شما آفر نمیدهد

 6. مرتضی گفت:

  سلام با تشکر از سایت و مطلب جامع و پرمحتواتون
  من 23سالمه و دانشجوی کارشناسی پرستاری هستم امکان مهاجرت به اسکاتلند یا بریتانیا حین تحصیل برای بنده وجود داره یا اینکه پس از اتمام تحصیلات و طرح باید درخواست به مهاجرت کنم

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت بله شرایطتون خوبه و به راحتی میتونید برای ارشد مجدد هم اقدام کنید

 7. ن.بدری گفت:

  سلام من ۳۰ سالمه و کارشناسی ارشد طراحی صنعتی دارم و شوهرم هم ۳۸ ساله و دانشجوی کارشناسی ارشد معماری هستند ، سابقه کار مرتبط با رشته ام رو ندارم وفقط در دانشگاه تدریس میکردم ولی همسرم تقریبا دوسال سابقه بیمه مرتبط دارند . درضمن در زمینه موسیقی ایشون فعال هستند و رزومه ۲۰ ساله دارند در زمینه ی نوازندگی و آموزش سه تار دارند . ما قصد مهاجرت داریم .به یک کشور اروپایی یا کانادا یا قاره استرالیا یا بهتر بگم هر جایی که امکانش وجود داشته باشه… از نظر مالی توان مهاجرت از طریق سرمایه گزاری رو نداریم . ولیکن میتونیم حدود ۵۰ میلیون تومان برای هزینه های اولیه اقامت جور کنیم. شما کجا رو پیشنهاد میکنید آیا امکان مهاجرت به یک کشور انگلیسی زبان برای ما وجود داره؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما با سرمایه 50 میلیون متاسفانه نمیتونید مهاجرت کنید حالا برای اطلاعات دقیق تر و بررسی شرایط با شماره های موسسه تماس بگرید

 8. احمد گفت:

  سلام من۳۱سالمه لیسانس مهندسی مکانیک دارم حدود ۷ سال سابقه کار مرتبط دارم در راه آهن به تعمیر قطار مشغولم و موتور دیزلی تعمیر میکنم میخوام بدونم من واجد شرایط هستم

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما برای کشور آلمان شرایط شما خیلی بهتر است برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید

 9. بابک گفت:

  درود برشما راهی هست برای پناهندگی اسکاتلند 6نفر هستیم ما باتشکر

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خیر مهاجرت قانونی انجام بدین

 10. فرشاد گفت:

  سلام من رشته ام نمایش هست و بعد از سال تحصیلی دیپلمم‌ رو میگیریم دوست دارم توی رشته سینما توی خارج از کشور درس بخونم پدرم حدود ۱۰۰ میلیون تومن برای هزینه های اولیه داره بعد هم خودم میتونم اونجا کار کنم میخواستم ببینم شرایط چطوره؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما من کشورهایی مانند روسیه اکراین و رکیه با این هزینه بهتون پیشنهاد میدم

 11. سپیده گفت:

  سلام بنده لیسانس حسابداری مالی دارم و مدرک مربی گری مهدکودک و در زمینه ناخن مهارت دارم چطور میتونم مهاجرت کنم

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما سن مدر تحصیلی مدرک زبان و هدف از مهاجرت بفرمایید

 12. ف.فرجی گفت:

  سلام و عرض ادب خدمت شما برای اسکاتلند فرد باید حتما کارفرما داشته باشند که ازشون دعوت به همکاری کرده باشه اما برای ویزای کار آلمان میتونید بدون نیاز به کارفرما اقدام کنید مقاله زیر را مطالعه بفرمایید:https://emigrationplus.com/%d9%88%db%8c%d8%b2%d8%a7%db%8c-%da%a9%d8%a7%d8%b1-%d8%a2%d9%84%d9%85%d8%a7%d9%86/

 13. حسین خانی گفت:

  سلام و عرض ادب..من ۲۸سالمه لیسانس حسابداری دارم و سابقه کارم کمه و چند از اقوام در اسکاتلند زندگی می کنن ..می خواستم بدونم راهی هست بتونم اقامت بگیرم.؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما راه های اخذ اقامت از طریق کار، تحصیل، سرمایه گذازی و ازدواج با فرد اسکاتلندی می باشد که میتونید هر کدام از این راه ها اقدام https://emigrationplus.com/اقامت-اسکاتلند/

 14. حمید گفت:

  سلام آیا برای احذ اقامت در اسکاتلند چقدر هزینه اولیه لازمه و اینکه میشه برای کار و زندگی کارهای فنی واقامت در اسکاتلند راهنمایی کنید

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   به شما پیشنهاد میکنم ابتدا مقاله هزینه زندگی در اسکاتلند رو مطالعه کنید پاسخ تمام ابهامتتون رو دریافت میکنید

 15. شادی گفت:

  سلام خسته نباشین من کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه دولتی دارم و‌همسرم فوق لیسانس برق داره و ۱۵سال سابقه کار هم داره شرایط ما برای مهاجرت تحصیلی یاکاری میخواستم بدونم چجوریه به اسکاتلند یا کادانا ممنون

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   برای مهاجرت به اسکاتلند همسرتون نیاز به قرارداد کاری دارن
   و ویزای کاری کانادا هم امتیازبندی باید امتیازشون به حد نصاب برسه
   لطفا مقاله های ویزای کاری اسکاتلند و کار در کانادا رو مطالعه بفرمائید

 16. حمید گفت:

  سلام آیا برای اقامت در اسکاتلند ویزای کاری میشه گرفت و با صد میلیون تومان هزینه اولیه شروع کنیم

 17. حمید گفت:

  چطوری میتونم اقامت کاری بگیرم ممنون میشم راهنمایی کنید

 18. elham گفت:

  سلام من ۱۷ سالمه و رشتم تجربی و پدر و مادرم هم فرهنگی هستن امکانش هست برای ادامه تحصیل بتونم به اسکاتلند مهاجرت کنم؟

  1. داوری گفت:

   برای تحصیل در اسکاتلند در چه رشته ای میخواین ادامه تحصیل بدید؟
   اطلاعات کاملتون رو لطفا ارسال بفرمائید

 19. elham گفت:

  سلام من ۱۷ سالمه و رشتم تجربی و پدر و مادرم هم فرهنگی هستن امکانش هست بتونم برای ادامه تحصیل به اسکاتلند مهاجرت کنم ؟

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   برای تحصیل در اسکاتلند در چه رشته ای میخواین ادامه تحصیل بدید؟
   اطلاعات کاملتون رو لطفا ارسال بفرمائید

 20. میلاد گفت:

  سلام حداقل هزینه لازم برای مهاجرت به کشور های اروپایی یا آمریکا شمالی چقدر هست

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   سوالتون بسیار کلی و مبهمه
   ابتدا مقصد و روش مهاجرتتون رو مشخص کنید تا بشه میزان هزینه هاش رو درآورد
   برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید

 21. Mahnaz گفت:

  سلام عرض ادب من دبیر فیزیک هستم و سابقه بیمه زیاد دارم شوهرم در عکاسی خبره هست،،،،یه دختر دوساله دارم،،شانس مهاجرت به کدام کشور کانادا اسکاتلند آلمان هلند بلژیک رو بهتردارم

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   بایستی رزومه شما کامل بررسی شه سرکار خانم
   برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *