مهاجرت به کشور اسکاتلند

شرایط مهاجرت به اسکاتلند

conditions-for-immigration-to-scotland
شرایط مهاجرت به اسکاتلند
میانگین امتیاز 5 تعداد 10

بدون شک آگاهی از شرایط مهاجرت به اسکاتلند و آن هم در سال 2019 از موضوعاتی است که هر مهاجری برای برنامه ریزی مهاجرتی باید مدنظر قرار دهد. اسکاتلند به دلیل فرصت های تحصیلی و کاری مناسبی که دارد، در کانون توجه مهاجران ایرانی و خارجی قرار دارد. بر اساس هدف و شرایط مهاجرتی تان، انواع مهاجرت به اسکاتلند وجود دارد. ما در این مقاله شما را با کلیات قوانین مهاجرت به اسکاتلند، انواع مهاجرت به اسکاتلند، شرایط و مدارک لازم و غیره آشنا می کنیم. شما برای اولین بار در این مقاله با سیستم PBS  اسکاتلند آشنا می شوید. جهت دسترسی به اطلاعات بیشتر درباره قوانین مهاجرتی، لطفا با کارشناسان ارشد موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

سیستم مهاجرتی اسکاتلند 

مهاجرت به اسکاتلند در حال حاضر مطابق با سیستم امتیازی بریتانیا اداره و مدیریت می شود. این بدان معناست که دسته های ویزای یکسان، قوانین و مقررات مهاجرتی مشابهی در کل بریتانیا وجود دارد که برای هم اسکاتلند و هم انگلستان کاربرد دارد. این سیستم از 18 سپتامبر سال 2014 اصلاح و در کل قلمروی بریتانیا به مرحله اجرا درآمده است.

سیستم امتیازی (PBS) مهاجرت 

در واقع شاخص صدور روادید مهاجرت به اسکاتلند ، استفاده از سیستم ارزیابی امتیازی می باشد. در راستای مهاجرت به اسکاتلند، وظیفه اصلی سیستم ارزیابی امتیازی تعیین صلاحیت متقاضیان مهاجرت به اسکاتلند از طریق امتیاز دهی است.

هدف از کاربرد سیستم مذکور در کل قلمروی انگلستان عبارت است از ؛

 • یکسان سازی شاخص مجوزهای مهاجرتی در کل انگلستان.
 • محدودسازی مهاجرت ها یا به تعبیری تخصصی کردن مهاجرت هاست.

با به کار گیری این سیستم و مطابق قوانین مهاجرتی نسبت به صدور روادید ها در انگلستان و بتبع اسکاتلند مبادرت می گردد.

شماره نام آزمون شاخص سنجش و ارزیابی نمره قبولی
1 دانش زبان شما بایست که دانش زبانی خودتان را محک کنید. 10
2 بودجه های اقامت لازم است که شما بودجه های اقامت آتی تان را در اختبار داشته باشید. 10
3 مهارت فنی و حرفه ای یا آکادمیکی GCE سطحA یا معادل 5
کارشناسی یا کارشناسی ارشد 10
دکترا (PhD) 15
4 گواهی کفالت اگر چنانچه شما گواهی کفالت داشته باشید و شغل تان در فهرست شغلی دارای کمبود باشد، صلاحیت مهاجرتی دارید. 50
5 درآمدهای آینده شما UK £20,000 تا £23,999 10
UK £24,000 تا £27,999 15
UK £28,000 تا £31,999 20
UK £32,000 + 25

مهاجرت به اسکاتلند

قوانین در خصوص اینکه چه کسانی از کشورهای خارجی جهت زندگی و کار بایست به اسکاتلند (UK)  مهاجرت کنند، خیلی پیچیده است. ما در این مقاله تلاش می کنیم تا با تکیه بر قوانین به روز، درباره شرایط مهاجرت به اسکاتلند و انواع آن به تفضیل شرح دهیم.

توضیح می دهیم که برای انواع مهاجرت شما به اسکاتلند، کدام نوع ویزاها و روادیدها برای شما لازم است. مشخصا پروسه مهاجرت به اسکاتلند با تعیین نوع هدف تان از مهاجرت آغاز می شود و با تامین شرایط و نیازمندی ها و اخذ ویزا و سفر به اسکاتلند به اتمام می رسد. وکلای مجرب و زبده موسسه بین المللی سفیران سروش سعادت، قادرند با مشاوره های رایگان و تخصص خود راهنمای خوبی برایتان باشند.

وضعیت مهاجرت

در حقیقت، وضعیت مهاجرت یا Immigration status اشاره ای است بر اینکه آیا فرد مهاجر دارای مهاجرت قانونی است یا خیر. بعلاوه، وضعیت مهاجرت به لحاظ حقوقی اشاره ای بر اقامت موقت یا دایمی فرد مهاجر نیز می کند. ما با دو نوع وضعیت مهاجرت در اسکاتلند و کل انگلستان روبه رو هستیم. وضعیت مهاجرت قانونی که ما در بخش های زیر شرح می دهیم. وضعیت مهاجرت غیرقانونی شامل پناهندگی یا مهاجرت قاچاقی که ناقض قوانین مهاجرتی بوده و ابدا توصیه نمی شود.

انواع مهاجرت به اسکاتلند

شما با توجه به اهداف زیر دست به مهاجرت به اسکاتلند می زنید

 • برای کار و انجام بیزینس در اسکاتلند.
 • برای مطالعه.
 • برای اقامت کوتاه و گردشگری در اسکاتلند.
 • برای پیوستن به اعضای خانواده که قبلا در انگلستان بوده اند.
 • به عنوان پناهنده یا کسی که نیازمند محافظت بشردوستانه است.
 • به عنوان یک شخص بدون تابعیت.

بر اساس این اهداف مهاجرتی، مهاجرت شما تعریف شده و ویزای مورد نیاز برایتان صادر می شود.

مهاجرت تحصیلی به اسکاتلند

افرادی که مایل به تحصیل در اسکاتلند هستند، از این نوع مهاجرت استفاده می کنند. قانونا، برای انجام مهاجرت تحصیلی به اسکاتلند، شما لازم است که ویزای تحصیلی اسکاتلند را اخذ کنید. ویزای تحصیلی اسکاتلند(جنرال) Tier 4  از نوع کوتاه- مدت برای دوره های تحصیلی، مقاطع دانشگاهی و دانشگاههای مستقل است. مراحل اخذ ویزای Tier 4 آن است که ابتدا شما گواهی پذیرش دانشگاهی تان را اخذ کرده سپس، ویزای دانشجویی Tier 4 تان را از طریق کنسولگری های محلی درخواست کنید.

مهاجرت کاری به اسکاتلند

افرادی که مایل به مهاجرت کاری و انجام بیزینس در اسکاتلند هستند، لازم است که ابتدا، شرایط و نیازمندی های مهارتی و زبانی اسکاتلند را تامین کنند. سپس در ادامه، این افراد لازم است که ویزای کار اسکاتلند(جنرال)  Tier 2، یعنی سند کلیدی مهاجرت به اسکاتلند، را اخذ کنند. اخذ ویزای Tier 2 از طریق کفالت یک کارفرمای اسکاتلندی امکانپذیر می باشد.

مهاجرت توریستی به اسکاتلند

این نوع مهاجرت از نوع مهاجرت کوتاه مدت محسوب می شود. به ندرت مقامات مسئول بریتانیا ویزای توریستی بیش از 6 ماه را صادر می کنند. با ویزای توریستی شما حق کار و دریافت دستمزد در اسکاتلند را ندارید.

conditions-for-immigration-scotland

مهاجرت برای دیدار خانواده

برای این نوع مهاجرت، ویزای خانواده صادر می شود. این نوع ویزا مخصوص اشخاصی است که یکی یا چند تن از اعضا خانواده شان برای مقاصد کاری یا تحصیلی در اسکاتلند حضور دارند. اقامت مشخص شده برای این نوع ویزا بلند مدت و حق اقامت بیش از 6 ماه را شامل می شود.

انواع مهاجرت برای دیدار خانواده عبارتند از :

 • ویزای همسر .
 • ویزای والدین.
 • ویزای کودک.

مهاجرت به اسکاتلند به عنوان پناهنده

مهاجرت از نوع پناهندگی به اسکاتلند و کل انگلستان با محدودیت شدید قانونی مواجه است. هیچ گونه تضمینی برای موفقیت پناهندگی و تامین حفاظت خودکار وجود ندارد. کارشناسان و وکلای موسسه بین المللی سفیران سروش سعادت نیز این روش مهاجرتی را تایید نمی کنند. مهاجرت به اسکاتلند امری آسان نمی باشد.

مهاجرت به اسکاتلند تابع شرایط و ویژگی های قانونی سیستم مهاجرت این کشور است. شما برای مهاجرت به اسکاتلند بایست که از مراحل مختلفی عبور کنید تا حایز صلاحیت اقامت اسکاتلند گردید. یکی از این مراحل، پذیرش در سیستم PBS است.

شاخص ارزیابی مهاجرت به اسکاتلند و صدور روادید مهاجرتی به متقاضیان، سیستم PBS یا سیستم امیتازدهی می باشد. شما برای گذر از این سیستم غربالگری مهاجرتی، بایستی مجهز به مهارتهای کاری و زبانی باشید. پس از عبور از این مرحله است که شما می توانید ویزای مهاجرتی خود را اخذ کنید. در هر مرحله از مهاجرتتان، وکلای مهاجرتی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با پیشنهاد مشاوره های دقیق، مهاجرت موفق تان را تضمین می کنند.

Related Posts

2 دیدگاه برای “شرایط مهاجرت به اسکاتلند

 1. Mr. Dom گفت:

  سلام من و همسر کارشناس فوریت های پزشکی و مامایی هستیم شرایط مهاجرت رو میخواستم بدونم ممنون

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما راه های مهاجرت مختلف هستند مانند ویزای تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری ویزای ازدواج نامزدی و تولد فرزند بسته به شرایطتتون باید اقدام بشه بلطفا با شماره هایم موسسه تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 10 =