مهاجرت به کشور فنلاند

شرایط مهاجرت به فنلاند

بررسی ضوابط و شرایط مهاجرت به فنلاند
شرایط مهاجرت به فنلاند
میانگین امتیاز 5 تعداد 5

فنلاند، کشوری که عضو اتحادیه اروپا می باشد و برای مهاجران با توجه به زیرساخت های اقتصادی فرهنگی و ثبات سیاسی بین المللی از بهترین انتخاب ها محسوب می شود. کشوری که برای شهروندان خود یک سطح جدید از رفاه اجتماعی و امنیت سیاسی را فراهم کرده است و شرایط مهاجرت به فنلاند برخلاف دیگر کشورهای اروپایی زیاد پیچیده نیست. به طور کلی شما می توانید برای مهاجرت به این کشور از روش های زیادی از قبیل اخذ ویزای کاری، مهاجرت تحصیلی، اخذ اقامت از طریق ازدواج و اخذ اقامت از طریق تولد که وجود دارد استفاده نمایید. خوب است بدانید که کشور فنلاند از قاعده خون برای ارائه تابعیت پیروی می کند. این مقاله توسط کارشناسان با تجربه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت و به منظور راهنمایی شما علاقه مندان محترم نگارش شده است.

بررسی ضوابط و شرایط مهاجرت به فنلاند

شما به عنوان یک تبعه خارجی می توانید در شرایط متفاوتی از نظر اقتصادی و اجتماعی قرار داشته باشید و در هر صورت مهاجرت به کشور فنلاند برای شما ممکن باشد، اما با توجه به نوع ویزای درخواستی شما که می‌تواند برای پناهندگی سیاسی یا ویزای تحصیل یا ویزای کار یا سرمایه گذاری در فنلاند باشد نیازها از نظر درخواست مدارک متفاوت خواهد بود.

اولین ویزایی که به اشخاص مختلف اعم از کسانی که برای مطالعه یا کار در این کشور حضور پیدا کردند داده می شود، ویزای 90 روز اقامت موقت کشور فنلاند می باشد. شهروندان اتحادیه اروپا برای کار و زندگی در کشور فنلاند پیچیدگی‌ های بسیار کمتری (نسبت به اشخاصی که شهروند کشورهای غیر اتحادیه اروپا هستند) پیش روی خود دارند و در برخی موارد حتی نیاز به اخذ ویزای جداگانه ندارند. مراکز صلاحیت دار برای ثبت درخواست اقامت کشور فنلاند، کنسولگری ها و سفارتخانه های فنلاند در تمام کشورها و یا ایستگاه های پلیس مهاجرت می باشند.

لازم است شما قبل از ارائه درخواست ویزا از مقصود اصلی خود برای مهاجرت به فنلاند مطمئن شوید و سپس برای درخواست ویزای شنگن اقدام کنید. مقصد اصلی یک متقاضی در اصل کشوری خواهد بود که در آن بیشتر از سایر کشورهای عضو پیمان شنگن اقامت خواهد داشت، بنابراین درخواست خود را بهتر است به سفارت و یا کنسولگری کشور مورد نظرتان تحویل بدهید که هم مشکلات در آینده پیش نیایند، هم روند کار خود را تسریع کنید. اما اگر فکر می کنید در تمام کشورهای شنگن به یک میزان اقامت خواهید داشت بهتر است درخواست خود را به کشوری تحویل دهید که اول پذیرای شما است.

مدارک و شرایط مهاجرت به کشور فنلاند

در بررسی راه های مهاجرت به فنلاند اگر به عنوان یک دانشجو برای تحصیل قصد دارید ویزای اقامت فنلاند را دریافت کنید لازم است که مدارک خود را به زبان فنلاندی ترجمه کرده و آن را به موسسات آموزش فنلاندی (دانشگاه ها) تحویل دهید. به علاوه لازم است که تمکن مالی خود برای زمان حضور در فنلاند را اثبات کنید. توجه داشته باشید اگر شما دارای هر نوع سابقه کیفری و حبس در کشور متبوع خود یا دیگر کشورهای جهان باشید، درخواست شما بلافاصله رد خواهد شد.

اگر شما به عنوان یک کارگر متخصص قصد مهاجرت و اشتغال در فنلاند را دارید لازم است که رزومه کاری و مدارک تحصیلی خود را به زبان فنلاندی ترجمه کنید و همراه با درخواست خود تحویل سفارت یا کنسولگری فنلاند بدهید تا اجازه یک ویزای 90 روزه برای کار شما صادر شود. پس از صدور ویزای 90 روزه اگر با یک کارفرمای فنلاندی قرارداد بلند مدت و مشخص عقد کردید می توانید برای اخذ ویزای اقامت دائم این کشور درخواست دهید.

کشور فنلاند به برخی از مشاغل مانند کارگران بدون تخصص، آشپزها و کارکنان مهد کودک اجازه اشتغال و ویزای دائم ارائه نمیکند. اگر شما از شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا باشید برای کار در فنلاند به اجازه خاصی ندارید و کافیست بعد از 90 روز از ورود، خود را به یکی از دفاتر پلیس مهاجرت فنلاند معرفی کنید و یک اجازه نامه‌ کتبی که در یک جلسه صادر می شود را دریافت کنید. اگر در اعضای خانواده خود شخصی را دارید که ساکن فنلاند باشد شما می توانید بدون در دست داشتن ویزای خاصی به دیدن او بروید اما اقامت بیش از 90 روز برای شما مجاز نیست و برای آنکه بتوانید بیشتر در خاک این کشور حضور داشته باشید لازم است بر اساس روابط خانوادگی خود اجازه اقامت را دریافت کنید.

مدارک و شرایط مهاجرت به کشور فنلاند

بررسی مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای فنلاند

در قدم اول لازم است که شما فرم درخواست ویزا برای خود و خانواده را (اگر شما را همراهی می کنند) در سفارت فنلاند یا کنسولگری این کشور با دقت پر کنید. لازم است گذرنامه شما حداقل سه ماه بعد از تاریخ اتمام صفر همچنان معتبر باشد همچنین باید دو صفحه خالی در بخش مربوط به امضا در صفحه نخست وجود داشته باشد که توسط دارنده گذرنامه امضا شده باشد.

  • اصل و کپی شناسنامه و مدارک ملی خود به همراه ترجمه انگلیسی
  • عکس پاسپورتی بدون روتوش (ظرف 6 ماه گذشته گرفته شده باشد)
  • یک دعوتنامه رسمی از آن سازمان کشور فنلاند که میزبان شما است یا یک دعوتنامه رسمی از افرادی که از اقوام و خانواده شما هستند و ساکن کشور فنلاند می باشند.
  • رزومه کاری و تحصیلی خود همراه با ترجمه معتبر به زبان انگلیسی
  • تاییدیه از گردش حساب بانکی شما به منظور اثبات تمکن مالی برای زندگی در کشور فنلاند لازم است.

اگر شما کمتر از 18 سال سن دارید لازم است که والدین تان اجازه نامه کتبی برای مهاجرت به کشور فنلاند از طریق دعوت نامه اقوام و خانواده به شما بدهند. به طور کلی برای صدور هر یک از انواع ویزای کشور فنلاند لازم است که شما مدارک خاص و متغیری را به سفارت و کنسولگری این کشور ارائه دهید؛ برای کسب اطلاعات دقیق تر در این زمینه می توانید با کارشناسان متخصص موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نمایید؛ همکاران ما با سال ها تجربه در زمینه امور مهاجرتی و دریافت انواع ویزا از سراسر کشور های جهان شما را تا رسیدن به سرزمین رویاهایتان همراهی می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × سه =