مهاجرت

شرایط مهاجرت به فنلاند

شرایط مهاجرت به فنلاند

فنلاند، کشوریست که عضو اتحادیه اروپا است و برای مهاجران با توجه به زیرساخت های اقتصادی فرهنگی و ثبات سیاسی بین المللی از بهترین انتخاب ها محسوب می شود. فنلاند برای شهروندان خود سطح جدیدی از رفاه اجتماعی را فراهم کرده و شرایط مهاجرت به فنلاند در 2024 برخلاف دیگر کشورهای اروپایی پیچیده نیست. به طور کلی شما می توانید برای مهاجرت به این کشور از روش های زیادی از قبیل اخذ ویزای کاری، مهاجرت تحصیلی، اخذ اقامت از طریق ازدواج و اخذ اقامت از طریق تولد استفاده نمایید. خوب است بدانید که کشور فنلاند از قاعده خون برای ارائه تابعیت پیروی می کند. این مقاله توسط کارشناسان با تجربه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت و به منظور راهنمایی شما علاقه مندان محترم نگارش شده است.

 • شرایط اقامت دائم فنلاند چیست؟
 • اقلیم فنلاند به چه نحویست؟
 • شرایط کاری در کشور فنلاند چگونه است؟
 • هزینه زندگی در فنلاند چه میزان است؟
 • شرایط ویزای کارآفرین فنلاند چیست؟
 • آیا فنلاند برای مهاجرت مقصدی خوب است؟
 • راه های مهاجرت به فنلاند کدام اند؟
 • هزینه مهاجرت به فنلاند چقدر است؟
 • شرایط اقامت فنلاند برای ایرانیان چیست؟

مزایا و معایب مهاجرت به فنلاند

فنلاند در شمال اروپا قرار گرفته است و با نروژ از شمال و با روسیه از شرق مرز مشترک دارد و به عنوان یک گذرگاه جغرافیایی مطلوب شناخته می‌ شود. فنلاند دارای مناظر طبیعی فوق العاده و کم نظیر است زیرا بیش از 80% این کشور توسط جنگل و دریا پوشانده شده است. پاسپورت کشور فنلاند از ارزش و اعتبار بین ‌المللی بسیار خوبی برخوردار است و دارنده پاسپورت می‌ تواند به 127 کشور جهان از جمله اکثر کشورهای اروپایی بدون روادید سفر کند.


همانطوری که در نمودار زیر هم مشاهده می شود، پاسپورت فنلاند مشترکا با کشورهایی نظیر آلمان، لوکزامبورگ و اسپانیا در رتبه دوم قدرتمندترین پاسپورت های جهان قرار دارد:

نمودار جایگاه پاسپورت فنلاند در بین پاسپورت های جهان

امتیازهای بسیار زیادی در پروسه مهاجرت به فنلاند وجود دارد که می توان آن ها را به شرح زیر دانست:

 • دسترسی به بهداشت همگانی مناسب
 • کیفیت بسیار بالای آموزش دولتی در فنلاند
 • دسترسی عالی به نقاط مختلف این کشور با استفاده از حمل و نقل عمومی
 • سطح امنیت بسیار بالای فنلاند
 • قدرت خرید بالا
 • شرایط بسیار مناسب کار در فنلاند

اینفوگرافی مهاجرت به فنلاند

راه های اخذ اقامت فنلاند

ضوابط و شرایط مهاجرت به فنلاند

شما به عنوان یک تبعه خارجی می توانید در شرایط متفاوتی از نظر اقتصادی و اجتماعی قرار داشته باشید و در هر صورت مهاجرت به کشور فنلاند برای شما ممکن باشد، اما با توجه به نوع ویزای درخواستی شما که می ‌تواند برای پناهندگی سیاسی، ویزای تحصیل، ویزای کار یا سرمایه گذاری در فنلاند باشد، از نظر درخواست مدارک متفاوت خواهد بود.

اولین ویزایی که به اشخاص مختلف اعم از کسانی که برای مطالعه یا کار در این کشور حضور پیدا کردند داده می شود، ویزای 90 روز اقامت موقت کشور فنلاند است. شهروندان اتحادیه اروپا برای کار و زندگی در کشور فنلاند پیچیدگی‌ های بسیار کمتری (نسبت به اشخاصی که شهروند کشورهای غیر اتحادیه اروپا هستند) پیش روی خود دارند و در برخی موارد حتی نیاز به اخذ ویزای جداگانه ندارند. مراکز صلاحیت دار برای ثبت درخواست اقامت کشور فنلاند، کنسولگری ها و سفارتخانه های فنلاند در تمام کشورها و یا ایستگاه های پلیس مهاجرت می باشند.

لازم است شما قبل از ارائه درخواست ویزا از مقصود اصلی خود برای مهاجرت به فنلاند مطمئن شوید و سپس برای درخواست ویزای شنگن اقدام کنید. مقصد اصلی یک متقاضی در اصل کشوری خواهد بود که در آن بیشتر از سایر کشورهای عضو پیمان شنگن اقامت خواهد داشت، بنابراین درخواست خود را بهتر است به سفارت و یا کنسولگری کشور مورد نظرتان تحویل بدهید که هم مشکلات در آینده پیش نیاید، هم روند کار خود را تسریع کنید اما اگر فکر می کنید در تمام کشورهای شنگن به یک میزان اقامت خواهید داشت بهتر است درخواست خود را به کشوری تحویل دهید که اول پذیرای شما است.

آسان ترین راه مهاجرت به فنلاند

باید در نظر داشت که فنلاند یکی از کشورهایی است که می توان آن را به عنوان مقصدی ایده آل برای تحصیل، کار و سرمایه گذاری معرفی کرد. این کشور مسیرهای مختلفی را برای مهاجرت در نظر گرفته است که شرایط رسیدن به آن ها بسیار متفاوت از یکدیگر است. در حال حاضر، استارت آپ فنلاند یکی از بهترین مسیرهایی است که می توان برای افراد زیادی آن را توصیه کرد. محدودیت های مهاجرتی از این طریق بسیار اندک است و فردی که داری مدرک دانشگاهی مناسب باشد، می تواند از این طریق خود را به فنلاند برساند.

برای این که بتوان از روش استارت آپ خود را به فنلاند رساند، فرد می تواند حتی بدون مدرک زبان نیز خود را به فنلاند رسانده و مقدمات شروع کار خود را در این کشور پیگیری کند. برای دریافت اقامت فنلاند از طریق استارت آپ، فرد باید این امکان را داشته باشد که در پایان سال دوم اقامت خود در این کشور، زبان فینیش را آموخته باشد.

جاذبه ها و دافعه های مهاجرت به فنلاند 2024

فنلاند جزء بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت و شروع یک زندگی جدید محسوب می شود. و به همین دلیل نیز خیلی از مهاجران این کشور را به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب می کنند. چرا که فنلاند کشوری با امنیت بالا، ثبات اقتصادی بالا، اشتغال بالا، نرخ بیکاری پایین، سطح آموزش برتر، سیستم رفاه برتر و غیره می باشد. منتها قبل از شروع پروسه مهاجرت به فنلاند بایستی با جاذبه ها و دافعه های مهاجرت به این کشور آشنا شد:

جاذبه های مهاجرت به فنلانددافعه های مهاجرت به فنلاند
سطح کیفیت بالای زندگیدوری از کشورهای مختلف جهان
دانشگاه های سطح کلاس جهانیشرایط آب و هوایی سرد قطبی
نرخ بیکاری پایینسختی های آموزش زبان فنلاندی
سطح درآمدی عالیهزینه بالای زندگی
تجارت آزادتفاوت های فرهنگی
تردد آسان به کشورهای اروپاییسختی حمل و نقل

یکی از مهمترین فاکتورها در انتخاب فنلاند برای مهاجرت به اروپا نیز کیفیت بالای زندگی در این کشور است به گونه ای که این کشور با رقم شاخص 186.84 در رده پنجم جهان و در رده چهارم اروپا قرار دارد:

برترین کشورهای جهان از نظر کیفیت زندگی

بررسی انواع ویزاهای مهاجرتی فنلاند

چنانچه شما شهروند کشورهای عضو اتحادیه اروپا نباشید برای وارد فنلاند شدن برای سپری کردن تعطیلات یا مسافرت های کاری و ماندن بیش از 3 ماه در این کشور نیاز به ویزا خواهید داشت. به طور کلی شما قبل از ورود به کشور فنلاند لازم است که برای اجازه اقامت و اخذ ویزا به کنسولگری این کشور درخواست خود را تحویل دهید. توجه داشته باشید اگر شما ساکن کشورهایی مانند اسکاندیناوی، سوئیس و کشورهای عضو اتحادیه اروپا هستید برای سفر به فنلاند نیاز به ویزا ندارید. به طور کلی شما از طریق راه های زیر می توانید به فنلاند مهاجرت کنید و ویزای اقامت این کشور را دریافت کنید:

 • مهاجرت از طریق کار
 • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و فعالیت بازرگانی
 • مهاجرت از طریق تحصیل
 • پیوندهای خانوادگی مشخص
 • اقامت از طریق تولد در فنلاند
 • مهاجرت از طریق پناهندگی
 • اخذ ویزا از طریق اعلامیه های قانونی

به یاد داشته باشید اگر اقامت شما در فنلاند کمتر از 3 ماه طول می‌ کشد نیازی به درخواست برای اجازه اقامت ندارید. همچنین اگر شما از ساکنین و شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا هستید می توانید به طور آزادانه در کشور فنلاند به ادامه تحصیل، انجام کار و فعالیت های اقتصادی و تجاری بپردازید. در این صورت تنها لازم است که برای 3 ماه یک مجوز از پلیس شهرستان محل سکونت خود در کشور فنلاند دریافت نمایید.

مهاجرت به فنلاند از طریق کار

فنلاند از جمله کشورهای اروپایی با بهترین وضعیت بازار کاری است. به طوریکه هم اکنون این کشور با نرخ بیکاری 6.3% در وضعیت بسیار ایده آلی در بین کل کشورهای عضو اتحادیه اروپا (EU) قرار دارد.

 

بررسی نرخ بیکاری در فنلاند

اما اکنون به بررسی حقوق کار در فنلاند می پردازیم. بخشی که مطمئنا طرفداران خاص خود را دارد. خوشبختانه میانگین درآمدی کارگران در کشور فنلاند ماه به ماه و نقطه به نقطه در حال افزایش است. مطابق آمار ماه جولای سال 2023 متوسط درآمدی در فنلاند حدود 4520€ (یورو) بوده که با پیشرفت نسبتا قابل توجهی در سال 2024 به حدود 4690€ (یورو) رسیده است و می توان این موضوع را در نمودار زیر مشاهده کرد:

 

بررسی متوسط حقوق در فنلاند به یورو

با این توضیح، اکنون به شرایط درخواست ویزای کاری فنلاند می پردازیم. متقاضیان اقامت کاری فنلاند می توانند با یافتن کار در این کشور زمینه را برای اخذ ویزای اقامت بلند مدت و در نهایت دریافت مجوز کار با تهیه مدارک زیر فراهم کنند:

 • فرم درخواست ویزای D
 • پاسپورت معتبر
 • بیمه مسافرتی
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • پیشنهاد کاری
 • گواهی تمکن مالی کافی
 • هزینه درخواست ویزا

قوانین ویزای کاری فنلاند

مهاجرت به فنلاند برای تحصیل

دانشجویان از دیگر اقشاری هستند که می توانند با اخذ پذیرش و درخواست ویزای تحصیلی اقامت فنلاندی خود را دریافت و به این کشور اروپایی مهاجرت کنند. فنلاند از سیستم آموزش عالی خوب و با کیفیتی در جهان برخوردار است و در زمینه ساختار و محتوای آموزشی نیز از فرآیند بولونیا اروپا بهره می گیرد. معمولا نیز شهریه سالیانه دانشجویان بین المللی بسته به دانشگاه و برنامه تحصیلی در کشور فنلاند از €4000 تا €18000 (یورو) متفاوت است. و هزینه زندگی آنها در فنلاند نیز ماهیانه بین €700 الی €900 (یورو) متغیر است.

در قالب نمودار زیر می توان با بودجه لازم برای زندگی در شهرهای مختلف فنلاند آشنا شد:

بودجه لازم برای زندگی در شهرهای مختلف فنلاند

متقاضیان می توانند پس از دریافت نامه پذیرش از یکی از دانشگاه های فوق برای درخواست ویزای تحصیلی اقدام نمایند.

مدارک ضروری برای انجام این کار و دریافت ویزای فنلاند عبارتند از:

 • فرم درخواست
 • نامه پذیرش
 • پاسپورت ملی
 • گواهی تمکن
 • گواهی سلامت
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • کپی مدارک تحصیلی
 • رسید پرداخت هزینه ویزا

اخذ اقامت فنلاند پس از تحصیل

یکی دیگر از جذابیت های کشور فنلاند برای متقاضیان تحصیل در این کشور، امکان اقامت و زندگی پس از فارغ التحصیلی می باشد. بنابراین آنها هنگام فارغ التحصیلی از دانشگاه های فنلاند می توانن برای اخذ ویزای جستجوی کار درخواست دهند. ویزایی که با اعتبار 1 ساله به دانشجویان اعطاء می شود. این دانشجویان به محض یافتن پیشنهاد کاری از کارفرمای فنلاندی نیز می توانند سریعا برای ویزای کاری کشور فنلاند اقدام کنند.

تفاوت زندگی تحصیلی در فنلاند و روسیه

درکنار وجود پوشش گیاهی بسیار متنوع در فنلاند و جنگل های سرسبز این کشور، کیفیت بالای ارائه آموزش در مدارس و موسسات آموزش عالی این سرزمین و همچنین قرارگیری 3 دانشگاه فنلاند در بین 300 دانشگاه برتر جهان، افراد زیادی همه ساله به دریافت ویزای تحصیلی این کشور مبادرت می ورزند. امنیت اجتماعی موجود در فنلاند و انواع بورسیه های اعطا شده از سوی دولت و مراجع خصوصی مزید بر علت شده تا دانشگاه هایی چون آلتو همه ساله پذیرای دانشجویان بین المللی متعددی باشند. حداقل شهریه اخذ شده از سوی دانشگاه های فنلاند 3000€ و حداکثر آن 17900€ (یورو) می باشد که به فراخور رشته تحصیلی، زبان انتخاب شده و دانشگاه هدف متغیر خواهد بود. طبق ضوابط کشور فنلاند و مقررات نظام آموزشی این کشور دانشجویان مجاز به کار همزمان با تحصیل بوده و می توانند از این طریق بخشی از هزینه های ماهیانه خود را جبران کنند.

نام دانشگاهرتبه در جهان
دانشگاه هلسینکی115
دانشگاه آلتو109
دانشگاه اولو313

با استقلال رسمی روسیه در سال 1991 این کشور توانست به پیشرفت های شگرفی در حوزه آموزش دست یافته و هم اکنون علاقه مندان به تحصیل در روسیه از 160 کشور جهان در شهرهایی چون مسکو گردهم آمده اند. شهریه دانشگاه های روسیه از 1600€ الی 8100€ (یورو) متفاوت می باشد. در مقایسه با کشورهایی چون آمریکا هزینه زندگی دانشجویی در روسیه بسیار معقول بوده و افراد قادر خواهند بود با پرداخت 360€ (یورو) به صورت ماهیانه زندگی مطلوبی را تجربه کنند؛ باید خاطرنشان کرد این امر مربوط به زمانی است که افراد در خوابگاه سکونت داشته و ملزم به پرداخت اجاره ماهیانه نباشند. در ادامه به بررسی برترین دانشگاه های روسیه پرداخته ایم:

نام دانشگاهرتبه در جهان
Lomonosov Moskow State University192
Saint-Petersburg State University421
National Research University511

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در فنلاند

شرایط مناسب سرمایه گذاری نیز می تواند گزینه دیگری برای مهاجرت و اخذ اقامت کشور فنلاند باشد. از این طریق سرمایه گذاران می توانند به مزایا و امتیازات مختلفی همچون اقامت خانوادگی، آزادی مسافرت به اروپا و ناحیه شنگن، امکان کار و تحصیل در تمامی نقاط فنلاند، نرخ سود سرمایه بالا، بهره مندی از حقوق و امتیازات خدمات عمومی و غیره برخوردار شوند.اما باید توجه داشت که فنلاند هیچ برنامه سرمایه گذاری پاسیوی همانند خرید ملک یا تمکن مالی برای اقامت سرمایه گذاران خارجی ندارد. در عوض، فنلاند مسیر جایگزینی برای کارآفرینان بین المللی دارد که در جستجوی اقامت فنلاند هستند. متقاضیان از این طریق می توانند به کارت اقامت 4ساله فنلاند دست یافته و پس از 5 سال هم نسبت به اخذ PR فنلاند اقدام کنند. اما شرایط کارآفرینی در فنلاند 2024 این است که فرد متقاضی:

 • کارآفرین استارت آپ باشد.
 • تریدر شخصی باشد که بتواند شرکت خصوصی یا Toiminimi راه اندازی کند.
 • یک شریک در یک شرکت تضامنی باشد.
 • شریک عمومی در یک شرکت با مسئولیت محدود باشد.
 • عضوی از شرکتی باشد که دارای مسئولیت نامحدودی برای ریفاینانس باشد.
 • سهامدار در یک پست مدیریتی در یک شرکت با مسئولیت محدود باشد.

با این شرح، کارآفرینان می توانند فقط با هزینه کرد 120€ (یورو) در فنلاند بیزینس خود را ثبت و راه اندازی بکنند. اما برای اطلاع از حداقل سرمایه جهت ثبت شرکت تجاری در فنلاند، توصیه می شود که از آمارهای موجود در نمودار مقایسه ای زیر استفاده نمائید:

مقایسه حداقل سرمایه لازم جهت ثبت شرکت در فنلاند

مهاجرت به فنلاند از طریق تولد

با توجه به ارزشمندی و ضریب نفوذ پاسپورت فنلاندی در جهان، اکنون بحث اخذ اقامت و تابعیت فنلاند از طریق تولد یک بحث داغ است. اما آیا می توان از طریق تولد فرزند در خاک فنلاند به تابعیت ارزشمند این کشور دست یافت؟ جواب خیر است. چرا که تولد در خاک فنلاند به منزله اعطای خودکار تابعیت فنلاند نبوده و این کار مستلزم تبعیت از اصل خون است. اما چگونه؟ اصل خون بیان می کند که شرط اعطای تابعیت به فرزند آن است که یکی از والدین (مادر یا پدر و یا هر دوی آنها) تبعه فنلاند باشند.

اخذ اقامت فنلاند از طریق ازدواج

این روش هم طرفداران ویژه خود را دارد. مطابق قانون فنلاند، ازدواج یک شهروند خارجی با شهروند فنلاندی هیچ منعی نداشته و حتی ازدواج همجنس گرایان نیز در این کشور قانونی است. اما شرط آن این است که ازدواج در دفترخانه ثبت رسمی شود. افراد به دو شرط اصلی می توانند پس از ازدواج با تبعه فنلاندی درخواست ویزا دهند. اولا اثبات کنند که ازدواج آنها واقعی و نه صوری بوده است. ثانیا شهروند فنلاندی اثبات کند که شاغل در فنلاند بوده و از عهده مخارج زندگی برمی آید.

اما مدارک لازم برای اخذ ویزای همسر فنلاند 2024 عبارتند از:

 • فرم درخواست تکمیلی MP_1
 • پاسپورت ملی معتبر
 • چند قطعه عکس پاسپورتی
 • کلیه مدارک شناسائی متقاضی و همسر فنلاندی
 • فوتوکپی رنگی از صفحات پاسپورت متقاضی و همسر فنلاندی
 • گواهی ازدواج ثبت شده
 • هزینه کنسولی ویزا

شرایط اخذ ویزای همراه فنلاند

مهاجرت به فنلاند از طریق پناهندگی

افرادی که قصد دارند زندگی مناسب در خارج از کشور را تجربه کنند، بهتر است از طرق قانونی مسیر خود را طی کنند. باید به این نکته اشاره کرد که پناهندگی، آخرین مسیری است که می تواند اقامت مناسب در فنلاند را فراهم آورد و به همین دلیل نمی توان آن را به بسیاری از افراد توصیه کرد.

در حال حاضر افرادی که قصد دارند در فنلاند اعلام پناهندگی کنند، باید ابتدا خود را به مرزهای این کشور برسانند و به پلیس اعلام کنند که قصد پناهندگی در فنلاند را دارند. در این صورت با استفاده از یک کارت شناسایی، به فرد اجازه داده می شود تا به صورت موقتی در این کشور بماند اما باید در نظر داشت که این اقامت بلند مدت نیست و صرفا برای اجازه زندگی فرد در این کشور است.

فرد پس از دریافت کارت اقامت موقت خود، باید مسیر دریافت پناهندگی در این کشور را طی کنند که شامل بررسی پرونده و دلیل درخواست فرد برای دریافت اقامت نیز می شود. در پایان در صورتی که دلایل فرد قانع کننده باشد، می تواند در فنلاند اقامت دائمی دریافت کند ولی در غیر این صورت باید به کشور مبدا خود بازگردد و تا مدتی طولانی اجازه سفر به فنلاند را نیز از دست خواهد داد و این محرومیت شامل اتحادیه اروپا نیز می شود.

مدارک لازم جهت مهاجرت به کشور فنلاند

در بررسی  شرایط راه های مهاجرت به فنلاند اگر به عنوان یک دانشجو برای تحصیل قصد دارید ویزای اقامت فنلاند را دریافت کنید لازم است که مدارک خود را به زبان فنلاندی ترجمه کرده و آن را به موسسات آموزش فنلاندی (دانشگاه ها) تحویل دهید. به علاوه لازم است که تمکن مالی خود برای زمان حضور در فنلاند را اثبات کنید. توجه داشته باشید اگر شما دارای هر نوع سابقه کیفری و حبس در کشور متبوع خود یا دیگر کشورهای جهان باشید، درخواست شما بلافاصله رد خواهد شد.

اگر شما به عنوان یک کارگر متخصص قصد مهاجرت و اشتغال در فنلاند را دارید لازم است که رزومه کاری و مدارک تحصیلی خود را به زبان فنلاندی ترجمه کنید و همراه با درخواست خود تحویل سفارت یا کنسولگری فنلاند بدهید تا اجازه یک ویزای 90 روزه برای کار شما صادر شود. پس از صدور ویزای 90 روزه اگر با یک کارفرمای فنلاندی قرارداد بلند مدت و مشخص عقد کردید می توانید برای اخذ ویزای اقامت دائم این کشور درخواست دهید.

کشور فنلاند به برخی از مشاغل مانند کارگران بدون تخصص، آشپزها و کارکنان مهد کودک اجازه اشتغال و ویزای دائم ارائه نمیکند. اگر شما از شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا باشید برای کار در فنلاند به اجازه خاصی ندارید و کافیست بعد از 90 روز از ورود، خود را به یکی از دفاتر پلیس مهاجرت فنلاند معرفی کنید و یک اجازه نامه‌ کتبی که در یک جلسه صادر می شود را دریافت کنید. اگر در اعضای خانواده خود شخصی را دارید که ساکن فنلاند باشد شما می توانید بدون در دست داشتن ویزای خاصی به دیدن او بروید اما اقامت بیش از 90 روز برای شما مجاز نیست و برای آنکه بتوانید بیشتر در خاک این کشور حضور داشته باشید لازم است بر اساس روابط خانوادگی خود اجازه اقامت را دریافت کنید.

شرایط مهاجرت به فنلاند از طریق تولد

مهاجرت به فنلاند با حیوانات خانگی

یکی از متداول ترین موضوعات جهت مهاجرت به فنلاند، همراهی حیوانات خانگی برای ورود به این کشور می باشد. به عبارت دیگر، یکی از اصلی ترین چالش های مهاجرت به فنلاند، شرایط و ضوابط موجود برای همارهی حیوانات خانگی برای زندگی در این کشور می باشد. زیرا مهاجرت به فنلاند بر خلاف اغلب کشورهای مدرن اروپایی، شرایط سختگیرانه ای را برای ورود حیوانات خانگی در این کشور تنظیم کرده است. بنابراین تمامی متقاضیان برای همراهی حیوانات خانگی خود برای ورود به این کشور، ملزم به رعایت قوانین ادازه مهاجرت فنلاند در این خصوص می باشند.

به طور کلی، طبق قوانین رایج در فنلاند، تمامی حیوانات خانگی به فنلاند وارد می شوند، باید قبل از ورود به این کشور میکروچیپ شده و واکسینه شوند. در غیر این صورت اجازه ورود با حیوانات خانگی به فنلاند را نخواهدی داشت. تمامی اتباع کشورهای خارجی برای وارد کردن حیوانات خانگی خود به فنلاند باید تمامی شرایط زیر را رعایت کنند:

 • حیوانات خانگی مهاجران باید با استفاده از ریزتراشه مطابق با استاندارد شناسایی ISO 11785 ضمیمه شوند.
 • حسوانات خانگی متقاضیان مهاجرت به فنلاندف باید دارای گواهی اصلی هاری با امضای دامپزشک معتبر باشند.
 • حیوانات خانگی تمامی متقاضیانی که قصد مهاجرت به فنلاند را دارند، باید آزمایش آنتی بادی هاری را به طور کامل انجام داده باشند.
 • حیوانات خانگی متقاضیان مهاجرت به فنلاند، باید گواهی سلامت معتبر داشته باشند.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای فنلاند

در قدم اول لازم است که شما فرم درخواست ویزا برای خود و خانواده را (اگر شما را همراهی می کنند) در سفارت فنلاند یا کنسولگری این کشور با دقت پر کنید. لازم است گذرنامه شما حداقل 3 ماه بعد از تاریخ اتمام سفر همچنان معتبر باشد، همچنین باید دو صفحه خالی در بخش مربوط به امضا در صفحه نخست وجود داشته باشد که توسط دارنده گذرنامه امضا شده باشد.

 • اصل و کپی شناسنامه و مدارک ملی خود به همراه ترجمه انگلیسی
 • عکس پاسپورتی بدون روتوش (ظرف 6 ماه گذشته گرفته شده باشد)
 • یک دعوتنامه رسمی از آن سازمان کشور فنلاند که میزبان شما است یا یک دعوتنامه رسمی از افرادی که از اقوام و خانواده شما هستند و ساکن کشور فنلاند می باشند.
 • رزومه کاری و تحصیلی خود همراه با ترجمه معتبر به زبان انگلیسی
 • تاییدیه از گردش حساب بانکی شما به منظور اثبات تمکن مالی برای زندگی در فنلاند لازم است.

اگر شما کمتر از 18 سال سن دارید لازم است که والدینتان اجازه نامه کتبی برای مهاجرت به فنلاند از طریق دعوت نامه اقوام و خانواده به شما بدهند. به طور کلی برای صدور هر یک از انواع ویزای کشور فنلاند لازم است که شما مدارک خاص و متغیری را به سفارت و کنسولگری این کشور ارائه دهید؛ برای کسب اطلاعات دقیق تر در این زمینه می توانید با کارشناسان متخصص موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نمایید؛ همکاران ما با سال ها تجربه در زمینه امور مهاجرتی و دریافت انواع ویزا از سراسر کشورهای جهان شما را تا رسیدن به سرزمین رویاهایتان همراهی می کنند.

سوالات پرتکرار در خصوص مهاجرت به فنلاند

برای اطلاع از شرایط مهاجرت به فنلاند پرسش و پاسخ زیر را مطالعه فرمایید:

 • شرایط مهاجرت به فنلاند از طریق تحصیل چگونه است؟ افرادی که قصد تحصیل در فنلاند را دارند، باید از یکی از دانشگاه های این کشور پذیرش تحصیلی دریافت کرده باشند.
 • شرایط مهاجرت کاری به فنلاند چیست؟ با توجه به اینکه کشور فنلاند یکی از کشورهای اتحادیه اروپاست، متقاضیان کار در این کشور باید یک پیشنهاد کاری رسمی داشته باشند.
 • هزینه زندگی در کشور فنلاند برای یک خانواده چه مقدار است؟ هزینه زندگی یک خانواده 4 نفره در کشور فنلاند در حدود 4000€ (یورو) در ماه است.
 • آیا مهاجرت به کشور فنلاند آسان است؟ باید به این نکته اشاره کرد که مهاجرت به کشور فنلاند برای شهروندان غیر اروپایی بسیار دشوار است مادامی که ایشان از طریق تحصیل راهی فنلاند شوند.
 • شرایط اقامت دائم فنلاند چیست؟ اقامت دائم فنلاند پس از 4 سال اقامت موقت در این کشور قابل دستیابی است.
 • تنها شیوه مهاجرت سرمایه گذاری در فنلاند چیست؟ سرمایه گذاران صرفا از طریق ثبت شرکت می توانند به مجوزر اقامت فنلاند دست یابند.
 • چرا مهاجرت از طریق استارت آپ به متقاضیان توصیه می شود؟ چونکه اولا این روش مهاجرتی نیاز به حداقل سرمایه نداشته دوما فرآیند اخذ آن آسان است و سوما نیازی به مدرک تحصیلی هم ندارد.
 • آیا امکان کار پاره وقت برای دانشجویان خارجی در فنلاند وجود دارد؟ بله طبق قوانین فنلاند آنها می توانند تا 20 ساعت در این کشور به کار دانشجوئی بپردازند.
5/5 - (37 امتیاز)

24 دیدگاه برای “شرایط مهاجرت به فنلاند

 1. افشین آریایی گفت:

  سلام.هزینه مهاجرت برای کار و دانشگاه چقدر تمام می شود؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شما وقتی از طریق کار مهاجرت می کنید، نیازی به پرداخت هزینه ندارید معمولا بلکه هزینه ها مربوط به ترجمه و تهیه مدارک می شه.
   برای تحصیل هم به رشته تحصیلی و دانشگاه شما بستگی داره. توصیه می کنم تحصیل در فنلاند رو مطالعه کنید.

 2. نجفی گفت:

  سلام من ۴۰ سال دارم با مدرک فوق لیسانس مدیریت و همسرم ۵۳ سال با مدرک فوق لیسانس itولی رشته لیسانسش شیمی هست ودارای فرزند ۱۲ ساله هستیم میخواستم بدونم ایا با سن ما امکان پذیرشمون در کشور فنلاند وجود دارد یا خیر ؟
  اگر نداره حداقل دیگه بش فکر نکنیم. باتشکر

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   استفاده از برنامه استارت آپ فنلاند می تونه بهترین مسیر مهاجرت برای شما باشه چون شرایط سنی شما بالا هست و نمیشه به راحتی پذیرش تحصیلی دریافت کنید.

 3. شهرام گفت:

  سلام :
  من 37 سالمه و کارشناسی کامپیوتر نرم افزار هستم و مدرک MBA هم دارم البته دانشگاهی نیست و از موسسه گرفتم ولی مهر وزارت علوم رو داره . همچنین حدود 10 سال سابقه کار و بیمه دارم که 8 سال مرتبط با مدرکم بوده و 2 سال اخیر هم مرتبط بوده . زبان انگلیسی حدود 4.5 و 5 هستش . بهترین ورش برا ی مهاجرت چی هست ؟ و به کجا راحت تر می تونم برم ؟ متاهل هستم و فرزندی ندارم . در صورت امکان قصد تحصیل در رشته Data Scince دارم ولی از لحاظ مالی امکان ساپرت تحصیلی ندارم.

  1. داوری گفت:

   سلام
   اگر برای کشور فنلاند میفرمائید حتما توصیه میکنم مقاله استارت آپ فنلاندر ومطالعه کنید و با ما تماس بگیرید

 4. sali گفت:

  با سلام
  من برای مقطع دکترا به صورت فول فاند پذیرش گرفتم. میخواستم بپرسم برای مدارک تحصیلی که میخوام به سفارت ارائه بدم, فقط مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد کفایت میکنه؟ یا باید مدرک دیپلم هم ارائه بدم؟ و برای اثبات محل اقامت در فنلاند, باید نامه از دانشگاه بگیرم بابت خوابگاه؟
  با تشکر

  1. داوری گفت:

   سلام
   بایستی تمام مدارک تحصیلی رو ارائه کنید

 5. Maryam گفت:

  درود، وقت شما بخیر
  آیا امکان گرفتن اقامت فنلاند و نهایتا پاسپورت برای دانش آموز دبیرستانی هست؟
  ضمن اینکه آیا والدین نوجوان دانش آموز هم میتوانند همراه او باشند یا خیر؟
  سپاس

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   در مورد تحصیل در این مقطع بهتره که در کشورهایی مثل کانادا و انگلستان اقدام کنید

 6. هادی نظری گفت:

  سلام وقت بخیر من برادرم و خانواداش ساکن و دارای تابعیت فنلاندی میباشد آیا راهی وجود داره که از طریق ایشان بتوانم با خانواده 3 نفره خود به این کشور مهاجرت کنم؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   شما بایستی خودتون از طریقی به این کشور یا کشورهای دیگه مهاجرت کنید. شرایطتون رو بفرمائید تا راهنماییتون کنم

 7. مهسا گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  من 24 سالمه وکارشناسی پرستاری دارم و 8 ماه سابقه کار دارم امکان مهاجرت با ویزای کار برای بنده وجود داره؟ضمنا بنده مدرک زبان ندارم

  1. داوری گفت:

   سلام
   بهتره برای کار در آلمان اقدام کنید ابتدا مقاله دوره های آسبیلدونگ در آلمان رو مطالعه کنید و برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید

 8. سهی گفت:

  سلام و عرض ادب
  دارای مدرک دکتری در رشته زبان عربی دانشگاه دولتی اصفهان۲۸ ساله _معلم عربی با ۳ سال سابقه
  همسرم ۳۶ ساله دارای دو مدرک ارشد در رشته مهندسی شیمی و کارمند شرکت نفت و گاز پارس جنوبی (پالایشگاه _عسلویه) و دارای ۷ سال سابقه کاری
  دارایی: حدودا ۴۰۰ میلیون تومان
  با احتساب این شرایط آیا امکان مهاجرت به فنلاند وجود دارد؟

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   برای مهاجرت به فنلاند اگر از لحاظ کاری باشه قرارداد کاری نیاز داره
   پیشنهاد میکنم اول مقاله شرایط کار در فنلاند رو مطالعه کنید
   در صورت وجود ابهام با برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 9. امیر گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  من 35 سال سن دارم مجرد و دارای مدرک ارشد it هستم و حدود 8 سال سابقه کار دارم و انواع مدارک فنی و تخصصی کامپیوتر رو هم دارم و میخواهم برای کار و یا تحصیل به فنلاند نهاجرت کنم لطفا راه نمایی کنید

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   بهتون پیشنهاد میکنم که ابتدا مقاله های تحصیل در فنلاند و کار در فنلاند رو مطالعه کنید در صورتی که سوالی داشتید من در خدمتم

 10. داود گفت:

  سلام من ۴۹ سال سن دارم پیمان کار ساختمان هستم با سرمایه یک میلیارد خانواده ۴ نفره پسر ۱۱ ساله و دختر ۱ ساله چطور میتوانم اقامت فنلاند را بگیرم لطفا پاسخ را به ایمیل ارسال کنید ممنون از شما

  1. داوری گفت:

   درود بر شما
   برای مهاجرت به فنلاند ناگزیر به مهاجرت از طریق سرمایه گذاری خواهید بود

 11. صلاح خضری گفت:

  من 46 ساله مهندس نقشه بردار با 17 سال سابقه بيمه مرتبط با رشته تحصيلي هستم.متاهل و داراي يک دختر 8 ساله.ميخواهم براي زندگي و کار به فنلاند مهاجرت کنم .
  سرمايه 500000000ميليون توماني دارم .لطفا از طريق ايميل مرا در جريان روش خوب مهاجرت قرار دهيد.سپاس

  1. داوری گفت:

   سلام
   برای مهاجرت کاری ابتدا رزومه تون رو از طریق سایت های کاریابی به موسسات کاریابی این کشور ارسال کنید لطفا مقاله موسسات معتبر کاریابی در فنلاندرو مطالعه نمایید

 12. ali گفت:

  ارز ادب و احترام دارم خدمت شما و همکاران محترم بنده علی کفایی سرپرست خانواده به همراه همسر و دختر 11ساله قصد محاجرت داریم به فنلاند شما میتونین در این خصوص به ما کمک کنین با ه هزینه و شرایطی ممنون میشم

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما باید شرایط شما بررسی شود از نظر سن سابقه کار مدرک تحصیلی و مدرک زبان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *