مهاجرت به کشور مجارستان

شرایط مهاجرت به مجارستان

شرایط مهاجرت به مجارستان

با توجه به اقتصاد قوی مجارستان و هزینه های پایین زندگی در این کشور در 2023 شرایط مهاجرت به مجارستان نسبت به برخی از کشورها ساده تر است. مجارستان کشوری از اروپای غربی و عضو پیمان شنگن است. این کشور در سال 2007 به اتحادیه شنگن پیوست. مساحت کشور مجارستان 93030 کیلومتر مربع می باشد. این کشور از شرق با رومانی، از شمال غرب با اتریش، از سمت شمال با اسلواکی، از شمال شرق با کشور اوکراین و از جنوب غرب با اسلوونی مرز مشترک دارد. زبان رسمی مردم مجارستان، مجاری و پایتخت آن شهر بوداپست است.

در مقاله پیش رو که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده اطلاعاتی در خصوص شرایط مهاجرت به مجارستان در سال 2023 ارائه شده است.

اینفوگرافیک مهاجرت به مجارستان

راه های مهاجرت به مجارستان

در این قسمت به تفکیک شرایط مهاجرت به مجارستان و راه های آن را بررسی می کنیم؛ در همه روش ها شخص باید پس از ورود، نسبت به اخذ اقامت مجارستان و در نهایت تابعیت یا شهروندی این کشور اقدام کند، یعنی در واقع مهاجرت تحصیلی یا مهاجرت سرمایه گذاری و غیره در واقع راه های ورود به مجارستان هستند و در حقوق بین الملل، این نوع مهاجرت را مهاجرت اکتسابی می نامند. 6 طرق اصلی مهاجرت به مجارستان کدامند؟

 • تحصیل در مجارستان
 • کار در مجارستان
 • سرمایه گذاری در مجارستان
 • ثبت شرکت در مجارستان
 • ازدواج در مجارستان
 • تولد در مجارستان

شرایط مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل

نکته مهم برای تحصیل و اعزام دانشجو به مجارستان این است که دانشگاه های کشور مجارستان اکثراً مورد تایید ایران بوده و در مقاطع مختلف اقدام جهت ثبت نام از دانشجویان خارجی می نماید. دانشگاه فنی بوداپست از جمله دانشگاه های مطرح اروپا که به 4 زبان انگلیسی، آلمانی، فرانسه و مجاری تدریس دارد. همچنین 5 دانشگاه این کشور در لیست 400 دانشگاه برتر دنیا قرار دارند. برای ورود به دانشگاه های کشور مجارستان فرد نیازمند به دانش زبان انگلیسی، همچنین اطلاعات و دانسته های تحصیلی فراوانی است تا بتواند دانشجوی موفقی باشد. شرایط تحصیل در مقاطع تحصیلی مجارستان:

مقطع تحصیلی مدرک زبان هزینه تحصیلی به یورو
کارشناسی آیلتس 5.5 €5000 تا 9500€ سالیانه
کارشناسی ارشد آیلتس 6 €5000 تا 9500€ سالیانه
دکتری آیلتس 6.5 €5000 تا 9500€ سالیانه

دانشجویان این کشور میتوانند از امکانات حق بیمه، بهره مندی از خوابگاه دانشجویی و داشتن حساب بانکی برخوردار باشند. برای ورود به کلیه مقاطع تحصیلی مجارستان باید دوره یکساله کالج را بگذرانند و سپس پس از قبولی در این دوره می توانند بسته به امتیاز کسب شده وارد دانشگاه های پزشکی یا فنی و مهندسی این کشور شوند. افراد متقاضی در دوره یکساله کالج برای گروه های پزشکی درس های زیست، شیمی، آناتومی و زبان را می گذرانند و برای ادامه تحصیل در رشته های فنی، دانشجویان موظف به خواندن دروس ریاضی، مکانیک، رسم و درس فنی و زبان هستند.

از معروفترین این دانشگاه ها برای تحصیل دانشجویان ایرانی میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

دانشگاه رنکینگ THE سال 2023 رنکینگ QS سال 2023
دانشگاه سملوایز 401-500
دانشگاه اتووس لوراند 601-800 601-650
دانشگاه دبرسن 801-1000 521-530
دانشگاه پچ 601-800 651-700
دانشگاه زگد 801-1000 501-510

وبینار تخصصی مهاجرت بدون مدرک زبان

 

مهاجرت به مجارستان بدون مدرک زبان

یکی از اصلی ترین و مهمترین دلیل انتخاب مجارستان و دانشگاه های این کشور برای ادامه تحصیل همانا امکان مهاجرت و تحصیل بدون مدرک زبان IELTS می باشد. مدرکی که پیش نیاز تحصیل در دانشگاه های اکثر کشورهای اروپایی است. از جمله دانشگاه های مجارستانی که برای پذیرش دانشجوی خارجی نیازی به مدرک زبان ندارند عبارتند از:

 • دانشگاه مجارستان غرب
 • دانشگاه اسملویس
 • دانشگاه اوبودا
 • دانشگاه دبرسن
 • دانشگاه پکس
 • دانشگاه میسکولچ
 • دانشگاه سنت استوان
 • دانشگاه زگد
 • دانشگاه اروپای مرکزی و غیره

بنابراین بدون ارائه مدرک IELTS هم امکان اخذ پذیرش دانشگاهی و هم درخواست بورسیه تحصیلی برای متقاضیان فراهم است. برنامه بورسیه ها در مجارستان بدون مدرک IELTS نیز از این قرار است:

 • بورسیه های دانشگاه اروپای مرکزی 2023
 • بورسیه های دانشگاه پکس مجارستان 2023
 • بورسیه استیپندیوم هونگاریوم 2023
 • بورسیه های CEEPUS در مجارستان
 • برنامه های اراسموس

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان

با توجه به سطح علمی دانشگاه های پزشکی این کشور، مهاجرت به مجارستان از طریق این رشته ها نیز بسیار پرطرفدار است. رشته پزشکی و دندانپزشکی از پرطرفدارترین رشته ها در ایران و جهان می باشد. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشور مجارستان بسیار محبوب و طرفداران خاص خود را دارد. این کشور به سبب هزینه های مناسب تحصیلی و کیفیت بسیار بالای دانشکده های پزشکی، سالیانه متقاضیان بسیاری را جذب خود کرده است. در جدول زیر می توانید با هزینه های تحصیلی انواع برنامه های دانشگاهی در مجارستان از جمله برنامه های پزشکی آشنا شوید:

برنامه تحصیلی هزینه سالیانه به یورو
کارشناسی €4000 تا 6000€
کارشناسی ارشد €6000 تا €8000
دکتری €6000 تا 8000€
پزشکی و دندانپزشکی €14000 تا €20000

تحصیل به زبان انگلیسی، مورد تایید بودن مدرک این کشور توسط وزارت بهداشت ایران (مشروط)، امکان ادامه تحصیل در دیگر کشورهای اروپایی، اعتبار مدارک تحصیلی این کشور در بین دیگر کشورهای جهان سبب شده است تا تحصیل پزشکی و دندان پزشکی مجارستان بیش از پیش مورد استقبال دانشجویان ایرانی قرار گیرد. فرد متقاضی باید در ابتدا دوره یکساله pre medical یا پیش دانشگاهی پزشکی را در کالج های مخصوص این دوره یا در دانشگاه های معتبر کشور مجارستان بگذراند و سپس اقدام جهت تحصیل در دانشگاه های پزشکی این کشور نماید. کالج بین المللی (international) مک دنیل ارائه دهنده دوره های تحصیلی به زبان انگلیسی بوده و دارای اساتید بسیار مجربی می باشد.

شرایط مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل

هزینه تحصیل در مجارستان در سال 2023

طول دوره تحصیل پزشکی در سال 2023 در کشور مجارستان 6 ساله و دندان پزشکی 5 ساله است. افرد متقاضی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی مجارستان با دارا بودن مدرک دیپلم ریاضی و تجربی بدون نیاز به مدرک پیش دانشگاهی می توانند اقدامات لازم جهت پذیرش از دانشگاه های این کشور را صورت دهند. هزینه تحصیل در کالج ها نیز با هم متفاوت است که بدین صورت است:

کالج هزینه به یورو
کالج مک دنیل €5700
کالج دانشگاه پچ €8000
کالج اوسینا €7900

دانشگاه های پزشکی مجارستان مورد تایید وزارت بهداشت ایران (مشروط) عبارتند از:

 • Semmelweis University of Medicine دانشگاه پزشكی سملوايز مجارستان
 • Pecs Medical University دانشگاه پزشکی پچ
 • Debrecen University of Medicine دانشگاه پزشکی دبرسن
 • Szeged دانشگاه پزشکی سگد

مدارک لازم برای اخذ پذیرش از مجارستان

مجارستان اگر چه نظام تحصیلی رایگان ندارد اما از آن جایی که علاوه بر این که از سال 2007 عضو شنگن شده، هزینه های کمی نیز برای تحصیل و زندگی برای خارجی ها ایجاد می کند، بسیار پرطرفدار است. در واقع هزینه تحصیل و زندگی در مجارستان از هزینه های زندگی در نروژ که نظام تحصیلی رایگان دارد نیز کمتر است. مدارک متعددی باید برای دانشگاه های مجارستانی ارسال شود که با توجه به رشته و مقطع تحصیلی هر فرد متفاوتند منتهی مهم ترین این مدارک به صورت کلی عبارتند از:

 • رزومه فرد یا CV که شامل دستاوردهای تحصیلی و غیر تحصیلی فرد است.
 • ترجمه رسمی تمامی مدارکی که در رزومه به اخذ آن ها اشاره شده از جمله مدرک تحصیلی
 • ترجمه رسمی ریز نمرات مقطع پیشین
 • مدرک زبان مجارستانی یا انگلیسی
 • توصیه نامه از اساتید قبلی فرد که وی را به خوبی بشناسند.
 • انگیزه نامه

شرایط تحصیل در مجارستان 2023

شرایط مهاجرت به مجارستان از طریق سرمایه گذاری

یکی از روش های مهاجرت به مجارستان، اقدام از طریق سرمایه گذاری است. برنامه سرمایه گذاری مجارستان یکی از بهترین روش های دریافت اقامت یک کشور اروپایی و عضو پیمان شنگن میباشد که از سال 2012 به تصویب رسیده است. سرمایه گذاری مجارستان فرصتی استثنائیست که در کمتر از یک ماه به فرد اقامت دائم اروپا را اعطا می کند و میتواند آزادانه در اتحادیه اروپا زندگی کرده و به کار مشغول شود. این نوع سرمایه گذاری مجارستان که از نوع سرمایه گذاریهای بدون ریسک می باشد شامل خرید یک اوراق قرضه بانکی به ارزش 300000€ (یورو)، مربوط به کشور مجارستان است. مبلغ ذکر شده پس از 5 سال و بدون هیچ گونه بهره بانکی به فرد برگردانده می شود.

روشهای سرمایه گذاری برای مهاجرت به مجارستان

مجارستان مقصد ایده آل برای سرمایه گذاری در اروپا است. و سرمایه گذاران خارجی برای این کار و اخذ اقامت مجارستان 3 راه زیر را پیش رو دارند:

نوع سرمایه گذاری میزان سرمایه لازم به یورو نوع اقامت
خرید ملک €200000 اقامت اروپایی برای کل اعضای خانواده
ثبت شرکت €130 اقامت اروپایی برای کل اعضای خانواده
خرید اوراق دولتی اقامت اروپایی برای کل اعضای خانواده

اما دلایل اینکه در سال های اخیر متقاضیان ثبت شرکت در مجارستان زیاد شده می توان در عوامل زیر جستجو کرد:

عوامل افزایش متقاضیان ثبت شرکت در مجارستان

در واقع مجارستان به عنوان اقتصادی رو به رشد در قلب اروپا و عضوی از اتحادیه اروپایی (EU) فرصت های خوبی برای سرمایه گذاری در اختیار سرمایه گذاران خارجی قرار می دهد. تا آنها از این طریق علاوه بر توسعه کسب و کارشان همچنین به اقامت مجارستان نیز دست یابند. رایج ترین شکل قانونی شرکت های ثبتی در مجارستان از نوع شرکت مسئولیت محدود (kft) و شرکت سهامی خاص (Zrt) می باشد.

شرایط مهاجرت به مجارستان از طریق ثبت شرکت

از دیگر روش های سرمایه گذاری ولی با صرف هزینه های پایین تر ثبت شرکت در کشور مجارستان است. مجارستان کشوری با اقتصاد موفق بوده که سبب جذب سرمایه گذاران خارجی از سراسر جهان شده است. پروسه ثبت شرکت مجارستان مستلزم حداقل 3 تا 4 ماه زمان می باشد و پس از ثبت شرکت و اخذ مجوز یکساله و اقامت کاری نیازمند حداقل سرمایه 5000€ (یورو) تا 50000€ (یورو) برای شخص متقاضی خواهد بود که باید توسط فرد برای فعال نشان دادن شرکت و امور مربوط به آن هزینه شود. اما مراحل ثبت شرکت در این کشور از قرار ذیل می باشد:

مراحل ثبت شرکت در مجارستان

شایان ذکر است که فرد نیازمند پرداخت هیچ هزینه ای از ایران نخواهد بود. شخص متقاضی باید آدرسی را به عنوان دفتر محل کار به دولت این کشور معرفی کند و یا میتواند بیزینسی را بطور کامل خریداری کرده و در راستای شرکت خویش به دولت معرفی کند. از مزایای ثبت شرکت مجارستان که بسیار حائز اهمیت می باشد پرداخت سالیانه مالیات بر سود شرکت است که فقط 10% می باشد و این مبلغ در بین کشورهای اروپایی پایین ترین مالیات پرداختی محسوب میشود.

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در مجارستان

با توجه به اینکه خرید ملک در مجارستان منجر به اخذ اقامت برای افراد نمی گردد، بسیاری از هموطنان بدنبال راه اندازی کسب و کاری در کشور مجارستان هستند تا از این طریق اقامت اروپایی خود را کسب کنند. در این میان نحوه ثبت شرکت در مجارستان چندان هم دشوار نیست. فقط کافی است که افراد اولا با انواع ساختار شرکت در مجارستان شامل موارد زیر آشنا شده و سپس از مراحل ثبت شرکت در این کشور مطلع شوند:

 • شرکت با مسئولیت محدود (kft) که می توان با تک سهامدار و یک مدیر هم ثبت کرد. از شرایط ثبت اینگونه شرکت ها تهیه صورت حساب های مالی سالیانه و پرونده کردن آنها و ارسال آن ها به اداره ثبت شرکت می باشد.
 • شرکت سهامی مشترک (JSC) که می تواند با یک سهامدار از هر ملیتی تاسیس شود. از شرایط ثبت این نوع شرکت داشتن حداقل سرمایه 56000€ (یورو) و انتصاب حداقل 3 مدیر و یک حسابدار معتبر میباشد.
 • شعبه (Fa) مربوط به شعب شرکت های خارجی در مجارستان میباشد.
 • نمایندگی (ki) که می تواند 100% متعلق به شهروند خارجی باشد. این شرکت تنها می تواند بیزینس شرکت مادر را تبلیغ کرده، تحقیقات بازاری انجام دهد.

اخذ اقامت دائم مجارستان

شرایط مهاجرت به مجارستان از طریق ازدواج

اخذ اقامت از طریق ازدواج یکی از روش های مهاجرت به مجارستان است که سالیانه مورد توجه بسیاری از افراد می باشد. در نظام حقوقی ایران ازدواج با یک مرد ایرانی سبب تحمیل تابعیت میشود، ولی این قانون در نظام حقوقی دیگر کشورهای جهان متفاوت است و ازدواج با هر شخصی تبعه آن کشور (زن یا مرد) سبب اعطای اقامت کشور مذکور می شود. کشور مجارستان نیز از این قانون مستثنی نیست و زمانی که فردی با تبعه این کشور ازدواج کند تابعیت به وی تعلق می گیرد. محدودیت های اخذ اقامت مجارستان از طریق ازدواج عبارت هستند از:

 • مدرک زبان حداقل A1
 • اشتغال همسر در مجارستان با درآمد نسبتا بالا
 • زندگی در مجارستان در 18 ماه ابتدای ازدواج

شرایط زندگی در مجارستان 2023

اکنون در پایان قصد داریم تا شما را با حال و هوای زندگی در مجارستان 2023 آشنا کنیم. مجارستانی ها با اینکه عضو اتحادیه و ناحیه شنگن اروپا هستند ولی عضوی از ناحیه یورویی نبوده و در کمال تعجب از واحد یورو در مبادلات خود استفاده نمی کنند. در این زمینه آنها از واحد پولی خود یعنی فورنیت (FUH) بهره می گیرند. کار و بازار کار در مجارستان و پایتخت آن بوداپست واقعا در سطح خوبی است و نرخ بیکاری 3.7% امسال نیز شاهدی بر این مدعاست. آمارها نیز گویای کیفیت بالای زندگی و تعادل بسیار مناسب بین دخل و خرج مردم می باشد. به طوری که میانگین هزینه زندگی در مجارستان برای یک نفر در ماه نهایتا 900€ (یورو) است اما از آنطرف متوسط درآمدی همان فرد حدود 1350€ (یورو) می باشد:

مقایسه متوسط درآمد در کشور مجارستان به فورینت

مهاجرت کاری به مجارستان

یکی از روش های مهاجرتی که شانس ایرانیان در آن بیشتر است، مهاجرت به مجارستان از طریق کار می باشد. این نوع روش مهاجرتی بعد از روش مهاجرت تحصیلی در اولویت دوم قرار دارد. متقاضیان برای کار در کشور مجارستان نیازمند اخذ ویزای کار هستند. برای این منظور ابتداء متقاضی نیازمند یافتن پیشنهاد کاری یا Job Offer می باشد. مدارک لازم برای درخواست این ویزا از طریق سفارت مجارستان شامل ارائه پاسپورت، قرارداد کاری، گواهی تمکن مالی، گواهی عدم سوء سابقه، بیمه مسافرتی، مدرک تحصیلی به انضمام هزینه ویزا می باشد. اما از دیگر شرایط درخواست ویزای کار مجارستان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • متقاضی بایستی در مجارستان آدرس مسکونی داشته باشد.
 • متقاضی بایستی بعد از اتمام مدت اعتبار اقامتش خروج خود از کشور را تایید کند.

اما چرا کار در مجارستان می تواند برای نیروهای کار خارجی مهم باشد؟ یکی از جذابیت های بازار کاری کشور مجارستان برای مهاجران خارجی نرخ بیکاری 6.7% این کشور و سطح درآمدی نسبتا بالا سالیانه در حدود HUF5920000 (فورنیت) معادل 16200€ (یورو) و ماهیانه حدود 1350€ (یورو) می باشد. این در حالی است که متوسط هزینه زندگی در مجارستان حدود 830€ (یورو) می باشد. دو رقم متوسط هزینه و درآمد در مجارستان نشانگر تعادل مطلوب زندگی در کشور مجارستان و جذابیت مهاجرتی آن برای کارگران می باشد:

مقایسه درآمد و هزینه های زندگی یک فرد مجرد در مجارستان

لیست مشاغل مورد نیاز مجارستان

اما قبل از هر اقدامی برای درخواست ویزای کاری مجارستان 2023 بهتر است با دو موضوع مهم و کلیدی یعنی کاریابی در مجارستان و نیز لیست مشاغل مورد نیاز کشور مجارستان آشنا شوید. کاریابی در مجارستان از طرق مختلفی مثل وب سایت های کاریابی و نیز موسسات کاریابی امکانپذیر است. منتها قبل از هر چیز داشتن یک رزومه کاری یا CV بسیار مهم است. اما چه مشاغلی جزء مشاغل کمبود دار و مورد نیاز مجارستان محسوب می شود؟ در لیست زیر می توان با آخرین لیست مشاغل مورد نیاز مجارستان آشنا شد:

لیست مشاغل مورد نیاز مجارستان 2023
دکتر عمومی دکتر متخصص داروساز متخصص
کارشناس تغذیه اوپتومتریست روان درمانگر
ویزیتور بهداشت مامور آمبولانس تکنسین تولید
کارشناس IT پرستار پزشک اطفال
استاد مهندس عمران معمار

شرایط دریافت بلوکارت مجارستان

بلوکارت یا کارت آبی اتحادیه اروپایی (EU) مجوز اقامتی مخصوص متخصصان و نیروهای مهارت بالای کشورهای خارجی است که قصد کار در کشورهای عضو این اتحادیه را دارند. این مجوز اقامتی نیز صرفا توسط اعضای عضو همین اتحادیه مثل کشور مجارستان صادر می شود. شرایط درخواست کارت آبی اتحادیه اروپایی از کشور مجارستان به صورت زیر می باشد:

 • داشتن قرارداد کاری معتبر به مدت حداقل یک سال
 • برخورداری از آستانه حداقل درآمدی سالانه به میزان حدود HUF2400000 (فورنیت)
 • داشتن مدرک آکادمیک لیسانس به بالا
 • اثبات سابقه کاری حرفه ای همراه با بیمه
 • عدم وجود سوء سابقه

ازدواج در مجارستان و اخذ PR

مطابق قوانین کشور مجارستان، هیچ محدودیتی برای ازدواج اتباع خارجی با شهروندان مجاری وجود ندارد. افراد از این طریق نیز می توانند سریعا نسبت به اخذ اقامت مجارستانی خود اقدام کنند. شرط اصلی برای ازدواج با اتباع مجاری نیز ثبت رسمی ازدواج در دفاتر ثبت این کشور و ارائه سند ازدواج می باشد. لازم به ذکر است که در شرایط عادی اتباع خارجی برای اخذ تابعیت مجارستانی بایستی حداقل 8 سال تمام مقیم مجارستان باشند. اما این شرط اقامتی برای افرادی که با اتباع مجاری ازدواج کرده اند به 3 سال تقلیل می یابد. مدارک لازم برای مهاجرت به مجارستان از طریق ازدواج و اخذ ویزای بلند مدت (نوع D) مجارستان از قرار زیر می باشد:

 • پاسپورت معتبر
 • فرم درخواست ویزا
 • دو قطعه عکس پاسپورتی
 • بیمه پزشکی
 • کپی شناسنامه و سند ازدواج
 • مدرک اثبات تمکن مالی کافی
 • گواهی عدم سوء سابقه
 • هزینه درخواست ویزا

تولد و اخذ پاسپورت مجارستان

یکی از سریعترین روش ها برای اخذ اقامت و تابعیت مجارستانی از طریق تولد در کشور مجارستان می باشد. اما قانون تابعیت مجارستان اعطای تابعیت مجاری را به متقاضیان منوط به اصل خون یا Jus Sanguinis می باشد. پس به فرزند متولد در خاک مجارستان از اتباع خارجی پاسپورت مجاری اعطاء نمی شود مگر اینکه یکی از والدین آن کودک (پدر یا مادر) جزء اتباع مجارستانی باشد و یا اینکه کودک از والدین بدون تابعیت یا بی خانمان در خاک مجارستان متولد شود.

میزان هزینه مهاجرت به مجارستان

بسیاری از هموطنان هستند که اطلاع دقیقی درباره هزینه های مهاجرتی خود و خانواده همراهشان ندارند. در این زمینه بایستی حواس آنها جمع بوده و دقت کنند که در دام کلاهبرداران و سودجویان قرار نگیرند. ما در این بخش قصد داریم تا متقاضیان را با هزینه های مهاجرتی به کشور مجارستان شامل هزینه های کنسولی، هزینه های مربوط به مالیات و غیره آشنا کنیم که از این قرار است:

عنوان ویزا هزینه ها به یورو
ویزای کار + ویزای اقامت €790 + VAT یا مالیات بر ارزش افزوده
ویزای تحصیلی €550 + VAT یا مالیات بر ارزش افزوده
ویزای الحاق خانواده €790 + VAT یا مالیات بر ارزش افزوده
ویزای سرمایه گذار €2999 + VAT یا مالیات بر ارزش افزوده
هزینه تمدید ویزا €350 + VAT یا مالیات بر ارزش افزوده

مزایا و معایب مهاجرت به مجارستان

پیش از اینکه فردی مجارستان را به عنوان یکی از کشورهای کمتر شناخته شده برای مهاجرت خود انتخاب کند، بهتر است با مزایا و معایب مهاجرت به مجارستان آشنایی پیدا کند تا بتواند با دید بازتری این کشور را به عنوان مقصد خود برگزیند.

مزایا و معایب زندگی در مجارستان

کفه مزایای زندگی در این کشور به نسبت معایب آن سنگینی می کند اما افراد باید در نظر بگیرند که کدام موارد خاص می تواند آن ها را بیش از دیگری تحت تاثیر قرار دهد. مجارستان یکی از خوش آب و هواترین کشورهای اروپایی است و این مسئله می تواند برای افرادی که توانایی تحمل سرمای شدید را ندارند، به شدت حائز اهمیت باشد. از طرفی سبک زندگی در این کشور همچنان به مانند گذشته های دور است. شاید برای بسیاری از افراد این مسئله یک امتیاز باشد و برخی به آن به عنوان یک مشکل نگاه کنند.

آنچه که مشخص است آن که زندگی در مجارستان برای بسیاری از افراد می تواند یک امتیاز به حساب آید اما نگاهی به کیفیت زندگی در این کشور نشان می دهد که مجارستان در رقابت با کشورهایی نظیر آلمان، انگلستان، فرانسه، بلژیک و غیره هنوز نمی تواند مقصدی مهم تلقی شود.

مقایسه مهاجرت به مجارستان و ترکیه

با توجه به بالا رفتن نرخ ارز ممکن است حتی تامین هزینه های زندگی و تحصیل در یکی از ارزان قیمت ترین کشورهای حوزه شنگن نیز برای برخی افراد دشوار باشد. به همین دلیل است که در 2، 3 سال اخیر مهاجرت به ترکیه طرفداران بیشتری پیدا کرده است. مهاجرت به ترکیه نیز از طرق مختلف از جمله خرید ملک، ثبت شرکت، ازدواج، کار و غیره صورت می پذیرد. منتهی در حال حاضر سهولت و نتیجتا طرفداران مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل بیشتر است. هزینه تحصیل در ترکیه در سال 2023 به شرح ذیل است:

زبان دوره تحصیلی حدود شهریه سالیانه به دلار آمریکا
انگلیسی $600 تا 1500$
ترکی استانبولی $240 تا 750$

از قوانین مهاجرت به ترکیه هم آگاه باش

کسانی نیز که علاقه مند هستند از ابتدا برای کار وارد ترکیه شوند بهتر است توجه کنند تسلط به زبان ترکی استانبولی یکی از ضروری ترین نکات است. چرا که نرخ بیکاری در ترکیه حدودا 13% است در نتیجه بدون تسلط به زبان رسمی این کشور شانس پایینی برای استخدام شدن وجود دارد. یکی از بیشترین فرصت های شغلی در ترکیه برای کسانی است که انگلیسی زبان مادری آن ها است یا در حد آیلتس 7.5 به بالا به این زبان تسلط دارند و در عین حال زبان ترکی استانبولی را نیز می دانند. این گروه از افراد می توانند در مدارس یا موسسات مختلف و حتی به صورت خصوصی به تدریس زبان انگلیسی در ترکیه بپردازند. در علاقه مندان به مهاجرت به ترکیه یا مجارستان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایند.

سوالات پرتکرار در خصوص شرایط مهاجرت به مجارستان

برای بررسی شرایط مهاجرت به مجارستان اطلاع از موارد زیر الزامی می باشد:

 • آیا تسلط به زبان مجاری از شرایط اصلی مهاجرت به این کشور است؟ در حال حاضر امکان مهاجرت به این کشور با در اختیار داشتن مدرک زبان انگلیسی نیز وجود دارد.
 • آیا امکان مهاجرت همزمان همسر به مجارستان از طریق ویزای تحصیلی در این کشور وجود دارد؟ مجارستان برای دانشجویان ویزای همراه صادر نمی کند اما روش های مهاجرتی دیگری برای ورود همزمان به این کشور برای همسر وجود دارد.
 • شرایط مهاجرت کاری به مجارستان چیست؟ در اختیار داشتن قرارداد کاری، اجازه کار و تسلط به زبان مرتبط با شغل از جمله اصلی ترین شرایط مهاجرت به کشور مجارستان است.
 • بهترین شرایط برای مهاجرت به مجارستان چیست؟ مجارستان کشور قدرتمند اروپایی به حساب نمی آید از همین رو بهتر است افراد از تحصیل دوره زبان در مجارستان به عنوان پلی برای مهاجرت به کشورهای مطرح استفاده کنند.
 • آیا مهاجرت به مجارستان محدودیت سنی دارد؟ روش های مختلف مهاجرت به کشور مجارستان محدودیت های سنی متفاوتی را برای متقاضیان ایجاد کرده است.
5/5 - (7 امتیاز)

2 دیدگاه برای “شرایط مهاجرت به مجارستان

 1. ....... گفت:

  برای وکیل و کارمندی که به ترتیب دارای مدرک لیسانس از دانشگاه آزاد و فوق لیسانس از دانشگاه پیام نور هستند ، 16 و 25 سال سابقه ی کار دارن و توسط شون به زبان انگلیسی در حد ابتدایی هست شانس مهاجرت کاری چقدر هست ؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   مهاجرت وکلا به خارج از کشور دارای شرایط بسیار خاص هست.
   برای مهاجرت به مجارستان، آموختن زبان مجاری یک الزام هست و شما بدون اون نمی توانید در این کشور به کار برسید مگر در رشته هایی خاص که رشته شما رو شامل نمیشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *