مهاجرت به کشور نروژ

شرایط مهاجرت به نروژ

بررسی شرایط مهاجرت به نروژ

هر ساله افراد زیادی به دلایل مختلفی تصمیم به مهاجرت می گیرند. معمولان متقاضیان برای مهاجرت کشورهای اروپایی را انتخاب می کنند، یکی از آن کشورها نروژ می باشد. شرایط مهاجرت به نروژ برای هر یک از طرق مهاجرت متفاوت می باشد که متقاضیان باید با توجه به انتخابشان از این شرایط آگاهی داشته باشند. کارشناسان موسسه مهاجرتی سفیران سروش سعادت در این مقاله سعی دارند به بررسی شرایط مهاجرت به نروژ بپردازند و اطلاعاتی را در اختیار متقاضیان قرار دهند. پس اگر قصد مهاجرت به این کشور را دارید تا پایان با ما همراه باشید.

راه های مهاجرت به کشور نروژ

برای بررسی شرایط مهاجرت به نروژ باید ابتدا روش های مهاجرت به این کشور را معرفی نماییم. این روش ها عبارتند از:

  • مهاجرت به کشور نروژ از طریق تحصیل
  • مهاجرت به نروژ از طریق کار
  • مهاجرت به نروژ از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت
  • مهاجرت به کشور نروژ از طریق ازدواج
  • مهاجرت به کشور نروژ از طریق پناهندگی

تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزشی نروژ

یکی از روش های رایج برای مهاجرت به این کشور تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزشی این کشور می باشد. نروژ دارای دانشگاه های معتبری می باشد و امکان تحصیل به زبان انگلیسی در این دانشگاه ها وجود دارد. شرایط مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل به این صورت می باشد که متقاضیان باید پذیرش دانشگاه و سپس ویزای تحصیلی دریافت نمایند.

اگر قصد تحصیل در مقطع دبیرستان و کالج های این کشور را دارید باید مدرک زبان نروژی با سطح B-1 را ارائه نمایید. اگر فردی قصد داشته باشد در دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی ادامه تحصیل دهد باید مدرک زبان انگلیسی معتبر (مثل IELTS) ارائه نماید. متقاضیانی که قصد دارند بعد از فارغ التحصیلی در این کشور اقامت داشته باشند می توانند با پیدا کردن شغلی مرتبط با رشته تحصیلیشان و زندگی در این کشور به صورت مستمر و در مدت 3 سال اقامت دائم این کشور را به دست آورند و بعد از گذتش 7 سال فرد می تواند پاسپورت این کشور را اخذ نماید.

شرایط مهاجرت به نروژ از طریق کار

این کشور به عنوان یکی از کشورهای گران در دنیا شناخته می شود. کشور نروژ نفت خیز بوده و بخش زیادی از اقتصادش بر پایه در آمدهای نفتی و گازی می باشد. با توجه به این موضوع امروزه شرایط کاری بسیاری در زمینه های نفت و انرژی در این کشور به وجود آمده است.

شرایط مهاجرت به نروژ از طریق کار به این صورت می باشد که این کشور نیز از قوانین کاری کشورهای عضوء شنگن پیروی می کند. متقاضیان برای کار در این کشور باید دعوت نامه شغلی از کارفرمایان دریافت کنند. باید به این نکته اشاره کرد که فرد پس از گذشت 3 سال کار مستمر و پرداخت مالیات می تواند اقامت دائم این کشور را به دست آورد. برای ارائه دعوت نامه به متقاضی خارجی و بین المللی شرایطی وجود دارد، برای مطالعه بیشتر و کسب اطلاعات کامل تر می توانید مقاله مهاجرت کاری به نروژ را مطالعه نمایید.

شرایط مهاجرت به نروژ

شرایط مهاجرت به نروژ از طریق سرمایه گذاری

یکی دیگر از راه های مهاجرت به کشورهای اروپایی سرمایه گذاری و ثبت شرکت می باشد. متقاضیان باید به این نکته توجه داشته باشند که در برخی از کشورها اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری به فرد اعطاء نخواهد شد. کشور نروژ یکی از این کشورها می باشد که متقاضیان با ویزایی تحت عنوان ثبت شرکت یا سرمایه گذاری اقامت دائم این کشور را دریافت نخواهند کرد.

پیشنهاد می شود برای مهاجرت به این کشور روش های دیگری را انتخاب نمایید، زیرا شرایط مهاجرت به نروژ از طریق سرمایه گذاری به این صورت می باشد که شخص بعد از انجام اقدامات لازم اجازه اقامت برای مدت 12 ماه را دریافت می کند، بعد از گذشت 4 سال از فعالیت مستمر و پرداخت مالیات و بیمه می تواند اقدامات لازم را جهت اخذ اقامت دائم انجام دهد.

شرایط مهاجرت به نروژ از راه ازدواج

یکی دیگر از طرق مهاجرت به این کشور ازدواج با فردی با تابعیت نروژی می باشد. افراد خارجی بعداز ازدواج با فردی با تابعیت نروژی با اخذ مجوز (دارای اعتبار 6 ماهه) وارد این کشور می شوند. متقاضیان در طول این مدت باید ازدواج خود را ثبت کنند. پس از ازدواج قانونی می توانند اقدامات لازم را جهت اخذ اقامت نروژ انجام دهند. اگر فرد خارجی به مدت 5 سال در این کشور اقامت داشته باشد و در طول این مدت از قوانین و شرایط این کشور پیروی نماید، می تواند اقامت دائم این کشور را به دست آورد.

پناهندگی در کشور نروژ

این روش از مهاجرت غیر قانونی بوده و به هیچ عنوان به متقاضیان پیشنهاد نمی شود. پناهجویان در این کشور شرایط مناسبی ندارند و در بیشتر مواقع درخواست افراد رد خواهد شد، زیرا اولویت پذیرش پناهندگان برای افرادی می باشد که جنگ زده می باشند و شرایط مناسبی برای زندگی ندارند. برای مطالعه بیشتر می توانید مقاله پناهندگی در نروژ رامطالعه نمایید. در این مقاله سعی ما بر آن بود که اطلاعاتی در رابطه با شرایط مهاجرت به نروژ در اختیار متقاضیان قرار دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر و انتخاب بهترین راه برای مهاجرت با توجه با شرایطتان می توانید با کارشناسان مجرب موسسه مهاجرتی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × پنج =