مهاجرت به کشور نروژ

شرایط مهاجرت به نروژ

بررسی شرایط مهاجرت به نروژ
Rate this post

سالیانه افراد بسیاری به قصد تحصیل، کار و غیره مهاجرت را در ذهن خویش دارند، ما نیز در این مقاله به بررسی موضوع شرایط مهاجرت به نروژ و مدارک آن میبردازیم. مهاجرت به کشورهای اروپایی از طرق های مختلفی امکان پذیر است که نهایتا فرد را به اقامت آن کشور می رساند. نروژ از جمله کشورهای بسیار گران و زیبای جهان است که همواره افراد بسیاری، متقاضی مهاجرت به این کشور می باشند. از روش های مختلف مهاجرت به نروژ میتوان به ویزای تحصیلی ویزای کار، ویزای سرمایه گذاری اخذ اقامت بواسطه ازدواج با تبعه نروژی و پناهندگی اشاره کرد. در ادامه مقاله شرایط مهاجرت به نروژ با ما همراه باشید. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارائه دهنده خدمات مشاوره مهاجرتی به اکثر کشورهای اتحادیه اروپا و دنیا می باشد.

مهاجرت به کشور نروژ

نروژ کشوری کوهستانی و عضو پیمان شینگن با جمعیتی بالغ بر 600 هزار نفر است. این کشور در شمال اروپا و غرب جزیره اسکاندیناوی واقع شده است. این کشور از شرق با کشور سوئد، از شمال شرق با فنلاند و روسیه دارای مرز مشترک است، این کشور از سه طرف به دریا راه دارد. وسعت یا مساحت کشور نروژ 385000 کیلومتر مربع می باشد و زبان رسمی مردم این کشور نروژیست که شامل زبان بوکمال و زبان نی نورسکاست.

زبان بوکمال بسیار به زبان دانمارکی شبیه است و زبان نی نورسک شبیه به لهجه ی مردمیست که در شمال سوئد زندگی میکنند. پایتخت این کشور شهر اسلو و بدلیل نزدیکی به قطب شمال دارای آب و هوای بسیار سردی، بخصوص در مناطق شمالی خود است. بطوری که ساکنین این مناطق بسیار کم می باشند. کشاورزی در کشور نروژ بسیار پررونق و به این دلیل نروژ یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است. نروژ در کنار آمریکا، سوئیس و لوکزامبورگ از جمله کشورهایی است که دارای درآمد بالا برای افراد می باشد. از شهر های مهم نروژ میتوان به اسلو، استاونگر، ترونهایم و … اشاره کرد.

شرایط مهاجرت به نروژ از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

یکی از طرق مهاجرت به کشورهای اروپائی از جمله کشور نروژ سرمایه گذاری می باشد. اما دقت داشته باشید که بسیاری ازکشورها از طریق پروسه سرمایه گذاری به فرد اقامت را اعطا نمیکنند و متاسفانه بسیاری از افراد متقاضی مهاجرت بدلیل عدم آگاهی مناسب سرمایه کلانی را در اختیار موسسات غیر قانونی قرار داده و این افراد فرصت طلب با راهنمائی نادرست خویش به شما ضرر مالی می رسانند. در جریان باشید که ویزایی با عنوان سرمایه گذاری یا ثبت شرکت در رابطه با این کشور که از طریق آن بتوان به اقامت این کشور رسید وجود ندارد و بهتر است که راه های مهاجرت به نروژ را بررسی کرده و از طریق آن اقدام جهت اخذ اقامت نروژ را داشته باشید.

شرایط مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل

تحصیل در کشور نروژ در مقاطع دبیرستان، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا امکان پذیر است. تحصیل رایگان، تدریس دروس به زبان انگلیسی، امکانات رفاهی و تحصیلی بسیار عالی از جمله فاکتورهایی هستند که سبب شده است تا دانشگاه های کشور نروژ در سال های اخیر مورد استقبال کثیری از دانشجویان ایرانی قرار گیرد. ولی با توجه به شرایط جغرافیایی و آب و هوایی، این کشور ایجاب میکند که دانشجویان در این کشور را به عنوان پلی برای تحصیل مقاطع بالاتر و یافتن شغل مناسب در کشورهایی چون آمریکا، کانادا، انگلستان و … مد نظر داشته باشند. برای تحصیل در دبیرستان ها و کالج های کشور نروژ با توجه به آنکه تحصیل به زبان نروژی می باشد نیازمند ارائه مدرک حداقل سطح B-1 زبان نروژی به سفارت نروژ می باشید. با توجه به آنکه دانش آموزان در این مقطع سنی تحصیل به زبان انگلیسی را ترجیح می دهند.

تحصیل در مقطع لیسانس در نروژ

تحصیل در مقطع لیسانس در نروژ نیازمند ارائه مدرک زبان آیلتس حداقل 5 یا 5.5 بسته به دانشگاه مربوطه دارد. قابل ذکر است که تحصیل در این مقطع در اکثر رشته ها به زبان نروژی است، به همین دلیل بایستی از ابتدای امر مدرک زبان خود را جهت اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع لیسانس ارائه کنید. با توجه به آنکه در ایران مرجع مناسبی جهت یادگیری زبان نروژی نمی باشد این مطلب خود سبب شده است تا اکثریت دانشجویان موفق به اخذ پذیرش در مقطع لیسانس نشوند. پیشنهاد ما برای دانشجویان عزیزی که تمایل به تحصیل مقطع لیسانس در کشوری با تحصیل رایگان، امکانات رفاهی و تحصیلی مناسب همچون نروژ را دارند، تحصیل در کشور اتریش و آلمان میباشد.

تحصیل در مقطع فوق لیسانس در نروژ

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نروژ در اکثر رشته ها به زبان انگلیسی میباشد به همین دلیل بایستی جهت پذیرش از دانشگاه های این کشور همچون ان تی ان یو، اسلو، برگن و … نمره آیلتس حداقل 6 را ارائه نمایید. تغییر رشته در این کشور امکان پذیر نیست و فرد میتواند در این مقطع رشته هایی را که حداقل دارای 60 واحد درسی مشترک در دروس اختصاصی در مقطع لیسانس باشد را انتخاب کند.

فرد دانشجو در حین تحصیل اجازه کار دانشجوئی 20 ساعت در هفته را دارد. جهت تحصیل در کشور نروژ همچون مهاجرت به دیگر کشورها بایستی مبلغ معینی معادل 10000 € را چند ماه در حساب خود به عنوان تمکن مالی داشته باشد و همچنین باید پرینت این حساب، ضمیمه مدارک فرد در زمان سفارت باشد. طول دوره تحصیل در کشور نروژ برخلاف دیگر کشورهای اروپائی در مقطع کارشناسی سه ساله، در مقطع کارشناسی ارشد دوساله و در مقطع دکترا نیز 3 ساله میباشد.

شرایط مهاجرت به نروژ

تحصیل در مقطع دکترا در نروژ

تحصیل در مقطع دکترا در کشور نروژ نیز همانند مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد رایگان است و دانشجویان دکترا علاوه بر استفاده از تحصیل رایگان ماهی حدودا 22000 کرونkr نروژ حقوق دریافت می کنند. (واحد پول نروژ یورو نیست). شایان ذکر است که پذیرش مستقیم دکترا از ایران امری دشوار به نظر میرسد بنابراین پیشنهاد میگردد که شخص از مقطع پایین تر اقدام جهت پذیرش نموده و سپس در مقطع دکترا ادامه تحصیل دهد. از مزایای تحصیل در مقطع دکترا در کشور نروژ دریافت حقوق در حین تحصیل، اخذ اقامت دائم کشور نروژ پس از تحصیل، استفاده از بیمه درمانی، امکان تحصیل رایگان همسر و فرزندان شخص متقاضی، باز کردن حساب بانکی، انجام کار در حین تحصیل، دریافت ویزای شینگن برای متقاضی و همراهان وی می باشد.

شرایط دریافت اقامت دائم نروژ

قابل ذکر است که اقدام جهت اقامت دائم نروژ نیازمند به یک زمان 3 ساله کار و زندگی در این کشور می باشد و پس از 7 سال می توان پاسپورت این کشور را دریافت نمود و شهروند این کشور شد، پس از تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد بایستی اقدام جهت گرفتن شغل مناسب در این کشور نمایید. در جریان باشید که تنها طول مدت تحصیل در مقطع دکترا جز دوره 3 ساله جهت اقدام برای اقامت در این کشور محسوب میشود و این یکی دیگر از بهترین مزایا برای دانشجویان دکترای نروژ به حساب می آید.

اخذ اقامت از طریق ازدواج در نروژ

امروزه اشخاص بسیاری با توجه به شرایط رفاهی، تحصیلی و امکاناتی که کشور نروژ برای افراد فراهم کرده است تمایل به مهاجرت به نروژ را دارند. یکی از راه های اخذ اقامت نروژ، شرایط مهاجرت به نروژ از طریق ازدواج می باشد. بر طبق آمار و تحقیقاتی که در ماه های اخیر انجام شده است مهاجرت به نروژ از طریق ازدواج با افزایش چشمگیری همراه بوده است.

بر طبق قوانین حقوق بین الملل خصوصی در صورت ازدواج فی مابین زوجین، شخص می تواند جهت دریافت تابعیت اقدام نماید که این قوانین در اکثر کشورهای جهان صدق می کند. برطبق قوانین کشورهای اتحادیه اروپا و عضو شینگن اگر یک شخص با فردی در کشوری ازدواج کند می تواند اقامت آن کشور را دریافت کند و پس از گذر مدت مشخصی این اقامت تبدیل به تابعیت گردد.  مساله اقامت و تابعیت دو مقوله جدا از هم می باشند که بایستی به آن دقت داشته باشید. این قوانین درکشور نروژ نیز صدق می کند و در هر صورت ازدواج با مرد یا زن نروژ نهایتا شما را به تابعیت این کشور میرساند.

شرایط مهاجرت به نروژ از طریق کار

قوانین کار در کشورهای شینگن بصورت یکپارچه می باشد، اگر شخصی شرایط مهاجرت به نروژ را داشته باشد یعنی از سوی کارفرمایی در کشور نروژ دعوت نامه کاری دریافت کند می تواند طی مدت کوتاهی ویزای کار نروژ را دریافت کرده و در این کشور مشغول به کار شود. دقت داشته باشید که پس از 3 سال کار و پرداخت مالیات به دولت این کشور موفق به اخذ اقامت دائم کشور نروژ خواهید شد.

قابل ذکر است که دریافت این دعوت نامه کاری در صورتی که متقاضی خارج از کشور نروژ باشد امری بسیار سخت و مشکل میباشد، با توجه به آنکه سه ماه بایستی در کشور نروژ آگهی جذب نیروی کار درج گردد و سه ماه در بین کشورهای عضو پیمان شینگن. حال اگر از دانشجویانی که تحصیلشان تمام شده است و افرادی که در کشورهای عضو شینگن زندگی میکنند شخصی متقاضی این کار نبود در نهایت این آگهی به افراد جویای کار در خارج از خاک اروپا می رسد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط مهاجرت به نروژ با ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + یک =