ویزای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در نیوزلند

شرایط مهاجرت به نیوزلند از طریق سرمایه گذاری و کارآفرینی

شرایط مهاجرت به نیوزلند از طریق سرمایه گذاری و کارآفرینی

شرایط مهاجرت به نیوزلند از طریق سرمایه گذاری و کارآفرینی در سال 2020 موضوعی پرطرفدار در خصوص اخذ اقامت می باشد که سالانه مورد استقبال قرار میگیرد. همچون کانادا و استرالیا یکی از جذاب ترین روش های مهاجرت به نیوزلند، طرق سرمایه گذاری است و به دلیل اینکه این پروسه دارای ریسک های زیادی خواهد قبل از هر اقدامی باید از شرایط ذیل اطلاع یافت:

 • راه های سرمایه گذاری و کارآفرینی در نیوزلند چیست؟
 • آیا خرید سهام شرکت های نیوزلندی امکان پذیر است؟

مهاجرت به نبوزلند از طریق سرمایه گذاری و کارآفرینی به افراد اجازه می دهد تا در اقتصاد دانش بنیان و جدید نیوزلند مشارکت کنند و از این طریق، اقامت دائم و گذرنامه دوم را اخذ کنند. شما می توانید از طریق مهاجرت کارآفرینی یا شرکت در پروژه های دولتی نیوزلند سرمایه گذاری کنید و یا در کسب و کارهای قانونی موجود، تجارتی را آغاز کنید. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با نگارش مقاله فوق مفتخر به راهنمایی افراد در خصوص روند سرمایه گذاری نیز می باشد.

اقامت نیوزلند از طریق سرمایه گذاری

اشخاصی که به دنبال سرمایه گذاری، کارآفرینی و یا تغییرپذیری و ایجاد تاثیر قابل قبول و اثرگذار مثبت در سطح جهان نیز می باشند، ویزای سرمایه گذاری جهانی نیوزلند می تواند فرصتی فوق العاده باشد. نوآورانه جهان برای جذب کارآفرینان و سرمایه گذارن، استعداد و چشم انداز توانایی برای ایجاد تاثیر مثبت طولانی مدت مدت در نیوزلند برای سراسر جهان نیز طراحی شده است. مهاجرت به نیوزلند از طریق سیستم های سرمایه گذاری و کارآفرینی، شش گزینه را در خصوص ورود به بازار جهانی در اختیار اشخاص متقاضی نیز قرار می دهد، که عبارتنداز:

 • مهاجرت از طریق کارآفرینی در استارت آپ (BEING AN ANGEL INVESTOR)
 • مهاجرت از طریق کارآفرینی و خرید کسب و کار (BUYING A BUSINESS)
 • مهاجرت از طریقخرید یک دفتر تجاری (BUYING COMMERCIAL PROPERTY)
 • مهاجرت از طریق خرید سهام شرکت های نیوزلندی در بازار بورس (BUYING SHARES)
 • مهاجرت از طریق راه اندازی یک کسب و کار جدید (STARTING A BUSINESS)
 • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری جهت خرید سهام (BUYING BONDS)

شیوه سرمایه گذاری در نیوزلند از طریق کارآفرینی

این طرق برای اشخاصی که با نیازسنجی فرصت های سرمایه گذاری جدید در این کشور، قصد راه اندازی شرکت های نوپا در عرصه فناوری اطلاعات و ارتباطات دارند، مناسب است. ارائه طرح توجیهی در این طرق از موارد حائز اهمیت می باشد. اشخاص متقاضی می بایست با تکیه بر دانش و اشراف از شرایط اقتصادی در کشور نیوزلند، طرح توجیهی مورد قبول سفارت و کنسولگری کشور را نیز ارائه دهند. طرح های توجیهی زمانی با موفقیت مواجه می شود که با اگاهی از اکو سیستم و مختصات کشور نیوزلند در خصوص برنامه های آینده نیز نگارش شده باشند.

سرمایه گذاری در نیوزلند از طریق کارآفرینی و خرید کسب و کار (BUYING A BUSINESS) برای اشخاصی که تمایل به فعالیت در شرکت های نیوزلندی یا تامین مالی شرکت ها را انجام دهند، توصیه می گردد. سرمایه گذاری در یک مدل تجاری تایید شده یا یک کسب و کار فعال که گردش مالی و مشتریان خوبی دارد، گزینه ای است که برخی از مهاجران کارآفرین نیوزلند در نظر می گیرند. در خصوص شرایط مهاجرت به نیوزلند از طریق سرمایه گذاری و کارآفرینی برخی از کسب و کارها در نیوزلند از طریق سایت COMPANY SALES برای فروش عرضه شده اند و اشخاص نیز می توانند لیست آن ها را مشاهده و با صاحبان کسب و کار (BUSINESS OWNERS) تعامل کرده و اطلاعات لازم را درباره اوضاع فعالیت آن ها و قیمت پیشنهادی فروش بدست آورند.

آژانس توسعه اقتصادی نیوزلند

ارتباط با آژانس توسعه اقتصادی نیوزلند (ECONOMIC DEVELOPMENT AGENCY) یا تعامل گسترده با اتاق بازرگانی نیوزلند (NEW ZEALAND CHANBER OF COMMERCE) از دیگر روش های آشنایی با کسب و کارهای فعال و موفق نیوزلند در عرصه های مختلف صنایع تولیدی و خدماتی است. اشخاص متقاضی برای آشنایی با فرصت های سرمایه گذاری در کشور نیوزلند نیز می توانند با مراجعه به سایت های دولتی این کشور و مشاوره عالی رتبه، بر اساس آخرین قوانین و مقررات سرمایه گذاری در نیوزلند، اطلاعات جامع را در اختیار سرمایه گذاران و کارآفرینان ایرانی نیز قرار می دهند.

خرید دفترهای تجاری نیوزلند

مهاجرت به نیوزلند از روش کارآفرینی و سرمایه گذاری با خرید یک انبار تجاری، دفتر کار، کارگاه بزرگ یا کوچک، واحد تولیدی فعال یا نیمه فعال، مغازه های کوچک و خرید واحدهای مسکونی یا تجاری در مجتمع های مسکونی بزرگ امکان پذیر می باشد. برای آشنایی با فرصت های سرمایه گذاری روی خانه یا دفتر تجاری و محل کار در شهرهای مختلف، این کشور به 2 سایت نیوزلندی نیز معروف می باشد. وب سایت اداره املاک و TRADE ME اطلاعاتی جدید و جذاب در خصوص فرصت های سرمایه گذاری و خرید واحدهای تجاری نیز در اختیار افراد قرار می دهد. اشخاص می بایست توجه کنند که برای خرید محلی مسکونی یا تجاری مناسب در نیوزلند، باید در ابتدای امر نسبت به ارزشیابی محل مورد نظر از طریق گزارشی به نام LIM یا LAND INFORMATION MEMORANDUM اطلاعاتی را اخذ نماید.

یکی دیگر از روش های مهاجرت به نیوزلند از طریق برنامه سرمایه گذاری و کارآفرینی، خرید بخشی از سهام شرکت های فعال در بازار بورس نیوزلند (NZX) است. بیش از 200 شرکت فعال در بازار بورس این کشور فعالیت دارند که بالاترین سطح شفافیت مالی و اثر بخشی و رقابت پذیری تجاری را داشته و افراد می توانند با دریافت کد بورس، نسبت به خرید و فروش سهام اقدام کنند. اطلاعات کامل از شیوه های سرمایه گذاری و روش های موجود در بازار بورس را می توان از طریق وب سایت های رسمی این کشور مورد بررسی قرار داد.

بررسی شرایط مهاجرت به نیوزلند از طریق سرمایه گذاری و کارآفرینی

سرمایه گذاری در هلدینگ نیوزلند

هم چون خرید و فروش سهام در بازار بورس ایران که می بایست از طریق کارگزاران رسمی سازمان بورس و اوراق بهادار ایران باشد در نیوزلند هم افراد باید از طریق بروکرهای معتبر نسبت به خرید و فروش سهام اقدام کنند. فهرست کاملی از کارگزاران بورس نیوزلند در وب سایت های این کشور نیز وجود دارد. اشخاصی که از سواد بورسی برخوردار نمی باشند، می توانند در صندوق های سرمایه گذاری، سرمایه گذاری نمایند. قوانین حاکم در بازار بورس نیوزلند را در در سایت های مذکور نیز وجود دارد.

تجزیه و تحلیل عمیق از 50 ایده های کسب و کار کوچک در نیوزلند در مجموعه ای بر قالب نمونه کسب و کار خاص مانند صنعت جایگاه ویژه ای نیز دارد. طبق سیستم های نظر سنجی جهانی راه اندازی کسب و کار در کشور نیوزلند در سال 2016 ساده ترین راه تجارت در جهان است. سالانه وب سایت های رسمی دولت کشورنیوزلند، روند درخواست ثبت نام و ترکیب نام را ظرف چند ساعت مشخص به اتمام می رساند. برای راه اندازی یک کسب و کار جدید، اشخاص متقاضی می بایست شماره مالیاتی شخصی یا شرکتی داشته باشند. بنیان گذاران می بایست با بانک های نیوزلند در همین خصوص تعامل کنند.

مراحل سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی نیوزلند

ارزیابی متقاضیان مهاجرت به نیوزلند همانند 2 کشور کانادا و استرالیا، در 2 بخش انجام می شود. بخش اول، پیش ارزیابی یا همان PRE ASSESSMNET است. در ابتدا هیچ مدرکی از اشخاص خواسته نمی شود و با تکمیل فرم ارزیابی اولیه و ارسال آن، به افراد گفته می شود شایسته(QUALIFY)برای مهاجرت (MIIGRATION) هستند یا خیر. اشخاص متقاضی اگر بتوانند حد نصاب 100 امتیاز را کسب کنند، برای مرحله بعدی انتخاب می شوند. اگر نمره اشخاص بین 100 تا 140 شود، اصطلاحا به POOL LIST رفته و در مدتی که شاید تا 1 سال هم به طور انجامد، قادر خواهند بود به این کشور مهاجرت کنند. اگر اشخاص بیش از 140 امتیاز کسب کنند، در مدت کوتاهی به این کشور خواهند رفت.

مرحله دوم را ارزیابی کامل یا FULL ASSEESMENT می گویند. از اشخاص متقاضی خواسته می شود که تمامی مدارک مورد نیاز که در بخش ارزیابی از آن ها یادکرده اند، را همراه رسید پرداخت هزینه های لازم برای انجام روند بررسی نهایی و صدور ویزا به نیوزلند ارسال کنند، همانند طرقی که در مهاجرت به استان های کانادا نیز دنبال می گردد. تمامی مدارک افراد می بایست ترجمه رسمی شود و مهر و موم به وزارت خارجه و دادگستری گردد. مدرک زبان هم در صورتی که در دانشگاه غیر انگلیسی زبان، افراد درس خوانده اند، باید به اداره مهاجرت به نیوزلند ارسال گردد.

شرایط مهاجرت به نیوزلند از طریق سرمایه گذاری و کارآفرینی

با توجه به طرق مختلف سرمایه گذاری در کشور نیوزلند در سال 2020، از شرایط کارآفرینی و سرمایه گذاری در نبوزلند عبارتند از:

 • حداقل 3 سال مهارت و تجربه در کسب و کار
 • دانش زبان انگلیسی
 • خانواده متقاضی اصلی باید مانند نفر اصلی دانش زبان انگلیسی داشته یا شهریه آزمون ESOL را پیش خرید کنند.
 • شرایط سنی متقاضی تا 65 سال باشد.
 • تکمیل فرم ویزای سرمایه گذاری
 • ارائه 10.000.000 NZD (دلار نیوزلند)
 • سرمایه گذاری به مدت 3 سال
 • سکونت 44 روز در نیوزلند در هر دوسال آخر از دوره 3 ساله سرمایه گذاری و یا 88 روز در دوره 3 ساله

معاینات پزشکی کشور نیوزلند برای اخذ ویزا

انجام معاینات پزشکی (MEDICAL CHECK) و هم چنین دریافت عدم سو پیشینه از این کشور از جمله مدارک دیگر است که مورد نیاز خواهد بود. انجام معاینات پزشکی توسط پزشکان مورد تایید اداره مهاجرت نیوزلند صورت خواهد پذیرفت که لیست به روز شده را در سایت مهاجرت به نیوزلند می توان بدست آورد. افراد می بایست توضیحات مربوط به انجام معاینات پزشکی (MEDICAL EXAMINIATION) را ضمیمه پرونده خود کنند.

افرادی که مقیم یا در کشورهایی زندگی می کنند که از نظر احتمال ابتلا به HIV وجود دارد، افراد می بایست نسبت به آزمایشات پزشکی اقدامات لازم را صورت دهند. اگر افراد با بررسی سایت اداره مهاجرت نیوزلند به این نتیجه رسیدند که حتما باید تست های پزشکی اعم از X-RAY را انجام دهند، می بایست فقط از طریق یکی از 12 موسسه پزشکی مورد تایید دولت نیوزلند در شهرهای تهران، اصفهان، شیراز و مشهد اقدام کنند و برگه های پزشکی را ضمیمه پرونده خود کنند.

شرایط مهاجرت به نیوزلند از طریق سرمایه گذاری و کارآفرینی از قوانین مختص به خود نیز برخوردار است. اشخاص متقاضی می بایست با بررسی شرایط مالیات و دیگر شرایط سرمایه گذاری نسبت به این امر اقدام نمایند. کشور نیوزلند سالانه پذیرا درصدی از افرار در خصوص مهاجرت تحصیلی و سرمایه گذاری نیز می باشند. متقاضیان نیز می توانند در خصوص بررسی شرایط تحصیل در نیوزلند، کار در نیوزلند و سرمایه گذاری در نیوزلند با وکلا و کارشناسان خبره موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این باره تماس حاصل نمایند و از شرایط مشاوره نیز بهره مند شوند.

سوالات متداول در خصوص سرمایه گذاری و کارآفرینی در نیوزلند

سوالات پرتکرار سرمایه گذاران برای کارآفرینی در این کشور عبارتند از:

 • شیوه سرمایه گذاری در نیوزلند از طریق کارآفرینی چطور است؟ این طرق برای اشخاصی که با نیازسنجی فرصت های سرمایه گذاری جدید در این کشور، قصد راه اندازی شرکت های نوپا در عرصه فناوری اطلاعات و ارتباطات دارند، مناسب است.
 • خرید سهام در نیوزلند امکان پذیر است؟ یکی دیگر از روش های مهاجرت به نیوزلند از طریق برنامه سرمایه گذاری و کارآفرینی، خرید بخشی از سهام شرکت های فعال در بازار بورس نیوزلند است.
 • برای راه اندازی یک کسب و کار جدید در نیوزلند چه کاری باید انجام داد؟ اشخاص متقاضی می بایست شماره مالیاتی شخصی یا شرکتی داشته باشند. بنیان گذاران می بایست با بانک های نیوزلند در همین خصوص تعامل کنند.
 • مراحل سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی در نیوزلند چیست؟ اشخاص متقاضی اگر بتوانند حد نصاب 100 امتیاز را کسب کنند، برای مرحله بعدی انتخاب می شوند. اگر نمره اشخاص بین 100 تا 140 شود، اصطلاحا به pool list رفته و در مدتی که شاید تا 1 سال هم به طور انجامد، قادر خواهند بود به این کشور مهاجرت کنند.
 • برای اخذ ویزای نیوزلند نیاز به انجام معاینات پزشکی وجود دارد یا خیر؟ انجام معاینات پزشکی و هم چنین دریافت عدم سو پیشینه از این کشور از جمله مدارک مورد نیاز خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *