مهاجرت به کشور ترکیه

شرایط ویزای همراه ترکیه

شرایط ویزای همراه ترکیه

با توجه به همسایگی ترکیه با ایران هر ساله ایرانیان زیادی برای اقامت به این کشور مهاجرت می کنند. اطلاع از شرایط ویزای همراه ترکیه برای هموطنانی که قصد اقامت در ترکیه همراه با اعضای خانواده را دارند امری ضروری و حائز اهمیت است. متقاضیان می توانند از طریق راه های مختلفی مثل مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، سرمایه گذاری، تولد فرزند، ازدواج با تبعه کشور ترکیه و پناهندگی در ترکیه به این کشور مهاجرت کنند و در ترکیه اقامت داشته باشند. با توجه به افزایش در خواست برای مهاجرت به کشور ترکیه کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این نوشتار تصمیم دارند به بررسی شرایط ویزای همراه ترکیه بپردازند و اطلاعاتی در این خصوص در اختیار متقاضیان قرار دهند. اگر قصد مهاجرت به کشور ترکیه را همراه با اعضاء خانواده خود دارید تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

 • تفاوت دریافت ویزای همراه ترکیه و ویزای توریستی این کشور چیست؟
 • شرایط کار در ترکیه به عنوان همراه چیست؟
 • مزایای زندگی در ترکیه به عنوان همراه چیست؟
 • محدودیت های ویزای همراه در ترکیه چیست؟
 • آیا می توان با استفاده از ویزای همراه این کشور به صورت رایگان تحصیل کرد؟

مهاجرت تحصیلی و شرایط ویزای همراه ترکیه

ادامه تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور ترکیه یکی از راه های رایج و پر مخاطب برای مهاجرت به این کشور محسوب می شود. دروس تحصیلی در دانشگاه های ترکیه به زبان ترکی و انگلیسی ارائه می شود و امکان تحصیل در مقاطع مختلف دانشگاهی برای متقاضیان خارجی و بین المللی وجود دارد. متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل به زبان ترکی را دارند باید در آزمون ورودی YOS شرکت کنند و حداقل نمره تعیین شده را کسب کنند. همچنین برای تحصیل به زبان انگلیسی فرد باید در آزمون SAT شرکت کند.

برای ادامه تحصیل در دانشگاه های ترکیه به پذیرش از دانشگاه مورد نظر در این کشور و ویزای تحصیلی ترکیه نیاز دارید. خانواده فرد نیز می توانند همراه متقاضی در این کشور اقامت داشته باشند، به این منظور اعضاء خانواده می توانند با دریافت ویزای توریستی ترکیه به مدت 3 ماه در این کشور اقامت داشته باشند. اگر خانواده قصد اقامت طولانی در این کشور را داشته باشند باید اقدامات لازم را در جهت اخذ مجوز اقامت انجام دهند. اما از معروفترین و بنام ترین دانشگاه های ترکیه برای اخذ پذیرش دانشجویان ایرانی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

برترین دانشگاه های ترکیه

اخذ ویزای همراه از طریق تحصیل در ترکیه

در حقیقت ویزای همراه ترکیه این اجازه را به اعضای خانواده (همسر، والدین و یا فرزندان) فرد اجازه ورود و اقامت در خاک ترکیه را تا مدت محدودی می دهد. تحصیل در جمهوری ترکیه نیز روشی برای اخذ این نوع ویزای کشور ترکیه محسوب می شود. اما مدت زمان اعتبار مجوز اقامت همراهان در کشور ترکیه مطابق با اعتبار مجوز اقامت دانشجو است اما به طور کلی سقف اعتبار مجوز تا 24 ماه می باشد. مجوز اقامت به همسر و فرزندانی با سن کمتر از 18 سال یا فرزندان وابسته با سن بیشتر از 18 سال تعلق می گیرد. اگر در طول اقامت در کشور ترکیه فرزند شما در این کشور متولد شود باید در ظرف مدت 6 ماه اقدامات لازم را در جهت اخذ مجوز اقامت ترکیه انجام دهید.

مهاجرت تحصیلی و شرایط ویزای همراه ترکیه

اماکن زندگی در کنار خانواده از طریق کار در ترکیه

متقاضیانی که قصد ورود به بازار کار کشور ترکیه را دارند باید برای برقراری ارتباط به زبان ترکی تسلط داشته باشند، تسلط به زبان انگلیسی علاوه بر زبان ترکی پوئنی مثبت برای متقاضی محسوب می شود. برای کاریابی در کشور ترکیه فرد می تواند از طریق وب سایت های کاریابی، موسسات کاریابی معتبر و آگهی های شغلی منتشر شده اقدام کند. برای شناخت موسسات کاریابی معتبر در این کشور به مطالعه مقاله موسسات معتبر کاریابی در ترکیه بپردازید. برخی از مشاغل مورد نیاز در کشور ترکیه عبارتند از: آشپز، بسته بندی پوشاک، جوشکار، MDFکار، نجار، کفاش، خیاطی، تعمیرکار، تور لیدر، کارگر ساده، کفاش و چرم دوز، خیاط و پلاستیک سازی. پس از یافتن کاری مرتبط با رشته تحصیل و یا تخصص و مهارت خود باید مدارک مورد نیاز را جهت بررسی درخواست به کارفرما مربوطه ارسال کنید.

اگر کارفرما با درخواست فرد برای کار موافقت کند دعوت نامه شغلی برای متقاضی ارسال می کند. با دریافت دعوت نامه شغلی فرد می تواند اقدامات لازم را در جهت اخذ ویزای کار ترکیه انجام دهد، همچنین فرد می تواند ویزای همراه این کشور را برای همسر و فرزندان با سن کمتر از 18 سال دریافت کند. فرزندان فرد می توانند بدون دریافت ویزای تحصیلی در مدارس کشور ترکیه ادامه تحصیل دهند، اگر همسر فرد بخواهد در این کشور مشغول به کار شود باید مجوز کار کشور ترکیه را به صورت جداگانه دریافت کند.

شرایط ویزای همراه ترکیه برای سرمایه گذاران خارجی

سرمایه گذاری در کشور ترکیه نیز یکی از راه های مهاجرت به کشور ترکیه است، برای سرمایه گذاری در این کشور راه های گوناگونی مثل: خرید ملک و ثبت شرکت وجود دارد. حداقل سرمایه لازم برای خرید ملک در کشور ترکیه 250000$ (دلار) و سرمایه لازم برای ثبت شرکت در این کشور 100000TL (لیر) است. با سرمایه گذاری در کشور ترکیه فرد می تواند اقامت دائم این کشور را برای خود و اعضاء خانواده کسب کند. برای اطلاع از شرایط ثبت شرکت در کشور ترکیه به مقاله الزامات ثبت شرکت در ترکیه رجوع کنید. مدارک لازم جهت اخذ ویزای سرمایه گذاری کشور ترکیه عبارتند از:

 • تکمیل فرم مربوطه
 • پرداخت هزینه های مربوط به اخذ ویزای سرمایه گذاری و ارائه رسید آن
 • پاسپورت معتبر مدت دار
 • مدارک شناسایی
 • گواهی تمکن مالی
 • گواهی عدم سوء پیشینه تایید شده
 • مدارک پزشکی تایید شده
 • بیمه مسافرتی
 • مشخص شدن محل زندگی در کشور ترکیه
 • اگر قصد مهاجرت با اعضاء خانواده خود را دارید باید اثبات کنید توانایی پرداخت هزینه های زندگی اعضاء خانواده را دارید. همچنین لازم است فرد مدارک لازم را تکمیل کند و سند ازدواج و مدارک شناسایی و پاسپورت اعضای را اعطاء کند.

با مطالعه این مقاله اطلاعاتی در خصوص شرایط ویزای همراه ترکیه کسب کردید، هموطنان می توانند طی تماس با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اطلاعات بیشتری در خصوص شرایط مهاجرت به کشور ترکیه و یا سایر کشورهای مورد نظر کسب کنند.

4/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.