مهاجرت به کشور دانمارک

شرایط ویزای همراه دانمارک

شرایط ویزای همراه دانمارک

در این مقاله به بررسی شرایط ویزای همراه دانمارک پرداخته و هموطنان عزیز را در جریان آخرین تغییرات قوانین و مقررات ویزایی دانمارک قرار میدهیم. بر اساس قوانین کشور دانمارک، متقاضیان پیوستن به اعضای خانواده بایستی از طریق سفارت دانمارک نسبت به اخذ ویزای الحاق خانواده یا ویزای اقامت به عنوان عضو خانواده همراه اقدام نمایند. اما شرط اصلی برای متقاضیان این است که ویزای اقامت کاری یا اقامت دانشجویی دانمارک را داشته باشند.

 • شرایط اخذ ویزای همراه دانمارک در سال 2022 چیست؟
 • آیا از طریق ویزای همراه دانمارک می توان به پاسپورت دانمارک دست یافت؟
 • مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای همراه دانمارک کدامند؟
 • هزینه و مدت زمان رسیدگی به درخواست ویزای همراه دانمارک چقدر می باشد؟

دانمارک برای ایرانیان از جمله بهترین مقاصد مهاجرتی در اروپا محسوب می شود. این موضوع نیز دلایل و علت های خاص خود را دارد. از جمله این دلایل می توان به استاندارد زندگی بالا، تعادل کار- زندگی مطلوب، محیط امن کار و زندگی، فرصت های شغلی فراوان، درآمد بسیار بالا، امکان اخذ اقامت و تابعیت خانوادگی و … اشاره نمود. مهاجرت به دانمارک در سال 2022 از طرق مختلفی امکان پذیر است و شما سرمایه گذاران و متخصصان دانشگاهی می توانید با اخذ مشاوره های حقوقی و مهاجرتی روند مهاجرتی و اخذ ویزای خود و خانواده همراه را تضمین نمائید.

شرایط زندگی در دانمارک 2022 چگونه است؟

دانمارک جزء ثروتمندترین و مرفه ترین کشورهای جهان محسوب می شود. میانگین حقوق ماهیانه در دانمارک حدود 18334.50€ (یورو) می باشد که با توجه به نرخ مبادله روز یورو به قیمت 151000 ریال، این بدان معنا است که متوسط حقوق ماهیانه دانمارکی ها معادل 276850950 ریال ایران می باشد. دانمارک همچنین بواسطه تعادل کار- زندگی بالا به عنوان شادترین کشور جهان معروف است بطوریکه این کشور با داشتن شاخص کیفیت زندگی 192.67 رتبه اول بهترین کشور اروپایی را یدک می کشد.

نمودار مقایسه درآمد در دانمارک، سوئیس، لوکزامبورگ

هزینه زندگی در دانمارک بسیار بالاتر از متوسط اتحادیه اروپایی (EU) می باشد. این هزینه ها شامل آیتم های مختلفی همانند هزینه غذایی، ایاب و ذهاب، اجاره خانه و … می باشد. برآورد تقریبی از هزینه های زندگی در دانمارک 2022 نیز نشانگر آن است که هزینه ماهیانه زندگی در دانمارک بین 650 تا 1200€ (یورو) می باشد. البته نباید فراموش کرد که هزینه زندگی در شهرهای بزرگ به مراتب بالاتر از شهرهای کوچک این کشور می باشد. با توجه به جدول زیر می توان گفت که گرانترین شهر حال حاضر دانمارک، شهر آلبورگ می باشد:

شهر شاخص هزینه زندگی
آلبورگ 85.43
کپنهاگ 82.68
آرهوس 80.99
اودنزه 73.35

انواع ویزا برای مهاجرت به دانمارک

دانمارک علاوه بر اینکه عضوی از کشورهای اتحادیه اروپایی (EU) محسوب شده بلکه همچنین عضو ناحیه 26گانه شنگن نیز محسوب می شود. بنابرین طبیعی است که این کشور درباره سیاست های ویزا و اقامت خود از قوانین و مقررات این اتحادیه و نیز ناحیه شنگن تبعیت کند. متقاضیان خارجی برای مهاجرت به کشور دانمارک با هر هدفی که ممکن است داشته باشند (اهداف تحصیلی، کاری، سرمایه و غیره) نیازمند اخذ اقامت دانمارک هستند. انواع اقامت کشور دانمارک نیز عبارتند از:

 • ویزای اقامت کوتاه دانمارک (ویزای نوع C یا ویزای شنگن دانمارک): که از 1 تا 90 روز صادر شده و به صورت تک، دوبل یا چند گذر صادر می شود. انواع ویزای توریستی، ویزای ترانزیت و ویزای تجاری یا بیزینس ویزا از جمله این ویزاها هستند.
 • ویزای اقامت طولانی دانمارک (ویزای نوع D): این نوع ویزا به ویزای ملی دانمارک معروف بوده و مطابق قوانین ملی کشور دانمارک صادر می شود. ویزای مذکور برای مدت بیش از 90 روز صادر می شود. از این نوع ویزا دانمارک می توان به ویزای کار، ویزای سرمایه گذاری، ویزای تحصیلی و ویزای همراه دانمارک اشاره نمود.

بررسی شرایط ویزای همراه دانمارک

بررسی شرایط ویزای همراه دانمارک

ویزای همراه دانمارک نوعی ویزای اقامت از نوع بلند مدت (بیش از 90 روز) و بر پایه اثبات رابطه خانوادگی افراد صادر می شود. این ویزا برای همسر یا همسران، فرزندان زیر 18 سال و والدین صادر می شود. اصلی ترین شرط ویزای همراه دانمارک نیز داشتن رابطه خانوادگی است که معمولا با ارائه مدارک شناسائی اثبات می گردد. اما فرآیند اخذ این نوع ویزای دانمارک بسیار ساده و راحت است. متقاضیان می توانند با مراجعه به وب سایت درخواست خود را به صورت الکترونیکی ثبت نمایند. برای این منظور متقاضیان باید به سیستم درخواست آنلاین ویزای دانمارک یا ApplyVisa به نشانی اینترنتی http://applyvisa.um.dk/NVP.App/frontpage مراجعه نموده و مراحل زیر را تا پایان فرآیند درخواست ادامه دهند.

مراحل درخواست ویزای همراه دانمارک

مدارک لازم برای اخذ ویزای همراه دانمارک

معمولا افراد می توانند با داشتن انوع ویزای اقامت دانمارک مثل ویزای دانشجویی، ویزای کاری و یا ویزای سرمایه گذاری اعضای خانواده خود را نیز به دانمارک بیاورند. لذا توصیه می شود که ابتداء متقاضی اصلی ویزای خاص خود را دریافت کرده و با اخذ کارت اقامت دانمارک مقیم این کشور شود و در مراحل بعدی برای درخواست ویزای همراه کشور دانمارک درخواست دهد. از جمله مهمترین امتیازات و شرایط ویزای همره دانمارک همچنین امکان کار تمام وقت اعضای خانواده از جمله همسر در کشور دانمارک می باشد. اما مدارک و اسناد لازم جهت اخذ این نوع ویزا عبارتند از:

 • فرم درخواست تکمیل شده
 • پاسپورت معتبر با اعتبار بیش از 6 ماه
 • کپی شناسنامه یا گواهی تولد
 • کپی سند ازدواج یا گواهی ازدواج رسمی
 • گواهی تمکن مالی برای حمایت مالی اعضا خانواده همراه
 • مدرک سکونتی در دانمارک مثل اجاره نامه و یا سند ملک در دانمارک
 • رسید پرداخت هزینه ویزا

شرایط رسیدگی به ویزای همراه دانمارک

در ابتداء باید متذکر شد که مسئول و متولی اصلی رسیدگی به درخواست ویزای همراه دانمارک سفارت این کشور می باشد. بنابراین مراجعه حضوری به سفارت دانمارک جهت اخذ اطلاعات لازم و نیز هماهنگی برای تعیین وقت قبلی مصاحبه با آفیسر سفارت ضروری است. از موارد مهم دیگر در طی فرآیند رسیدگی به درخواست ویزای همراه دانمارک اطلاع از هزینه و مدت زمان رسیدگی به درخواست ها می باشد. طبق اعلان وزارت خارجه دانمارک، هزینه این نوع ویزا برای تمامی اعضای خانواده در سال جاری به شرح ذیل می باشد:

متقاضیان هزینه ویزا به کرون دانمارک
همسر یا همسران DKK64404
فرزند یا فرزندان زیر 18 سال DKK16104
والدین متاهل (پدر یا مادر) DKK19428

اما مدت زمان رسیدگی به درخواست ویزای همراه دانمارک بسته به ملیت هر متقاضی ممکن است از چند هفته کاری تا چند ماه طول بکشد. متخصصان و کارشناسان مهاجرتی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در هر مرحله از مراحل اخذ انواع ویزای همراه از جمله ویزای همراه دانمارک تا حصول نتایج لازم در کنار متقاضیان عزیز می باشند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :