مهاجرت

شرایط ویزای همراه شیلی

شرایط ویزای همراه شیلی

شرایط ویزای همراه شیلی از دغدغه های اصلی متقاضیان مهاجرت به شیلی است که آیا افراد مقیم شیلی حق به همراه آوردن اعضای خانواده را دارند یا خیر؟ آیا اعضای همراه متقاضی از حق کار در کشور شیلی برخوردارند؟ برای درخواست ویزای همراه شیلی از کجا و با چه شرایط و مدارکی باید شروع کرد؟ اصولا هزینه و مدت زمان اعتبار این ویزای شیلی به چه صورتی است؟ همه این سوالات تحت عنوان ویزای همراه شیلی یا Dependent Temporary Residence Vis در همین مقاله تحلیل می شود.

شیلی در سال های اخیر به کانون توجه مهاجران خارجی تبدیل شده است. چرا که اگر کانادا در آمریکای شمالی به عنوان مقصد شماره یک مهاجرتی محسوب می شود، پس شیلی هم درآمریکای جنوبی همین شرایط را به خاطر استاندارد زندگی بالا و فرصت های کاری جذاب دارد. اما با وجود شرایط و سیاست های مهاجرتی آسان شیلی، یکی از دغدغه های افراد متاهل در مهاجرت تحصیلی یک کاری به کشور شیلی به همراه آوردن اعضای خانواده می باشد. این امر از طریق درخواست ویزای همراه شیلی محقق می گردد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده ارزیابی شرایط مهاجرتی متقاضیان مهاجرت به شیلی و نیز مشاوره و راهنمایی برای اخذ ویزای این کشور می باشد.

حقایقی در مورد کشور شیلی

شیلی کشوری در آمریکای لاتین است که از شمال توسط بیابان، در جنوب با سکونتگاه های قبایل بومی ماپوشه، در شرق توسط کوهستان های آند و در غرب توسط اقیانوس آرام به محاصره درآمده است. شیلی عمدتا به خاطر شاعرانش در جهان معروف است و به همین دلیل به این کشور pais del poetas یعنی کشور شعرا نیز گفته می شود. همچنین شیلی در نزد گردشگران خارجی به سبب وجود تنوع پارک های طبیعی و تحت حفاظت خود مشهور است. اما نباید از اقتصاد قدرتمند شیلی نیز به سادگی رد شد. شیلی با سرانه تولید ناخالص داخلی (GDP) حدود $27,058 میلیون (دلار) جزو ثروتمندترین ملل آمریکای جنوبی محسوب می شود:

آیتمشرح
نام کامل کشورجمهوری شیلی
مساحت کل4,300 km کیلومتر مربع
پول ملیپزو (CLP)
کد تماس+56

شرایط مهاجرت با ویزای همراه به شیلی در 2022

همواره یکی از سوالات مهم متقاضیان درباره مهاجرت به شیلی در سال 2022، اطلاع از شرایط و نحوه مهاجرت و انواع مختلف ویزای مسافرتی شیلی می باشد. اکثر مهاجران خارجی که قصد مهاجرت به شیلی را دارند، ابتدا ویزای اقامت موقتی شیلی (Visa Temporario) را درخواست داده و سپس ویزای اقامت دائم (Permanencia Definitiva) این کشور را درخواست می دهند. معمولا برای مهاجران خارجی در شیلی 3 نوع وضعیت مهاجرتی وجود دارد:

وضعیت مهاجرتیشرایط
ویزای توریستی یا کارت توریستی شیلیصادره برای مدت زمان 30 الی 90 روزه
ویزای اقامت موقتیشامل ویزای بازنشستگی، ویزای کار، ویزای حرفه ای، ویزای همرا، ویزای تحصیلی و ویزای سرمایه گذار با اعتبار حداکثر 1 الی 2 سال
ویزای اقامت دائمافراد دارای صلاحیت شامل افراد با اقامت 180 روز در شیلی با اعتبار 5 سال و قابل تمدید یا تبدیل به تابعیت دوگانه

علاوه بر این موارد، 2 دسته ویزایی دیگر نیز می توان برای شیلی متصور شد. این 2 نوع ویزا شامل ویزای کار شیلی (به شرط داشتن پیشنهاد کاری) و ویزای دانشجویی شیلی (به شرط داشتن دعوتنامه یا تاییدیه پذیرش دانشگاهی) می باشد. لازم به ذکر است که هر کدامیک از ویزاهای فوق دارای شرایط و الزامات خاص خود می باشد که در مقالات قبلی مربوط به کشور شیلی به آنها اشاره شده است.

شرایط مهاجرت با ویزای همراه به شیلی

ارزیابی شرایط ویزای همراه شیلی

ویزای همراه شیلی یا Dependent Temporary Residence Vis ویزایی است که همسر و فرزندان دارنده ویزای شیلی را تحت پوشش قرار می دهد. نکته مهم قابل ذکر در این مورد اینکه اعضای همراه با این نوع ویزا حق کار در شیلی را ندارند و فقط دارنده ویزا مجاز به کار در کشور شیلی می باشد. حداکثر مدت اعتبار این نوع ویزای شیلی تا 1 سال می باشد. پس از گذشت اعتبار ویزا، متقاضیان حق درخواست تمدید ویزا را با احراز شرایط اولیه دارند. ناگفته نماند که ویزای همراه شیلی نیز تحت دسته کلی ویزای اقامت موقت شیلی قرار دارد. بنابراین افراد دارای ویزای همراه شیلی نیز بعد از گذشت 180 روز می توانند متقاضی اخذ ویزای اقامت دائم (PR) شیلی باشند.

اما اعضای خانواده همراه تنها در صورتی از حق کار در شیلی برخوردارند که ویزای کار شیلی و یا ویزای حرفه ای را درخواست نمایند. شرط اخذ این نوع از ویزاهای کشور شیلی نیز داشتن جاب آفر یا همان پیشنهاد کاری است. با این نوع ویزا، متقاضیان می توسانند در هر نقطه از کشور شیلی کار و زندگی کنند. لازم به ذکر است که ویزای کاری شیلی نیز تحت ویزای اقامت موقت و با اعتبار حداکثر 2 سال برای متقاضیان صادر می شود. نکته واپسین اینکه با اتمام اعتبار ای نوع ویزا، شما حق تمدید مجدد ویزا را نیز دارید. به شرط اینکه کلیه شرایط اولیه اخذ ویزا را احراز نمائید.

مدارک و شرایط ویزای همراه شیلی

متقاضیان اخذ ویزای همراه شیلی برای درخواست این نوع ویزا می توانند با تهیه شرایط و مدارک لازم و مراجعه به نزدیک ترین سفارت یا کنسولگری شیلی اقدام مقتضی را انجام دهند. روش دیگر برای درخواست ویزای همراه شیلی از طریق مراجعه به وزارت امور خارجه شیلی در شهر سانتیاگو می باشد. به هر ترتیب، برای درخواست و دریافت ویزای همراه شیلی لازم است که مدارک زیر به سفارت شیلی تحویل داده شود:

  • فرم درخواست دقیقا تکمیل شده
  • کپی شناسنامه و سند ازدواج
  • گزارش پلیس از سوء پیشینه متقاضی (در طی یک ماه اخیر)
  • گواهی پزشکی (در طی یک ماه اخیر)
  • 4 قطعه عکس جدید پاسپورتی
  • پاسپورت معتبر و فتوکپی از صفحه اطلاعات آن
  • انگیزه نامه برای تبیین دلایل درخواست ویزای همراه شیلی

اما در پایان، اشاره به نکته ای خالی از لطف نمی باشد. نکته اینکه، بهترین و در ضمن آسانترین روش برای اخذ ویزای همراه شیلی، درخواست به هنگام ورود به شیلی می باشد. به عبارتی، ساده ترین روش ورود به کشور شیلی با ویزای توریستی و سپس تبدیل آن به ویزای همراه شیلی می باشد.

شرایط زندگی در شیلی چگونه است؟

هزینه زندگی در کشور شیلی به فاکتورها و عوامل زیادی بستگی دارد. اینکه شما متاهل باشید یا مجرد، کارگر باشید یا دانشجو و یا مقیم باشید یا غیرمقیم. اما در یک جمع بندی کلی می توان چنین گفت که هزینه زندگی در کشور شیلی ارزان تر و مقرون به صرفه تر از خیلی از کشورهای غربی است. مثلا هزینه زندگی در شیلی سال 2022 در حدود 30.27% کمتر از کشوری مثل ایالات متحده آمریکا می باشد. همچنین، هزینه اجاره مسکن در شیلی 61.41% پایین تر از کشور آمریکا است. در مجموع، یک نفر برای یک زندگی متوسط و معقول در شیلی به بودجه مالی ماهانه حدود 1000$ تا 1200$ (دلار آمریکا) نیازمند است.

پارامتر هزینههزینه زندگ در شیلی (پزو)
آپارتمان یک خواب در داخل شهرCLP307511.36
آپارتمان یک خواب در بیرون از شهرCLP265774.65
آپارتمان 3 خواب در داخل شهرCLP537832.40
آپارتمان 3 خواب در بیرون از شهرCLP448731.34
تخم مرغ (1 شانه 12 تایی)CLP1829.40
شیر (1 لیتر)CLP772.36
برنج (1 کیلوگرم)CLP915.38
یک قرص نانCLP945.46
قبوض آب، برق، گاز و غیره برای آپارتمان 85 مترمربعیCLP76259.01
حمل و نقل ماهانهCLP36200.00
میانگین درآمد خالص ماهیانهCLP500503.18

برای کسب اطلاع درخصوص انواع روش های مهاجرت قانونی به شیلی و یا هر کشور خارجی دیگر با کارشناسان مهاجرتی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

3/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *