مهاجرت به کشور نروژ

شرایط ویزای همراه نروژ

شرایط ویزای همراه نروژ

توسعه یافته بودن، ثبات اقتصادی بالا، میزان تولید ناخالص داخلی و پایین بودن آمار بیکاری از جمله مواردی است که موجب پر طرفدار بودن کشور نروژ در میان متقاضیان مهاجرت شده است. اگر چه نروژ از ایده آل ترین مقاصد برای زندگی است اما شرایط ویزای همراه نروژ به سادگی برخی دیگر از کشورهای اروپایی از جمله دانمارک و هلند نیست. در مقاله پیش رو تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به ارائه اطلاعاتی در خصوص کشور نروژ، شرایط ویزای همراه، هزینه زندگی در این کشور و مطالب مرتبط دیگر پرداخته اند که امید است مطالعه آن مفید باشد.

شرایط زندگی در کشور نروژ

نروژ که به طور رسمی پادشاهی نروژ خوانده می شود، با کشورهای فنلاند، روسیه و دانمارک هم مرز می باشد و به لحاظ تولید ناخالص داخلی به ازای جمعیت، پس از لوکزامبورگ، دومین کشور دنیا است. امروزه در میان کشورهای با حکومت سلطنتی، نروژ ثروتمندترین کشور شناخته شده است که از سال 2001 تا سال 2006 به طور پی در پی به لحاظ شاخص توسعه انسانی رتبه اول را کسب کرده است. در اواخر سال 2019 نیز از سوی بانک جهانی به عنوان یکی از بهترین و با ثبات ترین کشورهای دنیا به لحاظ شرایط اقتصادی شناخته شد که آمار بیکاری آن نیز تنها 3.9% است. همه این ها به معنای رفاه اجتماعی بالای زندگی خواهد بود که باعث شده خصوصا افراد متاهل با خاطر جمع تری این کشور را به عنوان مقصد خود انتخاب کنند.

هزینه زندگی همراه نروژ

میزان هزینه ای که فرد به طور ماهیانه برای زندگی در نروژ صرف می کند بستگی زیادی به سبک زندگی فرد دارد و بین 2176$ (دلار آمریکا) تا 4352$ (دلار آمریکا) تخمین زده شده است و با اضافه شدن هر فرد حدود 700$ تا 1000$ (دلار آمریکا) به این ارقام افزوده می شود. لازم است ذکر شود مطابق آمار سایت نامبیئو زندگی در نروژ نسبت به ایران بدون احتساب اجاره منزل حدود 153% گران تر است. اجاره منزل در نروژ نیز نسبت به شهرهای ایران 143% بیشتر می باشد. هزینه زندگی در نروژ در جدول ذیل به طور جزیی تر و دقیق تر بررسی گردیده:

اقلام هزینه به دلار آمریکا
یک وعده غذا برای دو نفر در یک رستوران معمولی 86
یک بطری آب 2.73
بلیت یک طرفه مترو 4.01
بلیت ماهیانه مترو 81.20
خدمات ماهیانه آب، برق، سرمایش و گرمایش واحد 85 متری 169.55
حق عضویت ماهیانه باشگاه بدنسازی 44.63
اجاره ماهیانه آپارتمان یک خوابه درمرکز شهر 1115
اجاره ماهیانه آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر 1825

شرایط و نحوه اخذ ویزای همراه نروژ

شرایط و نحوه اخذ ویزای همراه نروژ

ذکر این نکته اهمیت به سزایی دارد که اگر چه تحصیل در نروژ رایگان است و این نکته مثبت بزرگی به حساب می آید اما ویزای تحصیلی نروژ در غالب موارد منجر به صدور ویزای همراه نمی شود. در نتیجه افرادی که متاهل هستند یا باید هر دو از دانشگاه های نروژی پذیرش اخذ کنند یا تحصیل در دانمارک یا هلند را انتخاب نمایند که اگر چه رایگان نیستند و سالیانه بین 12000€ تا 16000€ (یورو) هزینه در بر خواهند داشت، اما در غالب موارد منجر به صدور ویزای همراه نیز می شوند. لازم به ذکر است اگر چه تحصیل در نروژ معمولا منجر به صدور ویزای همراه نمی شود اما همراه می تواند همچنان با ویزاهای گردشگری وارد خاک نروژ شود منتهی این نوع ویزاها بر خلاف ویزاهای تحصیلی، قابلیت تبدیل به ویزاها اقامتی را دارا نمی باشند.

البته پس از اتمام تحصیلات نروژ ویزایی تحت عنوان جستجوگر کار برای فرد صادر می کند و فرد می تواند به محض استخدام شدن تقاضای الحاق همراه یعنی فرزندان زیر 18 سال و همسر خود را همراه با مدارک لازم به اداره مهاجرت و سفارت نروژ تقدیم کند. از تقدیم مدارک تا زمان صدور ویزای همراه، در صورت وجود شرایط ویزای همراه نروژ، معمولا 2 تا 6 ماه زمان لازم است.

شرایط و مدارک لازم برای اخذ ویزای همراه نروژ

کسی که تمام شرایط ویزای همراه نروژ از جمله شغلی ثابت و تمام وقت در نروژ با درآمد مکفی را دارا باشد می تواند تقاضا کند تا همراه وی نیز به او در نروژ ملحق شود. بدین منظور تقدیم مدارک ذیل ضروری است:

  • پاسپورت معتبر
  • عکس پاسپورتی امضا شده
  • بیمه معتبر دراروپا
  • تمکن مالی لازم با گواهی ترجمه شده بانک و فیش حقوقی فرد اصلی درنروژ اثبات می شود
  • فرم تکمیل شده درخواست ویزای همراه
  • اثبات تهیه منزل مسکونی مناسب با توجه به تعداد همراه

لازم به ذکر است مدارک مذکور یا باید در سایت سفارت بارگزاری شوند یا با پست سفارشی برای سفارت ارسال گردند و متقاضی در نهایت منتظر پاسخ بررسی مدارک بماند. از جمله مواردی که شانس ویزا شدن فرد را افزایش می دهد می توان به سابقه سفر پیشین به حوزه شنگن در 5 سال گذشته اشاره داشت و طبیعتا هر چه تعداد این سفرها بیشتر باشد، همراه از شانس بالاتری برای اخذ ویزا برخوردار خواهد بود.

در مقاله بالا به موضوع شرایط ویزای همراه نروژ در کنار مطالب مرتبط دیگر از جمله مدارک مورد نیاز به منظور درخواست ویزا و شرایط زندگی در این کشور پرداخته شد که امید است مطالعه آن مفید بوده باشد. متقاضیان تحصیل و زندگی درنروژ هم چنین می توانند علاوه بر مطالعه سایر مطالب سایت، در نهایت برای کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط خود با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *