مهاجرت به کشور پاراگوئه

شرایط ویزای همراه پاراگوئه

شرایط ویزای همراه پاراگوئه

شرایط ویزای همراه پاراگوئه یا (Paraguayan cédula) یکی از مهم ترین مطالبی است که متقاضیان مهاجرت به این کشور باید شرایط آن ها را مورد بررسی قرار دهد. پاراگوئه از جمله کشورهای آمریکای جنوبی محسوب می گردد که به سبب ثبات اقتصادی و رشد و رونق بازار کسب و کار همواره مورد توجه اکثر مهاجران خارجی قرار دارد. اما دلیل دیگر برای افزایش روند تقاضا جهت مهاجرت به کشور پاراگوئه را می توان در فرآیند آسان مهاجرتی به این کشور دانست. فرآیندی که اخذ اقامت و تابعیت را در پاراگوئه بسیار آسان و ساده می سازد.

متقاضیان از طرق مختلفی می توانند به پاراگوئه 2022 مهاجرت نموده و اقامت و تابعیت این کشور را به دست آورند. اقامت از طریق سرمایه گذاری، ازدواج یا کار از جمله این موارد می باشد. اما روش آسان دیگر مخصوصا برای اعضای خانواده همراه متقاضیان از طریق درخواست ویزای همراه پاراگوئه می باشد. موضوع مهمی که کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در قالب این مقاله به بررسی چند و چون آن پرداخته و شما را با شرایط مهاجرتی پاراگوئه در سال 2022 آشنا می سازند.

 • شرایط مهاجرت به پاراگوئه از طریق ویزای همراه چیست؟
 • آیا همه شهروندان خارجی در این کشور می توانند از ویزای همراه استفاده کنند؟
 • آیا به پدر و مادر نیز ویزای همراه تعلق می گیرد؟
 • شرایط استفاده از ویزای همراه چیست؟

درباره پاراگوئه 2022

پاراگوئه یا به زبان اسپانیولیRepública del Paraguay کشوری کوچک در قاره آمریکای جنوبی می باشد که تماما محصور در خشکی و بدون دسترسی به آب های آزاد می باشد. این کشور در جنوب شرقی، جنوب و جنوب غربی با کشور آرژانتین، در شمال با بولیوی و در شرق نیز با برزیل مرز مشترک دارد. این کشور به مرکزیت شهر آسانسیون از جمله کشورهای دو زبانه آمرریکای جنوبی محسوب شده و مردم به دو زبان گوآرانی و اسپانیایی تکلم می کنند. در جدول زیر می توان به صورت بهتری با رتبه های بین المللی کشور پاراگوئه و جایگاه جهانی این کشور آشنا شد:

پارامتر شاخص ارزیابی رتبه جهانی
سرانه GDP $3813 (دلار) 103
درآمد خالص $426 (دلار) 132
امید به زندگی 74.00 85
شاخص تحصیلات 59.00% 119
شاخص فساد 30% 128
برابری جنسیتی 67.60% 99
توریست های بازدیدکننده در سال 649000 124

پاراگوئه از یک اقتصاد مدرن برخوردار بوده و اصول این اقتصاد بر پایه تجارت بین المللی استوار است. هنوز هم صادرات تولیدات صنایع کشاورزی و محصولات غذایی حرف اول را در اقتصاد پاراگوئه می زند. اما در سال های اخیر بازار کار فناوری های نوین در پاراگوئه داغ شده است. در همین راستا جالب است بدانید که پاراگوئه دارای دومین نیروگاه بزرگ هیدروالکتریک در جهان بوده و از این نظر جزء برگترین صادر کنندگان برق در منطقه و جهان محسوب می شود.

بررسی شرایط ویزای همراه پاراگوئه

مطابق قوانین کشور پاراگوئه، شرط ورود به این کشور دریافت ویزای اقامت این کشور می باشد. از این رو، مهاجران خارجی از سراسر جهان می توانند متقاضی اخذ ویزای اقامت این کشور باشند. فرآیند درخواست اقامت پاراگوئه (Paraguayan cédula) معمولا یک فرآیند نسبتا ساده ای می باشد که در حدود 70 روز طول می کشد و از شرایط اصلی دریافت این اقامت نیز داشتن گواهی عدم سوء پیشینه، گواهی سلامت پزشکی و برخی مدارک هویتی می باشد. ضمنا این مدارک نیز حتما باید به زبان اسپانیایی ترجمه شود.

اما روش های مختلفی برای اخذ اقامت پاراگوئه و زندگی در این کشور وجود دارد. یکی از این روش ها اخذ اقامت پاراگوئه از طریق آشنایی با شرایط ویزای همراه پاراگوئه است. به عبارت دیگر در این روش، شما از طریق اسپانسر خانوادگی می توانید به اقامت کشور پاراگوئه دست یابید. در این صورت شما برای اخذ ویزای همراه پاراگوئه دو روش پیش رو دارید:

 • اگر یکی یا هر دو والدین از اتباع پاراگوئه باشند، شما به راحتی می توانید در این کشور زندگی کرده و با اقامت دائمی در این کشور به تابعیت پاراگوئه نیز دست یابید.
 • اگر همسر شما جزء شهروندان پاراگوئه باشد و یا مقیم دائم این کشور باشد، شما از این طریق می توانید به ویزای همراه پاراگوئه دست یافته و نهایتا پس از 3 سال زندگی متقاضی اخذ پاسپورت این کشور باشید.

بررسی شرایط ویزای همراه پاراگوئه

شرایط و مدارک جهت اخذ ویزای همراه پاراگوئه

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای همراه پاراگوئه جزء مدارک مهمی هستند که باید به سفارت این کشور تحویل داده شود. اما قبل از تحویل بایستی کلیه مدارک مربوطه اولا به زبان اسپانیایی ترجمه رسمی شده و ثانیا به تایید سفارت پاراگوئه برسد. اما این مدارک در سال 2022 به شرح ذیل می باشد:

 • فرم درخواست ویزای همراه پاراگوئه
 • کپی شناسنامه یا گواهی تولد
 • کپی سند ازدواج
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • گواهی اثبات تمکن مالی کافی برای ساپورت مالی خانواده
 • پاسپورت معتبر

اما برای اخذ ویزای همراه پاراگوئه کمی شکیبا باشید چراکه ممکن است مدت زمان این فرآیند تا دست یابی به ویزای مربوطه تا 4 ماه نیز طول بکشد. اما نکته آخری که لازم است تذکر داده شود اینکه هزینه مربوط به درخواست این ویزا در سال جاری حدود USD260 (دلار) می باشد و این هزینه شامل کل اعضای خانواده یعنی هم والدین، هم همسر و هم فرزندان می باشد.

امتیازات ویزای همراه پاراگوئه

مهاجرت به پاراگوئه با اخذ ویزای همراه این کشور امتیازات مختلفی برای متقاضیان در پی دارد. اولا پاراگوئه کشوری به لحاظ اقتصادی خیلی با ثبات می باشد. این کشور غنی از منابع است و از بازار کار خوبی برخوردار است. به همین دلیل کاریابی در کشور پاراگوئه برای متقاضیان بسیار آسان می باشد. مالیات ها در پاراگوئه بسیار پایین بوده و تنها مختص افرد با درآمد بالاتر از میانگین درآمدی مشاغل ملی پاراگوئه می باشد. پاراگوئه همچنین کشوری با سابقه خوبی از ثبات سیاسی، ثبات کشاورزی و انرژی و شیوه مهاجرتی آسانی (فرآیند آسان اخذ اقامت و تابعیت) است که در بسیاری از کشورها معمول نیست. این کشور همچنین تابعیت مضاعف افراد را پذیرفته و به راحتی برای آنها پاسپورت دوم صادر می کند. اما افراد به سه طریق می توانند به تابعیت پاراگوئه دست بایند. این سه روش در سال 2022 عبارتند از:

روش ها شرایط
اقامت پاراگوئه از طریق برنامه سرمایه گذاری (SUACE) حداقل سرمایه گذاری 5000$ (دلار) ومدت اقامت 3 سال
تابعیت از طریق ازدواج با اتباع پاراگوئه حداقل 3 سال اقامت و زندگی در کشور پاراگوئه
تابعیت از طریق کار در کشور پاراگوئه حداقل 3 سال اقامت دائم در کشور پاراگوئه

سوالات مکرر درباب شرایط ویزای همراه پاراگوئه

اصولا پاراگوئه به دلیل مقررات و قوانین مهاجرتی آسان مخصوصا در زمینه اخذ اقامت و تابعیت در بین کشورهای مختلف آمریکای لاتین معروف است. یکی از این روش های آسان مهاجرتی به کشور پاراگوئه از طریق اخذ ویزای همراه می باشد که باعث طرح سوالاتی توسط متقاضیان می گردد:

 • آیا امکان دریافت تابعیت از طریق ویزای همراه پاراگوئه وجود دارد؟ بله، متقاضیان می توانند از این طریق و فقط پس از گذشت 3 سال اقامت در پاراگوئه متقاضی اخذ پاسپورت دوم در کشور پاراگوئه باشند.
 • شرایط اخذ تابعیت پاراگوئه در سال 2022 چیست؟ اولا سن متقاضی بالای 18سال باشد. ثانیا حداقل 3 سال در کشور پاراگوئه اقامت داشته باشد. ثالثا مطابق قانون حسن رفتار داشته باشد.
 • شرایط اثبات تمکن مالی متقاضی جهت اخذ ویزای همراه خانواده پاراگوئه چگونه است؟ این شرط شامل ارائه صورت حساب بانکی فعال می باشد که حداقل دارای مبلغی حدود 5500$ (دلار) باشد.
 • هزینه درخواست ویزای همراه کشور پاراگوئه چقدر است؟ این هزینه در سال جاری یعنی سال 2022 در حدود 260$ (دلار) برای کل اعضا خانواده می باشد.

اما در پایان یادآور می شود که فرآیند اخذ ویزای همراه پاراگوئه مسیری پر پیچ و خم اداری و حقوقی خاصی دارد که شما بدون کمک یک وکیل مهاجرتی حرفه ای نمی توانید در این مسیر به موفقیت کامل برسید. به همین دلیل ما توصیه می کنیم که نه تنها در فرآیند اخذ ویزای همراه بلکه در فرآیند اخذ کلیه ویزاهای مطرح جهان از مشاوره های برتر وکلای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهره مند شوید.

4/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.