مهاجرت

شرایط ویزای همراه کویت

شرایط ویزای همراه کویت

شرایط ویزای همراه کویت به نسبت بسیاری از کشورهای اروپایی ساده تر است و می توان اقدامات لازم در این رابطه را انجام داد. برای مهاجرت به کشور کویت راه ها و روش های گوناگونی وجود دارد که متقاضی باید با توجه به شرایط خود بهترین گزینه را برای مهاجرت انتخاب کند. کویت کشور محبوبی برای مهاجرت و اقامت محسوب می شود و در واقع می توان گفت بیشتر جمعیت این کشور را مهاجران تشکیل می دهند. این کشور در غرب قاره آسیا قرار دارد و دارای مرز های آبی (از طریق دریای خلیج فارس) با کشور ایران است. با توجه به اینکه اقامت در کشور کویت یکی از گزینه های هموطنانی است که قصد مهاجرت دارند، کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این نوشتار به بررسی شرایط ویزای همراه کویت می پردازند.

 • شرایط دریافت ویزای همراه در کویت چیست؟
 • چه کسانی اجازه درخواست برای دریافت این ویزا را دارند؟
 • آیا ویزای همراه در این کشور به صورت همزمان ارائه می شود؟
 • مزایا و محدودیت های دریافت این ویزا چیست؟
 • شرایط کار در کویت با ویزای همراه چگونه است؟

شرایط مهاجرت تحصیلی به کویت به همراه خانواده

مهاجرت تحصیلی به کویت یکی از راه های رایج و پر مخاطب است و دانشجویان خارجی و بین المللی می توانند بدون وجود محدودیتی در دانشگاه های کشور کویت در رشته های مختلف تحصیلی (حتی رشته پزشکی و دندانپزشکی) ادامه تحصیل دهند. متقاضیان خارجی و بین المللی که قصد ادامه تحصیل در کشور کویت را دارند باید در اولین قدم پذیرش یکی از دانشگاه های این کشور را به دست آورند به این منظور متقاضی باید به بررسی دانشگاه های این کشور بپردازد و با توجه به شرایط خود بهترین گزینه را برای ادامه تحصیل انتخاب کند. پس از انتخاب دانشگاهی در کشور کویت متقاضی باید با ارسال مدارک مورد نیاز پذیرش دانشگاه را کسب کند. دروس تحصیلی در دانشگاه های کویت به زبان عربی و انگلیسی تدریس می شود، پس لازم است برای تحصیل در این کشور به یکی از زبان ها نامبرده شده تسلط داشته باشید.

دانشجویانی که موفق به اخذ پذیرش تحصیلی شوند می توانند اقدامات لازم را در جهت اخذ ویزای تحصیلی کویت انجام دهند. لازم به ذکر است متقاضیانی که قصد مهاجرت تحصیلی به کشور کویت را دارند نمی توانند ویزای همراه این کشور را دریافت کنند. متقاضیان از طریق مهاجرت تحصیلی نمی توانند به صورت دائمی در کشور کویت اقامت داشته باشند و باید پس فارغ التحصیلی ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری کویت یا سرمایه گذاری تبدیل کنند. اگر قصد اقامت همراه با اعضاء خانواده را دارید بهتر است سرمایه گذاری در کویت را تجربه کنید زیرا شرایط ویزای همراه برای شما مساعد تر خواهد شد.

شرایط ویزای همراه کویت برای کارکنان خارجی

شرایط ویزای همراه کویت برای کارکنان خارجی

مهاجرت کاری یکی از راه های اقامت در کشور کویت به شمار می آید، برای شروع کار در این کشور قوانین و مقرراتی وضع شده است که متقاضی ملزم به رعایت آن ها است. متقاضیان خارجی و بین المللی برای ورود به بازار کار در کویت به دعوت نامه شغلی صادر شده از کارفرمایی معتبر در این کشور و ویزای کار کویت نیاز دارند. رایج ترین راه جهت یافتن کار در کشور کویت کسب اطلاعات از موسسات کاریابی معتبر این کشور است، برخی از موسسات کاریابی معتبر در کشور کویت عبارتند از: Baytkuwait/ Workcircle Kuwait/ Sos hr solution/ Mackenzie jones/ Hrinvest/ International employment agacies/ Actionrecruitment and management. همچنین متقاضیان می توانند از طریق وب سایت های کاریابی، آگهی های شغلی منتشر شده و دوستان و آشنایان به دنبال شغل مورد نظر خود باشند.

پس از آنکه موفق به دریافت دعوت نامه شغلی شدید می توانی اقدامات لازم را در جهت اخذ ویزای کار کویت انجام دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط کار در این کشور می توانید به مطالعه مقاله کار در کویت بپردازید. اگر قصد دارید همراه خانواده به کشور کویت مهاجرت کنید باید پس از گذشت 6 ماه از شروع کار در این کشور اقدامات لازم را در جهت اخذ ویزای همراهان انجام دهید. به این منظور متقاضی باید فرم مورد نظر را تکمیل کند و اثبات نماید که توانایی پرداخت هزینه های زندگی را دارد. همچنین ارائه مدارک شناسایی و پاسپورت اعضاء، عکس پاسپورتی و سند ازدواج الزامی است.

پیش شرط های جدید ویزای همراه کویت

به دستور شیخ فهد یوسف سعود الصباح، وزیر دفاع و سرپرست وزارت کشور، تصمیمات جدیدی درباره شرایط ویزای همراه کویت اتخاذ شده است. از 27 ژانویه سال 2024، قانون جدید برای صدور ویزای همراه مورد توجه قرار می گیرد. بر اساس قانون جدید، ویزای همراه به افرادی اختصاص داده می شود که حداقل 800KD (دینار کویت) در ماه درآمد دارند. این افراد حتما باید مدرک دانشگاهی داشته باشند. از طرف دیگر، آن ها باید در حوزه تخصصی خود مشغول به کار باشند.

افرادی که در مشاغل زیر کار می کنند اما، می توانند درخواست ویزای همراه را بدون پیش شرط ارائه کنند:

 • مشاوران قضایی، دادستان ها، مجریان قانون و کارمندان بخش دولتی
 • پزشکان و داروسازان
 • مدیران مدرسه، معاونین، معلمان، مددکاران اجتماعی
 • مشاوران مالی دولتی
 • مهندسان
 • حافظان قرآن
 • کارکنان وزارت بهداشت کویت
 • مددکاران اجتماعی
 • مربیان و بازیکنان فدراسیون های ورزشی کویت
 • خلبان و مهاندار هواپیما
 • مسئولین کفن و دفن

منبع: arabtimesonline

مدارک لازم برای دریافت ویزای همراه کویت

ویزای همراه کویت یکی از انواع ویزاهایی است که در کویت وجود دارد. هر فرد برای درخواست ویزای همراه باید مبلغی نزدیک به 175$ (دلار) را نیز پرداخت کند. برای هر یک از اعضای خانواده این ویزا باید به صورت جداگانه ارائه شود. نمی توان با یک درخواست برای کل اعضای خانواده ویزا دریافت کرد. مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای همراه کویت عبارتند از:

 • پاسپورت معتبر که 2 سال حداقل انقضا داشته باشد
 • فرم درخواست ویزا که مورد تایید وزارت امور خارجه کویت باشد
 • یک قطعه عکس از متقاضی
 • آزمایش ایدز
 • گواهی سلامت در برابر بیماری های هپاتیت B و C، مالاریا، فیلاریاز، سفلیس. همچنین اشعه ایکس از قفسه سینه این تست ها باید توسط پزشک معتمد سفارت خانه انجام شود.
 • نداشتن سابقه کیفری
 • برای کودکان زیر 5 سال باید برنامه واکسیناسیون به درستی انجام شده باشد.

تصویر فرم درخواست ویزای همراه به شرح زیر است:

فرم درخواست ویزای کویت

شرایط ویزای همراه کویت برای سرمایه گذاران خارجی

یکی از راه های مطمئن برای مهاجرت به کشور کویت که منجر به اخذ اقامت دائم این کشور می شود، سرمایه گذاری در کویت است. واحد پول کشور کویت در لیست ارز های با ارزش قرار دارد که می تواند در سرمایه گذاری افراد تاثیر به سزایی داشته باشد. برای سرمایه گذاری در کشور کویت راه های مختلفی وجود دارد اما این طور که از شواهد مشخص است ثبت شرکت در این کشور طرفداران زیادی دارد. لازم به ذکر است متقاضیان خارجی و بین المللی نمی توانند بیشتر از 49% از سهام شرکت را تصاحب کنند، پس برای ثبت شرکت در کشور کویت به حضور فردی با تابعیت کشور کویت لازم است. با سرمایه گذاری در این کشور متقاضی می تواند به همراه همسر و فرزندان در کویت اقامت داشته باشند و پس از گذشت مدت زمان مشخص و موفقیت حاصل شده اقامت دائم این کشور را کسب کند.

با مطالعه این مقاله اطلاعاتی در خصوص شرایط ویزای همراه کویت کسب کردید، برای مهاجرت به کشور کویت راه های گوناگونی وجود دارد که با مطالعه مقاله مهاجرت به کویت از آن ها مطلع می شوید. همچنین متقاضیان می توانند طی تماس با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از مشاوره های در نظر گرفته شده برای مهاجرت به کشور کویت و یا سایر کشورهای دنیا برخوردار شوند.

4/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *