مهاجرت کاری انگلستان

شرایط ویزای کاری انگلستان

شرایط ویزای کاری انگلستان و انواع آن

ویزای کار انگلستان (Tier 2) یکی از پر متقاضی ترین ویزاهای انگلستان در سال 2019 است و از شرایط ویزای کاری انگلستان می توان به پیشنهاد کار از سوی کارفرما، داشتن گواهی اسپانسری کارفرما و کسب حداقل امتیاز از سیستم ارزیابی انگلستان اشاره نمود. انواع ویزای کار انگلستان شامل ویزای کارگر ماهر- عمومی Tier 2، ویزای انتقال درون شرکتی Tier 2 و ویزای ورزشکاران Tier 2 می باشد. متقاضیان می توانند با احراز شرایط لازم، پرونده درخواست خود را تشکیل و در بانک متقاضیان خارجی جهت ارزیابی قرار گیرند.

هموطنان ایرانی نیز می توانند درخواست ویزای کار انگلستان Tier 2 را به مرکز ویزاهای بریتانیا و درخواست ویزای مهاجرت (VAC) واقع در تهران تحویل دهند. در صورت عدم دسترسی به مرکز VAC در تهران، متقاضیان می توانند از طریق مراکز درخواست ویزای بریتانیا در ترکیه و امارات متحده عربی اقدام نمایند. در صورت تعیین وقت ملاقات قبلی در مرکز درخواست ویزای تهران، شما بایستی قبل از حضور در مرکز درخواست ویزا، در وب سایت VFS Global  ثبت نام نموده و برای طی مراحل بعدی به مرکز درخواست ویزا مراجعه نمائید. برای این منظور و اطلاع دقیق از شرایط ویزای کاری انگلستان، حتما از مشاوره های کارشناسان و وکلای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت استفاده نمائید.

شرایط ویزای کاری انگلستان و انواع آن

انگلستان دارای یک اقتصاد فعال و قدرتمندی در جهان است و ویزاهای مختلفی نیز برای متقاضیانی دارد که مایل به کار در این کشور هستند. بر طبق قانون مهاجرت انگلستان در سال 2019، اگر متقاضیان قصد مهاجرت به انگلستان برای انجام کاری را دارند، آنها برای این منظور ابتداء بایستی پیشنهاد کار پیدا کرده و سپس درخواست ویزای خود را پرونده نمایند. در حقیقت، از شرایط ویزای کار انگلستان این است که کارفرما از طرف متقاضی عهده دار پیگیری صدور ویزای کار می باشد.

شایان ذکر است که در کشور انگلستان، انواع ویزاهای مختلف با عنوان Tier شناخته می شوند و شامل ویزای مهاجران با استعداد (Tier 1)، ویزای کارگران ماهر (Tier 2)، ویزای کارگران غیرماهر (Tier 3)، ویزای تحصیلی انگلستان (Tier 4) و ویزای کارگران موفتی (Tier 5) می باشد. دسته ویزای کار Tier 2 جزء اصلی سیستم مهاجرتی امتیاز محور انگلستان را تشکیل می دهد.  3 دسته اصلی ویزای کار انگلستان با عنوان Tier 2 شامل زیر دسته های زیر می باشد:

 • ویزای کارگر ماهر- عمومی Tier 2
 • ویزای انتقال درون شرکتی Tier 2
 • ویزای ورزشکاران Tier 2

شرایط اخذ ویزای کار انگلستان

یکی از ویزاهای پر متقاضی بین المللی، ویزای کار عمومی انگلستان Tier 2 می باشد. ما در این بخش از مقاله حاضر همراه با شما به بررسی شرایط ویزای کاری انگلستان در سال 2019 آشنا می شویم. متقاضیان باید قبل از اقدام جهت درخواست ویزای کار انگلستان، صلاحیتع لازم برای این کار را کسب نمایند. مطابق آخرین قوانین مهاجرتی کشور انگلستان در سال 2019، متقاضی ابتدا باید پیشنهاد کاری (offer of employment) معتبری از سوی کارفرمای مجوز دار جهت اسپانسری خود داشته باشد. همچنین فرد متقاضی باید گواهی اسپانسری(Certificate of Sponsorship) صادره از کارفرمای اسپانسر شونده را داشته باشد.

علاوه بر این شرایط، شرط دیگر گذراندن ارزیابی امتیاز محور می باشد. همانطوری که در بخش های زیر نیز ملاحظه خواهید کرد، سیستم مهاجرتی و صدور ویزای انگلستان از نوع سیستم امتیاز محور است و هر دسته ویزای کار انگلستان دارای شرایط و شاخص های امتیازبندی خاص خود می باشد. متقاضیان پس از تشکیل پرونده و ورود به بانک متقاضیان کار در کشور انگلستان، با توجه به شاخص های ارزیابی و اطلاعات ارائه شده توسط خود آنها مورد ارزیابی قرار می گیرند و افراد دارای امتیازات بالا در اولویت جذب جهت صدور دعوت نامه قرار می گیرند.

مدارک لازم جهت صدور ویزای کار انگلستان عبارتند از:

 • شماره ارجاع گواهی اسپانسری
 • مدرک زبان انگلیسی
 • نامه تمکن مالی
 • پاسورت و مدارک هویتی معتبر
 • نتایج تست سل
 • گواهی سوء پیشینه
 • فرم درخواست تکمیلی

ویزای مهارت عمومی Tier 2 انگلستان

ویزای کار عمومی Tier 2 ویژه کارگران مهارت متوسط و مهارت بالا جهت مهاجرت به انگلستان می باشد. متقاضیان محترم برای درخواست ویزای کار عمومی Tier 2 ، حتما بایستی یک پیشنهاد کار  معتبری از سوی کارفرما یا اسپانسر بریتانیایی و نیز یک گواهی اسپانسری  داشته باشند. این دو شرط جزو شرایط ویزای کاری انگلستان می باشد که ارائه آنها برای متقاضیان ضروری است. مدت اقامت متقاضیان این نوع ویزای کار انگلستان تا حداکثر 3 سال می باشد و امکان تمدید اعتبار آن تا 2 سال دیگر هم برای متقاضیان محفوظ است. همچنین امکان به همراه آوردن اعضای خانواده با این ویزا وجود دارد. دارندگان این نوع ویزا، پس از اقامت 5 ساله در انگلستان می توانند متقاضی اقامت دائم انگلستان باشند.

نحوه ارزیابی متقاضیان ویزای کار Tier 2 انگلستان چگونه است؟ نظر به اینکه سیستم مهاجرتی انگلستان از نوع سیستم امتیاز محور می باشد و صلاحیت متقاضیان بر اساس امتیاز کل دریافتی تعیین می شود، بنابراین متقاضیان ویزای Tier 2 بایستی  با توجه به شاخص های ارزیابی زیر حداقل 70 امتیاز کسب نمایند:

شاخص ارزیابی امتیاز
ارائه گواهی اسپانسری

نقش شغلی دارای کمبود در بازار کار

تکمیل ارزیابی بازار کار

سویچ از دسته کار پس از تحصیل Tier1

ادامه کار در همان شغل قبلی برای همان کارفرما

30 امتیاز
درآمد مناسب 20 امتیاز
مدرک زبان انگلیسی 10 امتیاز
مدرک تمکن مالی با سرمایه £800 در حساب بانکی برای حداقل 3 ماه قبل از شروع درخواست 10 امتیاز

شرایط اخذ ویزای کار انگلستان

انتقال درون شرکتی ویزای Tier 2 انگلستان

ویزای انتقال درون شرکتی (Tier 2 (ICT به داوطلب اجازه انتقال و جا به جایی از یک شرکت خارجی به کشور انگلستان را به منظور کار در یک پروژه خاص فر اهم می کند. دسته انتقال درون شرکتی بر روی نقش قوی و پر رنگ کارفرمای انگلیسی در ارائه مدارکی دال بر درآمد مناسب و نیز اثبات عدم وجود کارگر مقیم بریتانیا برای تصاحب پست شغلی، تاکید می کند. خود دسته ICT به 2 زیر دسته کوتاه و بلند مدت تقسیم می شود. لازم به ذکر است که کارگران دارای ویزای ICT، پس از اقامت پیوسته 5 ساله می توانند درخواست اقامت دائمی دهند. در این دسته نیز، امتیاز حداقلی متقاضیان برای درخواست ویزای مذکور بایستی 60 امتیاز در شاخص های ارزیابی زیر باشد:

شاخص ارزیابی امتیازات
اسپانسری 30 امتیاز
حقوق مناسب 20 امتیاز
مدرک تمکن مالی با سرمایه £800 در حساب بانکی برای حداقل 3 ماه قبل از شروع درخواست 10 امتیاز

ویزای ورزشکاران Tier 2 انگلستان

این دسته از ویزای Tier 2 مخصوص ورزشکاران و مربیانی است که به توسعه ورزشی انگلستان در بالاترین سطوح ممکن کمک شایان توجهی می کنند. شرایط ویزای کاری انگلستان در این نوع دسته خاص بر این روال می باشد که باشگاه اسپانسر یا تیم ورزشی حرفه ای بایستی دارای تاییدیه اسپانسری کارفرما باشند که به آنها اجازه صدور گواهی اسپانسری ورزشکاران و مربیان حرفه ای را بدهد.

به محض دریافت گواهی اسپانسری، متقاضی می تواند درخواست خود را از طریق سفارت انگلستان پیگیری نماید. حداکثر اعتبار این نوع ویزا نیز تا 3 سال با امکان تمدید ویزا می باشد. این نوع ویزا نیز با اقامت 5 ساله در انگلستان امکان سویچ به ویزای اقامت دائمی انگلستان را دارد. همانطوری که در جدول زیر نیز مشاهده می شود، کسب حداقل 70 امتیاز برای صدور این نوع ویزا الزامی است:

شاخص ارزیابی امتیازات
اسپانسری 50 امتیاز
مهارت زبان انگلیسی 10 امتیاز
مدرک تمکن مالی با سرمایه £800 در حساب بانکی برای حداقل 3 ماه قبل از شروع درخواست 10 امتیاز

در پایان، می توان گفت که هزینه های ویزای کار انگلستان به نوع ویزا و مدت اقامت متقاضی در انگلستان بستگی دارد. در حال حاضر، هزینه ویزای کار عمومی Tier 2 انگلستان با اعتبار 3 ساله در حدود £575 می باشد. به منظور ارزیابی شرایط خودتان جهت کار در انگلستان و اخذ ویزای Tier 2 با کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نمائید.

14 دیدگاه برای “شرایط ویزای کاری انگلستان

 1. قاسمی گفت:

  مگه انگلستان به ایرانی ها هم ویزای کار میده

 2. تبسم گفت:

  میشه چنتا موسسه کاریابی نام ببرید؟

 3. mohamadali گفت:

  سلام شرایط ویزای کاری انگلستان برای مهندسی مکانیک با سابقه کار در ایران به چه صورت است ؟

 4. امیر گفت:

  ممنون از مقاله خیلی خوبتون.

 5. امید گفت:

  درخواست ویزای کار انگلستان پروسه زمانی آن چگونه است؟

 6. قراری گفت:

  یافتن کار قبل از درخواست ویزای کار الزامی است

 7. قراری گفت:

  درخواست ویزای کار برای چه کسایی الزامی نیست

 8. قراری گفت:

  بسیار عالی و سودمند

 9. شهاب گفت:

  آیا شرایط ویزای کاری این کشور سخته؟

 10. leilakk گفت:

  سلام. مطالبتون عالیه. تشکر

 11. ali ram گفت:

  بابت مطلب خوبتون در مورد شرایط ویزای کاری انگلستان تشکر می کنم اگه امکانش هست در مورد شرایط ویزای کاری ایتالیا هم مطلب بذارید

 12. طلایی پور گفت:

  برای سرمایه گذاری در انگلستان کم ترین هزینه چقدر باید باشد؟

 13. پریسا گفت:

  سلام مدرک زبان میخواد؟

 14. پریسا گفت:

  نمره ی زبان میخواد؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − هفت =