شرایط ایسلند

شرایط و هزینه زندگی در ایسلند

شرایط و هزینه زندگی در ایسلند

از آنجا که ایسلند از سال 2019 به بعد بیشترین سیر مهاجرت را داشته است در این مقاله به اطلاعاتی در خصوص شرایط و هزینه زندگی در ایسلند پرداختیم. قبل از تصمیم گیری و انتخاب مهاجرت به کشور ایسلند بهتر است از شرایط زندگی بدانید و نسبت به موقعیت و شرایط خودتان مقایسه کنید و سپس بهترین گزینه را انتخاب نمائید. در این نوشتار که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نگارش شده است، به شرایط و هزینه زندگی در ایسلند نیز خواهیم پرداخت.

بیش از نیمی از پهناوری جزیره اصلی ایسلند فلاتی است که 400 متر از سطح دریا بلندی دارد و فاقد پوشش گیاهی چشمگیر است. 12% پهنه ایسلند پوشیده از یخکوه است که انباشته ای از بارش های زمستانی برف در ایسلند هستند. یک دهم رویه ایسلند پوشیده از بقایای فوران های آتشفشانی است که در حدود 10000 سال گذشته روی داده اند. 25 آتشفشان فعال در ایسلند وجود دارند.

درحدود 300 چاه بخار در کشور ایسلند پراکنده هستند که منابع بالقوه زمین گرمایی به شمار می آیند و از آنها برای تولید برق و انرژی گرمایی استفاده می شود. ایسلند دارای نزدیک به 1800 دریاچه است که دریاچه پینگوالاواتن با پهناوری 84 کیلومتر مربع و ژرفای 114 متر بزرگترین آنها می باشد و همچنین بیش از 250 رودخانه در سطح جزیره جریان دارد که طولانی ترین آنها رودخانه پیورسا با 237 کیلومتر مربع است. ایسلند دارای آب و هوای سرد و قطبی است اما تا حدی تحت تأثیر جبهه هایی از هوای معتدل قرار دارد. جریان های آب گرم گلف استریم در کرانه های جنوبی ایسلند سبب افزایش نسبی دما وجلوگیری از یخبندان های گسترده در زمستان می شود.

مهاجرت به ایسلند در 2021

در آغاز سال 2018 به میزان 43736 مهاجر در کشور ایسلند شمارش شده است که به میزان 12.6% از کل جمعیت این کشور را تشکیل می دهد. در مجموع می توان به این نکته اشاره کرد که جمعیت مهاجرین در ایسلند از سال 2012 تا 2018 بیش از 50% افزایش یافته است. طبق جمعیت شناختی، شهروندان کشور لهستان بیشترین آمار مهاجرت به این کشور را به خود اختصاص داده اند. در 2021 این میزان به مقدار 38.8% از کل مردم ایسلند را تشکیل داده اند. کشور ایسلند دارای استاندارهای بالای زندگی نیز می باشد.

کشور ایسلند نیز یکی از گران ترین کشورهای جهان است که متقاضیانی که تمایل به مهاجرت به این کشور را دارند می بایست قبل از اینکه به سمت این کشور حرکت کنند، تصویری از واقعیت مهاجرت به این کشور نیز بدست آورند. شهروندان اتحادیه اروپا و کشورهای شمالی EEA/ EFTA مجاز به اقامت در کشور ایسلند، بدون ثبت نام اقامت برای حداکثر 3 یا 6 ماه نیز می باشد. شهروندان کشورهای خارج از اتحادیه اروپا و کشورهای شمالی می بایست در خصوص مهاجرت به این کشور از مجوز ورود نیز برخوردار شوند. اخذ مجوز ورود از طریق تحصیل، کار و سرمایه گذاری از جمله راه های مهاجرت به این کشور محسوب می گردد که در سال های اخیر مهاجرت از طریق کار و تخصص مورد استقبال قرار گرفته است. تقریبا 63.5% از مهاجران در منطقه ریکیاویک کشور ایسلند زندگی می کنند.

بررسی شرایط و هزینه زندگی در ایسلند

افرادی که تمایل به مهاجرت ایسلند دارند، باید بودجه خود را برای هزینه های زندگی در ایسلند در نظر بگیرند. ایسلند یکی از گران ترین کشورهای دنیا محسوب می شود به طوری که هزینه های زندگی دانشجویی در آن ماهانه بین 1200€ تا 1700€ (یورو) است. در حالی که در کشوری مثل مجارستان یا رومانی به ترتیب با ماهانه 500€ و400€ (یورو) می توان زندگی کرد. یکی از عمده ترین بخش های تشکیل دهنده هزینه زندگی در ایسلند اجاره مسکن است. در جدولی که در ادامه ترسیم شده متوسط اجاره بهای ماهانه در کشور ایسلند طی سال 2021 بیان گردیده است:

نوع مسکن حدود قیمت اجاره بهای ماهانه (یورو)
آپارتمان 1 خوابه از 1030€ تا 1200€
آپارتمان 3 خوابه از 1610€ تا 1825€

بررسی شرایط و هزینه زندگی در ایسلند

مقایسه شرایط و هزینه زندگی در ایسلند

بسته به سبک زندگی و این که مهاجرین در کدام شهر این کشور زندگی می کنند، هزینه ها نیز متفاوت خواهد بود. شاخص هزینه های زندگی در ایسلند به میزان 41.32% بالاتر از سوئد نیز می باشد که در این میان می توان به اجاره ها نیز در این کشور اشاره کرد. اجاره املاک در ایسلند به میزان 84.83% نیز بالاتر از سوئد است که نباید از آن چشم پوشی کرد. در سوئد هزینه های زندگی معمولا ماهانه 1000€ تا 1400€ (یورو) است.

آموزش عالی در ایسلند در 2021

برای دانشجویانی که قصد تحصیل در ایسلند را طی سال 2021 دارند اولین مرحله تصمیم گیری در مورد محل تحصیل است و سپس هزینه تحصیل. با توجه به کم جمعیت بودن این کشور تعداد مراکز آموزش عالی محدود است. بزرگترین دانشگاه در حال حاضر دانشگاه ایسلند است و گزینه دوم آن دانشگاه ریکیاویک می باشد. هر 2 دانشگاه در پایتخت قرار دارند و رشته تحصیلی بسیاری از جمله هنر و علوم انسانی، تجارت و اقتصاد، علوم تجربی، مطالعات بهداشتی ارائه می دهند.

یکی دیگر از گزینه ها دانشگاه آکوریری است که دانشگاه در شهر آکرویری در شمال ایسلند واقع شده است. دانشگاها شامل دانشگاه کشاورزی ایسلند و دانشگاه بیفروست می شود. حدود 5% از تمام دانشجویان این دانشگاه از مکان های بین المللی بسیاری از رشته های تحصیلی به زبان انگلیسی تدریس می شود. در مقایسه با کشورهای دیگر نظام آموزشی ایسلند با توجه به برنامه ارزیابی دانشجویان بین المللی در رتبه 16 است. تحصیل در رشته های وایکینگ و اسکاندیناوی قرون وسطی رایگان است و این مسئله در مورد دانشجویان تمام ملیت ها اعمال می شود. پیشنهاد می کنیم همواره برای اخذ اطلاعات بیشتر در مورد شرایط اخذ ویزای تحصیلی ایسلند و تحصیل در رشته ها پر مخاطب مانند تحصیل پزشکی در ایسلند موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمائید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *