شرایط ایسلند

شرایط و هزینه زندگی در ایسلند

شرایط و هزینه زندگی در ایسلند

از آنجا که ایسلند از سال 2019 به بعد بیشترین سیر مهاجرت را داشته است این مقاله را نگارش کردیم تا از شرایط و هزینه زندگی در ایسلند اطلاعاتی را ارائه دهیم. قبل از تصمیم گیری و انتخاب مهاجرت به کشور ایسلند بهتر است از شرایط زندگی بدانید و نسبت به موقعیت و شرایط خودتان مقایسه کنید و سپس بهترین گزینه را انتخاب نمائید. با توجه به اینکه شرایط و هزینه زندگی در کشورها مختلف می باشد، تصمیم گرفتیم تا بطور جداگانه به توضیح کامل شرایط و هزینه زندگی در کشورها را بطور جداگانه خدمتتان ارائه کنیم و در این نوشتار که توسط موسسه سفیران سروش سعادت نگارش شده است، به شرایط و هزینه زندگی در ایسلند نیز خواهیم پرداخت.

کشور ایسلند

بیش از نیمی از پهناوری جزیره اصلی ایسلند فلاتی است که 400 متر از سطح دریا بلندی دارد و فاقد پوشش گیاهی چشمگیر است. 12% پهنه ایسلند پوشیده از یخکوه است که انباشته ای از بارش های زمستانی برف در ایسلند هستند. یک دهم رویه ایسلند پوشیده از بقایای فوران های آتشفشانی است که در حدود 10 هزار سال گذشته روی داده اند. 25 آتشفشان فعال در ایسلند وجود دارند.

درحدود 300 چاه بخار در کشور ایسلند پراکنده هستند که منابع بالقوه زمین گرمایی به شمار می آیند و از آنها برای تولید برق و انرژی گرمایی استفاده می شود. ایسلند دارای نزدیک به 1800 دریاچه است که دریاچه پینگوالاواتن با پهناوری 84 کیلومتر مربع و ژرفای 114 متر بزرگترین آنها می باشد و همچنین بیش از 250 رودخانه در سطح جزیره جریان دارد که طولانی ترین آنها رودخانه پیورسا با 237 کیلومتر مربع است. ایسلند دارای آب و هوای سرد و قطبی است اما تا حدی تحت تأثیر جبهه هایی از هوای معتدل قرار دارد. جریان های آب گرم گلف استریم در کرانه های جنوبی ایسلند سبب افزایش نسبی دما وجلوگیری از یخبندان های گسترده در زمستان می شود.

مهاجرت به ایسلند

در آغاز سال 2018 به میزان 43.736 مهاجر در کشور ایسلند شمارش شده است که به میزان 12.6% از کل جمعیت این کشور را تشکیل می دهد. در مجموع می توان به این نکته اشاره کرد که جمعیت مهاجرین در ایسلند از سال 2012 تا 2018 بیش از 50% افزایش یافته است. طبق جمعیت شناختی، شهروندان کشور لهستان بیشترین آمار مهاجرت به این کشور را به خود اختصاص داده اند. در حال حاضر این میزان به مقدار 38.8% از کل مردم ایسلند را تشکیل داده اند. کشور ایسلند دارای استاندارهای بالای زندگی نیز می باشد. نرخ بیکاری در این کشور در سال 2017 به میزان 1% گزارش شده است. لازم به ذکر است که حقوق در این کشور در قیاس با سایر کشورهای دیگر بالا است.

کشور ایسلند نیز یکی از گران ترین کشورهای جهان است که متقاضیانی که تمایل به مهاجرت به این کشور را دارند می بایست قبل از اینکه به سمت این کشور حرکت کنند، تصویری از واقعیت مهاجرت به این کشور نیز بدست آورند. شهروندان اتحادیه اروپا و کشورهای شمالی EEA / EFTA مجاز به اقامت در کشور ایسلند، بدون ثبت نام اقامت برای حداکثر 3 یا 6 ماه نیز می باشد. شهروندان کشورهای خارج از اتحادیه اروپا و کشورهای شمالی می بایست در خصوص مهاجرت به این کشور از مجوز ورود نیز برخودار شوند. اخذ مجوز ورود از طریق تحصیل، کار و سرمایه گذاری از جمله راه های مهاجرت به این کشور محسوب می گردد که در سال های اخیر مهاجرت از طریق کار و تخصص مورد استقبال قرار گرفته است. تقریبا 63.5% از مهاجران در منطقه ریکیاویک کشور ایسلند زندگی می کنند.

بررسی شرایط و هزینه زندگی در ایسلند

بررسی شرایط و هزینه زندگی در ایسلند

افرادی که تمایل به مهاجرت ایسلند دارند، باید بودجه خود را برای هزینه های زندگی در ایسلند در نظر بگیرند. حداقل بودجه لازم برای زندگی یک نفر در شهر ریکیاویک 180.550 کرون (ISK) در هر ماه است. این مبلغ لزوما تمام هزینه های زندگی را شامل نمی شود. این هزینه تا حد زیادی بسته به عادات زندگی و هزینه های شخص متغیر است. در زیر هزینه های زندگی در ایسلند با توجه به حدود بالا و پایین آن و همچنین برخی از هزینه های دیگر که ممکن است، بخواهند در بودجه خود اضافه کنند، برآورده شده است. این برآورده ها براساس هزینه زندگی یک فرد است و ممکن است برای زوج ها و خانواده ها متفاوت باشد.

مقایسه شرایط و هزینه زندگی در ایسلند

بسته به سبک زندگی و این که مهاجرین در کدام شهر این کشور زندگی می کنند، هزینه ها نیز متفاوت خواهد بود. شاخص هزینه های زندگی در ایسلند به میزان 41.32% بالاتر از سوئد نیز می باشد که در این میان می توان به اجاره ها نیز در این کشور اشاره کرد. اجاره املاک در ایسلند به میزان 84.83% نیز بالاتر از سوئد است که نباید از آن چشم پوشی کرد. هزینه های کلی در این کشور عبارتست از:

هزینه اجاره منزل شخصی، یک خواب  70.000 ISK
هزینه خوراک  88.000 ISK
رفاهی، گرمایشی، برق و …  15.000 ISK
اینترنت و تلفن همراه  10.000 ISK
هزینه حمل و نقل عمومی  10.900 ISK

هزینه های پرداختی اولیه اشخاص شامل اجازه اقامت، مدارک و هزینه های ویزا 12.000 تا 35.000 ISK، اجاره بها 1 تا 2 ماه پیش پرداخت اجاره، رفت و آمد از فرودگاه مبدأ به ریکیاویک 1.950 ISK، یک شب اقامت در خوابگاه یا مهمانخانه 4.000 تا 12.000 ISK، اثاثیه منزل (ظروف، فنجان، ظروف، وسایل آشپزخانه، حوله، 4.000 تا 50.000 ISK کتاب درسی 35.000 تا 60.000 ISK و در مجموع مبلغ 56.950 تا 158.950 ISK را باید در برآورد اولیه خود لحاظ نمائید. سایر هزینه های زندگی در این کشور بدین صورت است:

یک فنجان قهوه  350 تا 600 ISK
هزینه شام، رستوران  4.000 تا 10.000 ISK
هزینه بلیط سینما  1.200 تا 1.400 ISK
هزینه عضویت باشگاه (هر ماه)  890 تا 12.900 ISK
هزینه تاکسی (درون ریکیاویک)  1.500 تا 5.000 ISK
استخر شنا (یک جلسه)  900 ISK

آموزش عالی در ایسلند

برای دانشجویانی که قصد تحصیل در ایسلند را دارند اولین مرحله تصمیم گیری در مورد محل تحصیل است و سپس هزینه تحصیل. با توجه به کم جمعیت بودن این کشور تعداد مراکز آموزش عالی محدود است. بزرگترین دانشگاه در حال حاضر دانشگاه ایسلند است و گزینه دوم آن دانشگاه ریکیاویک می باشد. هر 2 دانشگاه در پایتخت قرار دارند و رشته تحصیلی بسیاری از جمله هنر و علوم انسانی، تجارت و اقتصاد، علوم تجربی، مطالعات بهداشتی ارائه می دهند.

یکی دیگر از گزینه ها دانشگاه آکوریری است که دانشگاه در شهر آکرویری در شمال ایسلند واقع شده است. دانشگاها شامل دانشگاه کشاورزی ایسلند و دانشگاه بیفروست می شود. حدود 5% از تمام دانشجویان این دانشگاه از مکان های بین المللی بسیاری از رشته های تحصیلی به زبان انگلیسی تدریس می شود. در مقایسه با کشورهای دیگر نظام آموزشی ایسلند با توجه به برنامه ارزیابی دانشجویان بین المللی در رتبه 16 است. تحصیل در رشته های وایکینگ و اسکاندیناوی قرون وسطی رایگان است و این مسئله در مورد دانشجویان تمام ملیت ها اعمال می شود. پیشنهاد می کنیم همواره برای اخذ اطلاعات بیشتر در مورد شرایط اخذ ویزای تحصیلی ایسلند و تحصیل در رشته ها پر مخاطب مانند تحصیل پزشکی در ایسلند موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *