مهاجرت تحصیلی مجارستان

شرایط پذیرش پزشکی در مجارستان

شرایط اخذ پذیرش پزشکی در مجارستان

یکی از موضوعات حیاتی برای داوطلبان تحصیل پزشکی در مجارستان، اطلاع از شرایط پذیرش پزشکی در مجارستان برای متقاضیان می باشد. چرا که شما با اطلاع از شرایط پذیرش پزشکی در مجارستان، در واقع گام اول و مهمی جهت تحصیل در مجارستان برداشته اید. همچنین، سریعا می توانید خود را آماده شرکت در آزمون های ورودی کنید.

شرایط شرکت و ثبت نام در آزمون های پزشکی دانشگاه های مجارستان به چه صورت است؟

در صورت عدم موفقیت مجددا اجازه شرکت در آزمون به دانشجویان خارجی داده می شود؟

در مجموع، شرایط پذیرش پزشکی در مجارستان را میتوان به دو بخش مجزا تقسیم کرد. شرایط قبل از پذیرش پزشکی در مجارستان شامل شرکت در آزمون های ورودی می باشد که آزمون اول به صورت کتبی بوده و محتوای آن مربوط به تست های چند گزینه ای از دروس شیمی، زیست شناسی و انگلیسی می باشد و همچنین، آزمون دوم مربوط به آزمون شفاهی از  دروس قبلی است که با انجام مصاحبه شخصی  جهت مشخص سازی دیدگاه حرفه ی داوطلب تکمیل می شود، اما شرایط درخواست پذیرش پزشکی در مجارستان شامل تکمیل فرم درخواست، تهیه مدرک زبان معتبر، ارائه آخرین مدارک تحصیلی و ریزنمرات مربوطه و مدارک هویتی و مسافرتی معتبر که ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، به طور تفصیلی و کاملی در این باره بحث میکنیم و شما را در جریان شرایط پذیرش پزشکی در مجارستان قرار می دهیم.

ویژگی و شرایط پذیرش پزشکی در مجارستان

از آنجایی که یکی از شرایط پذیرش پزشکی در مجارستان قبولی در آزمون ورودی  است، پس شما قبل از درخواست پذیرش از دانشگاه های پزشکی مجارستان بایستی در این آزمون ها شرکت کنید و در صورت کسب نمره قبولی و تایید دانشگاه می توانید برای پذیرش تحصیلی درخواست دهید. در واقع، آزمون های ورودی توسط دانشگاه های علوم پزشکی هم در بوداپست و هم در سطح بین المللی از طریق نمایندگی های دانشگاه های پزشکی مجارستان یا سفارت مجارستان سازماندهی می شود.

آزمون های ورودی دارای دو بخش آزمون کتبی و آزمون شفاهی است و بر این اساس سطح دانش داوطلبان مورد ارزیابی قرار می گیرد. از آنجایی که زبان انگلیسی عضو جدایی ناپذیر آزمون ورودی پزشکی در مجارستان محسوب می شود، پس توصیه کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت این است که قبل از شرکت در آزمون ورودی، در دوره های آمادگی ثبت نام کرده و سطح زبانتان را تقویت کنید.

آزمون های ورودی پذیرش پزشکی در مجارستان

آزمون های ورودی دانشگاه های علوم پزشکی مجارستان شامل تست های چندگزینه ای در رشته های زیر می باشد:

زیست شناسی شیمی زبان انگلیسی (هم عمومی و هم زیست پزشکی)

پس از آزمون کتبی، نوبت آزمون شفاهی است، که بر روی دانش زیست شناسی، شیمی و انگلیسی (هم عمومی و هم زیست پزشکی) متمرکز است. آزمون ورودی با مصاحبه شخصی تکمیل می شود که هدف از آن  بررسی دیدگاه حرفه فرد متقاضی می باشد.

سرفصل های امتحانی پذیرش پزشکی در مجارستان

موضوعات اصلی آزمون ها ی پذیرش پزشکی در مجارستان به شرح زیر می باشد:

شماره موضوع اصلی موضوعات فرعی
1 تکامل جنبه های شیمی و زیست شناسی
2 پس زمینه شیمی در زیست شناسی ساختار اتم ها، پیوندهای شیمیایی، ترکیبات یونی و مولکول ها، حلال ها، انواع واکنش های شیمیایی،واکنش های پایه اسید، واکنش های ریدوکس، اجزای سازنده غیرآلی موجودات زنده، هیدروکربن ها، ترکیبات آلی شامل اکسیژن با گوگرد

ترکیبات آلی شامل نیتروژن؛ کربو هیدرات ها؛ اسید آمینه ها و پروتئین ها؛ لیپیدها؛ ویتامین ها؛ اسیدهای نوکلئیک

3 سلول و  تشکیلاتش مورفولوژی و عملکرد: پروکاریوت ها (باکتری ها) و یوکاریوت ها (تمرکز بر روی سیلیا و فلاژلا، دیواره سلول، غشای سلول، رتیکلوم اندوپلاسمی، گولژی، لیزوزوم، میتوکوندوری، ریبوزوم، سنتریول، هسته)
4 تقسیم سلول میتوزی و میوزی
5 مسیرهای آنابولیک و کاتابولیک با توجه به اسیدهای هسته دار، پروتئین ها، مکربوهیدرات ها، لیپیدها (بیوانرژی های موجود)
6 فیزیولوژی ارگانیزم های زنده تنفس، هضم و جذب، دفع، گردش خون، آندوکرین و تنظیم عصبی، بیولوژی ایمنی، لوکوموشن
7 تولید مثل و رشد جانوران
8 ویروس ها
9 ژنتیک ژنتیک انسانی

نحوه ارزیابی آزمون و فرآیند پذیرش تحصیلی مجارستان

یکی از سوالات مکرر دانشجویان از کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، درباره نحوه ارزیابی آزمون پزشکی در مجارستان و نهاد ارزیابی کننده می باشد. آزمون های ورودی معمولا توسط هیئت پذیرش دانشگاه و بر مبنای دانش و عملکرد داوطلب در آزمون ورودی و سایر اهداف استراتژیک دانشگاه شامل تنوع فرهنگی و جغرافیایی و تعادل جنسیتی ارزیابی میشود. فرآیند پذیرش در دانشگاه های پزشکی مجارستان چنین است که شما پس از تحویل درخواست پذیرش معتبر و پرداخت هزینه پذیرش، می بایستی در آزمون ورودی مذکور به صورت آنلاین ثبت نام کنید. لازم به ذکر است که هزینه درخواست پذیرش پزشکی در مجارستان 200 $ است.

شرایط پذیرش پزشکی در مجارستان

مدارک و شرایط پذیرش پزشکی در مجارستان

شما به عنوان متقاضی تحصیل پزشکی در مجارستان بایستی جهت درخواست پذیرش، ابتداء مدارک زیر را در فرمت PDF به دانشگاه علوم پزشکی مربوطه خود ارسال نمائید:

  • فرم درخواست دانلود، چاپ، پر شده و به امضاء رسیده
  • ریزنمرات دبیرستان برای 2 سال آخر تحصیلات
  • کپی پاسپورت معتبر

معمولا، رسم بر این است که وقتی دانشگاه ایمیل شما را دریافت کرد، اطلاعات بیشتری راجع به مدارک مورد نیاز برای شما ارسال می کند تا شما آن مدارک را تهیه و در مدت مقرر ارسال نمائید. مدارک لازمه به این شرح است:

  • فرم پیش درخواست تایپ شده یا تکمیل شده
  • مدرک پایان مقطع دبیرستان/ یا مدرک نام نویسی در دانشگاه. شماره ثبت مدارک که نشان داده شود. اگر سال آخر هستید و هنوز این مدارک را دریافت نکرده ید، می توانید هنوز هم درخواست نمایید و در آزمون ورودی شرکت نمائید مهلت نهایی برای آپلود مدارک نام نویسی در دانشگاه 20م آگوست می باشد.
  • CV (رزومه) به زبان انگلیسی
  • انگیزه نامه
  • گواهی پزشکی مدرک نشانگر اینکه متقاضی به لحاظ جسمی و روحی قادر به اتمام تحصیلات آموزش عالی می باشد، و دچار هیچ بیماری مزمن یا عفونی نیست. این مدرک بایستی که در عرض 90 روز قبل از تاریخ درخواست صادر شود.
  • کپی پاسپورت به همراه داده های شخصی شما
  • عکس پاسپورتی با فرمت JPEG

درخواست پذیرش پزشکی در مجارستان

آشنایی با شرایط پذیرش پزشکی در مجارستان، یکی از اقدامات قبل از شروع فرآیند درخواست پذیرش تحصیلی می باشد که برای داوطلبان الزامی است. شرایط پذیرش پزشکی در مجارستان به این صورت است که شما پس از تحویل درخواست پذیرش معتبر و پرداخت هزینه پذیرش، می بایستی در آزمون ورودی مذکور به صورت آنلاین ثبت نام کنید.

آزمون های ورودی دانشگاه های پزشکی مجارستان شامل تست های چندگزینه در دروس زیست شناسی، شیمی و زبان انگلیسی می باشد و  مسئولیت ارزیابی آزمون ها با هیئت پذیرش هر دانشگاه می باشد. پس از پذیرش نهایی و ارسال نامه پذیرش، شما برای ورود به مجارستان بایستی ویزای تحصیلی مجارستان را درخواست دهید. بهترین روش جهت آمادگی برای اخذ ویزای تحصیلیتان مشاوره تخصصی با کارشناسان زبده مهاجرتی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *