مهاجرت کاری سوئیس

شرایط کار در سوئیس

Rate this post

شرایط کار در سوئیس از موارد حائز اهمیت در باب اخذ اقامت سوئیس از طریق کار می باشد که در این مقاله که توسط موسسه سفیران سروش سعادت نگارش شده است اطلاعات تکمیلی ذکر شده است. سوئیس از شرایط اقتصادی فوق العاده ای در جهان برخوردار می باشد که همین شرایط اقتصادی باعث جذب میزان بالایی افراد متخصص و ماهر قرار گرفته است.

متخصصین ماهر برای مهاجرت به سوئیس می بایست اطلاعات کافی در باب شرایط کار در سوئیس داشته باشند که وجود حقوق و درآمد بالا از امتیازات مثبت کار در سوئیس محسوب می گردد. شرایط کار در کشور سوئیس برای شهروندان خارج از اتحادیه اروپا از قوانین دشواری برخودار می باشد. متقاضیان در صورتی می توانند در سوئیس مشغول به کار شوند که نیروی کار از اتحادیه اروپا و سوئیس در خصوص شغل مورد نظر وجود نداشته باشد.

کار در سوئیس

شرایط کار در سوئیس امتیاز مثبتی برای افراد به ارمغان می آورد که نباید از آن چشم پوشی کرد. اشتغال به سوئیس پس از اتمام دوره های تحصیلی از دانشگاه های این کشور از مزیت مهاجرت تحصیلی به سوئیس است. مدارک اخذ شده از دانشگاه های کشور سوئیس از اعتبار جهانی برخوردار می باشند که در خصوص کار در سوئیس و سایر کشورهای جهان معتبر می باشد.

شرایط کار در سوئیس برای فارغ التحصیلان از این کشور در خصوص آشنایی با بازار کار سوئیس و اتحادیه اروپا مطلوب می باشد که نباید نادیده گرفته شود. نرخ بیکاری پائین به میزان 2.8 درصد در سوئیس نیز باعث استقبال افراد زیادی در خصوص تحصیل و کار در سوئیس شده است.

مهاجرت به سوئیس از طریق کار از شرایط سختی برخوردار می باشد که قوانین کاری برای متقاضیان اتحادیه اروپا و خارج از اتحادیه اروپا متغیر است. افراد متقاضی می توانند با مطالعه مقاله مربوطه در سایت موسسه سفیران سروش سعادت از آخرین قوانین حاکم بر کار در سوئیس مطلع شوند. روند کار در سوئیس امری ساده نمی باشد و افراد متقاضی می بایست با در نظر گرفتن آخرین قوانین و شرایط کار در سوئیس از این مراحل آگاهی کامل یابند.

کار در سوئیس و اخذ تابعیت و اقامت سوئیس راهی برای سفر به بهترین کشور های اروپایی و همچنین آمریکا و کانادا می باشد.

کار در کشور سوئیس

اخذ کار در کشور سوئیس از شرایط خاص به خود برخوردار می باشد. افراد متقاضی برای اشتغال در سوئیس دو حالت پیش رو دارند که عبارتست از:

 • کار ضمن تحصیل در سوئیس
 • مهاجرت به سوئیس از طریق کار

کار ضمن تحصیل در سوئیس از مزیت های ویزای تحصیلی سوئیس می باشد که برای دانشجویان به منظور پوشش هزینه زندگی در سوئیس و آشنایی با بازار کار این کشور در خصوص اقامت پس از تحصیل در سوئیس است.

میزان ساعات کاری در سوئیس برای دانشجویان بر اساس رشته تحصیلی پارت وقت می باشد. دلیل اصلی کار پارت وقت برای دانشجویان به منظور پوشش هزینه زندگی می باشد.

محبوب ترین مشاغل دوره دانشجویی در سوئیس عبارتنداز:

 • مشاغل مرتبط با رشته های IT و کامپیوتر
 • مشاغل مرتبط با رشته های مهندسی
 • مشاغل مرتبط با رشته های فنی
 • مشاغل مرتبط با رشته ی حسابداری

در حال دوم افراد متقاضی می بایست برای کار در سوئیس پیشنهاد کاری داشته باشند. داشتن پیشنهاد کار از یک کمپانی معتبر و یا کارفرمای شناخته شده در سوئیس، راهی برای مهاجرت به سوئیس از طریق کار می باشد. در هر دو حالت شرایط کار در سوئیس بسیار مطلوب می باشد و درآمد مناسبی دارد.

مشاغل در سوئیس

سوئیس در سال 2011 رتبه اولین اقتصاد را در رنکینگ جهانی بهترین کشور به خود اختصاص داده است. امنیت در اجتماع و اقتصاد در سوئیس از جمله امتیازات مثبت کشور سوئیس در خصوص کار است. حقوق کار و درآمد مشاغل مختلف در کشور سوئیس بسیار بالاتر از کشور های دیگر می باشد.

افراد متقاضی کار در سوئیس می بایست از شرایط کار در سوئیس آگاهی کامل داشته باشند و اثبات توانایی کامل در باب اشتغال به سوئیس از دیگر موارد حائز اهمیت است.

افراد متقاضی کار در سوئیس می توانند در رشته های زیر مشغول به کار شوند:

 • مشاغل مرتبط با رشته های مهندسی و فناوری
 • مشاغل مرتبط با داروسازی
 • مشاغل مرتبط با مشاوره و خدمات بانکی
 • مشاغل مرتبط با خدمات بیمه
 • رشته فناوری اطلاعات
 • رشته تحلیل گری مالی
 • رشته تحلیل گری کسب
 • رشته تحلیل گری سیستم

روادید کاری

برای اخذ روادید کاری از کشور سوئیس افراد می بایست از شرایط کار در سوئیس آگاهی داشته باشند. شهروندان اتحادیه اروپا برای اشتغال در سوئیس و بدست آوردن اطلاعات درباره شرایط کار در سوئیس
می توانند به مدت سه ماه بدون نیاز به مجوز و گواهی خاص وارد کشور سوئیس شوند.

متقاضیان خارجی (ساکنین در کشور های غیر اروپایی) برای ورود به کشور سوئیس و اشتغال نیاز به پیشنهاد کاری از طرف سازمان بین المللی و یا کارفرما و کمپانی معتبر دارند. کارفرمای متقاضی باید اثبات نماید که نیروی کار داخلی برای مشغول به کار شدن در شغل مورد نظر وجود ندارد. ثابت کردن این امر معمولا بیش از پنج ماه به طول می انجامد و سپس بعد از آن کارفرما باید تمام کار های متقاضی را انجام دهد.

به محض ورود به کشور سوئیس، متقاضی باید با کمپانی مورد نظر قرارداد عقد نماید که در این قرارداد باید تمامی وظایف متقاضی، ساعات کاری و بیمه و غیره ذکر شود.

سایت های کاریابی در سوئیس

در این مقاله علاوه به بررسی شرایط کار در سوئیس به برخی از سایت های کاری در سوئیس نیز اشاه شده است که عبارتنداز:

 • Job scout 24
 • Job such machine
 • Job Up
 • Job winner
 • Monster
 • Season workers
 • Step Stone

CalledArbeitsvermittlung

این موسسه برای کاریابی در کشور سوئیس ایجاد شده است. متقاضیان خارجی با تماس با این موسسه می توانند از شرایط کار در سوئیس و لیست مشاغل مطلع شوند.

کسب گواهی کار در سوئیس

گواهی و مجوز کار در کشور سوئیس چهار حالت دارد که عبارتنداز:

L Work Permission

این مجوز تنها یک سال معتبر می باشد که در موارد ویژه، متقاضیان قادر به تمدید خواهند بود

B Work Permission

افرادی که این گواهی را کسب می کنند، نمی توانند از ایالت مربوطه خارج شوند و به عبارتی به ایالت های دیگر نقل مکان کنند.

C Work Permission

این نوع مجوز برای متقاضیانی می باشد که بیش از ده سال در سوئیس مستقر می باشند.

G Work Permission

این نوع مجوز کاری برای افرادی می باشد که در منطقه های مرزی زندگی می کنند.

افراد متقاضی کار در سوئیس می بایست از شرایط کار در سوئیس مطلع باشند. مهاجرت به سوئیس از طریق کار، تحصیل در سوئیس و کارآفرینی و ثبت شرکت در سوئیس از سایر طرق مهاجرتی می باشد.

متقاضیانی که تمایل به مهاجرت به سوئیس را دارند می بایست با در نظر گرفتن قوانین حاکم بر راه های اخذ اقامت سوئیس وبررسی شرایط توسط موسسه سفیران سروش سعادت از قوانین مهاجرتی به سوئیس مطلع شوند.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − پنج =