مهاجرت کاری ارمنستان

شرایط کار در مجارستان

اگر به دنبال اقامت کاری در مجارستان هستید، خوب است که از شرایط کار در مجارستان آگاه باشید. ویزای کاری یکی از پرمخاطب ترین ویزاها می باشد و افراد هر ساله جهت دریافت ویزاهای کاری کشور های معتبر اقدام می کنند. در این مقاله سعی بر این است که شما عزیزان را از شرایط کار در مجارستان مطلع سازیم. امیدواریم که بتوانیم شما را درجهت رسیدن به هدفتان یاری کنیم تا با داشتن اطلاعات کافی جهت دریافت ویزای کاری اقدام کنید.

کار در مجارستان

در حالت کلی فردی که اقدام به اخذ ویزای کاری در مجارستان می کند، تنها به یک صورت می تواند این ویزا را دریافت کند، آن هم این است که به فرد پیشنهاد کاری از یک کارفرما داده شود. شرایط کار از طریق کارفرما به شرح زیر است:

کارفرما کار پیشنهادی را به مدت 3 ماه در کشور خود آگهی کند و اگر فردی برای کار پیشنهادی مراجعه نکرد می بایست کار پیشنهادی را در اتحادیه اروپا آگهی کند. چنانچه فردی برای کار پیشنهادی یافت نشد، ایرانیان می توانند، جهت دریافت کار پیشنهادی از طریق کارفرما اقدام کنند. ویزای کار در مجارستان پس از گذشت 2 سال صادر می شود. مدت اعتبار اقامت موقت فرد جویای کار در مجارستان، 2 سال می باشد. با تمدید هر ساله ویزا (پروسه 3 تا 5 ساله)، فرد می تواند اقامت موقت خود را به اقامت دائم تبدیل کند.

نرخ بیکاری در کشور مجارستان طبق آمار رسمی حدود 7.3% است که با روند رو به کاهشی مواجه است، بنابراین طبق آمارهای ثبت شده بین المللی، کشور مناسبی برای پذریش افرادی که جویای کار هستند، می باشد.

پذیرش نیروی کار شرکت های مجازی مجارستان

شرایط پذیرش نیروی کار از طریق شرکت های مجازی یک سری شرایط وجود دارد که افراد می بایست مد نظر داشته باشند:  ثبت آگهی جذب نیرو در اداره کار مجارستان مدت 15 روز (در صورت نبود جویای کار مجارستانی، فرد میتواند به پذیرش جویای کار خارجی اقدام کند.) فرد خارجی پس از این که درخواست خود را جهت کار به یکی از سفارت خانه های مجارستان ارائه داد درصورت تایید اولیه ویزای فرد جویای کار، این امکان برای شخص فراهم است که جهت انجام روند اداری ویزای کار خود به عنوان توریست وارد خاک کشور مجارستان شود.

نکته قابل توجه این است که تا نتیجه نهایی وضعیت کاری فرد، اقامت 30 روزه برای شخص و همراهانش وجود دارد و فرد حتما باید آدرس اقامت موقت خود را به اداره مهاجرت در کشور مجارستان ارسال کند.

تحصیل در مجارستان

به علت این که کشور مجارستان جز کشورهای شنگن می باشد، فرد می تواند با بهانه خواندن زبان وارد کشور شنگن شود تا از طریق اخذ ویزای دوره زبان آن را به ویزای کاری تبدیل کند چرا که هزینه تحصیل و زندگی در مجارستان پایین است. فرد متقاضی کار از طریق مدرک لیسانس باید حداقل به مدت 5 سال سابقه کار در رشته تحصیلی خود داشته باشد. 4 کشور آلمان، اتریش، بلژیک و آفریقای جنوبی دارای ویزای کاری بلند مدت هستند. لازم به ذکر است که 4 کشور مذکور شرایط نسبتا مناسبی را نسبت به کشور مجارستان دارند.

ویزای تحصیل جزو ویزاهای تایپ D می باشد. فرد می تواند به صورت پارتوقت کار کند؛ که چندی بعد می تواند به صورت تمام وقت کار کند و در نهایت مشغول به کار شود. یکی از بهترین راه کارها برای دریافت ویزای کار و پس از آن دزیافت اقامت در کشور مجارستان، از طریق ویزای تحصیل مجارستان می باشد.

قوانین اجازه کار در مجارستان

درخواست اجازه کار در کشور مجارستان از طریق اداره مهاجرت صورت می گیرد. بنابراین بین جوینده کار در کشور مجارستان و وشخص حقوقی باید 1 الی 2 قرارداد بسته شود. یکی از مواردی که شرایط کار در مجارستان را دشوار می کند، این است که ویزای جستجوی کار در مجارستان وجود ندارد. منظور از ویزای جستجو این است که، ابتدا برای اجازه کار به کشور مورد نظر درخواست دهید. سپس برای دریافت شغل مناسب اقدام کنید. این در حالی است که کشور هایی همچون، آلمان و اتریش دارای ویزای جستجوی کار هستند.

ویزای کاری در مجارستان

اخذ ویزای کاری مجارستان یکسرس الزامات مورد نیاز دارد که به شرح ذیل می باشد:

  • پروانه کار معتبر در مجارستانی
  • شرایط کار مجارستانی
  • فرآیند اجازه کار در مجارستان
  • حامی مالی معتبر و ارائه و اثبات به سفارت مجارستان

روند اداری ویزای کار در مجارستان

روال اداری اخذ ویزای کاری مجارستان حدودا 25 روز می باشد. دارای مراحل زیر می باشد:

شرکتی که متقاضی نیروی کار می باشد می بایست به مدت 15 روز آگهی استخدام خود را در دفتر کار در مجارستان تبلیغ کند. در 10 الی 15 روز کاری، متقاضی کار می تواند، به صورت مستقیم به نمایندگی از کارکنان، کار مربوطه را انجام دهد. بعد از اجازه کار، فرد پس از گذشت زمان ذکر شده، می تواند به سفارت کشور مجارستان رجوع کند. کار را به صورت تمام وقت یا پاره وقت از آن خود کند.

هزینه ویزای کار در مجارستان

هزینه اخذ ویزا کار در مجارستان و هزینه تمدید ویزای کار در این کشور متغیر می باشد.

هزینه ویزا کار مجارستان 60 € (یورو)
هزینه تمدید ویزای کار در مجارستان 3000 € (یورو)

مدت زمان تایین نتیجه اولیه اخذ ویزای کاری در کشور مجارستان حدودا 21 روز می باشد و مدت زمان اعلام نتیجه نهایی اخذ ویزای کار در مجرستان حدودا 70 روز بعد از درخواست اولیه می باشد. لازم به ذکر است که شما دوست عزیزی که درخواست ویزای کار در مجارستان را داده اید، می توانید ظرف 8 روز نسبت به درخواست در صورت نارضایتی ازمراحل اخذ ویزا اعتراض بزنید. هزینه ی ثبت اعتراض 20 € (یورو) می باشد.

از شما دوستان گرامی متشکریم که ما را برای دریافت اطلاعات، در رابطه با شرایط کار در مجارستان انتخاب کردید. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت این نوید را به شما سروان گرامی می دهد که تا پایان دوره اخذ اقامت و دریافت ویزای کار همراه شما باشد. چنانچه شبهاتی در رابطه با شرایط کار در مجارستان برایتان پیش آمد، میتوانید با متخصصان حقوق بین الملل ما در تماس باشید تا تمامی اطلاعات کافی را در اختیار شما قرار دهند.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 9 =