مهاجرت تحصیلی انگلستان

شرایط کار ضمن تحصیل در انگلستان

شرایط کار ضمن تحصیل در انگلستان

شرایط کار ضمن تحصیل در انگلستان از موارد حیاتی برای کاهش هزینه های تحصیل و زندگی دانشجویان خارجی محسوب می گردد که مورد استقبال قرار میگیرد. طبق قوانین مهاجرتی که در این کشور و سایر کشورها وجود دارد شما می توانید در کنار تحصیل از حق کار نیمه وقت بهره مند گردید. اینکه چه قوانین در این راستا حاکم می باشد را در ادامه این نوشتار می خوانید. مرجع صادر کننده ویزای تحصیلی که با این نوع ویزا دانشجویان قادر به شروع به کار می باشند وزارت کشور انگلستان می باشد. در این مقاله که به وسیله تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده راجع به شرایط کار ضمن تحصیل در انگلستان طی سال 2021 توضیحاتی ارائه شده است.

 • آیا دانشجویان برای تامین هزینه های زندگی خود در انگلستان به کار ضمن تحصیل نیاز خواهند داشت؟
 • هزینه زندگی دانشجویی در انگلستان چقدر است؟
 • آیا می توان مخارج زندگی در انگلستان را از طریق کار دانشجویی تامین کرد؟
 • حداقل درآمد دانشجویان در انگلستان چقدر است؟
 • دانشجویان خارجی در این کشور چقدر اجازه کار خواهد داشت؟

آیین نامه های تحصیلی انگلستان در 2021

لازم به ذکر می باشد در سال 2021 وزارت کشور انگلستان اقدام به صدور آیین نامه های تحصیلی می کند. مهم ترین هدف اشخاص متقاضی کار ضمن تحصیل در انگلستان در راستای گرفتن ویزای تحصیلی این کشور این می باشد که در راستای تحصیل نمودن مشغول به کارشوند. با این توضیح که در صورتی که اشخاص متقاضی موفق به گرفتن مجوز لازم برای شروع به کار شوند فقط قادر به کار در حین تحصیل در این کشور می باشند. شایان ذکر است که در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر مقاله تحصیل در انگلستان را نیز مطالعه نمایید که بتوانید اطلاعات کاملی را در خصوص مهاجرت تحصیلی به انگلستان بدست آورید.

محدودیت های شرایط کار ضمن تحصیل در انگلستان

دانشجویانی که در مقطع آموزش عالی مشغول به تحصیل می باشند نهایتا می توانند تا 20 ساعت کار در هفته و در حین ترم تحصیلی به اشتغال بپردازند. دانشجویانی که در مرکز زبان این کشور به تحصیل می پردازند نهایتا می توانند تا میزان 10 ساعت به کار با حقوق یا کار بدون مزد در طول یک هفته و در مدت زمان یک ترم تحصیلی به اشتغال بپردازند. تمامی دانشجویان در حین تحصیل می توانند اشتغال به کاری از نوع تمام وقت داشته باشند. تمامی دانشجویان تا وقتی که اقدام به درخواست مجوز کار نکرده باشند نمی توانند موفق به گرفتن قرارداد دائمی یا ناتمام شوند. تمامی دانشجویان ملزم به نداشتن خود اشتغالی می باشند. تمامی دانشجویان ملزم به اشتغال نداشتن به کاری می باشند که جزو مشاغل حرفه ای محسوب نشود.

مدت زمان ترم تحصیلی در انگلستان

تعطیلات در دانشگاه های این کشور ویژه تمامی دانشجویانی می باشد که موفق به ثبت نام در مقطع تحصیلات تکمیلی شوند. این تعطیلات در برگیرنده مدت زمانی مثل کریسمس و همچنین جشن عید پاک می باشد. توجه نمایید که کلیه دانشجویان مقاطع فوق لیسانس و هم چنین دکتری نمی توانند در هنگام تعطیلات فصل تابستان مشغول به کار تمام وقت شوند. کلیه دانشجویانی که در مقطع دکتری به تحصیل می پردازند نمی توانند از تعطیلات تابستانی بهره مند شوند و حتی قادر نمی باشند که در طول یک ترم تحصیلی برای تعطیلات درخواست دهند. در صورتی که دانشجویان مقطع فوق لیسانس می توانند اقدام به درخواست تعطیلات در طول فصل تابستان شوند.

وضعیت انجام و شرایط کار داوطلبانه ضمن تحصیل در انگلستان

یک فرق و اختلاف قانونی بین کاری که به صورت داوطلبانه و هم چنین کاری که دارای حقوق و دستمزد یا حتی کاری که حقوق و دستمزدی نداشته باشد، وجود دارد. با این وجود کلیه عبارت ذکر شده در بالا دارای تعاریف مبهم و پیچیده ای می باشد، در نتیجه برای ممانعت و همچنین جلوگیری از بروز هر گونه مشکلی، اشخاص متقاضی کار ضمن تحصیل در انگلستان ملزم به در نظر گرفتن کاری از نوع داوطلبانه به عنوان کار نیمه وقت و پاره وقت می باشند.

در صورتی که موفق به انجام کار داوطلبانه ای نشوند که مدت زمان اشتغالش بیشتر از 20 ساعت کار در طول یک هفته باشند امکان بروز مشکل برای آنها وجود دارد و در صورتی که این اشخاص دارای کار پاره وقت هم باشند، ملزم می باشند که این موضوع را در نظر بگیرند که مدت زمان لازم برای انجام کار داوطلبانه و هم چنین کاری که دارای دستمزد باشد بیشتر از 20 ساعت در طول هفته نباشد.

وضعیت انجام و شرایط کار داوطلبانه ضمن تحصیل در انگلستان

اشتغال به کار ضمن تحصیل برای کارفرمایان در انگلستان

اشخاص متقاضی کار ضمن تحصیل در انگلستان قادر به داشتن قراردادهای مختلف و متعدد می باشند اما ملزم می باشند که در زمان ترم تحصیلی بیشتر از 20 ساعت، کار با حقوق و یا حتی کار بدون مزد در طول هفته انجام ندهند. با این توضیح که این مطلب به این معنا می باشد که 20 ساعت کار باید به صورت مجموع کارفرمایان در نظر گرفته شود و به معنی این نمی باشد که تمامی این 20 ساعت ویژه یک کارفرمای خاص باشد. لازم به ذکر می باشد که کلیه اشخاص متقاضی شرایط کار ضمن تحصیل در انگلستان به انضمام همه کارفرمایانشان ملزم به داشتن اطمینان خاطر، از اشتغال به کار نداشتن برای مدتی بیشتر از 20 ساعت در طول یک هفته می باشند.

مزایای کار ضمن تحصیل در انگلستان

حدود 100 دانشگاه انگلستان جزو بهترین های دنیا هستند و اخذ پذیرش از آن ها بسیار رقابتی است. نتیجتا گرفتن بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی نیز از دانشگاه ها یا دولت انگلستان دشوار خواهد شد چرا که تمام دانشجویان در این کشور ممتاز و نخبه هستند. از طرفی نظام تحصیلی انگلستان نه تنها رایگان نیست بلکه برای دانشجویان غیر بریتانیایی و غیر اروپایی گران تر هم می باشد. یعنی در حالی که شهریه دانشجویان بریتانیایی و اروپایی در دانشگاه های دولتی انگلستان سالانه حدودا 9500£ (پوند) است، سایرین از 10000£ تا 35000£ (پوند) در سال شهریه پرداخت می کنند. زندگی در انگلستان نیز ماهانه بین 750£ تا 1500£ (پوند) با توجه به شهر محل اقامت و سبک زندگی دانشجو هزینه خواهد داشت. در این شرایط پیدا کردن کار ضمن تحصیل می تواند مزایای زیادی داشته باشد از جمله:

 • تامین بخشی از هزینه های زندگی در انگلستان چرا که درآمد کار دانشجویی در انگلستان ساعتی 9£ تا 20£ (پوند) می باشد.
 • به دست آوردن سابقه کار در انگلستان و آشنا شدن با بازار کار این کشور که کمک بزرگی برای کاریابی پس از فارغ التحصیلی به حساب می آید.

آشنایی با مراکز کاریابی در انگلستان

از جمله مشهورترین و هم چنین دارای اعتبارترین مراکز کاریابی در این کشور عبارتند از:

 • totaljobs.com – Total Jobs
 • fish4.co.uk – Fish 4 Jobs
 • monster.co.uk – Monster
 • reed.co.uk – Reed
 • Specialised jobs boards
 • jobs.nhs.uk – NHS Jobs
 • northeastjobs.org.uk – North East Jobs; jobs advertised by local North East Councils, including Durham and Stockton
 • caterer.com – national jobs board advertising catering and hospitality vacancies
 • retailchoice.com – national jobs board advertising retail vacancies
 • tesco-careers.com – Tesco
 • asda.jobs – Asda
 • https://sainsburys.jobs/ – Sainsbury’s

با توجه به پایان رسیدن این نوشتار و دانستن اطلاعاتی در زمینه شرایط کار ضمن تحصیل در انگلستان می توانید با مراجعه به سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت و همچنین با مشاوره به اطلاعات دقیق تری در رابطه با موضوع مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل دست یابید.

سوالاتی در خصوص شرایط کار ضمن تحصیل در انگلستان

سوالاتی که در رابطه با کار دانشجویی در انگلستان پیش می آید عبارتند از:

 • آیا دانشجویان می توانند به کمک کار در انگلستان، هزینه های تحصیل و زندگی را پوشش دهند؟ خیر، تنها هزینه های زندگی در این کشور قابل پوشش است.
 • آیا کار ضمن تحصیل در انگلستان امکان پذیر است؟ بر اساس قوانین انگلستان هیچ محدودیتی در این خصوص وجود ندارد.
 • کار ضمن تحصیل در انگلستان منجر به اخذ اقامت می شود؟ خیر، با توجه به اینکه به درآمد ناشی از کار نیمه وقت مالیات تعلق نمی گیرد، این امکان وجود ندارد.
 • مدت مجاز کار در حین تحصیل در انگلستان چه مدت است؟ 20 ساعت در طول یک هفته.
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.