مهاجرت کاری ایسلند

شرایط کار ضمن تحصیل در ایسلند

شرایط کار ضمن تحصیل در ایسلند

در صورتی که شما هم تمایل به داشتن اطلاعاتی در زمینه شرایط کار ضمن تحصیل در ایسلند می باشید با خواندن این مقاله می توانید اطلاعات مفیدی را به دست آورید. برای بررسی شرایط کار ضمن تحصیل در ایسلند می توانید به اطلاعات جامعی در این زمینه دست یابید. اشخاص متقاضی کار ضمن تحصیل در ایسلند می توانند حین تحصیل در این کشور به صورت تمام وقت یا پاره وقت کار کنند. این مقاله در باب شرایط کار ضمن تحصیل در ایسلند توسط تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نگارش شده است.

بررسی شرایط کار ضمن تحصیل در ایسلند

کلیه اشخاصی که میتوانند موفق به گرفتن کار ضمن تحصیل در ایسلند شوند عبارتند از: همه اشخاصی که دارای تابعیت کشوری باشند که این کشور جز منطقه اقتصادی قاره اروپا باشند و همه دانشجویانی که کشور خارج از منطقه اقتصادی قاره اروپا باشد و همه دانشجویان رشته های تحصیلی که به صورت تمام وقت به تحصیل بپردازند به این شرط که دارای کارت GNIB باشند. در این صورت کلیه این اشخاص دارای حق اشتغال به کار به صورت پاره وقت می باشند. البته به این شرط که رشته تحصیلی آنها در فهرست دولتی رشته های تحصیلی دارای شرایط لازم برای گرفتن ویزا موجود باشد.

اشتغال پاره وقت یعنی کاری که میزان فعالیت در این کار تا 20 ساعت طول بکشد به جز دو دوره استاندارد که دانشجو می تواند مجوز به کار از نوع تمام وقت یعنی کاری که به میزان 40 ساعت در هفته به طول انجامد.

زمان برگزاری دوره های ویژه کار نیمه وقت در ایسلند

زمان برگزاری این دوره ها از تاریخ 15 دسامبر تا 15 ژانویه و از تاریخ 1 ژوئن تا 30 سپتامبر می باشد. با این تفاسیر زمان تعطیلات دانشگاهی در فصل تابستان و هم چنین فصل زمستان می باشد. لازم به ذکر می باشد که تمامی این تاریخ ها برای همه دانشجویانی که کشور خارج از منطقه اقتصادی قاره اروپا باشد، مناسب است. صرف نظر از نحوه تقویم آموزشی ویژه دانشگاهی که برای رشته تحصیلی آنها به صورت یکسان می باشد. ناگفته نماند که دانشگاه ها مجوز صدور گواهی کاری که به صورت تمام وقت و خارج از این تاریخ باشد را ندارند.

حق کار این اشخاص با انقضای مدت اعتبار مجوز مهاجرت دانشجو به پایان می رسد، ولی دانشجویانی که در مقطع تحصیلات تکمیلی به تحصیل می پردازند حق دسترسی به کار را تا مدت 12 ماه برای خود دارند. کاری که به صورت پاره وقت می باشد دارای سهم قابل توجهی در زمینه تامین نمودن مخارج و هزینه های زندگی دانشجویی اشخاص متقاضی کار ضمن تحصیل در ایسلند دارد ولی برای تامین نمودن تمام هزینه ها کافی نمی باشد. در صورتی که اشخاص متقاضی کار ضمن تحصیل در ایسلند، نیاز به ارسال کردن درخواست ویزا برای تحصیل نمودن در این کشور را دارند، ملزم به اثبات نمودن استطاعت مالی خود که برای تامین نمودن هزینه های کل دوره تحصیلی خود کافی می باشد.

در صورتی که اشخاص متقاضی کار ضمن تحصیل در ایسلند پیش از اینکه اقدام به ثبت نام کردن در یک رشته به صورت تمام وقت نمایند موفق شوند که در یک دوره تحصیلی مقدماتی ثبت نام نمایند و تا زمان شروع نمودن دوره تحصیلی که به صورت تمام وقت باشد، می توانند از حق کار کردن در این کشور بهره مند شوند.

نحوه اخذ شماره PPS ویژه پیشنهاد کاری ایسلند

در صورتی که اشخاص متقاضی کار ضمن تحصیل در ایسلند به دنبال کار و اشتغال در این کشور باشند ملزم به دریافت نمودن یک شماره PPS برای ثبت نام نمودن در اداره مالیات کشور ایسلند می باشند. با این توضیح که تمامی این فرایند درآمد نامیده خواهد شد. شما تنها بخاطر جستجوی کار نمی توانید شماره PPS بگیرید و این شماره فقط در زمانی به این اشخاص تعلق می گیرد که قادر به اثابت یک پیشنهاد کاری باشند و یا این که این اشخاص برای استخدام شدن نیاز به این شماره داشته باشند.

حقوق و شرایط کار ضمن تحصیل در ایسلند

حقوق و شرایط کار ضمن تحصیل در ایسلند

همه اشخاصی که موفق به دریافت مجوز کار در ایسلند شوند می توانند از حقوق یکسانی در محل کار خود بهره مند شوند البته نا گفته نماند که این مساله بدون در نظر گرفتن نوع ملیت اشخاص یا حق تابعیت و وضعیت مهاجرت این اشخاص می باشد. مزایا و حقوقی که این اشخاص با یکدیگر برابرند عبارتند از:

  • حق داشتن قرارداد قانونی
  • حق داشتن ساعات کاری قانونی و مشخص
  • حق داشتن دستمزد برابر یا حتی بالاتر از حداقل دستمزد برای اشخاص
  • حق داشتن مرخصی در ایام تعطیلات
  • حق داشتن مرخصی استعلاجی
  • حق پیوستن به اتحادیه را دارید.

نکته حائز اهمیت در مورد این حقوق این می باشد که اشخاص متقاضی کار ضمن تحصیل در ایسلند باید متوجه باشند که شخص کارفرما از حیث قانونی ملزم به اختصاص دادن ساعات کاری مشخص و هم چنین متناسب با برنامه تحصیلی کارمند می باشند.

اقامت پس از تحصیل در ایسلند

اشخاصی که دارای حق شهروندی از سایر کشورهای دیگر می باشند به نوعی مجوز خاص برای ادامه زندگی نیاز دارند و به اشتغال به کار در این کشور و پس از پایان تحصیلات مربوط به خود، دیگر نیازی ندارند. اشخاصی که موفق به پایان رساندن دوران تحصیلی خود می شوند و کلیه دانشجویان مقطع تحصیلات تکمیلی که خارج از منطقه اقتصادی اروپا موفق به گرفتن کارت سبز یا مجوز کار این کشور می شوند که بر اساس طرح کار فارغ التحصیلان دانشگاهی پس از اتمام تحصیلات خود می توانند درخواست نمایند. در همه موارد دیگر، حق اشتغال دانشجویان با به پایان رساندن مدت لازم برای گرفتن مجوز مهاجرت دانشجویی اشخاص متقاضی شرایط کار ضمن تحصیل در ایسلند متوقف می شود.

در صورتی که شما هم با خواندن مقاله شرایط کار ضمن تحصیل در ایسلند علاقه مند به این موضوع شدید و تمایل به داشتن اطلاعات بیشتری در زمینه شرایط کار ضمن تحصیل در ایسلند علاقه مند هستید این فرصت را دارید تا با مراجعه به سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت و هم چنین مراجعه نمودن به لینک های مربوطه موجود در این سایت با موضوعاتی نظیر اقامت پس از تحصیل در ایسلند ، مهاجرت به ایسلند از طریق ازدواج ، مدارک لازم برای اخذ پذیرش در ایسلند ، هزینه تحصیل و زندگی در ایسلند از اطلاعات بیشتری در این زمینه بهره مند شوید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *