مهاجرت کاری مالتا

شرایط کار ضمن تحصیل در مالتا

شرایط کار ضمن تحصیل در کشور مالتا

یکی از موضوعاتی که دانشجویان متقاضی تحصیل در مالتا پیگیری می کنند، شرایط کار ضمن تحصیل در مالتا و میزان هزینه های تحصیل و زندگی در آن می باشد. اصولا بخاطر هزینه های تحصیلی در اتحادیه اروپایی و بخصوص مالتا، دانشجویان خارجی هم قبل از تصمیم به تحصیل در مالتا می بایستی از شرایط کار ضمن تحصیل در این کشور برای تامین بخشی از مخارج تحصیلی شان مطلع باشند. اگر شما هم علاقه مند به تحصیل در مالتا می باشید، توصیه ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت این است که در سالهای اخیر با فراهم شدن شرایط کار ضمن تحصیل در مالتا، مالتا به عنوان مقصد تحصیلی  معروف شده و گزینه تحصیل در مالتا بیش از پیش مطلوب است.

شهریه ها و هزینه زندگی در مالتا

برخی از شرایط کار ضمن تحصیل در این کشور به شرح زیر می باشد: دانشجویان خارجی درحال تحصیل در دانشگاههای مالتا فقط می توانند بعد از گذشت مدت 3 ماه از اقامت شان درخواست گواهی استخدامی دهند و کار دانشجویی از نوع کار پاره وقت و ماکسیمم مدت آن 20 ساعت در هر هفته است. ما در مقاله حاضر، شرایط کار حین تحصیل در مالتا را به طور کاملی همراه با فرآبند اخذ گواهی استخدام توضسح می دهیم.

بر اساس قوانین مهاجرتی مالتا، دانشجویان از کشورهای غیراروپایی حالا می توانند گواهی استخدام درخواست داده و ضمن تحصیل کار هم بکنند. شما در مالتا هم می توانید دانشگاههای خصوصی و هم دانشگاههای دولتی ببینید. تحصیل در دانشگاه های دولتی مالتا عملا رایگان است، اما تحصیل در دانشگاهها و موسسات آموزش عالی خصوصی می تواند پرهزینه باشد. شهریه های واقعی به طور گسترده ای به دانشگاه محل تحصیل تان بستگی دارد، اما شما ممکن است که سالانه مبلغی به عنوان شهریه در حدود 2000 € را جهت تحصیل به دانشگاه های خصوصی بدهید که این مبلغ جدای از هزینه های منزل است. اما هزینه منزل که بخش عمده ای از هزینه های مالی دانشجویان را به خود اختصاص می دهد به این شرح است:

 • اجاره یک واحد آپارتمان، با هزینه اجاره بهای 700 €
 • پرداخت اجاره به خانه محلی در حدود 450 €
 • اجاره یک اتاق در یک اقامتگاه، با هزینه میانگین در حدود 250 €

اگر شما قصد تحصیل در مالتا را دارید، به خاطر داشته باشید که شما به پول بیشتری برای مخارج سفر، برای خورد و خوراک و تفریح و … نیاز خواهید داشت- بطور متوسط بین 150-100 € در ماه برای این فعالیت ها نیاز خواهید داشت. و در مجموع ، متقاضیان تحصیل در مالتا برای پوشش کلیه هزینه های شان به 900-300 € در ماه نیاز خواهند داشت.

بررسی شرایط کار ضمن تحصیل در مالتا

شاید یکی از سوالاتی که ذهن بیشتر متقاضیان تحصیل در مالتا را به خود مشغول می کند این است که آیا شرایط کار ضمن تحصیل در این کشور فراهم است یا خیر؟ پاسخ بله است. دانشجویان کشورهای غیراروپایی درحال تحصیل در مالتا با مدت اقامت بیش از 90 روز به راحتی می توانند گواهی استخدام شان را اخذ کنند. این مدرک به آنها امکان کار ضمن تحصیل را فراهم می کند. شرایط کار ضمن تحصیل در این کشور به شرح جدول زیر می باشد:

شماره شرایط شماره شرایط
1 دانشجویان نمی توانند در 90 روز اول اقامت شان در مالتا همزمان با حضور در کلاس، کار هم بکنند. 5 دانشجویان تنها می توانند تا حداکثر 20 ساعت در هفته کار بکنند.
2 دانشجویان ممکن است پس از اخذ ویزای تحصیلی برای مدت بیش از 90 روز اول ویزای تحصیلی، گواهی استخدام درخواست دهند. 6 دانشجویان نمی توانند تحصیلشان را متوقف و فقط با استفاده از مدرک گواهی استخدام شان کار بکنند.
3 دانشجویان به پیشنهاد کار نیازمندند و لازم است فرم درخواست را همراه با کارفرماشان تکمیل کنند. 7 در صورت تغییر شغل/ یا کارفرما، دانشجویان بایستی گواهی استخدام جدیدی را درخواست دهند.
4 دانشجویان بایستی به حضور در کلاس را (حداقل 15 ساعت در هفته) ادامه دهند.    

شرایط کار ضمن تحصیل در مالتا

مراحل درخواست گواهی استخدام در مالتا

جهت درخواست گواهی استخدام مالتا، دانشجویان می بایستی که درخواست شان را پس از 90 روز اول اقامت در مالتا به اداره تابعیت و امور مهاجران مالتا اراده دهند. مراحل درخواست گواهی استخدام به این شرح است:

 • دانشجویان بایستی قبل از درخواست گواهی استخدام، ویزای تحصیلیشان را درخواست دهند
 • کاری در مالتا پیدا بکنند
 • پیشنهاد کار رسمی دریافت کنند
 • درخواست استخدام را به Jobsplus تحویل داده و هزینه درخواست € 230 را پرداخت کنند.

مدت رسیدگی و صدور گواهی برای دانشجویان متقاضی 4 الی 6 هفته طول می کشد، پس از دریافت این گواهی دانشجو شروع به کار ضمن تحصیل می کند. با توجه به این موارد، می توان گفت که شرایط کار ضمن تحصیل در مالت به گونه ای است که دانشجویان خارجی علاوه بر دریافت دستمزد و پرداخت بخشی از هزینه های شان، فرصت تجربه اندوزی در بازار کار مالتا را می یابند.

نکات کلیدی شرایط کار ضمن تحصیل در مالتا

توصیه همیشگی کارشناسان ما این است که شما قبل از برنامه ریزی برای تحصیل در مالتا، نقشه درستی از تامین مالی تحصیل تان در مالتا داشته باشید. چند راه برای تامین مالی تحصیل تان در مالتا وجود دارد که آنها عبارتند از درخواست بورسیه تحصیلی، خودکفایی مالی و کار ضمن تحصیل در مالتا. ما در این مقاله بر روی شرایط کار ضمن تحصیل در این کشور متمرکز شدیم. تغییرات اخیر در سیاست های دولتی، شرایط کار ضمن تحصیل در این کشور را با توجه به موارد زیر راحت تر کرده است:

 • دانشجویان تنها می توانند پس از دوره اقامت اولیه 3 ماهه کار در مالتا را درخواست دهند
 • دانشجویان بایستی پس از 90 روز اقامت در مالتا، گواهی استخدام درخواست دهند
 • دانشجویان همچنین بایستی کار را برای خودشان پیدا کرده و سپس درخواست روادید کار دهند
 • دانشجویان در کشور مالتا مجاز هستند تا حداکثر 20 ساعت در هفته کار کنند
 • دانشجویان همچنین بایستی حداقل 15 ساعت در هفته در طی دوره کار ضمن تحصیل، سر کلاس درس حاضر شوند
 • گواهی استخدام اخذ شده تحت تاییدیه کار ضمن تحصیل را نمی توان به استخدام تمام وقت تبدیل کرد

اگر شما هم ضمن اطلاع از شرایط کار حین تحصیل در این کشور قصد تحصیل و کار در مالتا را دارید، کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با تجربه موفق چندین ساله خود می توانند به شما در اخذ ویزای تحصیلی در مالتا کمک کنند. مشاوره های کارشناسانه ما فشار فرآیند درخواست ویزا را از شما برطرف کرده و شما را در جهت آمادگی برای مصاحبه ویزای تحصیلی مالتا، بهتر راهنمایی خواهد کرد. جهت دسترسی به اطلاعات بیشتر راجع به فرآیند درخواست و سایر شرایط درخواست ویزای تحصیلی مالتا با ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *