ویزای کاری کانادا

شرایط کار ضمن تحصیل در کانادا

شما از شرایط کار ضمن تحصیل در کانادا چه می دانید؟ آیا کار ضمن تحصیل در کانادا مجاز است؟ در صورت مجاز بودن شرایط کار ضمن تحصیل در کانادا چیست؟ در این مقاله تلاش ما بر این است که اطلاعاتی در خصوص امکان کار متقاضیان تحصیل در کانادا و شرایط مربوط به آن در اختیار شما قرار دهیم، برای پاسخ به سوالات خود پیشنهاد می کنیم با این مقاله همراه شوید. شما می توانید مشاوره های تضمینی را از موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با رضایت کامل دریافت نمایید.

کار ضمن تحصیل در کانادا

در کانادا، شرایط کار ضمن تحصیل برای همه دانشجویان خارجی مهیاست. کار ضمن تحصیل در کاندا در واقع یکی از امتیازات اصلی انتخاب این کشور به عنوان مقصد تحصیلی می باشد.

قانون مهاجرت به کانادا به صراحت چنین فرصتی برای تجربه اندوزی ارزشمند کاری برای دانشجویان خارجی فراهم می کند اما چیزهایی هم هست که شما قبل از اینکه شروع به کار و کسب درآمد کنید، بایست از آنها مطلع شوید.

اغلب دانشجویان بین المللی در کانادا قادرند که تا 20 ساعت در هفته و تمام وقت در تعطیلات زمانبندی شده، بدون اخذ ویزای کار مشغول به کار شوند.

پس نکته اصلی در خصوص کار ضمن تحصیل در کانادا، همان انجام کار بدون نیاز به روادید کار است.

کار ضمن تحصیل می تواند به شما کمک کند که بتوانید هزینه های زندگی تان را ساپورت کنید و افراد جدید و فرصت های جدیدی را ملاقات کنید.

همگی این ها ارتباطات و تجربه ای را برایتان ایجاد می کنند که می تواند به صورت قطعی در آینده کاریتان اثر گذار باشد.

فرصت های کار دانشجویی در کانادا

به عنوان دانشجوی خارجی فول تایم در کانادا، شما آپشن کار پاره وقت حین تحصیلتان را در اختیار دارید. کار ضمن تحصیل در کانادا می تواند کار دانشگاهی و غیر دانشگاهی به مدت 20 ساعت در هفته باشد. این فرصت کاری در هنگام تحصیل در دانشگاه، به شما در تامین فاند تحصیلیتان کمک شایانی می کند. مبنا برای کار ضمن تحصیل در کانادا، روادید تحصیلی می باشد.

در طی تعطیلات زمانبندی شده در کل سال، همانند تعطیلات زمستان و تابستان، روادید تحصیلتان به شما امکان کار تا 30 ساعت در هفته را می دهد. شما می توانید جهت کسب اطلاعات در مورد شرایط مهاجرت به کانادا به لینک مربوطه مراجعه بفرمایید.

کار در دانشگاه

همراه با زندگی دانشگاهی که یک بخش اساسی از روتین روزمره دانشجویان محسوب می شود، کار داخل دانشگاه می تواند به شما در دستیابی به خدمات دانشگاهی و خلاقیت های کار- دانشگاهی کمک کند.

با اینکه اکثر کارهای داخل دانشگاه پیشنهاد شده اند اما بسیاری از کارهای داخل دانشگاه مربوط به  اجتماع- دانشگاهی است (همانند راهنماهای تور برای دانشجویان جدید).

در این باره همچنین می توان به کارها و مشاغل اداری برای یکی از ادارات خدمات دانشجویی هم اشاره کرد.

معمولا، این مشاغل شامل:

 • دفترداری
 • مسئول پذیرش
 • تنظیم برنامه
 • و کار کمک منشی است

در کار دانشگاهی، ساعت های کاری اغلب برای دانشجویان انعطاف پذیر است، این هم امتیاز اصلی کار دانشگاهی محسوب می شود. اما چرا انعطاف پذیر؟ چون که دانشجویان می توانند به آسانی با برنامه هایشان هماهنگ شوند. پس کار دانشگاهی به شما امکان تجربه کار مرتبط با دانشگاهتان را می دهد.

برای مثال کار دانشگاهی می تواند شامل کار تکنسین آزمایشگاهی، کمک تحقیق و یا حتی استادیاری باشد. بسته به رشته تحصیلیتان، دسترسی به این فرصت ها می تواند تجربه کاری اساسی و منابع کار آتی را برایتان فراهم کند. پس انتخاب کار دانشگاهی می تواند گزینه خوبی برایتان باشد اگر شما بدنبال مهارتهای عملی در رابطه با رشته تحصیلی خود هستید.

کار بیرون از دانشگاه

اگر شما در کانادا حین یا پس از تحصیلتان تصمیم به کار دارید، اطلاع از اینکه بازار کار کانادا چه گزینه های کاری را به شما پیشنهاد می کند، برای انتخاب های کار پس از تحصیل اهمیت دارد.

مشاغل دانشگاهی معمولا بر روی خدمات آکادمیک یا دانشگاهی متمرکزند، اما به هنگام انتخاب شغل، کار بیرون از دانشگاه آزادی عمل بیشتری فراهم می کند، بنابرین اگر شما به فکر کسب تجربه خارج از رشته تحصیلیتان هستید، کار بیرون از دانشگاه می تواند مفید باشد.

با با شرایط کار در خارج از دانشگاه مطلوب است و فرصت های شغلی بسیاری وجود دارد اما دانشجویان معمولا به کارهای زیر رغبت بیشتری دارند:

 • بانکداری
 • خدمات غذا
 • خرده فروشی
 • مهمانپذیری

چرا این مشاغل؟ به این علت که زمانبندی این کارها انطباق بیشتری با دوره تحصیلی متقاضی دارد.

با این حال، در طول تعطیلات تابستانی که کار تمام وقت مهیاست، دانشجویان می توانند درخواست کارورزی کنند که با زمینه تحصیلیشان هم مرتبط خواهد بود.

شرایط کار ضمن تحصیل در کانادا

همانطوریکه در فوق اشاره شد، کار ضمن تحصیل در کانادا به دو بخش کار در دانشگاه و کار بیرون از دانشگاه تقسیم می شود:

شرایط کار خارج از دانشگاه

به منظور کسب صلاحیت جهت کار بیرون از دانشگاه، دانشجوی خارجی می بایست که:

 • ویزای تحصیلی معتبری داشته باشد.
 • در یک موسسه آموزشی معتبری به صورت فول تایم تحصیل کند.
 • سطح تحصیلات رضایت بخشی به تایید دانشگاه داشته باشد
 • در برنامه آموزشی آکادمیک، فنی و حرفه ای یا شغلی تحصیل بکند که حداقل مدت آن شش ماه باشد و منتهی به اخذ مدرک، دیپلم یا گواهی گردد.
 • شماره بیمه اجتماعی (SIN) داشته باشد.
 • CV آماده کند.

اگر موقعیت دانشجوی خارجی تغییر کند و دیگر نتواند هیچکدام از شرایط فوق را تامین کند، بایستی کار بیرون از دانشگاه را متوقف کند. گاها هم دانشجویی که دیگر فول تایم تحصیل نمی کند، ممکن است که بتواند همچنان به کار بیرون از دانشگاهش ادامه دهد اگر او:

 • از زمان شروع برنامه تحصیلی در کانادا، به عنوان دانشجوی فول تایم ثبت نام کرده باشد.
 • به صورت پاره وقت تحصیل کند.

ممنوعیت حق کار خارج از دانشگاه

دانشجویان خارجی زیر حق کار بیرون از دانشگاه را ندارند:

 • دانشجویان ثبت نام شده در برنامه زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم (ESL) یا فرانسه به عنوان زبان دوم (FSL).
 • دانشجویانی که دوره یا برنامه انتفاعی عمومی را می گذرانند.
 • دانشجویان پروازی یا فرصت مطالعاتی در یک موسسه آموزشی مشخص.

اداره تابعیت و پناهندگان مهاجر (IRCC) وضعیت فول تایم دانشجو را بر مبنای تعداد ساعات و واحدهای اختصاص یافته برای هر دوره تحصیلی بررسی می کند.

شرایط کار در دانشگاه

یک دانشجوی خارجی ممکن است که بتواند در چارچوب دانشگاه کار کند جایی که او برای تحصیل ثبت نام کرده است.

برای اینکه دانشجوی خارجی بتواند بدون روادید کار در داخل دانشگاه کار کند، او بایستی که:

 • ویزای تحصیلی معتبری داشته باشد.
 • شماره بیمه اجتماعی داشته باشد.
 • به عنوان دانشجوی پسا- متوسطه فول- تایم ثبت نام کرده باشد.

کار دانشگاهی شامل کار برای کارفرمای مستقر در دانشگاه یا موسسه آموزشی است که دانشجو در آنجا تحصیل می کند.

کار ضمن تحصیل در کانادا برای کلیه دانشجویان خارجی مهیاست. شما با کار ضمن تحصیل در کانادا می توانید هم هزینه تحصیل خود را ساپورت و برای کار آینده خود تجربه اندوزی کنید.

اما کار ضمن تحصیل در کانادا با اینکه مجاز است ولی تابع شرایطی است. شرایط کار ضمن تحصیل در کانادا بستگی به دوره تحصیلی و تایم تحصیلیتان دارد.

با توجه به تامین شرایط کار ضمن تحصیل در کانادا، شما می توانید بسته به علایقتان در دانشگاه یا بیرون از دانشگاه کار کنید. در صورتی که در خصوص مهاجرت به کانادا، تحصیل در کانادا و یا شرایط کار ضمن تحصیل در کانادا سوال یا ابهامی دارید می توانید با وکلای مهاجرتی مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشاوره نمایید.

Related Posts

یک دیدگاه برای “شرایط کار ضمن تحصیل در کانادا

 1. Hp گفت:

  ممنون بابت مطالب مفید تون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 6 =