مهاجرت تحصیلی هنگ کنگ

شرایط کار پس از تحصیل در هنگ کنگ

شرایط کار پس از تحصیل در هنگ کنگ

هنگ کنگ (Hong Kong) مقصدی است که مملو از فرصت های شغلی جهت پیشرفت و بالا رفتن از نردبان ترقی اشتغال است. بنابراین دانشجویان فارغ التحصیل در هنگ کنگ ضمن در نظر گرفتن شرایط کار پس از تحصیل در هنگ کنگ می توانند به تحقق رویاهای خود فکر کنند. چنانچه تصمیم گرفته اید پس از پایان تحصیلات در هنگ کنگ اقامت نموده و به کار در این کشور مشغول شوید، به طور یقین تجارب شغلی ارزشمندی را کسب خواهید کرد. به ویژه اگر قصد داشته باشید با ورود به بازار کسب و کار هنگ کنگ، به سرعت وارد بازار تجارت جهانی شوید. پیشنهاد می گردد این مقاله را که تنظیم شده از سوی محققان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می باشد، به دقت مطالعه و بررسی نموده و سپس جهت اخذ اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرتی خود با کارشناسان موسسه مذکور ارتباط برقرار نمایید.

شرایط کار و اقتصاد در هنگ کنگ

قلب صنعت جهانی در نقطه اتصال شرق و غرب یعنی هنگ کنگ قرار گرفته است. از این رو بسیاری از فرصت های شغلی با بالاترین درآمد برای مهاجران و خارجیان این جزیره قابل دستیابی است. اگرچه جهت آغاز اشتغال به کار در هنگ کنگ نیاز به یک پیشنهاد شغلی از سوی کارفرمای بومی دارید، اما در این رابطه استثناعاتی وجود دارد. برای مثال برخی حرفه ها در زمینه های حقوقی، مالی، IT یا سایر تخصص ها ممکن است از این موضوع معاف باشند.

دولت هنگ کنگ به دلیل این که استقبال ویژه ای از افراد خارجی متخصص و با مهارت دارد، لذا لیستی از مشاغل با استعدادهای درخشان را در نظر گرفته است که به منظور تشویق افراد حرفه ای جهت اشتغال به کار در این مشاغل می باشد. لازم به ذکر است در برنامه و لیست استعدادهای درخشان ممکن است نیازی به ارائه پیشنهاد کاری نباشد. این مشاغل عبارتند از:

 • متخصصان مدیریت دارایی (تحلیلگران سرمایه گذاری و مشاوران و مدیران صندوق)
 • متخصصان صنایع خلاق مانند مهندسین ضبط و مسترینگ (موسیقی) و تولید کنندگان صنعت فیلم
 • مهندسان برش و پرس
 • دانشمندان و متخصصان امنیت سایبر
 • متخصصان حل اختلاف و وکلای معامله گر
 • کارشناسان فناوری اطلاعات
 • مهندسان دریایی و ناظران کشتی
 • متخصصان بیمه دریایی
 • معماران دریایی
 • متخصصان تصفیه پسماند

شرایط کار پس از پایان دوره تحصیل در هنگ کنگ

دانشجویان غیر محلی یا خارجی که در رشته های مختلف از طریق تحصیل در هنگ کنگ و پشت سر گذاشتن برنامه های تحصیلی بلند مدت و تمام وقت، مدرک فارغ التحصیلی خود را از دانشگاه های این کشور اخذ می نمایند، این اجازه را خواهند داشت که برای مدت زمان 12 ماه پس از تحصیل در هنگ کنگ اقامت داشته باشند. حتی این امکان برای آنان وجود دارد که در صورت درخواست طی 6 ماه پس از پایان تحصیلات، به پیشنهاد شغلی نداشته باشند و بتوانند در این کشور اقامت نمایند. مشروط بر این که در رشته تحصیلی خود، شغل مرتبط پیدا کنند.

وضعیت بخش اقتصادی هنگ کنگ به گونه ای است که اکثریت دانشجویان از شرایط کار پس از تحصیل در هنگ کنگ استقبال نموده و تعداد زیادی از آنها پس از فارغ التحصیلی در این کشور مشغول به کار شده و اقامت می یابند. دولت هنگ کنگ همواره در راستای حفظ استعدادها، تقویت رقابت در کسب و کار و گسترش بخش اقتصادی در دراز مدت در هنگ کنگ، از دانشجویان بین المللی که از دانشگاه های این کشور فارغ التحصیل شده اند، استقبال ویژه ای دارد و آنها با تشویق به ماندن می نماید. به طوری که دانشجویان طی مدت زمان 12 ماه از تاریخ فارغ التحصیلی می توانند در جست و جوی شغل مورد نظر در هنگ کنگ باشند و در شرایط ایده آلی به کار در هنگ کنگ مشغول شوند.

شرایط کار پس از پایان دوره تحصیل در هنگ کنگ

شرایط کار و زندگی پس از تحصیل در هنگ کنگ

پایان دوره تحصیلات دانشگاهی در هنگ کنگ به معنای اتمام سفر شما در هنگ کنگ محسوب نمی گردد. بلکه می تواند صفحه جدیدی از کتاب زندگی شما تلقی گردد. بسیاری از دانشجویان در ذهن خود این گونه سوالات را پرورش می دهند که زمان زیادی به فارغ التحصیلی نمانده و پس از آن چه خواهیم کرد؟ بسیاری از آنها با اخذ مدرک فارغ التحصیلی به وطن خود باز می گردند و در کشور مبدا مشغول کار و زندگی می شوند. اما برخی از آنها تصمیم می گیرند با پایان تحصیلات، در شهرهای بین المللی مستقر شده و در مشاغل مختلف به کار بپردازند. بنابراین اگر قصد انجام چنین کاری را دارید، جزیره هنگ کنگ می تواند یک انتخاب خارق العاده به شمار رود.

از سویی دیگر بسیاری از برنامه های دانشگاهی در سطوح مختلف در هنگ کنگ وجود دارند که می توانند علاقمندان به تحصیلات بالاتر را به خود جذب کنند. بنابراین دولت هنگ کنگ شرایط کار پس از تحصیل در هنگ کنگ را برای دانشجویان فارغ التحصیل این کشور فراهم نموده است.

مزیت های کار و تحصیل در هنگ کنگ

قطعا در نظر دارید که پس از فارغ التحصیلی در مسیر مهاجرتی قرار بگیرید که شاهد هر دو فرهنگ شرقی و غربی باشید و مسیر موفقیت را در پیش بگیرید. هنگ کنگ از مقاصدی است که پر از هیاهو و جنب و جوش بوده و فرصت هایی را در اختیار دانشجویان خارجی قرار می دهد که غنی سازی زندگی و مطالعات او را در بر خواهد داشت. اما دلایل مختلفی وجود دارد که هنگ کنگ یک مقصد عالی برای خارجیان محسوب می گردد که عبارتند از:‌

 • حداقل 50 دانشگاه برتر در این کشور وجود دارند که جایگاه آنها در فهرست دانشگاه های برتر جهانی بوده و حتی رتبه های 3 و 5 آسیایی را نیز در سال 2018 میلادی به خود اختصاص داده اند.
 • هنگ کنگ یک شهر بین المللی است که دو زبان چینی و انگلیسی، زبان های رسمی آن می باشند. ضمن این که اکثر دوره ها و برنامه های دانشگاهی در هنگ کنگ به زبان انگلیسی برای دانشجویان تدریس می گردد.
 • وجود فرهنگ های غربی و شرقی در کنار یکدیگر و ایجاد یک سبک جدیدی از زندگی
 • وجود فضاها و مکان های دیدنی و گردشگری که برای هر فرد خارجی بسیار جذاب و چشمگیر است.

کلیات مهاجرت تحصیلی به کشور هنگ کنگ

به منظور آگاهی از شرایط کار پس از تحصیل در هنگ کنگ و بدست آوردن اطلاعات جامع اشتغال می توانید از طریق وزارت کار دولت HKSAR اقدام نمایید. قوانین استخدامی، اعلام جاهای خالی برای مشاغل مختلف، میزان حقوق و مزایای کارمندان و… از جمله اطلاعاتی است که از سوی وزارت کار هنگ هنگ قابل دسترسی است. شرایط کار پس از تحصیل در هنگ کنگ به گونه ای است که دانشجویان از جایگاه محکمی در بازار کسب و کار در هنگ کنگ به منظور توسعه پایدار برخوردار خواهند شد.

چنانچه در وضعیتی هستید که هیچ ایده ای در خصوص برنامه آینده پس از تحصیل خود ندارید، می توانید از مشاوران و کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت کمک بگیرید. آنها انواع راه های مختلف پس از فارغ التحصیلی را پیش روی شما خواهند گذاشت. برای مثال شرایط کار پس از تحصیل در هنگ کنگ را به همراه چگونگی و نحوه اشتغال به کار در این جزیره زیبا را برای شما تشریح خواهند نمود. بنابراین نگران نباشید و همه چیز را به کارشناسان موسسه مذکور بسپارید. آنها اطلاعات بیشتری را به منظور تسهیل برنامه ریزی آینده در اختیار شما قرار خواهند داد که البته یکی از آنها هزینه زندگی در هنگ کنگ است.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *