مهاجرت تحصیلی اسپانیا

شرایط گرفتن Fund در اسپانیا

شرایط گرفتن Fund در اسپانیا

اطلاع از شرایط گرفتن Fund در اسپانیا برای متقاضیانی که قصد مهاجرت تحصیلی به این کشور را دارند از اهمیت ویژه ای برخوردار است. تحصیل در دانشگاه های کشور اسپانیا جذابیت فراوانی برای دانشجویان خارجی به همراه دارد زیرا دانشجویان از مزایایی مثل: آب و هوای مطلوب و طبیعت زیبا، مردم صمیمی و مهمان نواز، امکان تحصیل بدون مدرک زبان، امکان اخذ فاند و بورس تحصیلی، امکان کار حین تحصیل، اقامت پس از دوران تحصیل و غیره برخوردار خواهند شد. در بین کشورهای اروپایی اسپانیا یکی از بهترین کشورهای دانشگاهی محسوب می شود به طوری که تکنیک های آموزش نوین و امکانات مدرن و پیشرفته آینده شغلی فرد را تضمین می کند. در ادامه این نوشتار تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت سعی دارد به بررسی شرایط گرفتن Fund در اسپانیا بپردازد و اطلاعات مختصری در این باب در اختیار متقاضیان و علاقه مندان قرار دهند.

 • آیا اسپانیا مقصدی گران برای تحصیل است؟
 • محدودیت های تامین هزینه های تحصیل در این کشور چقدر است؟
 • آیا می توان در اسپانیا از کمک هزینه های تحصیلی استفاده کرد؟
 • بهترین راه برای کاهش هزینه های تحصیل در این کشور چیست؟
 • شرایط دریافت فاند در اسپانیا چیست؟

شرایط و ضوابط گرفتن Fund در اسپانیا

کشور اسپانیا به دلیل مزایای در نظر گرفته شده یکی از مقاصد تحصیلی محبوب در جهان شناخته می شود، هزینه های تحصیل و هزینه های زندگی دانشجویی در این کشور بسیار مقرون به صرفه است به طوری که این مسئله اسپانیا را در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی برتری می بخشد. با این حال دانشگاه های این کشور برای دانشجویان بومی و دانشجویان خارجی و بین المللی بورس و فاند تحصیلی در نظر گرفته اند که به موجب دریافت آن بخشی یا تمامی شهریه دانشگاه و هزینه های تحصیل پوشش داده می شود. سسیستم آموزشی اسپانیا برای اعطاء Fund و کمک هزینه های تحصیلی کاملا متمایز می باشد به طوری که 27% دانشجویان این کشور هنگام تحصیل دارای بورس تحصیلی هستند.

در اعطای بورسیه و Fund ابتدا نیاز و الزام دانشجو مورد بررسی قرار می گیرد و پس از آن شایستگی فرد سنجیده می شود در حقیقت لازم است سطح نمرات دانشجو از یک مشخص شده بالاتر باشد تا فرد بتواند بورس تحصیلی دریافت کند. دانشجویانی که دارای مقاله معتبر و اختراعات ثبت شده باشند شانسشان برای دریافت بورس تحصیلی افزایش می یابد. در کشور اسپانیا کمک هزینه های تحصیل به صورت: فاند، بورسیه تحصیلی، وام دانشجویی و گرنت در اختیار دانشجویان قرار داده می شود. دانشجویان خارجی برای دریافت کمک های بین المللی باید پیش از مهاجرت به کشور اسپانیا درخواست خود را در وزارت امور خارجه و سفارتخانه کشور اسپانیا در کشور مبدا اعلام کنند.

مدارک لازم و شرایط گرفتن بورسیه در اسپانیا

برای دریافت فاند تحصیلی لازم است درخواست خود را به دانشگاه اعلام کنید به این منظور دانشجو باید فرم در نظر گرفته شده را تکمیل کند پس از آن لازم است مدارک تعیین شده به شرح ذیل را تهیه کرده و به مراجع مربوطه تحویل دهید، که این مدارک عبارتند از:

 • داشتن معدل 16 به بالا
 • ارائه مدارک تحصیلی سال های پیشین به همراه ریز نمرات اخذ شده
 • توصیه نامه دریافت شده از استاد راهنما
 • ارائه مدارک پزشکی جهت مشخص شدن سلامت روحی و جسمی
 • انگیزه نامه
 • ارائه سوابق کار مرتبط با رشته تحصیلی و پژوهشی
 • در صورتی که دارای مقاله و اختراعات ثبت شده هستید مدارک لازم را ارائه کنید.
 • هر نوع فعالیت علمی، شرکت در مسابقات علمی و سمینارها باید اعلام شود.
 • ارائه مدرک معتبر زبان انگلیسی یا زیان اسپانیایی با توجه به زبان انتخابی برای ادامه تحصیل

شرایط گرفتن Fund در اسپانیا برای دانشجویان خارجی

شرایط گرفتن Fund در اسپانیا برای دانشجویان خارجی

دانشجویان خارجی و بین المللی می توانند از Fund و بورس تحصیلی در نظر گرفته شده در دانشگاه های اسپانیا بهره مند شوند، بورس تحصیلی در نظر گرفته شده برای این دانشجویان به طوری ارائه می شود که برخی از برنامه ها تمامی هزینه های دانشجویی و برخی دیگر بخشی از هزینه های دانشجویی را پوشش می دهند. دانشجویان بین المللی که قصد ادامه تحصیل در موسسات آموزش عالی اسپانیا را دارند می توانند در تمامی مقاطع تحصیلی اقدامات لازم را در جهت اخذ بورس تحصیلی انجام دهند اما لازم به ذکر است در مقطع دکتری دانشجویان واجد شرایط می توانند فاند تحصیلی دریافت کنند و از حمایت های مالی دولت اسپانیا بهره مند شوند. دانشجویانی که دوره تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد را در دانشگاه های اسپانیا گذرانده باشند شانس آن ها برای دریافت Fund در مقطع دکتری افزایش پیدا می کند.

معرفی انواع Fund در اسپانیا

یکی از مزایای تحصیل در اسپانیا، بورس تحصیلی یا فاند است که در انواع مختلفی و با توجه به شرایط فرد به دانشجو تعلق میگیرد. در جدول زیر سعی داریم به معرفی برخی از بورسهای تحصیلی معتبر در اسپانیا برای سال تحصیلی 2022- 2023 اشاره کنیم. دانشجویان میتوانند برای شناخت دانشگاه های رایگان این کشور به مطالعه مقاله دانشگاه های رایگان اسپانیا بپردازند.

معرفی بورس و Fund مزایا
Entrepreneurship and Sustainability for International Students این برنامه به دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در مقطع دکتری دانشگاه کامیلا پونتیفیک را دارند تعلق میگیرد. بر اساس این برنامه دانشجویان از حمایت مالی به مبلغ 20.253€ (یورو) بهره مند میشوند. علاوه بر این دانشجویان از پرداخت 90% شهریه معاف هستند.
Esade Do Good Do Better این فاند تحصیلی توسط دانشگاه Esade Ramon Llull به دانشجویان خارجی تعلق میگیرد، به موجب اخذ این برنامه 75% از شهریه شما تحت پوشش قرار میگیرد.
Erasmus Mundus این برنامه در مقطع کارشناسی ارشد به دانشجویان واجد شرایط تعلق میگیرد، این برنامه هزینه های تحصیل را تحت پوشش قرار میدهد.
IED Barcelona Scholarships به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری تعلق میگیرد که بر اساس سوابق تحصیلی 50% یا 100% شهریه دانشگاه پوشش داده میشود.
ZLC MIT به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد که قصد تحصیل در رشته مهندسی لجستیک یا مدیریت زنجیره تامین را دارند تعلق میگیرد که بر اساس آن مبلغ 24000€ (یورو) به دانشجو اعطاء میشود.

برای اطلاع از شرایط تحصیل و شهریه رشته های پزشکی در دانشگاه های اسپانیا میتوانید به مقاله هزینه تحصیل پزشکی در اسپانیا رجوع کنید. این امکان برای دانشجویان و متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کشورهای مختلف در دنیا وجود دارد تا برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط تحصیل همه روزه با تیم مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشند.

امتیاز دهید

16 دیدگاه برای “شرایط گرفتن Fund در اسپانیا

 1. Narges.DD گفت:

  سلام خسته نباشید
  من ۱۸ سالمه ، می خواستم بدونم میتونم در رشته های پزشکی /دندان/ فیزیوتراپی بورسیه فول فاند بگیرم ؟ و اینکه زمان اپلای کردن برای بورس اسپانیا کی هست؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   لطفا در این خصوص ابتدا با ما در تماس باشید

 2. شیرین گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من می خوام برای دکتری اقدام کنم اسپانیا یا آلمان
  می خواستم بدونم با رزومه ای که دارم می تونم فاند بگیرم
  من کارشناسی دانشگاه تهران خوندم زیست گیاهی معدل ۱۴.۶۵
  ارشد دانشگاه الزهرا خوندم فیزیولوژی گیاهی معدل ۱۷.۹۳
  دو تا مقاله کامل کنفرانسی دارم یکی پوستر یکی سخنرانی
  یک کتاب هم در اسکولار پرس
  دارم برای ای اس آی مقاله می نویسم ولی خوب تا به چاپ برسه زمان میبره و برای آیلتس هم می خونم
  ممنون میشم کمکم کنید

  1. داوری گفت:

   سلام
   برای اطلاعات بیسشتر در این زمینه با ما تماس بگیرید

 3. محمد گفت:

  من دانشجوی کارشناسی مهندسی مکانیک هستم و معدل بالای ۱۶ هم تا اینجا دارم و زبان اسپانیاییم هم خوبه و میتونم راحت نمره خوبی براش بیارم؛ تا الان مقاله‌ای منتشر نکردن ولی تا پایان کارشناسی احتمالا یکی منتشر کنم. خواستم ببینم با شرایطی ک دارم و رشته تحصیلیم میتونم ارشد برای تحصیل تو اسپانیا اقدام کنم؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   بله میشه این کار رو انجام داد و امکان اخذ پذیرش وجود داره

 4. آباندخت گفت:

  سلام من 21 سالم هست و ورودی مهر ۹۹ کارشناسی روانشناسی هستم .میخواستم بدونم اگر کارشناسیم رو با شرایط ایلتس خوب و معدل بالا در دانشگاه ازاد بگیرم .برای ارشد میتونم فاند کامل یا معمولی از اسپانیا بگیرم ؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   برای تحصیل در کشور اسپانیا در حال حاضر با توجه به ااینهکه کم هزینه است به دنبال بورس نباشبد

 5. غزاله گفت:

  خواستم تشکر کنم از این همه اطلاعات مفید و وقتی ک برای ما میزارین خدا قوت ایشالا هیچوقت توی زندگیتون لنگ نمونین خدا کمکتون کنه بازم ممنونم

  1. داوری گفت:

   سلام
   مرسی از پیام پر از انرژی و با محبتتون

 6. غزاله گفت:

  سلام من رشته لیسانسم ریاضی بوده فوق لیسانس مدیریت مالی معدل ارشد18/5 و لیسانس14/6 دوتاشم دانشگاه سراسری تو تهران خوندم آیتلس 6/5 و جی آری و جی مت هم شرکت کردم امکانش هست بتونم فاندی از اسپانیا برای مقطع دکترا بگیرم ک هزینه شهریه دانشگاه و زندگی ساده در حد دانشجویی رو بگذرونم؟ بهم فاند میدن اصن؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   اگر رزومه علمی خوبی داشته باشید و مقالات خوبی هم داشته باشید این امکان وجود داره
   اما خودتون باید براش اقدام کنید و ایمیل اساتید رو دربیارید و باهاشون مکاتبه کنید

 7. Moon گفت:

  سلام امکانش هست با خوندن زبان یک کشور بر فرض اسپانیایی(به عنوان رشته دانشگاهی) و تحقیق درباره زبان شناسی و فرهنگشون و ارائه مقاله از اون کشور فاند تحصیلی دریافت کرد؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   به این بهانه رشته تحصیلیتون رو تعیین نکنید که پس فردای روز اگر نتونستید فاند بگیرید یا برید از این قضیه پشیمون بشید
   هدفتون رو بفرمائید تا بهتر راهنماییتون کنم

 8. کیمیا حاجی قربانی گفت:

  سلام ،من کارشناسی زبان روسی از دانشگاه علامه با معدل الف رو دارم، میخواهم برای کارشناسی ارشد رشته توریسم رو بخونم، زبان انگلیسیم در حد عالی هست و مشکلی هم جهت یادگیری زبان اسپانیایی ندارم، آیا امکان گرفتن فاند در مقطع ارشد برای رشته توریسم برای من هست؟؟ و اینکه من با کارکردن در کنار تحصیل چقدر از هزینه هام رو میتونم پوشش بدم؟؟ آیا بعد از تحصیل شغل میتونم پیدا کنم ؟؟ گرفتن مدرک گردشگری در ایران تاثیری روی فاند گرفتن من داره؟؟

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   اگر هدف تحصیل در اسپانیا رو دارید به دنبال گرفتن فاند نباشید
   اما میتونید در این کشور یا برخی از کشورهای حوزه شنگن پذیرش تحصیلی بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  +  35  =  43