مهاجرت تحصیلی مالتا

شرایط گرفتن Fund در مالتا

شرایط گرفتن Fund در مالتا

محبوبیت تحصیل و زندگی در اروپا بر کسی پوشیده نیست. شرایط گرفتن Fund در مالتا نیز از مواردی است که دانستن آن برای متقاضیان تحصیل در اروپا خالی از لطف نیست. علیرغم وسعت کم کشور مالتا، دانشگاه ها و مراکز آموزشی آن از اعتبار خوبی در سطح بین المللی برخوردار بوده و رشته های متنوعی را در مقاطع مختلف به علاقه مندان ارائه می دهند. در این مقاله که توسط تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده است سعی داریم تا به سوالاتی در زمینه شرایط تحصیل و اخذ کمک هزینه های تحصیلی در کشور مالتا پاسخ دهیم.

  • شرایط تحصیل در مالتا چگونه است؟
  • فرایند مهاجرت به مالتا چگونه است؟
  • بهترین دانشگاه های مالتا کدامند؟
  • هزینه های تحصیل در مالتا چقدر است؟
  • محدودیت های دریافت بورسیه در این کشور چیست؟

معرفی کشور مالتا به عنوان مقصد مهاجرتی

مالتا کشوری متشکل از مجمع الجزایری کوچک است که در ناحیه جنوبی قاره اروپا و در همسایگی کشورهایی هم چون ایتالیا قرار دارد. جمعیت این کشور طبق آمارهای ارائه شده در سال 2022، 441000 نفر و پایتخت آن شهر والتا می باشد. این کشور در گذشته یکی از کشورهای مستعمره بریتانیا بوده و در سال 1964 به عنوان یک کشور مستقل شناخته شد. زبان رسمی این کشور مالتی می باشد اما درصد زیادی از مردم نیز به زبان انگلیسی مسلط هستند. واحد پول این کشور یورو بوده و پایه های اقتصاد آن را بازرگانی بین المللی، تولیدات، صنایع کشتی سازی و تولید لوازم الکترونیکی و جهانگردی است.

درصد زیادی از مالتایی ها پیرو آئین کاتولیک می باشند و فرهنگ آنان شباهت زیادی به مردم ایتالیا دارد. سیستم آموزشی کشور مالتا با وجود استقلال این کشور از بریتانیا، هنوز هم سیستم آموزشی رایج در گذشته است و دانشگاه مالتا با 400 سال قدمت یکی از قدیمی تری دانشگاه های اروپا می باشد و امکان دریافت Fund از این دانشگاه تحصیل در آن را برای علاقه مندان ارزشمند تر کرده است.

نمودار تعداد مهاجرین در مالتا

شرایط گرفتن Fund در مالتا جهت تحصیل

در سال های اخیر میزان تمایل مهاجران برای انتخاب کشور مالتا به عنوان مقصدی برای ادامه تحصیل، کار، زندگی و غیره بیشتر شده است و هم چنین میزان رضایت مهاجران از وضعیت زندگی در این کشور نیز به شکل امیدوار کننده ای بالا می باشد. دولت کشور مالتا مهاجرت به این کشور را از طریق روش های مختلفی امکان پذیر کرده است. روش های قانونی مهاجرت به کشور مالتا به شرح زیر است:

  • مهاجرت از طریق اخذ ویزای تحصیلی
  • مهاجرت کاری
  • از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک
  • مهاجرت از ازدواج با یک تبعه این کشور
  • مهاجرت از طریق پناهندگی

به دلیل اعتبار بالای دانشگاه ها و مراکز آموزشی کشور مالتا، آمار مهاجرت از طریق اخذ ویزای تحصیلی این کشور در میان مهاجران افزایش پیدا کرده است. همان طور که گفته شد به دلیل استعمار این کشور در گذشته توسط بریتانیا، سیستم آموزشی آن هنوز هم منطبق بر روال گذشته است و در مقاطع مختلفی دانشجو می پذیرد. ازدیاد دانشجویان بین المللی در مالتا منجر به تاسیس سه دانشگاه Verdala International School ،QSI international School of Malta و International Vocational College Malta شده است.

یکی از بزرگترین مزایای تحصیل در مالتا، تنوع کورس های ارائه شده با زبان انگلیسی است؛ به علت دوزبانه بودن این کشور، مجبوبیت آن در میان دانشجویان بین دانشجویان بین المللی بالا می باشد. دوره های کارشناسی کشور مالتا طی 3 الی 4 سال، کارشناسی ارشد 1 الی 2 سال و دکتری حداقل 3 سال به طو ل می انجامند. امکان اخذ fund و کمک هزینه های تحصیلی نیز برای دانشجویان واجد شرایط فراهم شده است.

شرایط گرفتن Fund در مالتا جهت تحصیل

نحوه اخذ ویزای تحصیلی و Fund کشور مالتا

برای برخورداری از امکان تحصیل در دانشگاه های کشور مالتا، افراد ملزم به اخذ پذیرش تحصیلی به همراه ویزای تحصیلی این کشور می باشند. در فرآیند اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور، به مواردی از جمله سوابق تحصیلی و نمره آیلتس فرد توجه می شود. حد نمره آیلتس مورد نظر دانشگاه های کشور مالتا بسته به نوع دانشگاه متفاوت است اما به طور معمول نمره آیلتس بالای 5.5 یا 6 مورد قبول می باشد. بدیهی است که داشتن رزومه تحصیلی درخشان و نمره آیلتس بالا شانس فرد را جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های مالتا بالا خواهد برد.

دولت مالتا به دانشجویان بین المللی نیز اجازه کار می دهد و این یکی دیگر از مزایای بزرگ تحصیل در این کشور به حساب می آید. دانشجویان بین المللی همه مقاطع در کشور مالتا به مدت 20 ساعت در هفته اجازه کار خواهند داشت که می توانند از سریق سایت های کاریابی اقدام یه یافتن شغل مورد نظر خود کنند. قابل ذکر است که در این کشور فرصت های شغلی در درجه اول به بومیان مالتا و کسانی که اقامت دائم این کشور را دارند ارائه می شود.

هم چنین دانشجویانی که توانایی مالی پرداخت هزینه های زندگی و تحصیل در این کشور را ندارند، می توانند با ارائه درخواست خود مبنی بر اخذ بورسیه تحصیلی، بخشی از هزینه های تحصیلی خود را جبران کنند. افراد جهت اقدام برای دریافت کمک هزینه تحصیلی باید عدم توانایی مالی خود ا اثبات کنند. هم چنین افرادی که علاوه بر مدرک زبان با نمره بالا، رزومه تحصیلی قوی و مقالات چاپ شده در مجلات معتبر داشته باشند از شانس بیشتری در زمینه اخذ بورسیه برخوردار خواهند بود.

شرایط مالی تحصیل بدون گرفتن Fund در مالتا

تحصیل در مالتا در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی، با هزینه ای بسیار کمتر صورت می گیرد و مدرک اخذ شده در نهایت دارای اعتباری در سطح جهانی است. هزینه سالانه تحصیل در دانشگاه های خصوصی این کشور به طور میانگین حدود 1100€ الی 2000€ (یورو) در سال می باشد. کمک هزینه های تحصیلی ارائه شده در دانشگاه های این کشور موارد محتلفی از جمله هزینه های تحصیل دانشجویان را پوشش می دهند و علاوه بر شرط عدم تمکن مالی، شرایط سنی خاصی را نیز شامل می شوند.

این بورسیه ها دو دسته بورسیه های دانشگاهی و بورسیه های دولتی را در بر می گیرند. برای مثال بورسیه تحصیلی دانشکده باستان شناسی یک بورسیه دولتی است که هر ساله به 10000 دانشجو ارائه می شود. این بورسیه بخشی از هزینه های مربوط به پروژه های باستان شناسی را تامین می کند و به دانشجویان سال سوم و چهارم کارشناسی و سال اول کارشناسی ارشد تعلق می گیرد.

برای اطلاع بیشتر از شرایط انواع بورسیه ها می توان با مراجعه به سایت دانشگاه در این زمینه اطلاعات کافی دریافت کرد. می توانید با مطالعه مقالات بهترین شهرهای مالتا برای تحصیل، حقوق ماهیانه کار در مالتا و بهترین شهرهای مالتا برای کار اطلاعات خود را در مورد مهاجرت به مالتا و شرایط زندگی در این کشور افزایش دهید. در صورت لزوم برای دریافت مشاوره می توانید با وکلای با سابقه ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3  +  5  =