مهاجرت به کشور مجارستان

شهر بوداپست مجارستان

شهر بوداپست مجارستان

به عنوان یکی از زیباترین مکان های جهان شهر بوداپست مجارستان همه ساله شاهد سیلی از جمعیت گردشگران از سرتاسر کره خاکی است که به اروپا می آیند. جاذبه های گردشگری شهر بوداپست به قدری است که تنها در یک هفته اقامت در این شهر می توان از مکان های تاریخی بوداپست بازدید کرد.

  • جاذبه های توریستی مجارستان به غیر از بوداپست در کدامیک از شهرهای این کشور یافت می شود؟
  • چگونه می توان از جاذبه های گردشگری بوداپست دیدن کرد؟
  • شرایط تحصیل در بوداپست چیست؟
  • آیا بازار کار در بوداپست برای شهروندان خارجی مناسب است؟
  • شرایط سرمایه گذاری در بوداپست مجارستان چیست؟
  • آیا با اخذ ویزای توریستی مجارستان می توان به کشورهای دیگر حوزه شنگن نیز سفر داشت؟

به دلیل زیبایی های منحصر به فرد شهر و رفاه اجتماعی بالای بوداپست افراد زیادی از سرتا سر جهان قصد دارند ویزای اقامت دائم کشور مجارستان را کسب نمایند. ما در این مقاله به طور مفصل در مورد شهر بوداپست مجارستان اطلاعاتی را در اختیار خوانندگان محترم سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت قرار می دهیم. امیدواریم با خواندن این مقاله به شناخت کافی از شهر بوداپست و موقعیت این شهر در اروپا دست یابید.

در مورد شهر بوداپست مجارستان

بوداپست پایتخت و پرجمعیت ترین شهر مجارستان و دهمین شهرستان در اتحادیه اروپا است. این شهر در سال 2022 جمعیتی بالغ بر 2 میلیون نفر را در اختیار دارد که در حدود 525 کیلومتر مربع نیز مساحت دارد. اگر چه ریشه های شهر به زمان رومی ها و حتی قبل از آن باز می گردد، اما این شهر را اساسا با اتفاقات امپراتوری قرن نوزدهم اتریش-مجارستان می شناسند، زمانی که مجارستان 3 برابر بزرگتر از کشور کنونی خود بود.

تاریخچه شهر بوداپست مجارستان

طبق تاریخ بوداپست همچنین به عنوان پایتخت امپراتوری اتریش- مجارستان بوده است و این قدرت بزرگ در سال 1918 پس از جنگ جهانی اول منحل شد. این شهر نقطه کانونی انقلاب مجارستان در سال 1848، نبرد بوداپست در سال 1945 بود و انقلاب مجارستان نیز از این شهر معروف برخاست و به همین دلیل این شهر تاریخچه ای از اتفاقات مختلف را در خود جای داده است. امروزه بوداپست یک شهر مشهور جهانی با نقاط قوت تجاری، مالی، رسانه ای، هنر، مد، تحقیق، فن آوری، آموزش و پرورش و سرگرمی است.

جایگاه جهانی بوداپست مجارستان

بوداپست به عنوان مرکز مالی مجارستان و بالاترین رتبه اروپای مرکزی و اروپای شرقی، در رتبه های 100 شهر شاخص نوآوری قرار می گیرد؛ این شهر همچنین رتبه دوم در سریع ترین رشد اقتصادی شهری در اروپا را دارد. بوداپست مقر موسسه اروپایی نوآوری و فناوری، کالج پلیس اروپا و اولین دفتر خارجی آژانس توسعه سرمایه گذاری چین است. بیش از 40 کالج و دانشگاه، از جمله دانشگاه تکنوتاکس و اقتصاد بوداپست، در این شهر واقع شده است.

در سال 1896، سیستم متروی شهری بوداپست، با ظرفیت 3 خط مختلف برای جابجای روزانه 1.27 میلیون نفر افتتاح شد و در حال حاضر این شبکه ریلی در بوداپست روزانه 1.08 میلیون مسافر را تحت پوشش خدماتی قرار می دهد. سطح درآمد ماهانه در بوداپست نیز بیشتر از سایر شهرهای مجارستان است. این موضوع در نمودار ذیل نشان داده شده است:

سطح درآمد ماهانه در بوداپست

جاذبه های گردشگری شهر بوداپست

از جمله موزه ها و نهادهای فرهنگی مهم در بوداپست موزه هنرهای زیبا است. موسسات فرهنگی معروف دیگر موزه ملی مجارستان، آکادمی موسیقی فرانتس لیست، مجسمه اپرای دولتی مجارستان و کتابخانه ملی Széchényi است. منطقه مرکزی شهر در امتداد رودخانه دانوب به عنوان یک میراث جهانی یونسکو طبقه بندی شده و دارای آثار قابل توجه بسیاری از جمله مجلس مجارستان، قلعه بدا، باستین ماهیگیر، کاخ گرشاه، پل زنجیره ای Széchenyi، متیاس کلیسا و مجسمه آزادی است.

دیگر معروفیت های مشهور شهر عبارتند از: مکان دیدنی سنت استفان، میدان قهرمانان، تالار بازار بزرگ، ایستگاه تاریخی راه آهن Nyugati ساخته شده توسط شرکت ایفل پاریس در سال 1877 و دومین قدیمی ترین خط مترو در جهان و راه آهن زیرزمینی هزاره. این شهر همچنین دارای حدود 80 چشمه زمین گرمایی، بزرگترین سیستم غار حرارتی، دومین کنیسه بزرگ و سومین ساختمان بزرگ مجلس در جهان است. بوداپست هر ساله 4.4 میلیون گردشگر بین المللی را جذب می کند و یک مقصد محبوب در اروپا است.

معرفی جاذبه های گردشگری بوداپست

پل آزای: پل آزادی که تنها در سال 1896 افتتاح شد، از عرض رودخانه دانوب می گذرد و میدان گلرت در بودا را به میدان فوام در پست وصل می کند، در حالی که قدم زدن در سراسر آن یک راه عالی برای رسیدن از تالار بازار مرکزی به تپه گلرت یا گلرت اسپا است، پل آهنی فرفورژه نیز معماری لذت‌بخش هنر نو و همچنین منظره‌ای دوست‌داشتنی از رودخانه را به نمایش می‌گذارد. این پل که در ابتدا به نام امپراتور فرانتس ژوزف اول، که در افتتاحیه آن بود، برای نمایشگاه جهانی هزاره ساخته شد و مجسمه‌ های برنزی اسطوره‌ای شگفت‌انگیزی در دو انتهای آن یافت می‌شود.

تالار بازار مرکزی: قدیمی‌ترین و بزرگ ‌ترین بازار سرپوشیده شهر، تالار بازار مرکزی بسیار سرگرم کننده است. فضای داخلی غاردار آن خانه طیف وسیعی از مغازه‌ها، غرفه‌ها و غذاخوری‌های مختلف است. این بازار در ساختمانی باشکوه که در سال 1897 ساخته شده است، در سه طبقه قرار دارد و مکان عالی برای امتحان برخی از غذاهای محلی یا خرید سوغاتی است.

بیمارستان راک: بیمارستان در موزه سنگر هسته ای راک که در دهه 1930 راه اندازی شد، در شبکه شگفت انگیز غارهایی که در زیر قلعه بودا قرار دارند، یافت می شود. در جنگ جهانی دوم به عنوان یک بیمارستان اورژانس و پناهگاه در زمان بمباران مورد استفاده قرار گرفت که بعده ها به عنوان قرارگاه هسته ای تبدیل شد.

کاوش در دنیای زیرزمینی موزه تجربه فوق‌العاده‌ای است زیرا از کنار مجسمه‌های مومی، تخت‌های بیمارستانی و تجهیزات جاسوسی شوروی می‌گذرید.

جاذبه های گردشگری مجارستان

آب و هوای شهر بوداپست

آب و هوای بوداپست تفاوت چندانی با کلیت آب و هوای سایر نقاط مجارستان ندارد. این شهر دارای آب و هوایی معتدل با بارندگی های فراوان است. متوسط ​​دما سالانه در حدود 11 درجه سانتیگراد است و از متوسط ​​ماه ژوئیه در 70 درجه فارنهایت (حدود 22 درجه سانتیگراد) تا کمتر از 30 درجه فارنهایت (حدود -1 درجه سانتیگراد) است. میانگین بارندگی سالانه 24 اینچ (600 میلی متر) است. بارش برف زمستانی می تواند در بعضی از سال ها سنگین باشد و دمای آن ممکن است زیر 5 درجه فارنهایت (-15 درجه سانتیگراد) باقی بماند اما از طرف دیگر امواج گرما همراه با رطوبت در تابستان می توانند هوا را تا حدود 30 درجه گرم کند. در مقاله آب و هوای مجارستان اطلاعات بیشتری را در مورد شرایط جوی این کشور بدست خواهید آورد.

انتخاب شهر بوداپست مجارستان برای زندگی

مکان های دیدنی شهر بوداپست

یکی از مکان های جذابی که گردشگران در روزهای اول سفر خود به بوداپست به آنجا میروند باغ وحش بوداپست است.این مکان یکی از قدیمی ترین باغ وحش های جهان است. باغ وحش بوداپست در سال 1865 افتتاح شد و علاوه بر حیوانات، تعدادی از ساختمان ها و سازه های مختلف علمی و تحقیقاتی برجسته ای در سطح جهان دارد که به خانه فیل، خانه پالم و ساختمان اصلی حیوانات معروف است، همچنین شمالی ترین محل مقدس اسلام در بوداپست است. این محل دفن یک درویش ترک، به نام گول بابا، که در قرن شانزدهم در مجارستان به سر می برد.

او به عنوان یک مرد مقدس احترام گذاشته شد و پس از مرگ وی در سال 1541 قبر او را در منطقه بوداپست تبدیل به یک مکان مقدس اسلامی و یک محل زیارتگاه کردند. کلیسای ساخته شده بین 1543 و 1548، یکی از معدود مکان علاقه مندان ترکان کشور ترکیه در بوداپست است. دیگر ساختمان های قابل توجه شامل حمام ترکی و کریلا و رواداس می باشند. ضمنا بوداپست یکی از بزرگترین جشنواره های موسیقی در جهان را دارد. در هر ماه اوت حدود 400000 نفر از سراسر جهان به جشنواره Sziget می روند. جشن سال نو موسیقی بسیار مفصل برگزار میشود و از سراسر جهان برای شرکت در این جشنواره ها به مجارستان سفر میکنند.

انتخاب شهر بوداپست مجارستان برای زندگی

بوداپست با توجه به این که شهری تاریخی و بسیار زیباست افراد زیادی علاقه مند به زندگی در این شهر هستند. البته ارزان قیمت بودن زندگی در بوداپست هم مزید بر علت شده چرا که زندگی ماهانه در این شهر تنها بین 450€ تا 600€ (یورو) هزینه دارد. کشور مجارستان و به خصوص شهر بوداپست از رفاه اجتماعی و خدمات عمومی بسیار مطلوبی برخوردار است. به هردلیل اگر شما هم علاقه مند به اقامت و زندگی در شهر بوداپست مجارستان هستید پیشنهاد می شود مقاله اقامت دائم مجارستان را مطالعه نمایید تا اطلاعات کافی در خصوص مهاجرت به مجارستان کسب نمایید. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با سال ها سابقه امور مهاجرتی آرزوی موفقیت و سفری ایمن را برای همه هموطنان ایرانی خواستار است.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.