مهاجرت

شیلی مقصدی جذاب برای مهاجرت

شیلی مقصدی جذاب برای مهاجرت

شیلی مقصدی جذاب برای مهاجرت کسانی است که علاقمند به فرهنگ و زندگی مردم آمریکای جنوبی هستند. در واقع شیلی کم تر از 20 میلیون نفر جمعیت دارد و با کشورهای پرو، بولیوی و آرژانتین همسایه است. شیلی از دید بانک جهانی هم استانداردهای بالایی برای زندگی دارد و هم در گروه کشورهای پردرآمد طبقه بندی می شود. همچنین در بین کشورهای آمریکای لاتین از جمله مکزیک، کلمبیا، پرو، آرژانتین و غیره باثبات ترین اقتصاد را کشور شیلی دارد. از جهات مختلف اقتصادی و اجتماعی نیز شیلی جایگاه خوبی در سطح بین المللی دارد که از آن جمله می توان به امنیت، آزادی های اقتصادی، پایین بودن نرخ فساد دولتی و غیره اشاره نمود. نکته ای که در خصوص غالب کشورهای آمریکای لاتین وجود ندارد نداشتن امنیت اقتصادی و اجتماعی است.

نفوذ گروه های مذکور به قدری بالا است که حتی با این که مشخص است جنایات را چه کسانی مرتکب می شوند کسی به تعقیب قضایی آن ها نمی پردازد و قضات، خبرنگاران، وکلا و غیره نیز که به دنبال افشا سازی برآیند ناپدید می شوند یا جنازشان پیدا می شود. در این میان کشور شیلی امنیت بیشتری دارد؛ به عبارت دقیق تر در کل قاره آمریکا، پس از کانادا، پایین ترین نرخ قتل مربوطه به کشور شیلی می باشد. دراین مقاله که توسط تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده به سوالات ذیل پاسخ داده می شود:

 • آیا شیلی مقصدی جذاب برای مهاجرت است؟
 • امنیت شیلی چگونه است؟
 • بهترین راه برای مهاجرت به شیلی در سال 2024 کدام است؟
 • شرایط مهاجرت به شیلی چیست؟
 • بهترین مسیر برای رسیدن به اقامت این کشور چیست؟

شیلی مقصدی جذاب برای مهاجرت تحصیلی

تحصیل در شیلی برای شهروندان این کشور رایگان است هرچند دانشجویان بین المللی حتی برای تحصیل در دانشگاه های دولتی شیلی نیز باید سالانه بین 500$ تا 4000$ (دلار آمریکا) پرداخت نمایند. شهریه دانشگاه های خصوصی شیلی نیز سالانه بین حدودا 3000$ تا 19000$ (دلار آمریکا) می باشد؛ البته باید توجه داشت چه دردانشگاه های دولتی و چه در دانشگاه های خصوصی شیلی میزان دقیق شهریه دانشگاه بستگی به رشته انتخابی و مقطع تحصیلی افراد دارد. با وجود این که تحصیل در شیلی دربرگیرنده هزینه است، می توان آن را بهترین راه برای مهاجرت به این کشور دانست. چرا که همان طور که در ادامه مقاله توضیح داده خواهد شد فرآیند دشواری پیش روی علاقمندان به اخذ ویزای کار در شیلی قرار دارد.


این در حالی است که کسانی که ویزای تحصیلی شیلی را دارند پس از فارغ التحصیلی و پیش از انقضای ویزای خود می توانند شغلی در شیلی پیدا کنند. کسانی که در دانشگاه های برتر شیلی تحصیل کرده باشند و به زبان اسپانیایی نیز مسلط باشند شانس بالایی برای یافتن کار در شیلی خواهند داشت. برخی از برترین دانشگاه های شیلی در سال 2024 عبارت هستند از:

ردیفبهترین دانشگاه های شیلی در سال 2024THE RankingShanghai RankingQS RankingU.S. News Ranking
1Pontifical Catholic University of Chile501501290290
2Federico Santa María Technical University801901801-850434
3University of Chile801401159385
4University of La Frontera8011201
5Austral University of Chile10011001963

شیلی مقصدی جذاب برای مهاجرت تحصیلی

شیلی مقصدی جذاب برای مهاجرت کاری

اخذ ویزای کاری شیلی به طور مستقیم نیازمند داشتن پیشنهاد شغلی از کارفرمایی در شیلی است که:

 1. مجوز لازم برای استخدام خارجی ها را از پیش اخذ نموده باشد.
 2. اثبات نماید برای موقعیت شغلی مورد نظر فرد مناسبی را در خود کشور شیلی پیدا نکرده است.

منتهی پیدا کردن چنین موقعیتی دشوار خواهد بود چرا که کارفرمایان در شیلی غالبا علاقه ای به استخدام نیروی کاری که زمان درخواست حتی اقامت نوع D شیلی را ندارد، نشان نمی دهند. به همین دلیل است که بسیاری افراد جهت مهاجرت به شیلی ابتدائا روش تحصیلی را انتخاب می نمایند تا علاوه بر داشتن ویزای نوع اقامتی شیلی، با فارغ التحصیل شدن از دانشگاهی معتبر در شیلی و تسلط پیدا کردن به زبان اسپانیایی شانس پیدا کردن کار را برای خود بالا ببرند. البته نسبتا فرصت های شغلی زیادی در شیلی وجود دارد؛ برای بررسی بهتر این موضوع، نرخ بیکاری در شیلی در جدول ذیل نشان داده شده است:

سالنرخ بیکاری در شیلی
2016%6.7
2017%6.9
2018%7.2
2019%7.0
2020%12.2
2021%13.1
2022%13.6
2023%8.9
2024%8.7

البته علاوه بر فرصت های شغلی زیادتر، سطح درآمد و قدرت خرید مردم در شیلی نیز بسیار بیشتر از کشورهای دیگر در آمریکای جنوبی از جمله ونزوئلا و بولیوی است. میزان دقیق درآمد افراد در شیلی نیز علاوه بر تخصص و سابقه کاری آن ها به شهری که در آن مشغول به کار هستند نیز بستگی دارد. در نموداری که در ادامه ترسیم شده است متوسط درآمد ماهانه در تعدادی از شهرهای مهم شیلی طی سال 2024 بیان شده است:

متوسط درآمد ماهانه در شهرهای مهم شیلی

سرمایه گذاری در کشور شیلی

متقاضیانی که قصد مهاجرت به کشور شیلی را دارند می توانند سرمایه گذاری در این کشور را تجربه کنند. کشور شیلی به بازار آزاد وفادار می باشد و از سرمایه گذاران خارجی و بین المللی استقبال می کند. سرمایه گذاری در این کشور در بین سال های 2005 تا 2006 رونق چشمگیری داشته است. برای سرمایه گذاری در شیلی لازم است متقاضی بیزینس پلن قوی و مطمئنی را به دولت این کشور ارائه نماید. دقت نمایید که طرح اقتصادی شما باید توجیه اقتصادی داشته باشد و مشخص شود برای اقتصاد کشور شیلی سود آور است. پس از آنکه با درخواست شما موافقت شد باید اقدامات لازم را در جهت اخذ ویزا سرمایه گذاری انجام دهید. اگر قصد دارید سرمایه گذاری در آمریکا جنوبی را تجربه کنید یکی از گزینه های شما می تواند برزیل باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه مقاله سرمایه گذاری در برزیل را مطالعه کنید.

ازدواج و مهاجرت به کشور شیلی

طبق قوانین کشور شیلی متقاضیان خارجی که با فردی با تابعیت کشور شیلی ازدواج رسمی داشته باشند می توانند اقامت دائم این کشور را بدست آورند، این افراد باید اثبات نمایند که ازدواج آن ها تنها جهت اخذ اقامت کشور شیلی نمی باشد. متقاضیانی که قصد دارند اقامت این کشور را از طریق ازدواج بدست آورند باید بدانند که ازدواج آن ها باید ثبت شود، همچنین لازم است فرد گواهی تمکن مالی را جهت اثبات توانایی در پرداخت هزینه های زندگی ارائه نماید. برای دریافت ویزای ازدواج کشور شیلی لازم است فرد مدارک زیر را ارائه نماید:

 • ارائه پاسپورت معتبر
 • مدارکی که اثبات نماید ازدواج شما واقعی می باشد.
 • گواهی تمکن مالی
 • مدارک عدم سوء پیشینه تایید شده
 • مدارک طلاق یا مدارک فوت همسر پیشین

بررسی انواع راه های مهاجرت به شیلی در 2024

دولت شیلی برای تسهیل روند مهاجرت به این کشور گزینه های ویزایی مختلفی را معرفی کرده است. لازم است بدانید که تمامی این ویزاها تحت عنوان ویزای اقامت موقتی بوده و نهایتا برای یک سال صادر می شود. پس اگر کسی شهروند کشور دارای قرارداد لغو روادید با شیلی نباشد ملزم به اخذ ویزای مهاجرتی شیلی می باشد. بر اساس اعلان سایت رسمی وزارت امور خارجه شیلی انواع راه های مهاجرت به شیلی در سال 2024 از قرار زیر می باشد:

Chile Visa Types 2024
روادید توریستی شیلیشهروندان خارجی که قصد گردشگری و اقامت 30 تا 90 روز را در شیلی دارند.
ویزای تحصیلی شیلیبرای دانشجویان خارجی جهت ادامه تحصیل قانونی با شرط اخذ نامه پذیرش قبل از مهاجرت به شیلی
ویزای کار شیلیشهروندان خارجی که در شیلی کار پیدا کرده اند؛ بنابراین داشتن قرارداد کار یا Work Contract برای کار در شیلی الزامی است.
اقامت موقتی شیلیبرای شهروندان خارجی که در شیلی روابط خانوادگی دارند و یا مایل به سرمایه گذاری یا کارآفرینی در شیلی هستند.
ویزای ورکینگ هالیدی شیلیجوانان کانادایی، استرالیایی و نیوزلندی که قصد کار در چارچوب قرارداد نقل و انتقال نیروی کار بین طرفین هستند.

زندگی در شیلی

علاقمندان به مهاجرت به شیلی توجه داشته باشند پس از 5 سال اقامت قانونی مستمر در شیلی می توانند درخواست دهند تا پاسپورت این کشور را اخذ کنند. منتهی باید شرایطی داشته باشند که از آن جمله می توان به عدم سوء پیشینه کیفری، سلامت جسم و روان، تسلط به زبان اسپانیایی، داشتن شغلی که پاسخگوی هزینه زندگی در شیلی باشد و غیره اشاره نمود. متوسط هزینه زندگی در شیلی نیز ماهانه حدود 800$ (دلار آمریکا) در ماه است که با توجه به شهر محل اقامت و سبک زندگی افراد متفاوت خواهد بود. طرفداران زندگی در شیلی باید به وضعیت امنیت در این کشور نیز توجه داشته باشند که در ادامه بیان شده است:

شاخص امنیت و جرم در شیلی

همان طور که مشاهده می شود اگرچه شیلی در مقایسه با کلمبیا، مکزیک و غیره امن تر است، باز هم در مجموع و در مقایسه با کشورهای اروپایی از جمله آلمان، رومانی، مجارستان و غیره کشور امنی به حساب نمی آید. در این مقاله که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده در خصوص شیلی مقصدی جذاب برای مهاجرت تحصیلی و کاری طی سال 2024 توضیحاتی ارائه گردید که امید است مطالعه آن مفید بوده باشد.

پرسش هایی درباره مهاجرت به شیلی

برخی از مهم ترین پرسش هایی که درباره مهاجرت به این کشور مطرح می شوند عبارتند از:

 • بهترین مسیربرای مهاجرت به این کشور چیست؟ در شرایط کنونی، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری می تواند امتیازهای زیادی در این کشور به همراه داشته باشد.
 • ساده ترین مسیر مهاجرتی به این کشور چیست؟ می توان ازدواج را به عنوان ساده ترین مسیر مهاجرتی به این کشور معرفی کرد.
 • آیا تحصیل در این کشور برای دانشجویان خارجی ممکن است؟ بله 3 دانشگاه بسیار قدرتمند در این کشور برای تحصیل وجود دارد که می توان از آن ها برای بهبود شرایط خود استفاده کرد.
 • آیا امکان کاریابی در شیلی وجود دارد؟ با توجه به نرخ بالای بیکاری، می توان گفت که کاریابی در این کشور ساده نخواهد بود.

 

امتیاز دهید

2 دیدگاه برای “شیلی مقصدی جذاب برای مهاجرت

 1. hashmatullahkahan گفت:

  سلام چگونه میتوانم ویزه کاری عمان را به دست بیاورم
  من از افغانستان هستم و فعان همه در افغانستان هستم
  و قمیت ویزا چند است ودر چند ویزا در یافت میکنم

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   باید یک پیشنهاد کاری دریافت کنید. باید در نظرداشته باشید که می تونید هم وارد این کشور بشید و از طریق کاریابی تلاش کنید توی این کشور کارپیدا کنید و بعد ویزای کاری بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *