ویزای مسافرتی کانادا

صنعت توریسم کانادا

صنعت توریسم کانادا

صنعت توریسم کانادا یکی از صنعت های مهم به شمار می آید چرا که در کانادا درآمد حاصل از این صنعت به بیش از میلیاردها دلار میرسد و تأثیر آن بر اقتصاد گسترده است. همچنین صنعت توریسم در کانادا موجب تولید هزاران شغل که مستقیماً با فعالیت های گردشگری مرتبط هستند می شود که تعداد بیشتری از آنها از طریق این صنعت تأمین و پشتیبانی می شوند. زیبایی طبیعی و پیشرفت شهرهای کانادا و جغرافیای وسیعی که کانادا دارد باعث می شود سالانه گردشگران زیادی را از سرتاسر جهان جذب کند. کانادایی ها نیز خود اهل سفر هستند و به دنبال ماجراجویی به مکان های مختلف کشور سفر می کنند و موجب رونق توریسم داخلی نیز می شوند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله صنعت توریسم در کانادا را بررسی می کند و نگاهی به آمارهای منتشر شده در سال های اخیر می اندازد.

 • شرایط مهاجرت به کشور کانادا از طریق ویزای توریستی چیست؟
 • سوپرویزای کانادا چیست؟
 • آیا می توان با دریافت ویزای توریستی کانادا کار کرد؟
 • فعالیت صنعت توریسم کانادا در طی سالیان اخیر چگونه بوده است؟
 • آیا کانادا کشور مناسبی برای مهاجرت توریستی است؟

شرایط کلی صنعت توریسم کانادا

صنعت توریسم کانادا از چندین مورد تشکیل شده است که از بخش های تجاری متمایزی است که مکمل یکدیگر می باشند. این بخش ها عبارتند از:

 • حمل و نقل: شامل خدمات مسافر از طریق هوا، راه آهن و دریا و همچنین بین شهری، چارتر و تور اتوبوس و اجاره وسیله نقلیه
 • اسکان و اقامت: شامل هتل ها، مسافرخانه ها، خوابگاه ها، کمپینگ و اجاره
 • غذا و نوشیدنی: رستوران ها و موسسات دارای مجوز و همچنین خدمات غذایی ارائه شده توسط هتل ها و …
 • جلسات و رویدادها: جلسات تجاری و کاری و همچنین رویدادهای مهم و جشنواره ها.
 • جاذبه ها: فعالیت های تفریحی و سرگرمی، همچنین جاذبه های فرهنگی، طبیعی و تاریخی.
 • گروه مهم دیگر بازیگران صنعت توریسم هستند: سازمان های بازاریابی مقاصد (DMO)، نمایندگی شهرداری ها، مناطق و استان ها. به عنوان مثال در بازار جهانی توریسم، کمیسیون گردشگری کانادا به عنوان یک بازاریاب ملی، کانادا را به مسافران بین المللی تبلیغ می کند.

فعالیت های صنعت توریسم در کانادا

طی شش ماه اول سال 2021، بر اساس مخارج سنگین توریسم در کالاها و خدمات کانادایی توسط کانادایی ها (3.6%) و توسط خارجی ها (3.9%)، درامد توریسم در کانادا %3.6 نسبت به سال قبل افزایش یافته است. افزایش مسافرت های هوایی توسط کانادایی ها به مقصد بین المللی همراه با بازگشت و ورود هوایی بازدید کننده ها بصورت غیر مستقیم به کانادا نیز باعث افزایش هزینه توریسم شده است که شامل افزایش 8.5% در بخش خدمات حمل و نقل، افزایش 7.9% در بخش خدمات مسافرتی، افزایش 5.5% در بخش مخارج پیش از سفر و افزایش 4% در بخش کالاهای مسافرتی همراه با خدمات غذایی و نوشیدنی شده است. همچنین درامد توریسم حاصل از بازدید کنندگان بین المللی 18.5٪ از سهم کل گردشگری افزایش یافته است.

اثر صنعت توریسم بر اقتصاد کانادا

رشد صنعت توریسم در کانادا و افزایش تقاضا برای ارائه خدمات گردشگری در سال 2021 به طور تقریبی حدود 740,000 شغل ایجاد کرده است که این میزان نسبت به سال قبل 1.2% رشد داشته است. میزان رشد اشتغال در بخش حمل و نقل هوایی 4.2%، در بخش خدمات مسافرتی 4.1%، در بخش اسکان و اقامت 1.4% و در بخش خدمات خوراکی 1.3% بوده است. همچنین صنعت توریسم کانادا موجب افزودن 18.8 میلیارد دلار به اقتصاد کانادا کرده است به طوری که 1.83% تولید ناخالص داخلی کانادا را شامل می شود. تولید ناخالص داخلی با افزایش رشد فصلی گردشگران، در سه ماهه دوم سال حدود 2.01% بهبود یافته است. افزایش تولید ناخالص داخلی و همچنین میزان اشتغال تاثیر صنعت توریسم بر اقتصاد کانادا را به خوبی نشان می دهد.

سه ماهه اول 2021 تغییر نسبت به سال پیش سه ماهه دوم 2021 تغییر نسبت به سال پیش نیم سال اول 2021 تغییر نسبت به سال پیش
میزان تقاضای کل توریسم (میلیون دلار) 20,129 3.8% 25,295 3.5% 45,424 3.7%
میزان تقاضای توریسم داخلی (میلیون دلار) 16,408 4.6% 19,151 2.7% 35,559 3.9%
تقاضای توریسم خارجی (میلیون دلار) 3,721 0.5% 6,144 6.1% 9,865 3.6%
تولید ناخالص داخلی (GDP) (میلیون دلار) 8,234 3.3% 10,612 3.8% 18,846 3.9%
سهم توریسم در GDP 1.64% 0.01 2.01% 1.83%
میزان اشتغال (هزار) 730 1.4% 750 1.1% 740 1.2%

اثر صنعت توریسم بر اقتصاد کانادا

رشد صنعت توریسم کانادا در آینده

در حالی که پیش بینی می شود رشد توریسم جهانی از اواسط دهه 2020 بیشتر از رشد تولید ناخالص داخلی جهانی باشد به طوری که توسط طبقه متوسط ​​جدید در بازارهای نوظهور حاصل می شود به دنبال آن خدمات هوایی افزایش یافته و ارزانتر می شود. همچنین افزایش مقاومت به سفر به دلیل شوک هایی مانند حملات تروریستی که انتظار می رود کاهش یابد و همه این موارد این نوید را می دهد که صنعت توریسم جهانی از سال 2020 تا 2030 به طور متوسط ​​2.9٪ در سال رشد خواهد کرد.

همچنین پیش بینی می شود که توریسم در آمریکای شمالی با نرخ 1.4% از سال 2020 تا 2030 آهسته تر رشد کند. این نرخ رشد، حداقلی را تعیین می کند که انتظار می رود بخش توریسم در کانادا در آن رشد داشته باشد. با این حال، مدل سازی ها نشان می دهد که رشد توریسم کانادا می تواند خیلی سریعتر از پیش بینی های جهانی باشد.

عوامل موثر بر رشد بخش های مختلف صنایع توریسم کانادا

از جمله عواملی که موجب رشد صنعت توریسم در کانادا می شود می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • یک محیط امن و پذیرا: در مقایسه با بسیاری از کشورهای دیگر که شاهد افزایش چشمگیر رفتار علیه بیگانگان از جمله حمله به گردشگران هستیم، کانادا هنوز مکانی امن و پذیرا برای بیگانگان است.
 • شهرهای متنوع و مناسب برای زندگی: مناطق شهری کانادا در دسترس گردشگران است و هر کدام جاذبه های بی نظیری دارند که نشان دهنده تاریخ و میراث بی نظیر آنها است.
 • جاذبه های طبیعی فراوان: کانادا به عنوان مکانی زیبا و چشمگیر و طبیعتی زیبا شناخته شده است و دارای طیف گسترده ای از جاذبه های طبیعی در سطح جهانی از جمله کوه ها، دریاچه ها و شفق ها و حیوانات وحشی است. این محیط طبیعی طیف گسترده ای از فعالیت های فضای باز از جمله پیاده روی، قایق رانی، دوچرخه سواری، اسکی، صخره نوردی، شکار و ماهیگیری را امکان پذیر می کند. کسانی که می خواهند طبیعت را در نزدیکی مراکز مهم شهری تجربه کنند، می توانند به راحتی آن را پیدا کنن ، در حالی که افرادی که به دنبال یک تجربه دور افتاده تر هستند نیز طیف گسترده ای از گزینه ها را در دسترس دارند.
 • پیشنهادات فصلی: کانادا چهار فصل مجزا را تجربه می کند و فرصت هایی را برای تجربیات بسیار متفاوت در طول سال فراهم می کند.
 • تنوع فرهنگی: در کانادا سالانه طیف گسترده ای از رویدادها در سراسر کشور برگزار می شود که شامل جشن مردمان بومی کانادا، میراث انگلیسی و فرانسوی و رویدادهای چند فرهنگی امروز است.

مروری بر صنایع توریسم کانادا در سال 2021

صنعت توریسم کانادا محرک اقتصاد کانادا است و به رشد اقتصادی این کشور کمک می کند و فرصت ها و شغل هایی را برای طبقه متوسط ​​در سراسر کانادا ایجاد می کند. بخش گردشگری منبع مهمی برای اشتغال کانادایی ها است و حدود 1.8 میلیون شغل در سراسر کشور پشتیبانی می کند. در 9 ماه اول سال 2021، هزینه های گردشگری در کانادا $80.8 میلیارد (دلار) بوده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل آن %5.9 افزایش داشته است. درآمدهای داخلی با %6.9 افزایش به 63.3 میلیارد دلار رسیده و درآمد توریسم از مسافران بین المللی %2.3 افزایش یافته و به 17.5 میلیارد دلار رسیده است. در 9 ماه اول سال 2021، فعالیت های توریسم به طور مستقیم 33.9$ میلیارد (دلار) از تولید ناخالص داخلی کانادا را به خود اختصاص داده اند، که نسبت به مدت مشابه سال 2020 افزایش 5.9% را نشان می دهد.

حقایقی در مورد ورود مهاجران به کشور کانادا

در بخش پایانی اطلاعاتی کلی در رابطه با صنعت توریسم در کانادا ارائه خواهیم کرد:

 • در سه ماهه دوم سال 2021، 52% از گردشگران خارجی از ایالات متحده آمریکا بوده اند که 3.3 میلیارد دلار درامد حاصل شده است و باقی از دیگر کشورها که حدود 3.1$ میلیارد (دلار) درامد حاصل شده است. در همین مدت، 4.1 میلیون گردشگر از ایالات متحده 2 میلیون گردشگر از کشورهای دیگر به مدت یک شب و بیشتر در کانادا اقامت داشتند.
 • گردشگران از چین (469$ میلیون (دلار) از 172.463 ورود)، انگلستان (375$ میلیون (دلار) از 244،182 ورود) و مکزیک ($257 میلیون (دلار) از 142،642 ورود) بیشترین بازدید کنندگان بین المللی غیر آمریکایی در کانادا بوده اند.
 • گردشگران آمریکایی بیشترین هزینه را در مناطق انتاریو در خارج از تورنتو، اتاوا و نیاگارا (565$ میلیون (دلار) ، 17٪) صرف کردند و پس از آن ونکوور، منطقه ساحلی و کوهستانی (503$ میلیون (دلار) ، 15٪)، منطقه تورنتو بزرگ (464$ میلیون (دلار)، 14 ٪) و مونترال (310$ میلیون (دلار)، 9%)، بوده اند.
 • در مقایسه با سایر کشورها، بازدید کنندگان آلمانی سهم بیشتری از کل هزینه های خود را در کانادا در بریتیش کلمبیا (15٪ در مقابل 7٪) صرف کردند.
 • در مقایسه با سایر کشورها، گردشگران از انگلستان سهم بیشتری از کل هزینه های خود را در کانادا، در اتاوا و حومه شهر (10٪ در مقابل 3٪) گذراندند.

بررسی ها دلالت بر افزایش و رشد صنعت توریسم در کانادا دارد و موارد مختلف از جمله امنیت، جاذبه های طبیعی و امکانات تفریحی و … میزان علاقه گردشگران به سفر و مهاجرت به کانادا را افزایش داده است. علاقمندان مهاجرت به کانادا می توانند با تماس با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از مشاوره کارشناسان و مشاورین این موسسه بهره مند گردند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3  +  5  =